Prigor település (Krassó-Szörény megye) Központ: Prigor.
Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Prigor (Krassó-Szörény megye) és környéke turisztikai látnivalói

A Rudaria-patak szurdokvölgyében huszonkét, fából készült vízszintes vízimalom található, többségüket ma is használják. Folyamatosan zuhogó esőben. Nem kirándulni indultam, de erre vezetett az utam.
A Kiskirálymező falutól nyugatra található Krajova- (Craiova, Globu) patak szurdoka gneiszben és palában alakult ki.
Nagy-Szviniecsa-csúcs Almás-hegység
Rétekkel és erdős részekkel borított domboldal, ahol a mészkövekben, agyagban és homokban, miocén időszakhoz tartozó ősmaradványokat lehet találni.
Nevében a kicsinyítő képző Mehádiára utal - Mehadika hírnevét 14 vízimalmának köszönheti, melyek a 20-dik század elején épültek.
Mindenekelőtt többet lát az ember belőle - egy, szerintem csodálatos barlangot és vízesést fedeztem fel nem messze az úttól.
Mehádia a Belaréka-patak völgyében, Orsovától 23 km-re nyugatra, Herkulesfürdőtől 11 km-re északnyugatra fekszik.
Műemléképülete az egyik legszebb állomásépület Erdélyben. Bánság. Az állomást nem hiába tartják a Monarchia legszebb vasutállomásának. Megvan. E Még müködik. Miután egy órát töltöttünk Herkulesfürdön barangolva, megnéztük az állomás barokk épületét is.
Bánsági Szfinx
A mintegy 15 méter magasságból lezúduló víz, az erdő közepén található tisztáson, egyedi és festői tájat teremt. Itt sem sikerült. Mivel nincs segítő információ, itt sem sikerült a dobozt megtalálni. Tufa. Na, ez szerintem szebb mint a Bigér, de ez nincs útban.
A vasútvonalat, mely a Domásnya-hágó (Porta Orientalis, Keleti Kapu) közelében, északnyugatra körülbelül 1,6 km-re található, a nyugati világ és a Kelet fő összeköttetésének tekintették.
A Keleti Kapu a Mehádiai-völgyet köti össze a Temes völgyével.
Páfrányos-szoros Herkulesfürdő
Gőzölgő barlang - Herkulesfürdő Szauna. Tényleg nagyon profi a hely.
Rablóbarlang - Herkulesfürdő Hűsülő. Talán lehetne egy kicsit célratöröbb a segítség, mert ez így GPS-nélkül elég tág. Félkész ládaoldalak. Sajnálom, hogy félkész ládaoldalakat fogtatok ki.
Bég Szeme-krátertó Bánság. Pontosabb leirás nélkül nem sikerült megtalálni. Ali baba. Gyönyörű tó, a lehetetlen zöld színével.
Itt feltétlenül érdemes megállnunk és egy kicsit körülnéznünk. Stájerok. A templom ajtaja nyitva volt, így sikerült képeket készítenem az üvegen keresztül.
Kis-Domogléd-csúcs
Nagy-Domogléd-csúcs
Cociu (Rosec)-vízesés Szép hely csak kicsit száraz. Voltunk a vízesésnél, vagyis a GPS szerint.
Néra alagútjai Megtalálást segítő szöveges információ. Úgy néz ki nem olvastátok el a geodoboz megtalálását segítő szöveges információt. Érdekes hely. Szászkáról gyalogosan a Néra mentén vagy kocsival Potokon keresztül (aszfaltos úton) lehet a Bég és a Néra találkozásához jutni. Alagutak. Szerintem jó helyen kerestem, csak nem eléggé.
A kasztrumot Mehádia és Tibiscum közé helyezték el, azon útvonal mentén, mely Dácia délnyugati határát jelentette.
A Teregova szűk szorosán keresztül kapcsolódik északra a Teregova-felszín a Karánsebesi-medencével.
Drankó vára Drenkova Vár a Dunában. A vár a jelzőtábla szerint 100 m-re van, csakhogy 90 m az a Duna vizében.
Először egy 1788-as katonai térkép tüntette föl, Szentháromság sziklája néven. Az újrarejtett ládát találtátok meg. Hát, ez volt a . Majdnem drive-in rejtés. A vasúti híd, illetve a Szentháromság sziklájának közelében, mindkét oldalon hatalmas parkoló áll rendelkezésre.
A Teregova falutól északra található szoros mellett, Örményesnél is szép, vadregényes, epigenetikus szurdokvölgy alakult ki.
Falépcső Scarisoara felé
Ezen a helyen a mészkövek a völgy beszűkülését eredményezték.
A 30 m magas vízesés román neve Buraul Mare.
Rejtett sziklakapu a Cserna felett
A közelben szénbányák és több cseppkőbarlang van.
A bejárat előtt egy iható vizű forrás van.
A Duna túloldalán levő Galambóc várával szemben található.
A Vaskapu-erőmű megépítése előtt 14-15 m magas volt.
Zagyhíd Osztrovó Ómoldova
Elődjét a törökök építették a 17-dik században.
A Gorj megyei Pádes községhez tartozó Cserna-falu területén található. Nem volt a helyén?. Miért írod azt, hogy "csak úgy oda van téve az út mellé"? Én a geodobozt egy szikla ferde repedésébe rejtettem, egy kő mögé.
A település temetőjéhez tartozó, egykori templom maradványa.
Mozdonymúzeum Resicabánya Mozdonyok közt. Jó pár kilométer után tűző napsütés alatt érkeztem meg Resicabányára, és már nagyon szerettem volna tudni, hogy hol lesz a szállásom, de azért jó volt végignézni minden egyes mozdonyt, latolgatni teljesítményét, elképzelni, hogy kik tervezték, és építették meg, milyen körülmények között, és hol végezte munkáját. Resitza. Utban a Néra völgye felé meglátogattuk a resicai mozdonymúzeumot. Vonat. A doboz nem lett meg, viszont láttam sok mozdonyt.
Az olane szó félhenger formájú tetőcserepet jelent.
Ide kocsival is el lehet jutni, Herkulesfürdőtől 43 km-re van, ebből körülbelül 17 km poros, köves út. Semmi gond. M valasz. Reszemrol:* felhsznalonev - marad* rejtesek maradnak - mar irtam "En nem fogom megsemmisiteni az ide feltett infoimat, kepeimet, ladaimat mint ahogy Te tetted a . Szomorú helyzet. Én személy szerint nagyon sajnálom, hogy ez az egész így alakult.
Ahol a földtani időkben viszonylag lapos kőzetfelületek kerültek a felszínre a vízerózió által, ott a karsztra jellemző kémiai oldódás folytán jellegzetes, éles szélű mélyedések, bordák, barázdák alakultak ki.
Az egyetlen olyan romániai természetes híd, amelyen keresztül lehet hajtani gépkocsival.
A Szárkő név az ómagyar "szár" szóból ered, kopaszkövet jelent.
Őslénytani lelőhely, Apádia
Kis-Tucsila-csúcs Godján-hegység
Tucsila-csúcs Godján-hegység
Sportmászásra alkalmas hely, ugyanis egy több mint 50 m magas függőleges sziklafallal rendelkezik.
Tucsila-nyereg Godján-hegység
Itt, Koszti bácsi (nea Costica) több mint 2000 bányavirágot gyűjtött össze, Vaskő, Dognácska, Oravicabánya, Stájerlakanina, Újmoldova környékéről, de határon túlról is.
1943-ban eltávolították, azóta a talapzaton Dragalina tábornok szobra áll. Ferenc Jóska. Az igazat megvallva, szerintem az öreg császár jobban nézett ki azon a talpazaton.
A falutól 1 km-re északkeletre található a 420 m magas Stirminica-hegy, melynek ormán többemeletes toronyrom dacol az idők múlásával. Havas hegyek alatt. Fél óra gyaloglás után értünk fel a romokhoz. V@lybra_2. A szervesdi tó után megkererstük a Sebestoronynál elrejtett dobozt is.
A térképen egy eldőlt, egyenlő szárú háromszögre hasonlít, melyet nyugaton a Temes völgye választ el a Szemeniktől, északon a Bisztra a Ruszka-havastól, délen a Hideg patak a Godjántól és a Csernai-havasoktól, keleten a Sesz és a Nagy patakok a Retyezáttól. V@lybra_3. A túránk legmagasabban fekvö dobozát a Kis-havasi kereszt alatt találtuk meg.
Macska-nyereg Godján-hegység
Kis-Lépcső-csúcs Godján-hegység
Szkerisóra köve-csúcs Godján-hegység
Szkerisóra-tó Godján-hegység
Mikusa-csúcs Godján-hegység
Tibiscum római municípium Római. Igazából sokkal impozásabb építményekre számítottam.
Több helyen is meg lehet közelíteni, Obrézsa egyik mellékutcája is keresztezi a sínpárt. Sínek. Csodálkozom, hogy egyáltalán még létezik a sínpár.
Sztanulec-menedékhely Nagy-Lepusnyik Retyezát-hegység
Jorgován köve-csúcs Retyezát-hegység
Oszlea (Oslea)-csúcs
Campusel Megtaláltuk sikeresen. Jorgován-kő mászás előtt kerestük meg a ládát.
Zenóguca-tó Retyezát-hegység
Kis-Zenóga-tó Retyezát-hegység
[ Fel ↑ ]
Bukura-csúcs 2 Retyezát-hegység
Sztenisóra-tó Retyezát-hegység
Bukura-nyereg Retyezát-hegység
Lolája-nyereg Retyezát-hegység
A custura román szó, magyarul kiejtve kusztura (bukuréj), sziklás, hegyes, fogazott hegygerincet jelent.
Kondorkeselyű menedékhely Retyezát-hegység
Pietrele-tó Retyezát-hegység
Észak-Lolája-csúcs Retyezát-hegység
Kis-Pelága-tó Retyezát-hegység
Pelága agyarai Retyezát-hegység
Pietricele-tó Retyezát-hegység
Tamás-szikla Retyezát-hegység
Pelága-tó Retyezát-hegység
Sztenisóra-vízesés Retyezát-hegység
Kusztura-nyereg Retyezát-hegység
Csurila-nyereg Retyezát-hegység
A custura román szó, magyarul kiejtve kusztura, sziklás, hegyes, fogazott hegygerincet jelent.
Nagy-tó Rossz-völgy Retyezát-hegység
A dicső fegyvertény örök emlékéül állíttatá ez oszlopot Hunyadvármegye közönsége a honfoglalás ezredik évében.
Zajkány
[ Fel ↑ ]
© 2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.