Firtosváralja település (Hargita megye) Központ: Farkaslaka. Firtosváralja román elnevezése: Firtusu.
Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Firtosváralja (Hargita megye) és környéke turisztikai látnivalói

Büdös-láp A büdösfürdői Büdös-láp a Dél-Hargita-hegység keleti oldalán, a Kenderes-patak forrásvidéke felett található, 1200-1210 m-es tengerszint feletti magasságban. Van egy tápanyagban gazdag, eutróf része, és van egy oligotróf területe is.
Református templom Református templom Erdőszentgyörgy 24,09 km-re
Erdőszentgyörgy református temploma gótikus, a 13-14-dik század fordulóján épült. Itt tartották 1618-ban az unitárius zsinatot, 1640-től a reformátusoké.
Bethlen-várkastély Bethlen-várkastély Alsóbún 29,1 km-re
A négy saroktornyos, valaha külső falakkal és sarokbástyákkal megépített várkastély a Küküllőközi dombvidék területén állt. Befagyva - Ha ez betonút, akkor a leírás pontos. Romos falak - Szeretnék visszamenni vagy 150 évet a történelemben, hogy láthassam ezt a kastélyt ép állapotában. A romokat a mai Bún község központjától délre, 1,5 km-re, a Nagy-Küküllő egykori kanyarulatában találjuk.
Majálistér Makfalva Abod 19,92 km-re
A Majálistér az abodi úttól északra található, a Csere egyik magaslatán lévő liget neve. Itt találkozott egykor a makfalvi és az abodi ifjúság május elsején.
Kisgalambfalva 17,56 km-re
A falu a Nagy-Küküllő bal partján terül el, a SzékelyudvarhelytSzékelykeresztúrral összekötő megyei útról a vasútállomás után kellletérni. A Nagy-Küküllőn átvezető betonhíd után kezdődik Kisgalambfalva.
Botanikus kert A marosvásárhely botanikus kert a Somos-tető lábánál, az Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem területén található, bejárata a pszichiátriai és gyermekklinika között van. Nem tudom - Talán Németkalap? Nem is tudom, én csak tisztázni szerettem volna, hogy ne legyen majd gond mikor mások keresik. Még egyszer - Tényleg kellemes és szép a hely a környéken, ugyhogy majd egy másik alkalommal majd szivesen visszatérek és megkeresem, ugy is van még más meg nem talált dobozom is a környéken. Doboz a bokorban - Ellenőriztem ma ezt a rejteket. A dendrológiai park 154 őshonos és tájidegen fának és cserjének ad otthont, a botanikuskertben, pedig 800 őshonos és egzotikus növényfaj látható.
Sziklakert a Béta oldalában Sziklakert a Béta oldalában 43,27 km-re
A csicsói Várszikláról, a környéket felfedezendő, beereszkedtünk az erdőben délre, a Béta-patak völgyébe. Innen lehet ugyanis, kikapaszkodva a vársziklához, megnézni annak lemezes törésű, andezit sziklafalait.
Keresztelő Szent János fakápolna Keresztelő Szent János fakápolna Mikháza 30,22 km-re
Keresztelő Szent János-fakápolna és Erdély legrégebbi élő hársfája - Mikháza
Jedd temetője Jedd temetője 41,39 km-re
Hangulatos temető, habár a régi düledező faragott homokkő sírkövek közé sok beton és márvány költözött. Újra - Tettem egy új dobozt a rejtekhelyre, és ha eltűnik, akkor keresek egy másik helyet. Az új doboz - Most már megtaláltuk a dobozt. Meg itt is jar a mugli - Babberci vitt fel kocsival.
Mosdókő A Bekecs-tetőről a Hollós-tó felé vezető út mentén található egy nagy mohás kő, amelyet a helybeliek Moháskőnek, Oltárkőnek de leggyakrabban Mosdókőnek neveznek. Új geodoboz, védettebb rejtekben - A Vész-kőnél elrejtett új geodoboz megtalálása után, úgy döntöttem, hogy még elsétálok a Mosdókőhöz is, belefér az időbe. Első találatom - Nagyon rég járom a Bekecs hegyet, számtalanszor elmentem a rejtek mellett, nem is gondoltam volna, hogy ilyen kincseket rejt. A táblát is - Olvassátok végig az ismertető táblát, van ott pár érdekesség.
Déli kilátópont Déli kilátópont Kirulyfürdő 35,84 km-re
A kirulyfürdői diáktábor déli végétől egy szekérút fordul hirtelen jobbra és vissza. Turistajelzéseket találunk itt, nekünk a kék pont jelzést kell követni Somkőháta felé.
Petőfi Sándor emlékére Petőfi Sándor emlékére Erdőszentgyörgy 24,05 km-re
A legenda szerint hajdan, az e helyen álló tornácos háznál cserélt lovakat és pihent meg Bem József lengyel származású honvéd altábornagy és vezérkara, 1849 július 30-án. Velük volt Petőfi Sándor is, a nemzet nagy költője.
Iskolamúzeum Iskolamúzeum Lövétebánya 30,27 km-re
A lövétebányai Iskolamúzeum a Gábor Áron Iskolaközponthoz tartozik. A kiállított tárgyak az 1990-es évek előtti időből származnak, óvodai és iskolai kellékek.
Urusos-kút Urusos-kút Oroszhegy 12,91 km-re
Hajdanán Oroszhegy falunak híres búcsújáróhelye volt, a falutól északra elterülő Kápolna mező nevű helyen, melynek közelében a hagyomány szerint csodás gyógyulások történtek.
Várhegy-tető Nyárádandrásfalva 26,35 km-re
A falun (Nyárádandrásfalván) felül a baloldali hegyek egyik ponkját Várdombnak, a mellette lefolyó csermelyt Várpataknak nevezik. Mondják, hogy ott (a régi osztrák térképen Várhegy-tetőn) a törököknek lett volna vára.
Kripta a ferences kolostortemplom alatt Kripta a ferences kolostortemplom alatt Mikháza 30,54 km-re
A mikházai ferences kolostortemplom alatti, a főhajó és a szentély alatt húzódó kripta egyháziak és híres világiak, erdélyi nemes családok tagjainak nyughelye. Geodoboz a kripta bejáratánál - Borús, esős délután indultam el egy kis dobozkeresésre. Nem zár jól a doboz - A doboz előkerült a kövek közül, de a tartalma át van nedvesedve. A templomban mintegy tucatnyi feliratos és helyenként faragott díszű sírtábla jelöli a kripta kamráiba temetett neves személyek sírjait.
Zarándok-pihenő a Király-kútja mellett Zarándok-pihenő a Király-kútja mellett Mária-út 34,07 km-re
A Király kútja-forrás melletti zarándok-pihenőt az Erdélyi Mária Út Egyesület készítette, a Hargita Megye Tanácsának támogatásával. A Mária-út nyomvonalán haladt egykor az Udvarhelyt Csíkkal összekötő országút.
Nagy-aratás Nagy-aratás Máréfalva 22,28 km-re
A Pokoláztól tovább az út elhagyatott katonai radarok mellettt visz tovább, a szemétfeldolgozóig. Nárciszmezők - Már többször készültem, hogy egy dobozt rejtsek ezen a vonalon. Virágtenger - Összekötöttük a kellemest a hasznossal, és miután megszedtük a markunkat nárcisszal megkerestük ezt a geodobozt is. A rejtek már üres volt - Székelyudvarhely irányából tartottam hazafelé. Most már sejtjük, honnan jönnek a teherautók, és minek lett ott aszfalt.
Gatyaszár utca Gatyaszár utca Gyergyószentmiklós 48,41 km-re
Az egykori Madaras utca egy udvarszerű zsákutca, kétágú alakjáról a Gatyaszár utca gúnynevet kapta. Jelenleg a Crisan utca része, kissé átalakult, de azért egy rövidnadrágot még fel lehet fedezni a formájában.
Vertikális napórák Vertikális napórák Marosvásárhely 47,22 km-re
Mivel a ház homlokzata nem dél, hanem délnyugat irányba néz, a frontfalon levő napóra csak a délutáni órákat mutatja. A rá merőleges oromfal délkelet irányultságú, ezért az ott levő napóra a délelőtti órákat mutatja egészen fél 3-ig.
Sziklaablak Sziklaablak Kormos-kő Fenyőkút 8,08 km-re
A Kormos-kő sziklabástyája és sziklakilátója között, a sziklakilátó közelében-végében, van egy érdekes sziklaablak. Nagy kő esett le a szívemről - Amikor én a sziklakilátónál és a sziklabástyánál rejtettem a geodobozaimat, láttam távolról ezt a sziklaablakot is.
Napozó nő Székelyudvarhely 17,29 km-re
Napozó nő szobor, Székelyudvarhely.
Fügevára Ki Korondon megfordul, annak ajánlom, hogy Fügevár meglátogatását el ne mulassza, mely ily alakzatokat, ily képleteket bizonnyal ritkán lesz alkalma láthatni. Esőben - A Fenyőkúti-tőzegláphoz igyekeztünk, pótolni a hiányzó geodobozt. E hegy oldalában van a Bonis pinczéjének nevezett kis sziklaüreg is, hol a hagyományok szerint egy Bonis nevezetü ember lakott.
Nyíres utcai csorgó Nyíres utcai csorgó Marosvásárhely 47,15 km-re
Ennél a helyszínnél, nem tudtam eldönteni, hogy nevezzem-e gyászosnak, vagy sem, mert sajnos a környék nem túl kellemes, majd ti eldöntitek. Forgalmas - Tenyleg forgalmas hely, eleg sok idobe kerult meddig sikerult visszatenni a dobozt. Viz - Ez a dobozt BabBercivel talaltuk meg. Eleg forgalmas - Nem is tudtam, hogy itt is van forras. Amikor ott jártam, egy kislány éppen egy pet palackot töltött meg, és vitt valamelyik szemközti házhoz.
Tatárdomb Tatárdomb Gyergyószárhegy 46,74 km-re
Szárhegy határában, a Ditró felé vezető út bal oldalán egy dombocska emelkedik fenyőfák koszorújában. Lyukas kő - A dobozt nem sikerült megtalálnom. Majdnem eláztunk - Egy kedves barátommal indultunk kirándulni. Az előtérben áll az emlékoszlop, a rajta levő márványtábla szövege a hely történelmi emlékét idézi:
I Ferenc József megkoronázása Marosvásárhely 47,2 km-re
I Ferenc József megkoronázása a Kultúrpalota előcsarnokában, szemben a főbejárattal - Sidló Ferenc 1913. Városháza tér, Marosvásárhely.
Teleki-ház Teleki-ház Marosvásárhely 46,78 km-re
A Teleki-ház Marosvásárhelyen a Bernády György tér 3-5 szám alatt áll. 1797-1803 között építették empire-ba átmenő barokk stílusban, szép emeleti oszlopos folyosója finom oszlopfőivel ma is élményszerű látvány.
Kápolna Kápolna Kicsibükk 48,93 km-re
A XVIII-XIX-dik század folyamán a nagyobb falvakból való kitelepedések során jöttek létre Gyergyó szórványtelepülései, közte a remetei Kicsibükk. A kis település Remete központjától közel 10 km-re, a Martonka-pataka felső folyásának két oldalán alakult ki.
Apold piramisai Apold piramisai 43,02 km-re
Apold földpiramisai Apold piramisai - Megvan a közé szorított doboz. Doboz helyett borz - Igaz, közel van az úthoz a rejtekhely, de a novemberi mokány esőben odáig caplatni egy különleges élmény. Háromszögek - Hát itten lehetőség van a doboz elrejtéséhez.
Fenyős kőfejtő Fenyős kőfejtő Alsórákos 48,77 km-re
Az alsórákosi bazaltoszlopoktól megközelítőleg 300 méterre északra található a Fenyős Kőfejtő. Megnőtt a fenyő - Alsórákos harmadik lelőhelyén jártunk, mikor már azt hittük ennyi gyönyörű meglepetés egy napra talán sok is. Szép tó - Állítólag felhős időben látszik a tó smaragdzöld színe. Smaragd - Mi a vulkántól ereszkedtünk le, így fentről már megpillantottuk a smaragdzöld tavat. Egy szűk kapun lépünk be, és a szemünk elé tárul egy majdnem ovális alakú, hatalmas feltárás, melynek egyik tengelye körülbelül 400 m hosszú, a másik pedig körülbelül 200 m.
Nagy-ág melléke Nagy-ág melléke Vármező 30,87 km-re
Vármezőtől a Várhegyen is túl gyönyörű lombhullató erdőben kanyarog a gátertól tovább az út a Nagy-Nyárád, vagy másnéven Nagy-ág völgyében. Róka - A rókával kapcsolatosan, én úgy tudom, hogy ha keresi az ember kozelseget akkor veszett. Az eszét vesztett veszett róka veszte - Ha egy róka az ember közelségét keresi, akkor tényleg elment az esze, megveszett. Nyárádmenti legelő - A Nagy-ág le volt zárva sorompóval, ezért gyalog sétáltunk fel a tisztásig. Ha szereted a pisztrángot hazafele megkóstolhatod.
Lutheránus templom Zsiberk 47,78 km-re
Mivel XIII-dik századi szász telepítés, román stílusú temploma is a XIII-dik században épül. Erődített templom volt kettős várfallal.
Teleki kastély Gernyeszeg látnivalója a Teleki család erdélyi barokk kastélya. Kell még próbálkozni - Szerintem ha még arra jársz, próbálkozz újra. Sikerült bejutni - A Teleki-kastély kapuja zárva volt, kapus sehol. Élő barokk kastély - Egy rendezvény alkalmából voltunk a kastélyban, így sikerült alaposan körbejárjuk.
Első román iskola Első román iskola Segesvár 35,91 km-re
1861-ben, Zaharia Boiu ebben a házban nyitotta meg, a segesvári vár első román iskoláját.
Unitárius templom Hármasfalu 20,4 km-re
Hármasfalu 1950-ben jött létre Atosfalva, Csókfalva és Székelyszentistván egyesítésével, közigazgatásilag Makfalvához tartozik. Marosvásárhelytől 26 km-re délkeletre, a Kis-Küküllő jobb partján fekszik.
Református templom Református templom Berekeresztúr 26,77 km-re
A szent keresztről elnevezett egyházközségek, illetve falvak mind régiek és a szent keresztről elnevezett templomuktól kapták nevüket. Tető alatt - Nyárádszentimréről jöttünk át Berekeresztúrra. 1335-ben a pápai tizedjegyzékben Berechce szerepel, Berekete néven szerepel.
Fatemplom Fatemplom Petele 47,45 km-re
A petelei fatemplom 1832-ben épült, egy régebbi fatemplom helyére, amit Marosorbóra adtak el. Együtt - Dolgozni voltunk Péterrel Libánfalván, a Görgény völgyében. Nem éppen együtt - Bár együtt kerestük meg ezt a rejtekhelyet, nekem esélyem sem volt megtalálni. Báró Bornemissza adománya a 20 kilogrammos harang, amit 1750-ben öntöttek.
Fenyőkúti tőzegláp A Fenyőkúti tőzeglápot én a szencsedi nárciszmezőkről, kerékpárúton közelítettem meg, Fenyőkúton át. Hóóó - Várjá' na :-). Hús és komos geodoboz - Az általad megtalált láda hús és komos (szófacsarás), tehát a határon túli magyar (poén) és az egyik nemzetközi geojátszótérhez (mert több is van, nem csak a kóm) tartozik. Pótoltam a hiányzó dobozt - A tegnap ellenőriztem a rejtést, a dobozt nem kaptam meg. Könnyebben megközelíthető Fenyőkút Korondról.
Bánya-tető Bánya-tető 31,86 km-re
A Madarasi menedékháztól a Fertő-nyereg fele az egyik lehetséges túraösvény a Bánya-tető mellett vezet el. A kilátást korlátozzák a felnövő fák, és nem egyszerü a szirtre való feljutás sem.
Rák-tava Nagygalambfalva mellett, a Rák tava helyén, régen egy ház állott. Új doboz - Átléptem a dobozt, vagyis a hűlt helyét. Köszönöm az új dobozt - Majdnem megvicceltél. Száraz ősz - A tó teljesen kiszáradtnak tűnik, vízfelület egyáltalán nem látszik, azért a kilátás szép. Egy jómódú, ám gonosz lelkű özvegyasszony, Rákné élt benne, csúnya édeslányával és szépséges mostohalányával.
Testvérfenyők Testvérfenyők Csere bérce 32,11 km-re
A Déllői-borvízforrás közeléből sárga kereszttel jelzett túraösvény kapaszkodik ki a Csere bércére, másnéven Bükkdombra. Ahogy kiérünk a tetőre, néhány kettős fenyőfa hívja fel magára a figyelmet.
Székelyudvarhely legöregebb élő tölgyfája Székelyudvarhely legöregebb élő tölgyfája 15,83 km-re
Székelyudvarhely legöregebb élő fája Jakab Árpád, a város zöldövezeteit karbantartó kertészmérnöke szerint Szombatfalván van. Végre - Nem tudtam az öreg tölgy létezéséről. Beleesett - A geodoboz sajnos megtalálta az utat a nagyobb üreg fele. Az élő és a már nem élő tölgyfa - Ennél a rejtekhelynél Kannásné fája csak segédpontként volt feltüntetve. A hősök sírja mögött áll néhány kisebb fa szomszédságában.
Zsidó temető Zsidó temető Segesvár 36,41 km-re
Segesvár Marosvásárhely, illetve Medgyes felőli bejáratánál, a Kőkép tornyocskája alatti kis, félig rejtett domboldalon találjuk a segesvári zsidó temetőt. Januári eső - Sötétben, ködben és szitáló esőben a legizgalmasabb keresgélni egy temetőben. Szögesdrótra akadva - Az ösvényről közelítettem meg a rejteket, a temető sarkánál. Mi nem találtuk - A Kőképet megkerülve mentünk le a temető sarkához. Bár a főbejáratán lakat van, és kerítés veszi körül, több lehetőség is van a bejutásra.
Csíkrákosi Pogányvár A csíkrákosi Pogányvár romjai Csíkszeredától északra, Csíkrákos község nyugati határában, a Vár-patak és a Súgó-patak által közrefogott 1274 m magas sziklacsúcson állnak. Ez még a csicsói várromon is túltesz - Régóta vonz ez a hely, különösen a neve tetszett mindig is. Tavasz a Pogányvárban - Jó hir, hogy a turistaösvény ki van jelölve. Új geodoboz a régi rejtekben - Szilveszter utáni, első túracélpontként, egy könnyen és rövid idő alatt elérhető helyszínt akartunk. A Pogányvár egyik láncszeme volt az Erdély keleti határvonalán létrehozott egységes határvédelmi rendszernek.
Bálintitt-kastélypark Bálintitt-kastélypark Nagyernye 43,74 km-re
Közvetlenül a Marosvásárhelyt Régennel összekötő országút mellett áll a 19-dik század elejéről származó Bálintitt-kastély. Térdmagasság - Ma újra erre jártam. A kastély előtti domboldalon terült el tájképi parkja, melynek maradványai az egykori halastóval ma is jól láthatók.
Síugrósánc Síugrósánc Székelylengyelfalva 13,56 km-re
Az udvarhelyi síugrósánc Szejkefürdővel szemben, a főút túlsó oldalán található, a Székelylengyelfalva felé vezető út baloldalán.
[ Fel ↑ ]
Likaskő - Korond
Likaskő - Korond 5,65 km-re
A Likas-kő Korond közelében, egy út melletti tisztáson található, mellette négy sír van.
Kalonda-tető
Kalonda-tető 6,53 km-re
Miklós borvíz 55,6 km-re Miklós borvíz, a Borvizek Tanösvény térképen Rossz borvíz.
Hatod-tető Mikóújfalutól Kisbacon fele, a Hatodról belátható az egész medence. Ropogós fű - Az autót az aszfaltos út mellett hagyva, nagyot kerültünk a véget nem érő legelőkön. Vályú is van, a szomjazóknak.
Régi székelykapu Csíkszépvíz 54,25 km-re A székely népi építészet különleges emléke az 1799-ben készült csíkszépvízi székelykapu. Hargita megye és talán a világ második legrégebbi, eredeti helyén álló székelykapuja.
Répás medence Répás medence Zalánpatak 66,21 km-re Ha a Répás medence vizében két hétig napi tíz percig mártózunk, jótékony hatással lesz érrendszeri betegségeinkre, serkenti a vérkeringést, jó csonterősítő hatása van, és nyugtatja az idegrendszert. Feredő - Megtaláltam a dobozt. Még hideg van - Még mielőtt Zalánpatakra értünk volna, kicsit bámészkodtunk a szénégetők munkáját látva. Repas - Meg 2020-ban ott volt a padlo alatt, kovel takarva.
Erdőszakál 61,15 km-re Középkori lakói katolikusok voltak, két templommal - későbbi adat nem szól sem templomáról, sem egykori katolikus lakóiról, vagy azok utódairól a reformáció utáni időkből, mivel a XVI-dik században mindkét település puszta: Pusztaszakál 1519-ben, görög-keletieket telepítenek.
Aszópataki aranybányák Csíkszentsimon 55,01 km-re Csíkszentsimontól nyugatra, a Bartis és Aladár-tető között, az Aszó-patak mellett aranybányák voltak, ahol még egy kevés ezüstöt is lehetett találni. Legalábbis több mint száz évvel ezelőtt, majd a bányászatot beszüntették.
Evangélikus erődtemplom Szászalmád 69,37 km-re Temploma a XIV-dik század elején épült, egyhajós torony nélküli gótikus templom. A szélesebb hajóhoz az apszis szentélynégyszöggel kapcsolódik, s a többszög három oldalával záródik.
Széles-tető 51,31 km-re Széles-, vagyis Szelesel-tető.
Vasúti híd Gyergyóvárhegy 51,95 km-re A vasúti hídon keresztül a Várhegy átvágásába vezető vasútvonal képe látványos fotótéma. A Várhegyről szép kilátás nyílik a Maros kanyarulataira, jól látható innen a régi meder vonala is.
Hammas-fürdő Hammas-fürdő Zsombor-patak fürdői 69,36 km-re A múlt század közepén a Büdös-hegy délkeleti és délnyugati lejtőjén, közvetlenül a Rövid-sarok vízválasztója alatt fürdőtelepeket létesítenek. Székely barnulás - Milyen jó, bár én vagyok a rejtekgazda, én is kereshettem itt geodobozt, megtalálhattam a ládagazda rejtését. Borvíz - Na, ez is megvan. Csak egy csuprot találtam - Sajnos nem találtuk meg, mindenütt néztük ami esőtől védett lehet, csak egy csupor volt felakasztva egy szögre, továbbiakban nekem elképzelésem sincs hol lehet vagy lehetett a láda mert az is lehet, hogy eltűnt. Az egyszerű kalibák és ideiglenes, lombokkal fedett szállások helyett báró Apor Gábor a torjai határrészen és gróf Mikes Benedek a sepsibükszádi oldalon deszkából és gerendákból épít vendégszállásokat, étkezdét.
Kemény-kastély Marosvécs Kemény-kastély Marosvécs 56,45 km-re Marosvécsre érkezve, már messziről feltűnik a falu fölötti dombon, a lombos fák övezte, egykori reneszánsz várkastély. Több mint 300 évig a Kemény család tulajdonában volt.
Mikó-kúria Mikó-kúria Csíkzsögöd 51,47 km-re Mikó-kúria Csíkzsögöd, műemléképület a 19-dik századból.
Csíkszentmihály hársfái A hosszan elnyúló Kőd és Kőcsonka magaslata alatt, a Rákospatakamentén elterülő Csíkszentmihály templomkertjében találhatók hársfák mesélnek a településről. Gyanús szemekkel - Egy kicsit magasan volt, de megtaláltuk. Hát, szívesen - Gábor, tudom mennyire szereted ezeket a rejtéseket - hát, szívesen. Izgalmas volt - Ha Csobotfalván azt írtam, hogy porosak voltak a dobogtató gerendái, akkor a szentmihályi lépcsőhöz képest ez nem kifejezés. Kezdjük a mesét a település nevével, mely az egyházközség védőszentjéről, Szent Mihályról származik.
A forrástól a Tarhavas lábánál levő Gyimesi-szorosig, 30 kilométeren végighúzódó Tatros-völgyét nevezik Gyimeseknek. Három nagy település alkotja: a legfiatalabb Gyimesfelsőlok, Gyimesközéplok és Gyimesbükk.
Törvényszéki palota Törvényszéki palota Csíkszereda 50,72 km-re Törvényszéki palota - Csíkszereda, 1904.
Református templom Református templom Bibarcfalva 53,56 km-re Bibarcfalva látnivalója a református templom Szent László-legendát ábrázoló freskótöredékei. Borvízes falu - Ezt a rejtekhelyet már jó régen megtaláltam, mint a letöltött képek is bizonyítják. 1332-ben plébániatemploma van, papja, Balázs.
Tusnádfürdő tiszafája Tusnádfürdő tiszafája 62,53 km-re A Csíki-medence s egyben Hargita megye legdélibb települése a Csomádvulkanikus hegytömb lábánál fekvő Tusnádfürdő. Tiszafa kivulrol - Hat bizony en Biblia bacsihoz nem mentem be mert az udvaron elegge nagy nyuzsges volt igy kenytelen voltam az utrol felfedezni a tiszafat, lattam mar ennel nagyobbat is. A gyönyörű környezetre alegjobb rálátás a Sólyomkőről adódik, innen gyönyörködött Ferenc Józsefcsászár is a környékben, és adott parancsot a leégett üdülőtelep újjáépítésére.
[ Fel ↑ ]
Látnivalók Vád - Látnivalók Sövénység - Közeli települések: Székelypálfalva látnivalói 2,5 km-re - Énlaka 3,23 km-re.
© 2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.