 |
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|  |

Csíkszentmihály római-katolikus templomának magas, karcsú tornya mai formáját a XVIII-dik század elején nyerte, amikor magasították. De ablakai még a gótikus kor jegyeit hordozzák, a templomot lőréses és bástyás várfal veszi körül. Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Katolikus templom - Csíkszentmihály felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Katolikus templom - Csíkszentmihály képtárból (összesen 16 kép): Sárkányölő  Torony és bejárat  Címer  Siculicidium kőkereszt  A templom - 1  Ló nélkül is megy
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Katolikus templom Csíkszentmihály fotóalbumba!
Fedezzétek fel Csíkszentmihály és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Katolikus templom!
>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!
|
A 0,51 km távolságra található, legközelebbi település, Csíkszentmihály turisztikai látnivalói. Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)  Csíkajnádi Kálvária 2,1 km-re Ezeken a helyeken állt a csíkajnádi Kálvária 15 keresztje 1933-1948 között, Soó Dénes plébános idejében.  Alsócibrei fürdő - Csíkszépvíz 2,3 km-re Cibrefürdő bejáratánál egy közel négy tonnás emlékművet helyeztek el, mely az 1694-es tatár
betöréskor megsemmisült Cibrefalvának állít emléket. Ez a feredő éppen jól jött a szentmihályi kaland után. A pogányhavasi földvárat keresve. Az alsócibrei fürdő Csíkszépvíz és Csíkszentmihály határában található, a szépvíziek majálisozó helye volt.  Örmény katolikus templom - Csíkszépvíz 2,6 km-re A XVII-dik század végén örmények telepednek Szépvízre, akik katolizálódnak és 1785-ben örmény szertartású plébániát szerveznek. Mai templomuk 1781-ben épült, az utolsó örmény plébánosa 1959-ig Bodurján János volt, azóta vasárnaponként a római katolikus plébános tart szentmisét.  Székely Határőr Emlékközpont - Csíkszépvíz 2,7 km-re Kiállítás formájában a székely hadszervezetek és a Keleti-Kárpátok határőrizetének történetét mutatja be, az Árpád-kortól a második világháború végéig. A Székely Határőr Emlékközpont egy impozáns, háromszintes épület, 2021 augusztusában megnyílt, hiánypótló turisztikai látnivaló.  Örmény emlékház Csíkszépvíz 2,7 km-re Az emlékházban a szépvízi örménység múltjának dokumentumait, világi és egyházi tárgyi emlékeit - családi fényképeket, dokumentumokat, díszes miseruhákat és templomi zászlókat helyeztek el. Az Örmény emlékház Csíkszépvíz központjában található, az emlékházat a Szentháromság Alapítvány hozta létre.  Kavics- és homokbánya Csíkszépvíz 2,7 km-re Tekintélyes méretű kavics- és homokbánya Göröcsfalva és Csíkszépvíz között, az aszfaltút mellett, a szépvízi lőtér szomszédságában. Egy kerékpártúra alkalmával, véletlenül bukkantam rá.  Évszázados tölgyfa - Csíkszépvíz 2,8 km-re Koránál fogva sokat tudna mesélni a község életéről. A községközpont felé haladva, a Szépviz-pataka mellett, dr Katona Endre nyugalmazott állatorvos udvarán áll egy évszázados tölgyfa.  Bánya hegye - Csíkajnád 2,8 km-re Szép rálátás nyílik innen a falura, valamint a környékbeli dombokra, hegyekre. Csíkajnádtól keletre, a Rompáca-patak völgye és az attól délre található Völgy (Vőgy)-út közötti szántóföld neve, Bánya hegye.  Iparosok kápolnája - Csíkszépvíz 2,9 km-re A Csíkszereda felé vezető főút melletti római katolikus templomocskát mindenki az Iparosok kápolnája néven ismeri. Eredetéről csak annyit lehet tudni, hogy a Bíró család építtette, és az utolsó tatárbetörés idején, 1694-ben már állt.  Pogányhavasi vár - Csíkszentmihály 3 km-re Csíkszentmihály község határán, a nevezetes Pogányhavas keleti részén, egy hajdani vár szétporladó romjai láthatók. Az ősi vár a Pogány-havas egyik alább eső, tojásdad alakú dombján, a nép nyelvén ma is Várhegynek nevezett kiemelkedésen, Felcsík völgyére benézve, s a szomszéd hegyeken lévő várakkal láttani összeköttetésben állott. Régi székelykapu - Csíkszépvíz 3,1 km-re A székely népi építészet különleges emléke az 1799-ben készült csíkszépvízi székelykapu. Hargita megye és talán a világ második legrégebbi, eredeti helyén álló székelykapuja.
Történelmi-kulturális értékek - Hargita megye * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Bejelentkezés után
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Katolikus templom adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Csíkszentmihály térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Néhány látnivaló
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
Hozzászólások
- Aznap a Kolos-tetőn jártam, túra után hazafelé, kitértem megkeresni az itt elrejtett geodobozt. A templomot övező várfal bejáratával szemben, az út túlsó felén van egy kis parkoló, ott lehet megállni kocsival.
- Ez az egyik legszebb templom a környéken, legalábbis az én véleményem szerint. Gyönyörűen felújítva, kitisztítva az udvara.
- Gondolom, hogy nem le, hanem fel szeretnél tölteni képeket a szóban forgó rejtekhelyekhez. Ott vannak a Felhasználói felületen, csak nem a Megtalálások, hanem a Hozzászólások között.
- Jedd temetője Jedd temetöje. Azt hittem mar beirtam, de ugy latszik mellenyultam. Sötétben is lehet keresni.
- Unitárius templom - Énlaka Göcsörtös fa. Igazán szép ez a félreeső hely. Egy turistacsoporttal egyszerre érkeztünk ezért nagyon igyekeztünk a doboz megtalálásával, mielőtt ellepik a helyet.
- Tamási Áron sírja - Farkaslaka Az idő foga és a matató-kajtatók. Az üldögélős, illetve elmélkedős módszerrel nem sikerült megtalálnom a geodobozt. Tüzetesen is megvizsgáltam mind a 4 padot, a kisegítő szövegben leírt helyen keresve.
- Kalonda-tető Határozottan kajtatva. A letérőtől elsétáltam a rejtekig. A geodoboz első "matatásra" nem került elő, a második, határozottabb "kajtatásra" viszont igen.
Sikerült eljutni Csíkszentmihály környékére? Tetszett a Katolikus templom? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
|
|
|  |
|