Bolatau település (Bákó megye) Központ: Zemes.
Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Bolatau (Bákó megye) és környéke turisztikai látnivalói

Osztrák-magyar katonák sírja Mihály szállása csúcsa 24,58 km-re
Ismeretlen osztrák-magyar katonák sírja a Mihály szállása csúcsától 150 m, Bilibók Illés birtokán.
Csinód Csinód 14 km-re található Csíkszentmártontól, ahol a falu központjában irányjelző tábla mutatja az Úzvölgye felé vezető utat. Adminisztratív szempontból Egerszékhez tartozik, mely 1950-ig Csíkszentgyörgy részét képezte.
Fenyő-tető Csíkszentgyörgy 49,22 km-re
A Fenyő-tető Csíkszentgyörgy nyugat szélében, Jenőfalva nevű falurészben található, az Áj-patakoktól északra. Legnagyobb magassága 901 m, részben erdővel borított domboldal.
Szent István-borvízforrás Szent István-borvízforrás Fehérkő Kászonfeltíz 46,06 km-re
A fehérkői Szent István-borvízforrást 2014 augusztusában újították fel, alapítványok támogatásával, valamint Kászonaltíz község tanácsának, közbirtokosságának, és helyi önkéntesek segítségével. Kászon 1 - A kászoni túránk első állomásán nem volt szerencsénk, csak a rejtekhelyet találtuk meg. Ölében vagy tövében? - Biztos szeretnék lenni, hogy jó helyen kerestétek. Volt, nincs - A Tömlőhozó ösvényen indultunk felfele, s benéztünk ide is friss vízért, A doboz nincs már meg sajnos, és nem volt nálunk másik hogy pótoljuk.
Római-katolikus templom Római-katolikus templom Csíkszentmiklós 47,97 km-re
Csíkszentmiklós a környék egyik legrégibb települése és legrégibb a plébániája. Fölösleges akadályugrás után - A helyszínre érkezve, az épületegyüttest fényképezve, rossz irányba indultam meg, így egy adott pillanatban egy kerítésen is át kellett szökni, majd körbejárni a templomot övező várfalat, amíg bejuthattam a rejtek közelébe. Elázva - Ezúttal szerencsére nem mi áztunk el, hanem sajnos a geodoboz. Itt is rend és fegyelem - Ahogy tapasztaltam a mai napon, a környék templomai rendbe vannak téve és megtörténhet, hogy több doboz látta a kárát. Báthori István trónra lépésekor (1571) Közép- és Alcsíkon 11 helyen volt plébános, Csíkszentmiklóson ekkor már két pap is volt.
Iparosok kápolnája Iparosok kápolnája Csíkszépvíz 47,08 km-re
A Csíkszereda felé vezető főút melletti római katolikus templomocskát mindenki az Iparosok kápolnája néven ismeri. Eredetéről csak annyit lehet tudni, hogy a Bíró család építtette, és az utolsó tatárbetörés idején, 1694-ben már állt.
Római katolikus templom Római katolikus templom Csíkszentdomokos 46,97 km-re
Csíkszentdomokos kőfallal kerített római katolikus temploma a 18-dik század végén épült, Szent Domokos tiszteletére. A templomot övező kőfal teljes épségében megmaradt, a három ráépített kapubástyával.
Kőd-vonulat Kőd-vonulat Csíkajnád 46,68 km-re
A Kőd-vonulat kakukkfióka a Csíki-havasok kristályos palából, mészkőből, dolomitból, de főleg kárpáti flis homokkőöszletből felépült tömegéhez képest. Vulkáni kőzetek, kevés törmelékanyag alkotja, felgyüremlett magmatikus kőzettömeg.
Kőcsonka Balaskó vára 47,57 km-re
Orbán Balázs így ír Balaskó váráról, A Székelyföld leírása című művében: Szentmihálytól a Köd szép fenyvesei között vezet az ut Szenttamásra, ennek közelében egy dombocskát Balaskó várának neveznek. Valószinüleg a Jenőfalván lakott ily nevü primor családnak lehetett itten vára, melyet azonban most nyomtalanul eltörölt az idő hatalma.
Biális-kúria Biális-kúria Csíkszentmihály 46,92 km-re
A Biális-kúria Csíkszentmihály faluban található, a 254 A szám alatt - a 19-dik század elején, az 1800-as években épült. Az épület szerepel a Hargita megyei történelmi műemlékek jegyzékében, HR-II-m-B-12877.
Jávárdi völgye Jávárdipataka település házcsoportjai 3 km hosszúságban sorakoznak az azonos nevű patak mentén. Legismertebb látványossága a 7 m magas Zúgó-vízesés.
Hármaskő és a Kondra-kereszt A Hármaskő a Csíki-havasok északi részében, a Kondra-kereszt turisztikai csomópontjától délkeletre található. Hármaskő és a Kondra-kereszt - Megtalaltuk a rejtekhely talalkozo "transzgyimesi" expedicioja alkalmaval. Transz-Gyimes - Mondtam már, hogy a Hármaskőre a legkényelmesebben a Transz-Gyimes szerpentinein lehet feljutni? Transz-Gyimes :-). Transzgyimes - A Transzgyimes immár örökre beleégett a tudatunkba. Egy hármas tagozódású, triászkori dolomitmészkőből álló sziklaszirt, mely őskori kristályos alapkőzeten áll.
Szent László köve Szent László köve Pogányhavas 42,68 km-re
Június 27-e Szent László ünnepe, személyében nagy hős és nagy király képe rajzolódik elénk. A nagy magyar királyok közül Szent László kapcsolódik leginkább vidékünk történetéhez, ezért érdemes megemlékezni róla.
Katolikus templom Katolikus templom Csíkcsomortán 49,27 km-re
Csíkcsomortán Csíkpálfalva községhez tartozó falu, Csíkszeredától 7 km-re északkeletre, az Aracs- és Remete-patakok találkozásánál fekszik. Templomkertben - Meg amikor egy aggal halasztam le Aracs patak volgyeben a ladikot. Jobb két geodoboz, mint egy - A csomortáni katolikus templomnak tavaly május óta van még egy második geodoboza is, mely a román geojátszótér rejtése. Új templom - Na, ez volt egyik legkönnyebben megtalált dobozom. Neve a régi magyar Csomor személynévből származik.
Régi székelykapu Csíkszépvíz 46,09 km-re
A székely népi építészet különleges emléke az 1799-ben készült csíkszépvízi székelykapu. Hargita megye és talán a világ második legrégebbi, eredeti helyén álló székelykapuja.
Saj havasa Csíki-havasok 36,74 km-re
A Saj havasa 1553 m magas, a Csíki-havasok legmagasabb csúcsa.
Bástyakő Bástyakő Naskalat-hegycsoport 37,89 km-re
A Dánfalvi Naskalat csúcsa alatt elvezető, piros sávval jelzett turista úton haladva, a Naskalat-csúcs irányába, egyszer csak egy bástya alakú sziklatömb emelkedik ki a havasi legelőből. Második próbálkozásra - Első alkalommal, most vasárnap, nem sikerült elérni a Bástyakőig.
Rupert Mayer emlékhely Rupert Mayer emlékhely Kóstelek 30,91 km-re
Kóstelek közelében található a II Pál Pápa által 1987-ben boldoggá avatott, az első világháború során itt megsebesült P Rupert Mayer német jezsuita szerzetes emlékhelye. Katasztrofális úton Csíkszépvíz felől - Már rég készülök felkeresni Kósteleket, most az itt elrejtett geodobozok adták rá az alkalmat. Az új úton - Most az új úton ereszkedtünk be Kóstelekre, a Szellő tetőről.
Karakó vasúti viadukt Karakó vasúti viadukt Lóvész 42,32 km-re
Karakó egy megállóhely neve, mely a kilencvenes évek közepén létesült az ajnádi és lóvészi állomások között. Az impozáns mérető Karakó-hídvölgy Székelyföld egyik kevésbé ismert, elrejtett völgyében fekszik, annak vadregényes környéke fölé magasan kiemelkedik, Csíkszereda felől közeledve már messziről látszik.
Alagút felett Alagút felett Lóvész 39,32 km-re
Amíg a vonat a vasúti alagútban haladhat, mi az alagút felett sétálhatunk az Utusaly vasúti megálló és a lóvészi állomás között.
Gyimesi határkövek Gyimesi határkövek Gyimesi határkövek - Megtalaltuk a rejtekhely talalkozo bemelegito turaja alkalmaval. Nagy melegben indultunk neki az utnak - Elegge faraszto is volt, helyenkent jo "combos" emelkedokkel, de vegul sikeresen felertunk es megtalaltuk a dobozkat. Hatarturan - A 2013-as hatartura alkalmabol kerestem meg e rejtekhelyet.
Melegvíz-forrás Háromkút egyik csodája a Melegvíz-forrásnak nevezett bővizű karsztforrás, amely a majd 1800 m magas Hagymás- hegység lábánál tör a felszínre és a kristálytiszta vizű Kisbékás-patakba ömlik. A forrás mögött feltételezett barlangrendszer - A kertek melletti úton, kocsival közelítettem meg a Melegvíz-forrást, amíg csak lehetett. Miben mérve? - Hmm, ha ez a meleg, milyen a hideg? Csodálatos és hihetetlenül bővizű forrás. A forrásból kiömlő víz azonmód egy bővizű patakot alkot.
Szikla vizzel Szikla vizzel Csalhó-hegység 49,7 km-re
A Szikla vizzel, románul Piatra cu Apa, elnevezésű mészkőszikla a kék sávval jelzett túraösvény mellett található. Ez az Izvorul Muntelui üdülőteleptől indul, és a Dochia menedékházhoz jut ki.
Csíkszentgyörgyi panoráma Csíkszentgyörgyi panoráma 48,27 km-re
A falu feletti dombok között húzódik meg a borvízfürdő. Csíkszentgyörgyi panoráma - Csíkbánkfalváról indulva, a Szentegyházas-pataka völgye mentén haladva, jó mínőségű, kaviccsal borított úton közelítettem meg a tetőt, kocsival. Innen tovább a tetőre kikapaszkodva szép kilátás nyílik a völgyre, takaros kis kápolna is van alattunk.
Sáncok a Bilibók-tetőn Sáncok a Bilibók-tetőn Gyimesbükk 23,49 km-re
18-dik századi osztrák sáncvár a Bilibók-tető lejtőjén, Moldva felé irányuló agyúállásokkal. Sáncvár magánterületen - Miután leparkoltam a régi gőzmozdony mellé, elindultam az út túlsó oldalán, a Kontumáctól keletre található sáncvár felé.
Carina keresztfája Csíkajnád 44,59 km-re
A Carina (Czárina)-tető legelős, szántóföldes területén, a villám itt ütött meg egy gyereket.
Öcsém-tető Az Egyeskő menedékháztól a piros sáv jelzést követve juthatunk az Öcsém-tetőre. Lájkolás, Kodak-pillanat, citromos kávé - Hogy van ezzel a stoppolással? Ha a gépkocsivezető lájkol téged, mert te lájkolod az ő kocsiját, akkor megosztja veled az utazást, és továbbít az úticélod felé? Na, de hol vannak a fotók? Nem a hiper-szuper Hagymás-panorámák, hanem az ágas-bogas fenyőfa ágai között készült Kodak-pillanat. Kilátó-túra - Az Egyeskő megmászása után nem hagyhattuk ki ezt a csúcsot sem. A tetőn - Napló nincs, de napsütés és tavaszi virágok annál inkább. Kilátópontjáról, ahol a nemrég felállított kereszt is található, pompás látványban gyönyörködhetünk.
Szakadát-mező Keleti rész Szakadát-mező Keleti rész 37,86 km-re
A Szakadát-mező Hargita megyéhez tartozó keleti része a Rejtek-patak forrásvidékétől keletre és északkeletre található. Keletre - Nem lehetett olyan könnyen otthagyni ezt a mezőt, ezért végig sétáltunk rajta, egészen a határfáig. A Jávárdi-tető, Nagysarok-, Tarvész-, és Rejtek-csúcsok között helyezkedik el.
Páduai Szent Antal kápolna Páduai Szent Antal kápolna Hidegség 35,32 km-re
Páduai Szent Antal, a szegények védelmezője, a védőszentje a Hidegségen, a Jávárdi-patak földrajzi baloldalán álló Szent Antal kápolnának. A kút a kápolna mellett van - A kút helye meg van jelölve a térképeken, a gps is odavezet, illetve a kápolna weboldalának tetején levő térkép segítségével is oda lehet navigálni. Jávárd - Szóval, a kút nem a kápolna körül van. Nem Jávárd, hanem Jávárdi a hely neve - A kápolna weboldala ez a weboldal, ahol mi itt a bejegyzéseket írjuk. Páduai Szent Antal 1195-1231 között élt, portugál családból származott.
Világháborús emlékmű Varjadorja Világháborús emlékmű Varjadorja Csíkajnád 43,07 km-re
2015 szeptember 5-én egy második világháborús emlékmű (Dóczy András szobrászművész alkotása) felszentelésére került sor Varjadorján. Tizenkét honvédkeresztet állítottak újra, 7 honvédkereszt a Tekerőben, 5 honvédkereszt a falu szélén levő Sándor-oldalán és a Csűrkertben található.
Naskalat-csúcs A Naskalat a Csíki-havasok kopasz fejű, hullámos hátú nagy öregje. Szaloncukor es a tobbi - Igaz Peter. Szaloncukor, szemét, és egy foltos leopárd - Gyergyói kincskereső barátaimmal indultunk neki a Terkő-nyereg és a Naskalat-hegycsoport rejtekhelyeit felkeresni. Pihenő - Bár én az erdei menedék mellett pihenve csodáltam a tájat. A Naskalat helynév szláv eredetű, jelentése a mi sárunk, rögünk.
Bükkfa a Kolos-tető mellett Bükkfa a Kolos-tető mellett 42,27 km-re
A Kolos-tetőtől északkeletre található a környék legidősebb bükkfája, kerülete 3,6 m. A törzse üreges, a szekérút felé eső része hiányzik.
Ré Ré Csíkajnád 43,81 km-re
Ré Csíkajnádhoz tartozó kisebb település, mely a Pogány-havas - Kőnyak - Nagyrákos hegyvonulat mentén helyezkedik el.
Kóstelek határában 30,69 km-re
Első írásos említése az 1771-ből származik, a falu első telepesei a siculicidium idején, az embernyúzó katonai szolgálat és bírói ítéletek elől elbujdosó székelyek és a Moldva felől érkező görög katolikus román szökevények, szegénylegények, havasi betyárok, akik ezen eldugott havasi rengetegben keresnek menedéket. Sikertelen keresés a patak árterületén - Miután megtaláltam a Rupert Mayer emlékhelynél elrejtett geodobozt, elindultam az emlékmű mögötti szekérúton, a gps által jelzett irányba.
Lapos-patak vízesései A Békás-szoros egyik kevésbé ismert, jelzetlen ösvényen megközelíthető látnivalója a Lapos-patak vízesés-sorozata. Záróakkord-rejtés a vízeséseknél - A mini Rejtekhely-találkozó záróakkordjaként, a Lapos-patak vízeséseit mutattam meg a túratársaimnak. Vízesés sorozat - Eléggé eltelt az idő a Mária-kőnél, de nem baj. A Lapos-patak a Kupás-kő és a Bardócz-kő között folyik lefelé, végül az Oltár-kő alatt látványos zuhatagokat alkotva ömlik be a Békás-patakba.
Nagy Pájszó teteje Nagy Pájszó teteje 44 km-re
Nagy Pájszó tetején haladt végig a régi országút Erdély és Moldva között, elkerülve a patakok útromboló erejét. Tiszta időben gyönyörű kilátás tárul elénk.
Szent Péter és Pál kápolna Szent Péter és Pál kápolna Bükkhavaspataka 36,25 km-re
A Szent Péter és Pál katolikus kápolnát legkönnyebben Bükkhavaspatakáról lehet megközelíteni, a Nagysarok-patak szádától indulva, a Jávárdi-hegy felé. A kápolna újrarejtett geodoboza - A pünkösdi Jávárdi-körtúra alkalmával érkeztünk ide, a Bagolykő felől. Búcsú után - A Kóta-kövétől errefele sétáltunk, elkapott egy kis nyári zápor, hamar vége lett, és tovább gyönyörködhettünk a táj szépségében.
Mosógép Mosógép Békásszoros 47,02 km-re
Békásszoros település nyugati végében, a Súgó-szoros Természetvédelmi Terület bejáratától nem messze, közvetlenül az út mellett, a Békás-patak medrében egy fából ácsolt mosógépet találunk. A közeli kerítéseken, korlátokon szőnyegek száradnak.
Katonai bunkerek Keresztes hegyese 29,21 km-re
Az 1451 m magas Keresztes hegyese a Csíki-havasokban található, Csobányostól észak-keletre. Az első világháború alkalmával számos katonai létesítményt hoztak létre a tetején.
Ásványvíz-források Mojnest 19,18 km-re
Mojnestfürdő ásványvízforrásait 1860-ban fedezték fel, a helyiek 1885 óta kezdték el használni a vizet. 1908-ban létesül a fürdő, 1909-ben kezdődtek el a park rendezési munkálatai, 1979-1981 között pedig újabb fejlesztések történtek.
Pósa-hegy Nagyboldogasszony-kápolnája Pósa-hegy Nagyboldogasszony-kápolnája Csíkszentgyörgy 48,84 km-re
Csíkszentgyörgy Csíkszeredától 22 km-re terül el, a Fiság völgyében (ez a Csíki-havasokból, Szellő hegy és a Gyürke tető - 1369 m - közelében ered), 757 m tszf magasságban. A második eltűnt geodoboz a Pósa hegyen - Ez már a második rejtekhely, illetve a második eltűnt geodoboz. 0004 - Rengeteg székely kapu van a faluban,s ami örvendetes,hogy sok az új közöttük,csak tobább él a székely kapu állításának hagyománya. EKE-tábor 2015 - Az EKE táborból ezen a napon egy szép kirándulást tettünk a Nagyboldogasszony kápolnájától a Nyerges tetőig. Kiterjedését tekintve Hargita megye második legnagyobb községe (Kászonaltíz után).
Felfüggesztett kőkocka Szalánc-erdő 45,65 km-re
Felfüggesztett kőkocka - Szalánc-erdő
Tömlőhozó-ösvény Tömlőhozó-ösvény Csutakos 45,2 km-re
A Fehérkői Szent István borvíztől tovább a Tömlőhozó ösvényen a köves úton felkapaszkodtunk a gerincre. A Csíki-havasok gerincére a Tömlőhozó-ösvényen - Miután a Szent István-borvízforrásnál újrarejtettem a felújítás alkalmával eltűnt geodobozt.
[ Fel ↑ ]
Szikla kőüsttel - Gosmán-hegység (Tar-kő)
Szikla kőüsttel - Gosmán-hegység (Tar-kő) 5,35 km-re
Fenyős-szikla (Kőboglya) - Gosmán-hegység (Tar-kő)
Fenyős-szikla (Kőboglya) - Gosmán-hegység (Tar-kő) 5,64 km-re
Felsőtiszáspataki borvizek Felsőtiszáspataki borvizek Tusnádfürdő 66,8 km-re Felsőtiszáspataki borvizek - Tusnádfürdő
Barátok feredeje A csíksomlyói Mária-kegyhely ma már egyre inkább a vallási turizmus szinterévé válik. Megerősítve - Megerősitem a doboz tenyleg nincs ott. Annyira ne erősködj - Bár a galamb még ott van, a galambdúcból tényleg elrepült a geodoboz. Népi feredő - Forgalmas hely, mármint a borvíz miatt. A varázslatos Kis-Somlyón, a Kálvária keresztsorán, és a Mária-kegytemplomon kívül most már a Barátok feredeje is beletartozik a híres búcsújáró hely összképébe.
A Melegárok Szécseny nyugati részében található, délnyugat - északkelet irányban szeli át a Csíkszeredához tartozó nyaralónegyedet. Tulajdonképpen a Meleg-patak, a ferencjózsefi térképen Kurta-patak, medrét és környékét hívják így.
Felső-Nyírkert Gyergyócsomafalva 67,43 km-re A Felső - Nyírkert tanösvény a Maros bal partján, a Holtágon belüli területen létesült, a környék helytörténeti nevezetességeit és természeti értékeit mutatja be. Információkat nyujt a lakosság hajdani gazdasági tevékenységéről, a tutajozásról, amely a XVIII-dik században sok helyi ember megélhetését biztosította.
Benes rétláp Benes rétláp Csíkverebes 60,44 km-re A Benes rétláp területét borvízforrások táplálják, több helyen okkerlerakódások figyelhetők meg. Láp - A geodobozkát könnyen megtaláltuk. Fűzfa - A térkép alapján hamar kisakkoztam a rejtekfűzet. Egyre jobban beszorulva - Nem a legjobb időpontot választottam egy rétláp meglátogatására, elég hideg is volt, így csak gyorsan a geodobozt kerestem meg. A láp az Olt bal oldali árterületén húzódik, mintegy 644 m magasságban.
Nepomuki Szent János-kápolna Csíktaploca 53,83 km-re Csíktaploca északi részén, a Csicsó és Delne felé elágazó országút szomszédságában, az 1912-től felhagyott régi temető mellett áll. A kis kápolnaszerű építményről azt feltételezik, hogy Nepomuki Szent János szobrának lehetett védfala.
Hárs köve Hárs köve Roseni 60,9 km-re A Hárs köve egy 23 m magas sziklaszirt, mely a Békási-víztározóból emelkedik ki, a Roseni és Poiana Largului falvakat összekötő viadukt mellett. Földrajzilag a Besztercei-havasokhoz tartozik, 0,2 hektáron védett terület, számos népi legenda fűződik hozzá.
Csíksomlyói kegyhely tapintható dombormű Csíksomlyói kegyhely tapintható dombormű 52,44 km-re A csíksomlyói méretarányos bronz térplasztika a ferences temlom közelében, az út túlsó oldalán található parkolóban került felállításra. A letapogatható bronzplakett andezitalapon áll, rajta Braille-írás is tájékoztatja a látássérülteket.
Egykori határőrség székhelye Csíkszereda 55,22 km-re Az egykori határőrség székhelye Csíkszeredában. Jelenleg kórház működik az épületben.
Nelu mofettája Nelu mofettája Tusnádfürdő 69,07 km-re Nelu mofettája - Tusnádfürdő A godorben - Itt a godorben dolgoztam ki a kovetkezo rejtekek strategiajat.
Bánya pataka Csíkmadaras 64,13 km-re Csíkmadarastól nyugatra, a Vasér- vagy Bánya-patakában tör fel a Küpüs-borvíz. A régi higanybányák közelében feltörő, gyógyhatású forrás mellett egy 4 x 2 m-es kideszkázott medencével ellátott népi feredőt építettek, mely Küpüs-borvízfürdő néven ismert.
Torzó Bálványosfürdő 67,34 km-re Torzó - Bálványosfürdő
Mária-kert és Kájoni Herbárium Csíksomlyó 52,24 km-re Csíksomlyón ér véget a Mária-út, ezért az évek során kialakították a Mária-kertet, hogy az elfáradt zarándokok itt megpihenhessenek. 2010-ben 15 udvar kialakítását kezdték itt el, melyek a Mária életében kiemelkedő eseményeknek állítanak emléket.
Panoráma a zsögödi szorosra Panoráma a zsögödi szorosra Zsögödfürdő 56,33 km-re Zsögödfürdő Csíkszereda déli kijáratánál található, a város egyik, szépen rendben tartott szabadtéri, ásványvizes fürdője. Itt nehezebb dolgunk akadt - Az egész oldal tele volt kivágott fenyőkkel. Az oldalban - Hát igazán nem volt okos dolog kivágni a fenyőcskéket, de azért egy kis keresés után elékerült a doboz. Keresés a domboldalon - Többször jártam erre felé, nem tűnt különösebben nehéznek a feladat, miután gps-el felfegyverkezve indultam felkeresni a rejteket, annál inkább lelombozódtam, miután hosszasabb keresgélés után sem sikerült felfedezni a rejteket, pedig kivágott fenyőcske is, kő is akadt nem egy, ilyenformán párosítva is. Zsögödfördőn egy 53 kádas meleg fürdő egy fedett medence, egy szauna, és 2 szabadtéri medence van.
Nagyloki-borvíz Csíkkarcfalva 58,98 km-re A Nagyloki borvíz a Nagylok-patak földrajzi baloldalán található, Madicsafürdőtől 6 km-re nyugatra. Vizét ivókúrára és fürdőkúrára egyaránt használták.
Ördöglik Ördöglik Csíkzsögöd 55,55 km-re Az Ördöglik környékét elsősorban a csíkszeredai terepkerékpárosoknak ajánlom, de a hely természetesen gyalogosan is felkereshető. Az igazi geotojás - A fotót nézve hirtelen nem tudtam eldönteni, hogy melyik a geotojás. Helytelen ábrázolás - Igen, a helytelen ábrázolás nekem is okozott egy kis fejtörést. Jobb és bal szem - Igen, a jobb oldal a Nap, a világosság, a férfi. Érdekes formájú kőtömböket lehet itt találni, a hely és a megfelelő időpont pedig kiváló fotótémát (panoráma, naplemente, árnyék, stb) nyújthat, az arra figyelmes fotósok számára.
Évszázados szilfák Évszázados szilfák Csíkrákos 53,28 km-re A község központjában, az iskola előtt terebélyes akácfák és szilfák sorakoznak, a leveleik fogazottak, érdes tapintásúak. Ha közelebbről megnézzük, akkor láthatjuk, hogy évszázados fákról van szó.
Poénos kocsmák Erdélyben Poénos kocsmák Erdélyben 53,3 km-re Poénos nevű erdélyi kocsmák helyét, koordinátáit és fényképeit szeretnénk összegyűjteni ezen az oldalon. Az asszony mondá - Székelyudvarhely Csíkszereda fele vezető kijáratánál, a Bethlenfalvi út jobb oldalán, van egy kocsma, aminek becsalogatója a csatolt képen látható. Szoval - Azt mondta az asszony. Fészek - Madéfalván, a Siculicidium emlékmű közvetlen szomszédságában található a Fészek.
Csihányos Csíkzsögöd 57,7 km-re A Csihányos egy délnyugat-északkelet irányban elnyúló hegyláb, amely a Rejtek- és a Szentvér-patak völgye között helyezkedik el, a Várhegytől keletre levő Faragó-domb és Zsögödfürdő között.
Óriásfalfestmény Óriásfalfestmény Petőfi utca Csíkszereda 54,84 km-re A csíkszeredai Petőfi-utcában található Bandidos étterem Lejtő utca felőli tűzfalán egy látványos Petőfi-falfestés látható. Petőfi Sándor portréja Bulgáriában - Bulgáriai kirándulásom alkalmával eljutottam Primorsko városba is. Ez az óriásfalfestmény a 2023-as Csíkszeredai Városnapok keretében megszervezett PetőfiStreetArt Fesztivál alatt készült, emléket állítva a kétszáz éve született Petőfi Sándornak.
[ Fel ↑ ]
© 2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.