 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |
|
Székelykocsárd első írásos említése az 1291 március 12-én III Endre király által kiadott kiváltságlevélben történt, ahol a 29 aranyosszéki székely település között szerepel terra Kichard néven. 1332-ben már plébániatemploma volt a mai Ótemető helyén, tehát a vidéken jelentős helységnek számíthatott. Térképek, reklámmentes és részletes leírások, hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Ótemető - Székelykocsárd felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: Felfele 2  Kilátás északkelet felé  A tó  Itthon vagyok  A mofetta épülete  Jézus Szíve-kápolna 1  Szent László köve  Kapu  Széleslevelű ujjaskosbor  A bánya 3  A híd  Emeleti korlát
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Ótemető Székelykocsárd fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel Székelykocsárd és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Ótemető!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után) Ortodox fatemplom 370 m-re A székelykocsárdi ortodox fatemplomot a Szentlélek Eljövetelének tiszteletére szentelték. Babbercival kerestük a templomat. Ortodox fatemplom Székelykocsárd. 1723-ban épült, belsejét Popa Nicolae festette 1810-ben. Székelykocsárd 800 m-re Kocsárdról a hagyomány azt tartja, hogy hajdan a Rosszpatak völgyében és temploma tőle jobbra, az Aranyos felé eső fennsíkon feküdt. Székelykocsárd. Nem volt nehéz rátalálnom erre a helyre hiszen itt lakom, és tudok rola pár dolgot. Sor került Székelykocsárd oldalának az összeállítására is.  Református templom 5,8 km-re Megtaláltuk, a leírás szerint. A kolozsvári repülőtér felé menet közbeszúrtam egy éjszakai rejtekhelyvadászatot. Sajnos nem volt idönk a templomot is meglátogatni. Református templom Aranyosgerend. Aranyosgerend látnivalója az 1290-ben épült, gótikus és román stílusjegyekkel díszített református templom. Jaj, egy kutya.
 Kemény-Bánffy kastély 6 km-re A Kemény-Bánffy kastély Aranyosgerend református templomától alig 200 méterre található, északkeletre, az Aranyos partjának közelében. A jelenleg tető nélküli kastélyrom kocsival is megközelíthető, a főútról leágazó talajúton. Kemény-Bánffy kastély Aranyosgerend. Katolikus templom 7,6 km-re Korai, gótikus korú erődített templom volt - mivel a templom a XIX-dik század elején romladozásnak indult, helyén 1845-1848 között új, nagyobb templomot építettek. Miután visszatettem a dobozt, csak akkor vettem észre az üvegkorongokat. Katolikus templom Felvinc.  MIG 21 10,7 km-re Az utóbbi húsz évben hat pilóta veszítette életét a 71-dik ezred állományából. MIG 21 Aranyosgyéres. Sajnos a szellőzőcső tövében nincs doboz. -indulhat a keresés. Nehez volt a dobozt kihuzni :-). Szépen ki van világítva éjszaka a MIG.
Református templom 10,7 km-re 1289-ben jelentkező neve szent kereszt tiszteletére szentelt templomáról tanúskodik, ekkor azonban a helység már lakatlan. Református templom Gerendkeresztúr. A két tatárjárás (1241, 1284) valamelyike vagy mindkettő következtében pusztulhattak el lakói, ebből következik, hogy már pusztulása előtt megvolt a Szent kereszt-templom. Levendulás 11,4 km-re A gerendkeresztúri levendulásba, 2023-ban, két hétvégén szerveznek látogatást, június 17-18-án és 24-25-én. Levendulás Gerendkeresztúr. A közigazgatásilag Maroskecéhez tartozó faluban, festői környezetben, 2015 óta termesztik a levendulát, családi vállalkozás keretében. Református templom 15,4 km-re Középkori okleveles adat templomról nincs, Aranyospolyán temploma azonban meghatározza korát. Református templom Aranyospolyán. Tornya alatti bejáratának kapuja gótikus kori alkotás, csúcsíves, hasonlóképpen a torony lóhereívvel záródó ablakai is.
Árpádházi Szent Erzsébet szobra 15,7 km-re A marosludasi RMDSZ-székház, Köztársaság út 30 szám alatti épületén, a homlokzati oromfal fülkéjében van elhelyezve az Árpádházi Szent Erzsébet szobra. Árpádházi Szent Erzsébet szobra Marosludas. Az épület a XX-dik század elején épült, a katolikus plébánia tulajdona volt, majd a két világháború között gyógyszertár működött benne.  Református templom 16,8 km-re Templomának régiségét az is jelzi, hogy falaiba nagymennyiségű olyan téglát építettek be, amelyeken az 5-dik macedóniai római légió bélyege ismétlődik. Ez arra utal, hogy korai templomépítésről van szó, amikor még nem használták fel más építkezésekhez a római téglákat. Református templom Marosbogát.  Végtelen oszlop 16,8 km-re Marosbogát fő utcáján, mely a települést észak-dél irányban metszi át, mielőtt átmennénk az autópálya alatt, a 429-es számú ház udvarán, egy ismerős műalkotás vonja magára a figyelmet. Brancusi Végtelen oszlop című szobrának másolata egy kis ráadással, a tetejére egy sas került. Végtelen oszlop Marosbogát.
 Református temető 16,9 km-re Egyetlen bekerített sírkert van jobb állapotban, itt van az Ecken nemesi család sírköve, valamint a Tradíció síremlék. Református temető Marosbogát. A marosbogáti temető közepén van néhány kovácsoltvas kerítéssel körbevett, gyomnövényekkel benőtt, gondozatlan sírkert, néhai grófok sírhelye.  Zsidó temető 17,1 km-re A marosbogáti zsidó temető a település északkeleti részében, a Keménytelke felé vezető út mellett található, közvetlenül a Maros folyó, illetve a vasútvonal feletti dombon. A temető területét felnőtte a fű, a héber feliratú sírkövek egy része előre, mások hátra vannak dőlve, egy sírkő már a földre esett. Zsidó temető Marosbogát.  Római álló tábor 17,2 km-re Erre később magyar vár is épülhetett. A település körül három domb, kiemelkedő magaslat található. Római álló tábor Marosbogát. Orbán Balázs A Székelyföld leírásában, Marosbogát délkeleti részén levő magaslatán, egy római álló tábort feltételez.
Történelmi-kulturális értékek - Fehér megye * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Ótemető adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Székelykocsárd térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- Elsök voltunk, akik magtalaltak ;-) De nem volt olyan nehez.
- Sok a kíváncsi tekintet Régi gőzmozdony - Jó hely, habár sok a kíváncsi tekintet, mivel focipálya van mellette.
- Elsokent talaltuk meg Apor lányok feredője - Tettunk bele valamit.
- Orgonakoncert Templomerőd Berethalom - Kerekparturam elso napjanak vegallomasa Berethalom volt.
- Ügyes rejtés Radó-ház Marosvásárhely - Ma este megint a kisfiammal keresgéltünk és rejtetünk.
- Dombon Református templom Étfalva Étfalvazoltán - Megtaláltam a dobozt.
- Listafrissítés Bolyai Farkas almafája Marosvásárhely - Sokáig nem jelentettem be ezt a rejtekhelyet megtalált rejtekhelyként mivel én rejtettem.
- Okos rejtés :) Nagy Imre képtár Csíkzsögöd - Gratulálok, nagyon okos rejtés, igazán ötletes.
- Áttanulmnányoztuk Szerelmes pár Marosvásárhely - Áttapogattuk a magasban levő lehetőségeket is.
- Hógolyózás Szent Anna kápolna Szent Anna-tó - Ma újabb ládakeresésre indultunk.
- A láda nincs meg Szászkeresztúr - A templom teljes felújítás alatt van.
- Szép a tisztás, de még inkább a vízesés Erkély-tisztás Alsószolcsva - Én is megkedveltem ezt a tisztást, jó sátorozó hely.
- Jó néhány átutazás után Karakó-völgyhíd Lóvész - A hidat alulról is megnéztük végre.
- Másodszor Katolikus templom Csíkszentmárton - Sajnos úgy történt, hogy elfelejtettük regisztrálni a dobozt aznap, amikor megtaláltuk.
- A tavasz csodálatos tulipánja Kockás tulipán Rétyi Nyír - Ennyire korhadt fa nem sok van, így hamar előkerült a doboz.
Sikerült eljutni Székelykocsárd környékére? Tetszett az Ótemető? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
|
|
|  |
|