 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |

Homoródalmás és Lövéte határánál van a homoródalmási Várhegy, amelyen földsáncok nyomait lehet látni. Térképek, reklámmentes és részletes leírások, hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Földvár - Homoródalmás felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: Egykori Toldi Ferenc utca  A parkból nézve  Gyapotsás  Lepusztult épület  8410  Medvenyom a kalibáskőnél  A feneketlen tó  Kastély az út felől  A Haller kastély távolról  Létra  Díszgúla Bethlen Lipót gróf emlékére  Az opálbarlang bejárata 1
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Földvár Homoródalmás fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel Homoródalmás és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Földvár!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)  Kőbánya 400 m-re A kőbánya megvan, viszont a dobozt gps nélkül nem könnyű megtalálni. Kőbánya Homoródalmás. Homoródremetén és Gyepesben rejtettem egy-egy dobozt, és mivel utolsó ittjártam óta ujabb rejtekhelyek nyíltak, és dobozok bujtak el, Szentmártonból erre vettem az irányt, hogy utánanézzek a dolgoknak.  Katolikus temető 1,7 km-re Csendes nyári záporban találtam meg a dobozt. A kőbányától jöttem le, és egy felvillanyozó látvány után, aznapi turám utolsó célpontjaként kerestem fel a régi sirköveket. Katolikus temető Homoródalmás. Római katolikus temető a Szármány-hegy lábánál - Homoródalmás.  Sóskút 1,9 km-re A homoródalmási Sóskút Lövéte felől a második Sóskút utcai bejárat végében található, a patak partján. Sóskút Homoródalmás. Tavasz Tündér csak nagyon kimérten osztogatja kegyeit, de azért érdemes elindulni, mindig akad látnivaló. A doboz nincs meg.
 Abásfalva 2,5 km-re Miután elhagyjuk az Ilona völgyét Homoródfürdő felől Szentmárton fele jövet, két falu esik utunkba. Gyönyörűszép őszi idő volt. Abásfalva. Abásfalva határában állítólag 9 m, 15 m, illetve 16 m mélységű kincskereső kutak vannak.  Világháborús emlékmű 2,7 km-re Az emlékműveket megtaláltam. Valóban nem használtam megfelelően a rejtek és rejtekhely fogalmakat. Ha jól értettem akkor a helyszínen két emlékmű van, egymáshoz közel, a milleniumi és a világháborús emlékmű. Világháborús emlékmű Lövéte. A Kis-Homoród völgyében fekvő Lövétén, a község központjában, az úgynevezett középszegi malom háta mögött. Paplázáról leereszkedve, megálltunk a két emlékműnél.  Sóskút 3,2 km-re Homoród-Keményfalván még a mai nap is megseprik az utat vasárnap reggel a ház előtt. Homoródkeményfalvától észak-nyugatra egy patakvölgy nyúlik ki, egészen a Sóskútig. Sóskút Homoródkeményfalva. Régi takaros porták és omladozó romos házak váltják egymást, a mai modern civilizáció csak alig észrevehetően tudott befurakodni a faluba.
 Homokkő képződmények 3,3 km-re Érdekes kövek. Homorodalmas a masodik hazam, Csik utan termeszetesen. Mielott a doboz vegleges helyere kerult, legalabb 10 percet halasztuk-piszkaltuk a fatorzs melyebol. Homokkő képződmények Homoródalmás. Homoródalmás felől a Vargyas-szoros felé vezető út bal oldalán, a domboldalban látványos homokkőképződményeket láthatunk. Ezidáig még nem közelítettem meg a Vargyas völgyét Almás felől, most is csak ezért a rejtekhelyért tettem, es nem csalódtam, tényleg érdekes helyszín, érdemes felkeresni.  A lövétei suvadás 3,6 km-re A lövétei Nagy Suvadás felett nagyon szép nárciszmező található, és az oldalban kifele, ha a Várhegy felől közelítjük meg, vagy Keményfalváról ha kimegyünk a tetőre, és onnan indulunk a Suvadás fele a kosborban gyönyörködhetünk, meg a szép kilátásban. Bár a mai kincskereső kirándulás útvonala Lövétén vezetett keresztül, a Suvadás nem volt mára betervezve. A lövétei suvadás. Lövétén először 1913-ban indult meg a föld.  Gyepes 4,7 km-re Érdekes módon, rendkívül kevés leírást lehet találni erről a kis faluról. Gyepes. Homoródremetéről Gyepes felé tartva a hazaérkező marhacsorda tartóztatott fel, a falu utcáin a tehenek egészen a rejtekig elkísértek. Homoródon tanyáztunk, mikor a környék egy részét bebóklásztuk.
 Hollókő 4,9 km-re A hozzá fűződő legendáról Orbán Balázs a Székelyföld leírásában is említést tesz. Nem itt vezetett el az utam, de Homoródfürdőtől egy kis kitérővel kocsival is megközelíthető a hely. Hollókő Homoródkeményfalva. Homoródkeményfalva egyik kevésbé ismert nevezetessége, amelyről a helybeliek is kevesen tudnak, a Hollókő.  Papláz 4,9 km-re Kirándulásunk harmadik állomása. Eredetileg én jelentettem be a Paplázon található emlékhelyet érdekes helyként. Papláz Lövéte. Lövéte határa, az azt körülvevő magaslatok, kereszteződések bővelkednek ujrállított és régi keresztekben. Nem volt könnyű megtalálni a dobozt.  Asszony-bosszantó csárda 6 km-re Az Asszony-bosszantó csárda három út kereszteződésénél található, melyek Kirulyfürdőről, Szeltersz felől, illetve Lövétéről érkeznek. Asszony-bosszantó csárda Lövéte. A vendéglátó egység poénos neve ügyesen is meg van választva.
 Egykori szélmalom 6,1 km-re Homoródremetén egy 19-dik századi, ma már nem működő műemlék-szélmalom található. Vasárnap délben nem lehet kiadósabb túrát tervezni, éppen ezért jól jött ez a közelebbi friss rejtés, ráadásul érdekesnek is tünt, ugy hogy hamar megnyergeltem a drótszamarat, és már a Cekend tetején karikáztam, ki a Szarkakőre, ahonnan beereszkedtem ebbe az eldugott világvégi kis faluba. Egykori szélmalom Homoródremete. Messze környéken nem látni hasonló épületet.  Ugron-kúria 6,1 km-re Ez volt a következő állomásunk. A falban kialakított kapu a megoldás. A feltöltött képek alapján nagyon látványosak az Ugron-kúria épületének még valamennyire megmaradt díszitései. Ugron-kúria Homoródszentmárton. Amennyiben Gyepes vagy Abásfalva felől érkezünk Homoródszentmártonba, a gyümölcsfák jótékony takarásában meghúzódó, igen leromlott állapotban leledző kúria mellett megyünk el. Ez alkalommal a hivatalos bejárón, a falban kialakított gyalog- és kocsibejáróval ellátott kapun volt szándékom bemenni.  Kerekes Julcsa háza 6,2 km-re A homoródszentmártoni Kerekes Julcsa háza, és annak kapuja. Kerekes Julcsa háza Homoródszentmárton. Épült a 19-dik század végén, jelenleg lakóház.
Természeti értékek - Hargita megye * Részletek bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Földvár adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Homoródalmás térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- Ez a Várhegy most már Lövétéhez tartozik, vagy Homoródalmáshoz?
- Egy kis keresgélés után kiástuk, viszont az üveg nem volt üres, és ráadásul sajnálatos módon még nem is borral volt tele, hanem vízzel.
- Miutan a bor mar atvaltozott vizze a Varhegy elnevezest atkeresztelnem Foldvar nevre.
- A gerincen közelítettem meg a helyet ay antenna felöl.
- Május másodika volt, kint esett az eső.
- Igaz, hogy ures de azert a szegeny geouveg nem tehet rola.
- Lelemény Németkalap - Megleltem a leleményes helyet, igaz, én is kezdtem már feladni.
- Talán, majd... Kék-tó Felsőbánya - Köszönöm az információt.
- Szamosfalvi fürdő Szamosfalvi fürdő - Kemenyen kikezdtek a helyet a fatolvajok, rengeteg derekbol levagott fa van.
- Brassó (Cenk) Cenk-hegy Brassó - Kovászna felé vezető útamon egy bő fél napot töltöttem Brassóban.
- Ami kivül, az volt belül is Köpeci szil - Hogy mi egyéb lehet még itt?
- Elemlámpa fényénél Székely Nagygyűlés Agyagfalva - Bár még este 6 óra sincs, koromsötét van.
- Székely barnulás Hammas-fürdő Zsombor-patak fürdői - Milyen jó, bár én vagyok a rejtekgazda, én is kereshettem itt geodobozt, megtalálhattam a ládagazda rejtését.
- Édesanyámmal együtt Sapientia Tudományegyetem tava Marosvásárhely - Ez az első rejtekhely, amelyet édesanyámmal együtt keresek meg.
- Nagy öröm Fatemplom Gyergyótölgyes - Gyergyóditró felől érkeztem Tölgyesre, a DJ127 jelzésű megyei úton.
Sikerült eljutni Homoródalmás környékére? Tetszett a Földvár? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
|
|
|  |
|