 |
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|  |

Csíkszentdomokos kőfallal kerített római katolikus temploma a 18-dik század végén épült, Szent Domokos tiszteletére. A templomot övező kőfal teljes épségében megmaradt, a három ráépített kapubástyával. Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Római katolikus templom - Csíkszentdomokos felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Római katolikus templom - Csíkszentdomokos képtárból: Bejárati bástya  Erődített templom  Márton Áron püspök
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Római katolikus templom Csíkszentdomokos fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel Csíkszentdomokos és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Római katolikus templom!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)  Márton Áron múzeum - Csíkszentdomokos 50 m-re A Márton Áron Múzeumot az egykori magyar királyi állami elemi népiskola épületében rendezték be. Ebben a régi iskolában tanult Márton Áron is, gyerekként.  Jó helyen jár - Csíkszentdomokos 320 m-re A Jó helyen jár a csíkszentdomokosi Központi ABC felirata, élelmiszereket, vegyiárukat és iparcikkeket forgalmaznak. Az ügyfeleket poénos szöveggel csábító kereskedelmi egység közvetlenül a polgármesteri hivatal épülete mellett található.  Hét jegenyefa - Csíkszentdomokos 340 m-re Felcsík legészakibb fekvésű, és egyben legnépesebb községe délen egybeépült Csíkszenttamással, Csíkszentdomokos fő folyóvize az itt még patak nagyságú Olt. A település ütőere a Balánbányára vezető Fő utca, ennek mentén található a közintézmények többsége.  RH1801 A Garados-domb Csíkszentdomokostól nyugatra emelkedik, a csúcsáról szép kilátás nyílik az Olt mentén hosszan elnyúló Csíkszentdomokosra, illetve a Balánbánya feletti Nagy-Hagymásra. Keszitettem egy panoramat. Erdélyi kirándulásunk alkalmával, teljesen véletlenül bukkantunk rá a geoládára. A ládát nem találtuk a helyén, de érdemes volt felsétálni a hegyre, mert gyönyörű volt a kilátás.
 RH0075 A 11 méter magas Csonkatorony a Csíki-medencében, Felcsíkon,Csíkszenttamás fölött jelzi az idő múlását. Magasra emelve, s üvöltötte Megvan. Otletes rejtek. Mi a teendő, ha én először több rejtek-gyanús zugra is gondoltam.
 Diák Bara János-ház - Csíkszenttamás 3 km-re A 125-ös megyei út és az Ambrusok szere felé vezető utca sarkánál található csíkszenttamási háznak különleges, vasajtós padlásablakai vannak. Jelenleg a ház alsó szintjén, a főútra néző oldalon, kereskedelmi egység működik.  RH1648 A Csonkatoronytól nem messze, a Feneketlen-tó közelében épült egy filagória, egy fúrt forrás vizét összegyűjtő medence, öltözővel, árnyékszékkel, nyomóskúttal, padokkal, hintával. Középre, szélre, mindanégy sarokból körülnéztünk, de nem volt. Idokozben elfaradt az a filegoria szeruseg es eleg mozgekony, ha felmasznak a szerkezetere. Én nem másztam fel a szerkezetre rejtéskor.
Abaffy-kúria lelőhely - Csíkszenttamás 3,1 km-re A helytörténeti irodalomban Abaffi-kúria és kápolnaként ismert lelőhely a jelenlegi plébániakert, a termelőszövetkezeti istállók és a Sándor-család telkén terül el - HR-I-s-B-12716. A 19-dik század közepén még jelentős maradványai voltak a régi épületeknek: az Abaffi-család lakóházainak, a halastavaknak és az udvari kápolnának.  Katolikus templom Csíkszenttamás 3,2 km-re 1748-tól tervezik az új csíkszenttamási templom építését, amely a régi romjainak felhasználásával el is készül 1777-1776 között. Az új templomba átmentik a fejedelmien szép Madonnát is, ami a XV-dik század derekán készült.  RH1536 Csíkszenttamás nyugati határában, egy dombon áll magányosan a Sándor család Szent Annának ajánlott sírkápolnája. Ezt a geodobozt nem találtam meg könnyen, hiszen a segítő információ elég tág fogalom. Meglett a dobozka, igaz kicsit kellett sunnyogni körülötte. Hát azért vagy kétszer körbejártam a falat, amíg ráleltem a dobozra.
Porgyos-tető Csíkjenőfalva 4 km-re A Hámori- vagy Vadkéstövi borvíz a Székaszó völgyében található. Csíkjenőfalvától északra, a Porgyos-tető körül, az Olt által kirajzolt törésvonal mentén, több borvízforrás van, egykor népi fürdő is működött.  RH0074 Csíkszentdomokos határában, a Pásztorbükk nevű csúcs alatt 1816-ban emlékkeresztet állítottak, mely szomorú történelmi eseményre emlékeztet. Az Antalok patakától indulva, a Hármaskő és a Kondra kereszt érintésével zarándokoltunk a Pásztorbükkre. Gratululálok Gábor. Én voltam az elsö.
 RH3076 Csíkszentdomokostól 5 km-re északra, a Nagylók-patak völgyében, a 969 m magas Keresztelet-hegy csúcsától 300 m-re keletre, a patak elágazása fölé emelkedő 835 m magas dombon található a Vársarka. Területét sűrű bozót borítja.
 RH0464 A falat nemrég tatarozták, a falnak támasztott sirkövek más sorrendben állnak, mint ahogy a rejtekhely fotón látható. A templomot restauraljak, korbe volt veve faallvanyokkal. Szerintem, ez az egyik legjobb állapotban megmaradt vártemplom Erdélyben. Csíkkarcfalva a Nagyboldogasszony egyházközség központja, amely már az 1330-as években létezett.
 Gréces-tető Marosfő 6,3 km-re A Gyergyói- és Csíki-medencét elválasztó, Maros és Olt vízválasztóján elkülönülten álló Gréces-tető Marosfő felett magasodik. Ejszaka gyonyoru kilatas van a csiki medencere. Talán nem a legmegfelelőbb pillanatot válaszottam, borús idő volt, esőhöz is szerencsém volt. Egy kis vasárnapi biciklizés keretében leszálltunk pár percre a bringóról, hogy a gerincen elsétáljunk a fáig.
Történelmi-kulturális értékek - Hargita megye * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Római katolikus templom adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Csíkszentdomokos térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Néhány látnivaló

Kondra kereszt - Hármaskő Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
Hozzászólások
- Ha már ott jártatok Kommandón a másik dobozt nem kerestétek meg? :).
- Több alkalommal jártam már itt. Még geodobozt is kerestem, és találtam ezen a helyen.
- Első találatom egy szűz láda. :) Az utat a főútról alig találtam meg.
- A lada potolva lett, most egy pet eloforma varja a keresoket, a hely ugyanaz. Kerem a megtalalokat, hogy elovigyazatosan tegyek vissza, es az alcazast is elibe, ugyanis, megeshet, hogy a lada kigurul, es akkor sok tiz metert mehet lefele.
- Hamar meglettek az üregek, az érdekelt dobozos üreg is, lekecmeregni is sikerült épségben. Miközben a patak túlsó partjáról a kutyák nagy érdeklődéssel ugattak, a helybeliek nagy érdeklődéssel tekintgettek felénk.
- Esti ráadásnak, a Velnica kőbánya vízesései után, még megkerestük a kőgombák geodobozát. Utunk egy teljes virágzásban levő alma gyümölcsösön vezetett át.
- A doboz valóban a régi helyen, a kapuláb alatt van, ahogy írja a leírás és ahogy Hangyalka is írta 6 évvel ezelőtt. Jól el van dugva, de megtalálható.
Sikerült eljutni Csíkszentdomokos környékére? Tetszett a Római katolikus templom? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
|
|
|  |
|