Kisszentlászló település (Maros megye) Központ: Küküllőszéplak. Kisszentlászló román elnevezése: Laslau Mic. Német neve: Kleinlasseln.
Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Kisszentlászló (Maros megye) és környéke turisztikai látnivalói

A csarnokot egyszerű fatető fedi.
A templomot négyszög alaprajzú védőfal keríti, melynek szentély felőli szakaszánál magas védőtorony áll, ennek felső szintjén, a sokszögű gúlasisak alatt faerkély fut körbe, ez alatt pedig lőréseket képeztek ki a torony falában. Lovak legelnek. Minden kapu sajnos zárva volt, pedig valaki rendszeresen bejár az udvarba, a lovait legeltetni.
A mai templom egy gótikus templom utóda, 1723-24-ben épült, bástyás várfal veszi körül, északnyugati tornyán 1653-as dátum van. Domáld után. Mitán elhagytam Domáldot, eljutottam a zágori evangélikus templomhoz. Lutheránus templom, papilak és Találkozás háza. Zágor evangélikus-lutheránus temploma a község központi részén, a főút mellett, az egyik kanyarban, az általános iskola szomszédságában található.
Johann Bretz hagyatékának segítségével felépült a Találkozás háza, németül Haus der Begegnung, román fordításban Casa Prieteniei (Barátság háza).
A falubeliek hagyománya szerint abban az időben amikor az országhatár itt húzódott, a hősünk átjárt a szomszéd faluba a kedveséhez, amely falu a határ túloldalán volt. Favágók. A dobozt rejtő fának nyomát sem találtam, köszönöm a fatolvajoknak, pedig olyan alakja volt, hogy messziről kiszúrták volna a dobozkeresők. Járt utat járatlanért el ne hagyj. Vészesen közeledett a sötétedés időpontja, így sokat nem töltöttem az időt a székelycsókai református templomnál. A síremlék legalább megvan. Az eredeti koordináta odébb tesz, az erdőbe, és ott semmit sem találtunk.
Temploma legalább egy századdal előbb már állott, a XV-dik századi és későbbi változtatásokkal ma is megvan. Bencével. Együtt találtuk meg, miközben Balázsfalvára utaztunk, elhozni egy könyvörökséget (két tonna könyvet). Új ládát rejtettünk. A fotók alapján beazonosítottuk a rejteket, de a ferde fát már kivágták.
A XV-dik századi átalakítások és a későbbi újítások után is szentélye megőrizte gótikus gyámköveit és középkori szentségfülkéjét. Fedett lépcső . A Bethlen várkastély geodoboza után eljöttünk szétnézni a református templomnál is. Megvan. Megtaláltuk a geodobozt, a helyén volt, elsőnek jegyeztünk be megtalálóként.
A vár helyén mára csak a vár árkai és sánca, valamint a bozótos plató közepén tátongó üreg figyelhető meg. Szárnyas hangyák vették birtokba a geodobozt. Gógánváralja egyik látnivalója a református templom és harangláb. Közeli látnivalók. Gogánváraljára érkezve előbb a haranglábot akartuk megnézni, és rejteni ott. Szép kis várhely. Sajnos dél felől indultunk a dombnak felfelé, jobb lett volna az északi úton elindulni.
Marosvásárhelytől 16 km távolságra van, ebből 14 km aszfalt és 2 km köves út. Új doboz. Tettem egy új dobozt a székelycsókai templomhoz, a réginek hűlt helyét látva. Ez alkalommal futtában, de megtaláltam. Mivel BabBerci újrarejtette a székelycsókai eltűnt geodobozát, illetve pontosította a László István síremlék segítő információját, elhatároztam, hogy újra próbálkozom, és újra bejárom a nemrég már egyszer megtett útvonalat. Pap, papné. A gerinczről jövet valahogy csak be-bógeneztünk Csókába.
Ebben az időben épülhetett fel első, gótikus temploma is, ezt 1870-ben teljesen lebontották és 1873-ban egy neogótikus templomot építettek.
Új templomot 1845-ben építenek, sík mennyezettel.
Bolyai János édesanyja fiatalon, csak 41 évesen halt meg, kívánságára a domáldi birtokukon levő domboldalra temették el. Emlékhely fehér kerítéssel. A csatófalvi evangélikus templomtól már megláttuk a síremléket.
Evangélikus templom - Fületelke
Csarnoktemplomnak épült, barokk oltára 1762-ből, Philippi Georg segesvári mestertől származik.
Szentélye sokszöggel záródott, hosszúkás keskeny ablakai durva félkörívben végződtek, minden díszművészet nélkül, megvolt az egyenes záródású szentségfülke a szentély bal oldalán, a sekrestyére utaló befalazott ajtó.
Helyette az 1970-es években a régitől nyugatra új templomot építenek.
Régi templomának vagy kápolnájának egyik harangja felirata szerint 1614-ból való: Anno Domini 1614 MPN.
Evangélikus templom Kund Nedves volt a doboz belseje. Miután rejtettünk Erzsébetváros tavainál, Kundon folyattuk a kincskeresést az evangélikus templomnál. Patakban fürdőző lányok. Amíg az aznapi túratársam, fakir, a rejtekhez sietett, én lemaradtam fotózni. A dobozt nem találtuk. A dobozt nem találtuk, vélhetően a fát már kivágták.
A Maros megyei település Marosvásárhely közelében fekszik.
Az egyik gróf Bethlen Farkas tábornok kriptája, ő 1763-ban halt meg.
A korábbi templomból származik a torony - ezt a templomot a 16-dik században átépítették.
Fatemplom Káposztásszentmiklós Káposztásszentmiklósi fatemplom. Hazafele tartva. Kincs, ott ahol nincs, és nem is volt. A helyszínhez közeledve egy tábla hívja fel a figyelmet az út mellett található műemlékre. Fatemplom. Aranyos kis templom.
A fehér amurokhoz-tavak Erzsébetváros Nem murok, hanem amurok. Közös megegyezés alapján fakir rejtett az Erzsébetváros közelében található tavaknál. Tavirózsa. Tele-tele volt az út leparkolt gépkocsikkal.
A régi templomot 1851-ben lebontják, helyén 1865-ben épül a mai templom klasszicista stílusban.
Az 1567. Zárt kapu. Az este vettem észre, hogy megjelent ez a rejtekhely. Megkerülve a templomot. Ma újra erre jártam, de most már nem siettem annyira.
Itt szervezik meg minden évben a Lavenderland Feszt levendulás-kulturális fesztivált, gyerekfoglalkozásokkal, koncertekkel, kézműves vásárral.
Parkolási lehetőség az ültetvénnyel szemben van, a telefonos bolt udvarán.
Elnevezése minden bizonnyal arról a gazdáról ered, mely megalapította.
A bencésekkel hozhatók kapcsolatba a Szent Benedekről elnevezett egyházközségek. Turkálni újból élvezet . Turkálni újból élvezet, mert így ezt is megtaláltam. Félreeső templom, utcára nyíló kapuval. Bár ez a rejtekhely nem esett az aznapi kincskereső kirándulásom útvonalába, a közelsége miatt tettem egy kis kitérőt Nyárádszentbenedekre. Mókus?. Marosvásárhely fele menet megálltam megkeresni a nyárádszentbenedeki református templomot, illetve az itt elrejtett dobozkát.
Léda Levendula Nyárádszentbenedek
1493-ban már a nép nyelvén írják: Kereszthur Az 1567. Bűz. A temetőn keresztül közelítettem meg a rejteket. Drájvinozás a temetőben. Nyárádtő felől érkezve, hamarabb letértem a főútról, mint kellett volna.
Benne copf stílusú talapzaton áll Péter és Pál apostolok szobra 1780-ból, Simon Hoffmayer alkotásai. Az egyik toronysisak nélkül, de geodobozzal. Aznap az Erzsébetváros és Szászbonyha közötti útvonalon terveztünk geodobozokat keresni, az örmény katolikus templom volt az első felkeresett rejtekhely. Kupola nélkül. Két nap keresés után, tizenannyi rejtekhely után, végre egy kis sikerélmény. Örmény kiállítás - már a múlté . Az eldugottabb erődtemplomok mellett erre is sort kerítettem.
Nyugati szélén, a Maros északi partja mentén haladó út fölött egy észak-dél irányú dombnyúlványon található a malomfalvi őskori vár középkorban is használt központi dombja. Jó horgászhely. Jó horgászhelyek vannak itt. Malomfalva nem látható látnivalója. Horgászhelyek, mármint a Maros partján? Malomfalva látványossága viszont a község melletti dombnyúlványon található őskori vár maradványai.
Szentgerice Aprólékosan megvizsgáltuk a rejteket. A belsejét is tükörrel -elemlámpával, de nem találtunk dobozt. Sajnos nincs doboz. Kerestem a dobozt, de sajnos nincs meg.
A kisvasút világáról sokat tudhatunk meg a maroskeresztúri Varga Istvántól, aki valaha még gőzmozdonyt is vezetett ezeken a vonalakon. Meglesz. megnézem. Új doboz . Áthelyeztem a dobozt. Elmenve. Nem találtam meg.
A temető a konzervgyár mögötti dombon található, melynek egy részét özvegy gróf Bissingen Ottóné, született Lázár Nóra adományozta a falu népének.
A tavat déli oldalról határoló meredek domboldal tetején laknak a Hegy utcai romák. Szep. Nem egy rossz hely, sot szerintem erdekes es szep is, bar az ember kozbenjarasaval alakult ki. Remélem, hogy nem következik be. Meggyesfalvi lakók meglepődve olvasták a helyi magyar és román nyelvű sajtóban azt a hírt, hogy a prefektus és a marosvásárhelyi önkormányzat képviselői arra a következtetésre jutottak, hogy a lakótelep közelében, Meggyesfalván szeméttelepet létesítenének. Őszi tó. Nagyon szép most ősszel a tó, néhányan horgásztak benne amikor ott jártam.
Egyetlen gazdasági épület áll még a kastély melléképületeiből, az Iskola utca 139 szám alatt. Így könnyű. Utazgatni a jövőben, szárnyalni téren és időn át és egyenesen a toplista élére repülni. Már csak egy geodoboz. Kocsival érkeztem a helyszínre, így Maroskeresztúr utcáit kerülgetve jutottam a rejtekhely közelébe. Közel van. Közel volt a doboz ;-) Ebed utan megkerestuk.
Bodon-hegy Marosvásárhely Bodon-hegy környéki fotótémák. Bár ez a rejtekhely már a tegnapi napra be volt tervezve, a sötétedés miatt a mai napra maradt. Reg jartam. Gyerekkent eleg sokat jarkaltam arrafele, minden evszakban. Folytatódott a séta. Ha már ide vetődtünk folytattuk a sétát.
Csere-erdő Marosvásárhely Csere-bere nélküli megtalálás. A Segesvári út felől, a Hideg-völgy aljából indulva és megkerülve az új lakónegyedet, érkeztem a rejtekhely közelébe. Tájfutás a Csereerdőben. Egy nagyon érdekes eseményen vettem részt, egy tájfutó versenyen. Eltűnt, de nem rejtettem újat. Eltűnt ez a doboz, de nem rejtettem újat, mert a közelben van a Szelídgesztenyés rejtés.
A helyszínen csak egy kis, parkolásra alkalmas helyet találtam, ahonnan bokrok takarták a kilátást a városra. Rejtekfa, gesztenye és lila pereszke. Elég feltűnő ez a rejtekfa, könnyű megtalálni. Működik. A gerincz út még mindig szét van túrva és jó sáros.
Nem ma és nem csak a tegnap volt ez így, mert Marosvásárhely mióta a sokoldalúan fejlett szocializmus útjára lépett, az egész város, a környező falvaival, egyetemben a népe egészségével tizedet fizet az ipar istenségének. Megtalaltam. Illetve, csak a jegyzettömböt találtam meg. Miért?. C Miért. M
Jó rálátás van innen a környékre, és a közeli Szívhegy (Herzberg), Sárfő (Scharfenberg), Csorba-tető (Schartenberg) magaslatokra, és a Keménynagyszőlős feletti dombokra (Nagyszőlősi-tető és Magas-tető).
Az 1567. Megint bodobácsok leptek el mindent. A rejtek körül is sok volt a bodobács, de mégis sikerült egyből a dobozt kitapogatnom anélkül, hogy érintettem volna a bodobácsokat.
A forrásnál nem találtam vízfogyasztást tiltó, figyelmeztető táblát. Hosszú várakozás után. Elég sokat kellett várakoznom, amíg zavartalanul elővehettem a geodobozt. Munkálatok. Harmadszor jártam ott és sikerült zavartalanul megoldani, senki sem volt a környéken. Szerda. Általában mindenkinek van egy kedvenc napja és van akinek van kevésbé kedvenc napja.
Majd ti eldöntitek. Forgalmas. Tenyleg forgalmas hely, eleg sok idobe kerult meddig sikerult visszatenni a dobozt. Viz. Ez a dobozt BabBercivel talaltuk meg. Eleg forgalmas. Nem is tudtam, hogy itt is van forras.
Az épület több mint 180 éve figyeli az ottani világot, tűrve tehetetlenül a történelem viszontagságait.
Legalábbis ez volt a terv 2008-ban. Unatkozik. Mivel senki sem zavart a keresésben arra számítottam, hogy megtaláltátok a dobozt. Masodszor. Masodszor sikerult, megtalalnom. Neve-nincs. A tónak nincs neve, a táj-rendezés eleme, halak hol vannak benne, hol nem :-) Nyáron jót lehet lazulni/sétálni a partján.
1769-ben lebontották és helyébe újat építettek, a régi templomból megmaradt két harang.
Koronka, Alsó utca 167 szám.
Kövesdombi forrás Marosvásárhely
A parkoló panorámája Belvedere lakónegyed Marosvásárhely
Persze itt is több vélemény van, de én, mint szemtanú, kitartok emellett. Drive-in rejtek. Kocsival érkeztem a Kövesdomb felől. Viz, hol a viz?. Nincs meg a viz, nincs meg a fa. Újra csorog a víz. Újra csorog a víz.
A kövesdombi unitárius templomot 1999 november 21-én kezdték el építeni. Minden sarkon jártam már. De még követ sem találtam, nemhogy dobozt. Rejtekhely és rejtek. Gyakori a félreértés, sokan még mindig eltévesztik. Utólagos moderáció. Friss bejegyzés alapján, úgy néz ki, hogy eltűnt az általam itt elrejtett geodoboz.
Valószínűleg 1708-ban épült, erre enged következtetni a bejáratnál található megrongált emléktábla épen maradt része.
Feltételeznek egy előbbi, régebbi, XIII-dik századi templomot, melyet a XV-dik században erődtemplommá építenek át. Télvégi túra 1. A túra első állomása a szászbogácsi erődtemplom volt.
Koronka kilátátója Ösvény. Miután átvergődtem a sűrű cserjésen, jöttem rá, hogy járható ösvény is vezet fel a kilátóhoz. Segédpontok. Érdemes letölteni a segédpontokat. Hogy történt, hogy nem, de megtaláltuk. Miután a kicsi unokahúgommal megnéztük a halacskákat és a szép tavirózsákat a Sapientia tavánál, eljöttünk ide is, hogy kimásszunk a kilátó tetejére.
Most már teljesen el van hanyagolva az egész berendezés, de még így is lenyűgözött a bonyolultságával.
Épült 1910-ben.
április 1-jén, veszteségre hivatkozva, a Román Vasúttársaság megszüntette a marosvásárhelyi keskeny nyomtávú vasút mezőségi szárnyvonalán a közlekedést, egypár járatot üzemeltetve Nyárádszereda – Marosvásárhely között, majd április 14-én végleg megszűnt a személyszállítás. Közel lakik a szomszéd geoláda. Nagyon jó ötlet volt lefényképezni a megtalálók neveit tartalmazó papírlapot. Gratula. Vasárnapi dolgok kalauzoltak a város ebbe a részébe. Tetszett a geodoboz!. Igazán tetszett ez a szokatlan geodoboz.
Jézus szenvedéseit örökíti meg 14 megállón keresztül, székelykapukkal és domborművekkel. Erre születni kell. Vagyis ilyen maflának mint én, születni kell.
A temetőben érdekes feliratú régi sírköveket lehet látni. A doboz jó egészségnek örvend, teljesen száraz. Nem csoda hiszen az esőtől védve van. A székelyvéckei templom kincse. A kilátó után a katolikus templomhoz jöttünk, a templomot övező kőfalon levő bejáratot mi is nyitva találtuk. Felújított fal. Csendes kis falu.
Az ortodoxok a Kövesdombon szereztek területet erre a célra, ahol még a 20-dik század közepén is csak zöldséges kertek voltak elvétve egy-két házzal. Terepszemle. A Csere-erdőben elrejtett geodoboz megtalálása után, a Kishegyszőlőn keresztül ereszkedtem vissza a városba. Harapós kutya. Amikor a dobozt rejtettem, fél órát töltöttem a temetőben, keresve a megfelelő helyet. Zörgessetek és megnyittatik néktek. Sikerült bejutnom a temetőbe (a kapun át).
Az út a 14 székely gyalogkapu mellett, a székely kálvárián keresztül vezet a kilátóhoz. Geoláda-keresés Eszterlánc koncert előtt. A magyarországi Eszterlánc zenekar koncertjére érkeztünk Székelyvéckére. Egyelőre. A régi helyére tettem egy dobozt, a rejtő nevével (fakir), és persze az enyémmel is.
A mellékhajók egyenlő magasságúak a főhajóval, melyet lapos mennyezet fed, bár egykor boltozatos volt. Télvégi túra 3. Miután a szomszéd néni befejezte a tisztogatást a kapuja elött, előkerült ez a BabBerci-féle doboz is. Lelkes idegenvezető. Ennyire lelkes "idegenvezetővel" rég nem találkoztam.
A marosvásárhelyi, hajdani Kisvasút-állomás Tanulok. Még a tanuló fázisban vagyok, de azért nem szoktam elárulni a titkot. Szomoru emlek . Kar, ezt a helyet meg ismertem. Ujrakeresés. Miután rejtettem a kisfiammal a keskeny nyomtávú mozdony depónál, átjöttünk a kisvasút állomásra.
1912-ben Dugonics Titusz utca. Átalakuló város . Másodszorra kerestem ezt a dobozt. Festett lépcsök. Megnéztem minden ferde betondarabot, de hiába, nem jártam sikerrel. Remélem túlélő-típus lesz. Ma erre sétáltam, azzal a gondolattal, hogy keresek egy új rejteket, és újrarejtem az itt eltűnt geodobozt.
A szabadulást kép is szemlélteti. Nem a legjobb megközelítés, nagykabát módszerrel. Miután megtaláltam a közeli gyalogoshíd és komp melletti geoládát, természetesen nem hagyhattam ki a Mária-kápolna rejtését sem. Letérő. A Google térképen műhold nézetben láthatóak a földutak is, ezért gondoltam, hogy nem szűkséges feltölteni a letérő koordinátáit.
Már 1630-ban említik a nevét. Sokan a forrásnál.... Gondolom mindig sorban állnak a forrásnál. Vaskezűek?. Lehet hogy a fenegyerekek vaskezűek? A mi GPS-ünk is forgolódott saját tengelye körül. Masfel kilos kovet talaltam a geodoboz helyett. A gps koordinatak es szatellit "ranezes" alapjan tobb mint valoszinu, hogy felfedeztem az adott akacfat.
Épült 1910-ben.
Szerencséjét, a teljes elapadás elkerülését csak annak köszönheti, hogy az út bevágása nem volt túl mély, ugyanis ez a forrást tápláló vastag kavicsrétegben tárolt talajvíznek csak a felső zónáját érintette. Üres a rejtekhely. A repedés a betonfalban létezik, de se doboz, se kövek. Egy rejtekhely soha nem lehet üres. Legalábbis csak nagyon ritkán. Csak segíteni akartam. Értelmetlennek tartom, hogy ugyanannak a rejtekhelynek két geodoboza legyen.
Hangya-lépcső Marosvásárhely Délben. Délben, dél körül is nyugis volt a környék.
Befejezetlen baptista templom Marosvásárhely Félreeső hely. A Hangya-lépcsőnél is nyugis volt a környék, de itt már senki sem járt.
Dózsa György utca 15 szám, Marosvásárhely.
Az utca szélesítésekor a gyalogjárók részére árkádot építettek, ami nem bontotta meg az épület stílusát. Bámulók. Ennél a helynél csodák csodájára senki sem bámult, nem is hittem, hogy van ilyen, pedig a szép kék szemű korcs kutya nagyon ugatott a kerítés másik oldaláról. Sokszor. Sokszor jártam arrafele és kiderült, hogy jó lenne egy hétvégi napot választani a forgalom miatt. Segítséggel sem sikerült. Harmadszorra voltam itt.
Akik autóval akarnak átkelni, két lehetőség közül választhatnak: kerülnek néhány kilométert a Kerelőszentpál és Magyardellő között épült új hídig, vagy átkelnek a gyalogoshíd melletti kompon. Csodák csodája, elsőnek találtam meg. Amikor otthon vagyok, tízpercenként benézek a Rejtekhely-re, hogy nehogy elszalasszak egy új rejtést :-) A tegnap este későn megjelent a Mezőszentmargita és Kerelő közötti gyalogoshídnál elrejtett új geodoboz. Néhány óra eltérés. A Mihai Eminescu szobra - Marosvásárhely és a MOGYE Könyvtár - Marosvásárhely rejtekhelyeket én még a com-os oldalról néztem ki.
Az új, kétnyelvű névtábla kikerült az iskola homlokzatára. Nem árt ha magas vagy. Ez a 2,5 m kifogott rajtam. A vásárhelyiek értik, hogy mire gondolok. Én itt járok haza, és már nagyon rég keresek egy megfelelő rejteket. Ez igaz. Egyetértek.
A forrás vize a Poklos-patak egyik völgyoldalában tör a felszínre. Ittam. I Bővíz. Nem is tudtam erről a forrásról, pedig sokat jártam a környékén. Volt nincs doboz. N
Jelenleg a Népújság szerkesztősége és pár politikai szervezet honol a falai között. Az első helyről lecsúszva. Első alkalommal éjfél után próbálkoztam, gps nélkül, csak a szöveges segítségre alapozva. Koordináták és segítő információ. A koordináták a BCR épületére mutatnak, de nincs is szükség rájuk mert mióta változott a segítő információ, már csak egy félméteres szakasz jöhet szóba. Hibás koordináták. Hála a segítö információnak egyböl meglett a dobozka (hangyák nélkül).
Nem palota, és királykisasszony sem lakik benne. Betonoszlop. A ház a kacsalábon megvan de a dobozt sajnos nem találtam meg.
1829-ben Nemes János anyagi támogatásával folytatták az építkezést, felépítve a tornyot is. Itt konfirmaltam. Erdemes korbejarni a templomot, magcsodalni magasztos tornyat, azzal a tudattal, hogy Csiha Kalman sokunkat itt konfirmalt. Ez már megvan. A Királykúti csalodás után reméltem, hogy itt már szerencsém lesz. Tiszta. A régi dobozt már megtaláltam.
Paulo, 1587-ben Zentt Pál néven írják az okiratok.
Győzelem tér 5 szám, Marosvásárhely.
Felette, a két párhuzamos utca közötti teraszon, veteményeskertek vannak. Megelőztél, de jól van ez így. Az utóbbi időben többször jártam erre. Falfirka és zöldség. Néha azon gondolkozom, hogy ezek a zöldségeskertek hogy alakultak ki, (több ilyen hely van a városban) a senkiföldjén.
Bolyai János világhírű magyar matematikusnak állít emléket, aki életének jelentős részét Marosvásárhelyen töltötte. Felületes keresők, összetévesztett dobozok. Sajnos, megint eltűnt a doboz. Még azért is, újrarejtve. Egy esti séta alkalmával nyolc geodobozt rejtettem újra a környéken. Negyedik doboz. Nem az én rejtésem, hát megkerestem.
A telep építése Dr. Újra kereshető. A régi helyen elhelyeztem egy új 6x3 cm-es "antenás" dobozt ez eredeti adatokkal (a rejtés időpontja: 2013 augusztus 31, trekkingklub), mindkét oldalról valamennyire álcázva. Köszönjük. Köszönjük hogy bejegyeztél. Találatlan maradt. A dobozon kívül mindent megtaláltam amiről szó esett a bejegyzésekben.
Iuliu Maniu utca 4 szám, Marosvásárhely.
Radó-ház Marosvásárhely Vasárnap esti séta. Ha már egy régi vágyam teljesült, és az idő is megengedte, végig sétáltam a Művészet utcán. A rejtekgazda öröme és bánata. Köszönöm az új jegyzetfüzetet. Művészet utca. A Művészet utcán járva megnéztem a Radó házat, de a geodobozt nem tudtam elökeriteni.
[ Fel ↑ ]
A vize már valószínűleg nagyon rég elapadt.
Kosárdombi forrás Marosvásárhely
Cementlapok Marosvásárhely Nem ázott be. Az elmúlt napokban, mig tartott a szép idő, nem tudtam eljönni, hogy megkeressem a trekkingklub új vásárhelyi rejtéseit. Szombat esti felderítés V. rész. Szombat esti sétám utolsó előtti megállója egy újabb sarok. Régi szép idők. A 2000-es évekig sokat jártunk ide, aztán a vízügy "munkálatai" elrontották az egészet.
A gátat 1912–1916 között építették a Maroson. Gyerekkori élményeim. Miután egy geodobozt rejtettem a Május 1 strand területén, majd megtaláltam a Gyalogoshíd geodobozát, a Maros jobb oldalán, az árvízvédelmi töltés tetején haladtam a Felső gát geodobozát rejtő jegenyék felé. Szombat esti felderítés II. rész. Másodiknak kiszemelt rejtekhely a Felső gát volt.
Pambusnak Arva.
Ingyen fotók és ingyenes belépés.
Látnivalója templomának gyönyörű freskója.
Építésének idejéről nincsenek adatatok, a tordai híd után épülhetett.
Ez az a kastély, amelyben Rhédey Klaudia, Mária brit királynő nagyanyja, II Erzsébet ükanyja felnőtt.
Itt tartották 1618-ban az unitárius zsinatot, 1640-től a reformátusoké.
Bár a főbejáratán lakat van, és kerítés veszi körül, több lehetőség is van a bejutásra. Januári eső. Sötétben, ködben és szitáló esőben a legizgalmasabb keresgélni egy temetőben. Szögesdrótra akadva. Az ösvényről közelítettem meg a rejteket, a temető sarkánál. Mi nem találtuk. A Kőképet megkerülve mentünk le a temető sarkához.
1575-ben Leprosorium néven ismerték.
Csizmadiák tornya Segesvár
Petőfi Sándor mellszobra Segesvár
Az 1676-dik évi tűzvész alkalmával elpusztult a felső része.
Jakody-ház Segesvár
A katedrális 1983-ban leégett, majd újraépítették 1984-ben, neoklasszikus és eklektikus stílusban.
György Krauss-ház Segesvár
MS-II-m-B-16031.
Az 1676-os tűzvész elpusztította, de később újraépítették.
[ Fel ↑ ]
© 2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.