Iliesi település (Bákó megye) Központ: Racova.
Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Iliesi (Bákó megye) és környéke turisztikai látnivalói

Lápos remetelak romjai Lápos remetelak romjai Dormánfalva 46,62 km-re
A Csíki-havasok hasonló nevű hegye alatt található Lápos-remetelakot egy szerzetes építette 1737-ben, majd 1850-ben egy tűzvész martaléka lett. Ami az épületből megmaradt, azt a Lápos falu templomához szállították.
Régi sóaknák Régi sóaknák Aknavásár 47,89 km-re
Aknavásáron, a Fetele Targului (A vásár lányai) nevű domb nyugati oldalán, a Valcele-patak közelében, már a XIV-dik században bányászták a sót. Meglepetés a rejtekben - A Kósna-dombi kirándulás után, már csak nagyon kevés időm maradt a sötétedésig. Mivel a sóréteg viszonylag kis mélységben van, az elején egyszerűen csak gödröket ástak, ezek később lefelé szélesedni kezdtek, és harangformát vettek fel.
Foroja-tó Foroja-tó Tarkő-hegység 46,01 km-re
Forozsa-tó - Ágas község. A három melltartó tava - A rejtekhelyet legkönnyebben a Foroja-patak mentén lehet megközelíteni.
Beri-vízesés Beri-vízesés Aszóvíz 40,47 km-re
Aszóvíz falu vízesése a Gosmán-hegységben (román szerzők a Tar-kő-hegységhez sorolják) található, az Esztenák legelője (Runcu Stanelor)-gerinc déli végében. A kis, kétlépcsős vízesés az Aszó-patak egyik baloldali mellékágán, a Beri-patakon jön létre.
Kománfalvi szűkület Kománfalvi szűkület Aszólunka 41,95 km-re
Kománfalva és Aszó települések között a DJ116B jelzésű megyei út szűk helyen halad keresztül, ez a Kománfalvi szűkület. A Kománfalvi-domb és a Tatros-folyó között az út egy mesebeli vörösfenyő-erdőn visz keresztül.
Maguricea-domb Maguricea-domb Dormánfalva 43,78 km-re
A Maguricea-domb Dormánfalva város felett emelkedik, az Úz-Csobányos vízválasztón, az Úznak a Tatrosba történő befolyása közelében. Két csúcsos kiemelkedése van, az egyik 522 m, a másik 512 m magas.
Dofteana Arborétum Dofteana Arborétum Doftána 49,1 km-re
A Dofteana-szurdok felkeresése előtt érdemes megtekinteni ezt az értékes arborétumot. Szabadon látogatható, rendezett kert, melyben főleg az exotikus fenyők kaptak helyet (Simafenyő, Sárgafenyő, Cédrusfenyő, stb).
Viisoara gömbkövei Viisoara gömbkövei 47,35 km-re
Viisoara falu gömbkövei a településtől körülbelül 700 méterre találhatók, északnyugatra. Gömbkövek az ösvény mellett, geodoboz a domb tetején - Viisoara faluba, magyarul talán Viszóra, Tatros (Targu Trotus) községból indulva lehet eljutni, 2 km aszfaltozatlan út megtétele után. Madárdalos este - Esti ráadásnak, a Velnica kőbánya vízesései után, még megkerestük a kőgombák geodobozát. A gömbkövek beágyazódtak a Varatici-patak fölé emelkedő sziklafalba, de a Docmana dombra vezető ösvény közelében is hever néhány a fűben.
Csülemér-csúcs Tar-kő-hegység 49,77 km-re
Csülemér-csúcs - Tar-kő-hegység
Váracska régészeti lelőhely Mojnest 34,35 km-re
A mojnesti Lukacsest (Lucacesti)-negyed területén, a Váracska (Cetatuia)-domb tetején, egy erődített település nyomait találták meg.
Kislépcső-vízesés Kislépcső-vízesés Kománfalva 44,31 km-re
A kománfalvi medence, beleértve a várost is, a Csíki-havasok északkeleti lábánál helyezkedik el. A nehezebb megközelítés - Az erdő mélyében levő vízesést több módon is meg lehet közelíteni. Itt található a Tatros egyik oldalágának, a Szupán-pataknak a völgye.
óriás köve Aszó 42,42 km-re
Az óriás köve - Aszó
Somoskai hamutufák 34,51 km-re
A hamutufa vulkáni hamuból képződött kőzet.
Ásványvíz-források Mojnest 35,08 km-re
Mojnestfürdő ásványvízforrásait 1860-ban fedezték fel, a helyiek 1885 óta kezdték el használni a vizet. 1908-ban létesül a fürdő, 1909-ben kezdődtek el a park rendezési munkálatai, 1979-1981 között pedig újabb fejlesztések történtek.
[ Fel ↑ ]
Szikla kőüsttel - Gosmán-hegység (Tar-kő)
Szikla kőüsttel - Gosmán-hegység (Tar-kő) 29,3 km-re
Fenyős-szikla (Kőboglya) - Gosmán-hegység (Tar-kő)
Fenyős-szikla (Kőboglya) - Gosmán-hegység (Tar-kő) 29,47 km-re
Prodromica Kolostor Prodromica Kolostor Gyimespalánka 53,87 km-re A Gyimespalánkai (Előhírnök, Prodromos) Kolostor a Sánc-patak völgyében található, körülbelül másfél km távolságra a DN12A jelzésű országúttól. Ez egy régi stílusú ortodox vallási hely, mely a Boldogságos Szűz Mária tiszteletére van szentelve.
Fűzfa testvérek Fűzfa testvérek Ágas 50,6 km-re A Szent Mihály és Gábor arkangyalok kereszt, valamint az ágasi Patak (Paraului) utcán található vasúti híd mellett.
Osztrák-magyar katonák sírja Mihály szállása csúcsa 55,22 km-re Ismeretlen osztrák-magyar katonák sírja a Mihály szállása csúcsától 150 m, Bilibók Illés birtokán.
Kóstelek 63,35 km-re Kósteleki keskeny palló, Ott rúgott meg engem a ló, Ha még egyszer megrúg a ló, Leszek egy semmirevaló. Új út - Itt is jártunk már, de most az új, közösen, kalákában javított úton csodálkozunk alá a Szellő tetőről. Szépvizen az idősebbek még jól ismerik a fenti versszöveget.
Kút az út közepén Kút az út közepén Szitás 53,47 km-re Szitás faluban, a Mihai Viteazul utcában, körülbelül 150 m távolságra nyugatra a település főútjának számító Stefan cel Mare utcától, egy érdekes kutat találunk, pontosan az út közepén.
Tanyavilág Csobános 60,14 km-re Csobános Hargita és Bákó megye határán kettészakított falu. Állandó lakosai kevesen vannak, gyakorlatilag erdőkitermelő munkatelep.
Egy ismeretlen német katona sírja Egy ismeretlen német katona sírja Bilibókszer 61,3 km-re Egy ismeretlen német katona sírja - Bilibókszer, 12/a főút mellett, a Buha-pataktól körülbelül 100 m Gyimesbükk felé, az út jobb oldalán, a kerítés belső oldalán.
Német katona sírja Bálványos-pataka 58,31 km-re Egy német katona sírja - Bálványos-pataka, 12/a főúttól körülbelül 4,5 km. A front elvonulása után a hegyekben lemaradt és nyugat felé menekülő német katonát orosz katonák lőtték le a patak partján.
Ámbráscet-szikla Mihály tisztása Ámbráscet-szikla Mihály tisztása Tar-kő-hegység 52,2 km-re A Tar-kő-hegységhez tartozó Csülemér-havas - Tar (Gerendus)-havas hegygerinc legdélibb nagyobb csúcsa az Asztag (Stogului)-csúcs. Néhány érdekes tény a nagy ámbráscetről - Az óriás ámbráscet vagy nagy ámbráscet egy tengeri emlős, amely hasonlít a bálnára. Esztena kutyák nélkül, de medvével - Felfelé az ajánlott útvonalat követtem, a Gyimesbükk és Palánka közötti szorosból indultam. Ennek nyugati hegylábán, az Asztagaljának fordítható Fundu Stogului-csúcs alatt, a Mihály tisztásán egy ámbráscethez hasonlítható sziklatömb található.
Piposz birtok Bükkloka 68,13 km-re Piposz birtok - Bükkloka Csodatanya - Rég készülünk ide, most eljöttünk pár napra.
Ismeretlen német és magyar katonák tömegsírja Bilibók tető 53,96 km-re Ismeretlen német és magyar katonák tömegsírja a Bilibók tetőn, a csúcs alatt, az emlékhelytől körülbelül 100 méterre észak-keletre, 1944 szeptember. A Bilibók-tetőért elkeseredett harcok folytak 1944 augusztus végén és szeptember elején.
Hidegség 64,87 km-re Hidegség a Gyimesek második legrégebbi települése a Gyimesi-szorosnál létrejött Sáncpataka után. Amikor a tatárveszély megszűnt, elkezdődött a Gyimesek gyors benépesedése, a Tatrosba ömlő patakok völgye is mind beépült.
Hegyi menedékhely Hegyi menedékhely Naskalat-hegycsoport 68,57 km-re A Naskalat-csúcs közelében felállított faházikót a fehérmezei és Ördög-tavi hasonló létesítménnyel együtt, 2010 nyarán helyezték el a Hargita megyei tanács programja keretében, önkéntes és hivatásos hegyimentők. Jelenleg a menedékhely közelében néhány esztena található, ami nem mondható túl szerencsés helyzetnek.
Jávárdi völgye Jávárdi völgye 69,2 km-re Jávárdipataka település házcsoportjai 3 km hosszúságban sorakoznak az azonos nevű patak mentén. Legismertebb látványossága a 7 m magas Zúgó-vízesés.
Rudolf Stuter bajor katonatiszt sírja Rudolf Stuter bajor katonatiszt sírja 61,01 km-re Egy német, valószínűleg bajor katonatiszt, Rudolf Stuter sírja. Kőkereszt a 12/A út mellett, a jobb oldalon.
Sarlós Boldogasszony kápolna Sarlós Boldogasszony kápolna Hidegség 63,48 km-re A Sarlós Boldogasszony tiszteletére felszentelt, a Hidegség völgyéhez tartozó Bándpatakán található templomot 1927-ben építették - 2001-ben kibővítették, majd 2004-ben egy új toronnyal toldják meg. Üres rejtek - Már sötétedés után érkeztem a helyszínre. A lourdesi szűz - Azért az utóbbi időben szerencsére leaszfaltoztak egy-két utcát, itt a Gyimesekben, mert hajdanában, ilyenkor nagyon meg volt olvadva.
Petkipataki harangláb Petkipataki harangláb Gyimesbükk 56 km-re Ez a harangláb Petkipataka Tatrosba történő beömlésénél, a DN12A jelzésű országút szélén található, 900 m-re a gyimesbükki állomástól délkeletre.
Magyar és német katonák sírja Magyar és német katonák sírja Gyimesi templomkert 56,79 km-re Magyar honvédek és német katonák sírja a gyimesi római katolikus nagytemplom kertjében, a 12/A jelzésű út mellett.
Kápolna és harangláb Áldomáspataka 57,22 km-re A jelenleg Gyimesbükkhoz tartozó Áldomáspatakán a kápolna az Áldomás alja melletti hegyre van építve.
Kontumác Kontumác Gyimesbükk 55,21 km-re A gyimesbükki Kontumác a Kárenta-patak Tatrosba torkollásánál található. Üres rejtek a pihenőhelynél - A pihenőhelyhez érkezve, nem volt senki a környéken, nyugodtan keresgélhettem. Vesztegzár - Sokszor jártunk már itt, de újra és újra el fogunk még jönni. Kopjafák - Nagyon ötletes a kopjafa sor, és tényleg mindeniknek a jelentése tanulságos. A Kontumác helynév vesztegzárat jelent, hasonlóképpen nevezik a gyergyótölgyesi és az Úz-völgyi országhatárt.
[ Fel ↑ ]
© 2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.