 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |

Útban Tündér Ilona vára felé megkerestük Sóstótetej várát is. Sóstótetej vára a kovásznai Sósfürdő fölött levő Sóstó-tető dombján található a Hankó patak völgyében. Térképek, reklámmentes és részletes leírások, hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Sóstótetej vára - Kovászna felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: Szószék  Madársisak - 2  Felújított istálló  Kopjafák, melyek némaságukban is sokat mondanak 2  Új pad  A régi kápolna  Vízsugár  3336  Toronyrészlet  8504  Hősi halottak  Ablak 2
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Sóstótetej vára Kovászna fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel Kovászna és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Sóstótetej vára!
|
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Kovászna
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)  Kovásznai Pokolsár 2,7 km-re Kovászna híres székelyföldi gyógyüdülőhely. Egyik látványossága a város főterén található iszapvulkán maradvány. Kovásznai Pokolsár. Ugyan tudtam róla, de tiszta véletlenül kerültünk a Pokolsár közelébe.  Református templom 3,1 km-re Lakói egykor híres solymászok voltak. Mint a meseben. Református templom Páva. Ugy kezdodik eccet bot hol nem vot, s ugy vegzodik aki nem hiszi jarjon utana, s kozbul van ez a templom meg a diohej amiben a Feketeugyon leereszkedunk persze csakis dobozkereses celjabol. El nem tudom képzelni.  Tündér Ilona vára 3,3 km-re Második helyezés, annak ellenére, hogy egy év telt el az első megtalálás óta, de reméljük, hogy a következő megtalálásig azért nem fog még egy év eltelni. Megtaláltuk ezt a szűz geoládát is. Tündér Ilona vára. Tündér Ilona várának ma már alig látható romjai meredek hegyek, széldöntötte kopasz tetők között lapulnak, a 957 m magas Vártetőn.
Jákob lajtorjája 3,9 km-re A műalkotás helye a térképen valószínűleg helytelen. Jákob lajtorjája Zabola. Jákob lajtorjája - Zabola.  Kovásznai siklópálya 4,1 km-re A XIX-dik század végén épített keskenynyomtávú vasút Gyulafalváról (ma Kommandó) indult Kovásznára. Kovásznai siklópálya. Vasárnap a kovásznai sikló aljában kerestem a geodobozt, amíg rá nem jöttem, hogy csak a segédpont helyén keresem a geodobozt. Lentről már háromszor végig gondoltam, hogy na, onnan aztán nem. Gratulálok a sikeres túráért.  Csoma-diófák 4,9 km-re Kisse ez a fuzet is at van azva. Dömével és Barnával jártunk erre a Majnem-en tett csíkmadarasi látogatás után. Húsvét vasárnapján találtam meg a Csomakőrös melletti erdőben található rejteket. Csoma-diófák Csomakőrös. Csomakőrös Kovásznától néhány km-re fekszik, Kőrösi Csoma Sándor, a világhírű utazó szülőfaluja.
 Kőrösi Csoma Sándor mellszobra 5,4 km-re Kőrösi Csoma Sándor mellszobra Csomakőrös. A nagyon szép, kis református templom és a kultúrotthon közötti térre került Körösi Csoma Sándor mellszobra, Orbán Áron szobrászművész 1972-es alkotása. Csipkés népi feredő 5,6 km-re A huszonharmadik Székelyföldi Fürdő- és Közösségépítő Kaláka alkalmával fürdő medence, fürdőház, lelátó építésére került sor. Csipkés népi feredő Zabola. A Csipkés népi feredő Zabolán, a Csipkés tábor mellett található, 2018-ban építették meg. .jpg) Középkori temető Zabola határában 5,8 km-re A zabolai vasútállomást elhagyva, Tamásfalva irányába található egy több méter magas domb - halom, olyan mint a kunhalmok. Megtalaltuk, ott didereg a kopjafanal. Középkori temető Zabola határában. Talán ez az egyik leszebb domb megyénkben, ahonnan nagyon messzi és teljes 360 fokos panorámát látni. Egy rövid biciklizés után megérkeztem a helyhez és megmászva a dombocskát meg is találtam a geodobozt.
Történelmi-kulturális értékek - Kovászna megye * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Sóstótetej vára adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Kovászna térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- Mivel nem egy és nem kettő korhadt csutak található a környéken és persze hóval borítva.
- Nagyon helyes.
- Itt mi lettünk az ezüst érmesek.
- A csutak teljesen szétkorhadt, a dobozt az avarban találtuk meg.
- Kocsival meg lehet közelíteni.
- Ez is meg a razos uton volt Szentkatolnai emlékpark és temető - Szep rendezett ez az emlekpark.
- Csűr a medence helyén Budvár-sósfürdő Székelyudvarhely - Úgy emlékszem az új tulajdonos csűrt épített a régi medence betonkeretére.
- Citrom Reloaded Geocitrom Sepsiszentgyörgy II - Sziasztok, nekem sajnos nem fér bele időmbe a szervezés.
- Nem a honvedseg mogott volt Bodvaji vashámor Fenyves-patak völgye - Amikor ratalaltunk, a doboz a helyen volt, csak nem volt takarva semmivel.
- Nem talaltuk meg Szent Anna-sétány Tusnádfürdő - Fel orat kerestuk, teto alatt, mogott, folott, de nem talaltuk.
Sikerült eljutni Kovászna környékére? Tetszett a Sóstótetej vára? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
|
|
|  |
|