 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |

A községközpont felé haladva, a Szépviz-pataka mellett, dr Katona Endre nyugalmazott állatorvos udvarán áll egy évszázados tölgyfa. Koránál fogva sokat tudna mesélni a község életéről. Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Évszázados tölgyfa - Csíkszépvíz felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: Katolikus templom  A templom ajtaja  Suta 3  Bükkzsérci Emlékház
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Évszázados tölgyfa Csíkszépvíz fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel Csíkszépvíz és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Évszázados tölgyfa!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után) Örmény katolikus templom - Csíkszépvíz 190 m-re Mai templomuk 1781-ben épült, az utolsó örmény plébánosa 1959-ig Bodurján János volt, azóta vasárnaponként a római katolikus plébános tart szentmisét. A XVII-dik század végén örmények telepednek Szépvízre, akik katolizálódnak és 1785-ben örmény szertartású plébániát szerveznek. Iparosok kápolnája - Csíkszépvíz 310 m-re A Csíkszereda felé vezető főút melletti római katolikus templomocskát mindenki az Iparosok kápolnája néven ismeri. Eredetéről csak annyit lehet tudni, hogy a Bíró család építtette, és az utolsó tatárbetörés idején, 1694-ben már állt. Szent László katolikus templom Csíkszépvíz Hargita megye 340 m-re Csíkszépvíz római katolikus temploma 1880 és 1892 között épült Kiss Sándor gyergyócsomafalvi építész tervei alapján, Szász István üvegcsűri építész kivitelezésében, neogótikus stílusban. 1897-ben Murányi Kálmán felcsíki főesperes megáldotta. Régi székelykapu - Csíkszépvíz 730 m-re A székely népi építészet különleges emléke az 1799-ben készült csíkszépvízi székelykapu. Hargita megye és talán a világ második legrégebbi, eredeti helyén álló székelykapuja. Felszegi csengettyű Csíkszépvíz 740 m-re Ez egy nagyon szep haranglab, mint latom megvan a sulya is a tortenelemben. Megtalaltuk, koszonjuk. Csíkszépvíz felszegi részén, az 1799-ben készült székelykapu mellett áll egy harangláb. RH3493 Elindultunk, hogy megnézzük a Szent László Emlékhelyet. A tavaly júniusban jártam először a Hegy útján. Csíkszépvíz központjából indul a fehér alapon piros kereszt jelzésű túraútvonal, amely a régi út - az egykori országút nyomvonalán halad. Római-katolikus templom Csíkszentmiklós Hargita megye 1,5 km-re Csíkszentmiklós a környék egyik legrégibb települése és legrégibb a plébániája. A helyszínre érkezve, az épületegyüttest fényképezve, rossz irányba indultam meg, így egy adott pillanatban egy kerítésen is át kellett szökni, majd körbejárni a templomot övező várfalat, amíg bejuthattam a rejtek közelébe. Ezúttal szerencsére nem mi áztunk el, hanem sajnos a geodoboz. Ahogy tapasztaltam a mai napon, a környék templomai rendbe vannak téve és megtörténhet, hogy több doboz látta a kárát. Alsócibrei fürdő - Csíkszépvíz 1,9 km-re Cibrefürdő bejáratánál egy közel négy tonnás emlékművet helyeztek el, mely az 1694-es tatár
betöréskor megsemmisült Cibrefalvának állít emléket. Ez a feredő éppen jól jött a szentmihályi kaland után. A pogányhavasi földvárat keresve. Az alsócibrei fürdő Csíkszépvíz és Csíkszentmihály határában található, a szépvíziek majálisozó helye volt. RH0253 Csíkszentmihály község határán, a nevezetes Pogányhavas keleti részén, egy hajdani vár szétporladó romjai láthatók. Az ősi vár a Pogány-havas egyik alább eső, tojásdad alakú dombján, a nép nyelvén ma is Várhegynek nevezett kiemelkedésen, Felcsík völgyére benézve, s a szomszéd hegyeken lévő várakkal láttani összeköttetésben állott. Kis-Havas - Csíkszépviz 2,5 km-re Egy bejegyzés alapján értesültünk, hogy a geodobozt vadállatok találhatták meg. A Kis-Havas panzió háta mögött található régi sípálya felvonója mentén lehet feljutni az 1090 m magas Kis-Havas csúcs tetőre. Biális-kúria - Csíkszentmihály 2,8 km-re Az épület szerepel a Hargita megyei történelmi műemlékek jegyzékében, HR-II-m-B-12877. A Biális-kúria Csíkszentmihály faluban található, a 254 A szám alatt - a 19-dik század elején, az 1800-as években épült. RH0693 Hamarosan ellenőrzöm és ha tényleg eltűnt a doboz, teszek újat. Minden rácsos ablakot végigtapogattunk. Sajnos a ládát nem találtuk meg, de addig kerestük a "rács mögött", hogy a szomszédnak is feltűnt. A Csíkszeredát Szépvizzel összekötő országútról nézve csak templomtorony jelzi, hogy a dombok mögött település húzódik meg. Nagy Pájszó teteje 2,8 km-re Nagy Pájszó tetején haladt végig a régi országút Erdély és Moldva között, elkerülve a patakok útromboló erejét. Tiszta időben gyönyörű kilátás tárul elénk. Borzsovafürdő 3 km-re Borzsovafürdő Csíkborzsovától keletre, a Csíki-havasokban fekszik, a Borzsova pataka mentén. Felejthetetlen élmény volt számomra felkeresni, ezúton is köszönöm. Szép időben jártuk körbe a fürdőt. Nagy mosolykára számítottunk, ehelyett egy kicsit találtunk. Szent József-kápolna Csíkborzsova Hargita megye 3 km-re A csíkszentmiklósi egyházközség filiáléját alkotó Csíkborzsovában, a jelenlegi kápolna helyén az Egri család épített egy fakápolnát, amelyet az idő vagy a tőzvész elpusztított. Még szebb mint az új templom. Ez igy van, a templomocska a regi kokeresztekkel nagyon erdekes volt. Megtalaltuk.
Természeti értékek - Hargita megye * Részletek bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Évszázados tölgyfa adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Csíkszépvíz térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
Hozzászólások
- Köszi a rejtést. A strandra sajnos nem volt idő.
- Érdekes látvány egy lovaspálya, lovak és emberek nélkül.
- Megpróbáltam feljutni a rejtekhez, de biciklivel nagyon nehéz volt, feladtam. Gyalog jobb lett volna megközelíteni, de nekem ez már nem volt megoldható.
- Itt is már másodjára próbálkozok. Megvan a kápolna, megvan a hársfa és megvan a kerítés is.
- Egy kis fejtörés után. De nem olyan, mint a Súgó barlagnál.
- Kicsit eltévedtünk, de senki nem bánta. Mert az út mellett finom málna lakomát csaptunk.
- Szép hely mindenesetre. Hamarabb kicsit irtóztam felmenni a méhek miatt, de végül felmentem.
Sikerült eljutni Csíkszépvíz környékére? Tetszett az Évszázados tölgyfa? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
|
|
|  |
|