 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |
|
Bala-tó Póka Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Bala-tó Póka felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: Kútgyűrű  Erdei Iskola Ház  Az ősi beléptető  Ülepítő-tó
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Bala-tó Póka fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Bala-tó Póka!
|
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Bala-tó Póka közelében? (részletek bejelentkezés után) Pusztaalmás 1,8 km-re 1256-ban Almás néven jelentkezik az okiratokban és úgyszintén 1432-ben is. A Református Névkönyv szerint a Basta korszakig egyháza volt, azután elnéptelenedett, ezt erősíti meg a Puszta előneve is. Maros megyében több vizes terület létezik, amelyek fontosak a vízimadarak élővilágának szempontjából. Kevéssel sötétedés előtt érkeztem a helyszínre. Ilyen a Faragó - Marossárpatak térségében levő 235 hektárnyi tó-lánculat. Pókakeresztúr 3,8 km-re 1322-ben Keresztúr néven jelentkezik az oklevelekben, majd 1323-ban Kyrizthur, 1334-ben de Sancta Cruce, 1450-ben Kereszthur néven. 1322-ben temploma van, ugyanis a falu Keresztúr nevét csak templomától kaphatta, mely a szent kereszt tiszteletére volt szentelve. Unoka 3,8 km-re 1268-ban Varakatelke néven írják az okiratok, 1319-ben Vnokateluka, 1446-ban Onoka formában fordul elő. Középkori templomáról nincs adat. Református templom Vajdaszentivány 4,7 km-re 1332-ben de Sancto Joanne néven jegyzi a pápai tizedjegyzék. Később így szerepel a forrásokban: 1366-ban Mortunzenthyuana, 1451-ben Vayda Zenth Iwan.
Természeti értékek - Maros megye * Részletek bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Bala-tó Póka adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Maros megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
Hozzászólások
- Miutan kivigyazkodtuk magunkat a Vigyazo-kovon, folytattuk az utat az Ocsem tetore. Szikrazo napsutesben, idealis latasviszonyok mellett, gyonyorkodhettunk a panoramaban ami elenk tarult.
- Miután másfél hónappal ezelőtt elszalasztottam a récefalvi látnivalók megtekintését, most visszatértem a környékre. Inkább az erdőben található, félig-meddig rejtett, régi fatemplom érdekelt.
- Fel vagyok már készülve. Hiszen már rejtéskor benne volt a pakliban, hogy ez a rejtés pengeélen van.
- A Homorodok menterol ezt is begyujtottuk, igaz van meg mit keresni itt is es mashol is. De ez a szep benne.
- A harmadik Rejtekhely-vadászat Erdélyben találkozó alkalmával kerestük meg ezt a geodobozt.
- Földrajzos diákokkal, megtaláltam ezt a gyönyörű helyen lévő ládát. Köszönjük a rejtést.
- Egyrésze ezen forrásokból származik. Annyit pontosítanék, hogy nem három, hanem öt forrás van ott.
Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Bala-tó Póka? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
|
|
|  |
|