Folyás település (Hajdú-Bihar vármegye) Közeli látnivalók: Romtemplom Folyás, II világháborús emlekmű Görbeháza, Kálvária kápolna Polgár, Romai katolikus templom Görbeháza, Margi-tanösvény Újszentmargita, Tájház Görbeháza, Árpád-házi Szent Margit-templom Újszentmargita, Római katolikus templom Polgár.
Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Folyás (Hajdú-Bihar vármegye) és környéke turisztikai látnivalói

Sziklakápolna Miskolctapolca 39,92 km-re
A Jézus szíve-sziklakápolna Miskolctapolcán, a Brassó utcában található. A kápolnát az e helyen levő mésztufába vágott két barlangból alakították ki, melyeket eredetileg birkaakolnak használtak.
Mátyás király fája Tiszaigar 39,44 km-re
A Mátyás király fája a tiszaigari arborétumtól délre található, az első olyan fa volt, melyet az első világháború után védetté nyilvánítottak. 2005-ben a Corvinus Egyetem tanárai a fa korát 400 évesre becsülték, a magassága körülbelül 20 m, jelenlegi kerülete 6 m.
Emlékház Emlékház Bükkzsérc 49,97 km-re
Bükkzsércen mintegy 30 darab, a 20-dik század első felében kőből épült, helyi védelem alatt álló parasztház található. Ezek egyik legszebbike az, amelyben ma a falu Emlékháza és a Kincses Népi Motívumgyűjtemény működik.
Eötvös-Gorove-kastély Eötvös-Gorove-kastély Sály 37,98 km-re
Eredetileg az 1770-es években épült barokk stílusban, majd 1830 körül klasszicista stílusban átépítették és ekkor kapta mai alakját. Főhomlokzatának jellegzetes motívuma a fejezetes pillérekkel összekapcsolt, kétszintes árkádsor, valamint az előreléptetett, háromszög oromzatú középrizalitok.
Vértessy-kúria Debrecen 47,95 km-re
A köznyelvben kastélynak nevezett, 2011-ben műemlékké nyilvánított, sokáig lepusztult állapotban levő Vértessy-kúria Debrecen délnyugati részében található, a Vértesi út mellett.
Kilenclyukú híd Kilenclyukú híd Hortobágy 24,29 km-re
A hortobágyi kilenclyukú híd a történelmi Magyarország legnagyobb kőhídja, a hídfők között 93 m hosszú, a 33-as főút halad át rajta. Ezen a helyen már 1346-ban volt fahíd, végül 1833-ban építenek itt kőhídat, nyolc évig tartó munkával - legutóbb 1983-ban, majd 2009-ben újították fel.
Arborétum Tiszaigar 39,37 km-re
A sétakertnek induló tiszaigari arborétumot Széky Péter földbirtokos alapította 1867-ben, jelenleg mintegy 380 féle különleges fának és cserjének ad otthont. 1976-ban az arborétumot országos jelentőségű természetvédelmi területté nyilvánították, 2016-17-ben felújításon és a növényállomány fejlesztésén esett át.
Nagyerdei Víztorony Debrecen 46,17 km-re
A debreceni Nagyerdei park látványossága a ma is működő Víztorony, 1913-ban épült - az épületnek 34 m magas kilátója van. A Nagyerdő lombkoronaszintje felett rá lehet látni az erdőre, az Egyetemvárosra, és az egész Debrecenre.
Várhegy Várhegy Bodrogkisfalud 47,29 km-re
Kúp alakú hegy Bodrogkisfaludtól 2 kilométerre északra a Zempléni-hegység délkeleti részén, tetejének ovális platóján Szegi vára állt régen.
Szent Ágota-híd Püspökladány 47,66 km-re
A Hortobágy-Berettyó csatornát átívelő, műemlék Szent Ágota-híd 1894-ben épült az Ágota-pusztán, 1996-ban újították fel. Az Ágota-pusztai természetvédelmi terület a Hortobágyi Nemzeti Park legdélebbi része, határos a Hortobágy-Berettyó csatornával.
[ Fel ↑ ]
Oszoly-barlang - Királyerdő-hegység
Oszoly-barlang - Királyerdő-hegység 130,02 km-re
Körösrévi Zichy-barlang - Királyerdő-hegység
Körösrévi Zichy-barlang - Királyerdő-hegység 139,43 km-re
A festői szépségű, 3 km hosszú Révi-szorosban található a révi Zichy-cseppkőbarlang.
Bélkő-hegy kilátó Bélapátfalva 62,27 km-re A Bélkő-hegy 815 m magasan fekvő kilátópontjához a ciszterci apátságtól indulva, egy 5 km hosszú, 7 állomással rendelkező tanösvényen juthatunk fel, 2-3 óra alatt. A tanösvény állomásai a Ciszterci apátság, a Bükkerdő, a János-hegy, a Vasbánya-oldal, a Pala-bánya, a Szász-bérc, végül a Bél-kő csúcsa.
Petőfi-kilátó Bánkút 59,45 km-re A Petőfi-kilátó, másik nevén Bálvány-kilátó, a Bükk legmagasabb kilátópontja, 957 m tengerszint feletti magasságban található, Bánkúttól nyugatra. A 18 m magas torony felső szintjéről 360 fokos panoráma nyílik Szlovákia hegyeire, a Bükktől északra eső domb- és hegyvidékre, és az Északi-középhegységre.
Ördögárok Debrecen 53,41 km-re Debrecen határát a szarmaták által a 320-330-as években létrehozott sánc, az Ördög árkának két vonala is átszeli, ennek egyik szakaszát állították helyre eredeti alakjára. A nép által a Tiszántúlon Ördög árkának nevezett hatalmas földsáncok maradványai többfelé is megtalálhatók az Alföld peremén.
Felsőtárkányi Várhegy Felsőtárkányi Várhegy 54,89 km-re A felsőtárkányi Várhegyen 12 hektáron terül el a hegytető két közel azonos kiterjedésű két csúcsán egy késő bronzkori földvár. Ezt a földvárat az Árpád-korban kőfallal erősítettek meg, ebből egy kis szakasz kőfal a nyugati oldalán maradt fenn.
Gereblye-kő Gereblye-kő Arka 62,66 km-re Zemplén nyugati részén, turistaösvény-mentes helyen, szép természetes kilátóhely. 560 méter magasan, a Magoska-csúcson lévő geodéziai torony közelében.
Szent Móric-kápolna Abádszalók 57,5 km-re A Szent Móric-kápolna bár Kunhegyeshez közelebb van, Abádszalók területéhez tartozik, Tomajpusztán, a Kis-Fás-halmon található. A kápolnát 1892 szeptember 22-én szentelték fel a Nap védőszentje, Szent Móric tiszteletére.
Kisboldogasszony-római katolikus templom Kisboldogasszony-római katolikus templom Tolcsva 58,92 km-re Tolcsva plébániatemploma a XIV-dik században épült, eredetileg gótikus stílusban. 1536-tól evangélikusok, majda reformátusok használták, de Báthory Zsófia katolikus hitre térése miatt valamikor 1671-ben a római katolikusoké lett.
Tárkány via ferrata Felsőtárkány 55,81 km-re A Tárkány via ferrata Felsőtárkány északkeleti végében, a Bükk-hegység nyugati kapujának nevezett Kő-közi szorosban (Barát-szurdok), a Tárkányi-patak feletti Felsőtárkányi szurdok-sziklafalon került kiépítésre. Kezdőknek is alkalmas, könnyebb (B-D), kiválóan kiépített vasalt útvonal, egy 23 m hosszú függőhíddal.
Angyalszárny-szikla Bélapátfalva 60,82 km-re Az Angyalszárny-szikla a Bükk-hegységben, annak leglátványosabb részén, a Bükk-fennsíkon helyezkedik el, a Gyetra-völgy felett. Legrövidebb megközelítése a Bélapátfalváról induló, kék ferde sávval jelzett Bél-kő tanösvényen indulva lehetséges.
Ínségdomb Nagykálló 55,27 km-re Az Ínségdomb egy 12 m magas homokdomb Nagykálló város Kiskálló városrészén, tetején egy kis kilátóval, rálátással a városra és a környékre. A néphagyomány szerint a kis dombot a kiskállói jobbágyok hordták össze, az 1780-as aszály éveiben, a Kállay Ferenc által kölcsönzött gabona fejében.
Jókai-emlékoszlop Örvény-kő 57,56 km-re Az Örvény-kő, vagy más néven Pogányoltár, a Bükk-fennsík Kis-fennsík nevű részén található, annak nyugati peremén. A tetején áll a mészkőből készült Jókai-emlékoszlop, rajta a következő szöveg: Jókai Mór, a nagy magyar író emlékére állították e táblát a diósgyőri turisták 1959-ben.
Parkerdő és Lombkorona-sétány Parkerdő és Lombkorona-sétány Karcag 56,46 km-re A karcagi Parkerdő a város környéki tölgyerdőben került kialakításra, a feltárást követően egy 850 m hosszú kocogó pálya, és egy 6 állomásos tornyapálya is megvalósult. Felújítás után kialakították az új, 900 m hosszú futópályát, valamint a város környezetének élővilágát bemutató tanösvényt.
Via ferrata pályák Demjén 59,47 km-re A demjéni via ferrata pályák a község régi, felhagyott riolittufa kőfejtőjében kerültek kialakításra, 2021-ben, 375 m összhosszúságban. Ebben a kőbányában hasítással történt a kőfejtés, így a vasalt útrendszert a kőfejtő 33 m magas, függőleges vagy áthajló, de sima falfelületein lehetett kiépíteni.
Ezeréves tölgy Ezeréves tölgy Mikepércs 57,23 km-re Az ezerévesnek nevezett, más néven Rákóczi-tölgyfa Mikepércs község határában, a Hajdúbagosra vezető földút mellett áll. A magányos tölgy a szakértők szerint csak 250-300 éves, de a túlzásokra hajlamos, egyszerű falusi ember ezerévesre kerekítette életkorát.
Mamutfenyő Csiffytanya Balkány 50,81 km-re A mamutfenyő Balkány várostól délnyugatra, a Csiffytanya településrészen található, 1860 körül ültette Finta József. 1968-ban a koronáját kettéhasította a villám, azóta acélabroncsok tartják össze, 1989-ben védetté nyilvánítják, 2015-ben az Év fája lett.
[ Fel ↑ ]
© 2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.