 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |

Az igazi Lina-kanyar egy kisebb, de lejtős kanyar a Csíkszeredából Székelyudvarhelyre vezető főúton, a csibai letérővel szemben, ahol Lina kocsmája is állt. Ma már összemosódtak az elnevezések, Lina-kanyarnak azt a szerpentines kanyart hívják, melynek az igazi neve Nagy-kanyar vagy Domb-kanyar. Térképek, reklámmentes és részletes leírások, hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Lina-kanyar felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: A vár tornya 3  Ablak  Átjáró  Látogatók a halmon  Új focipálya  8726  Információs tábla  Hangulatos templomkert  Torony  A túlsó part  Azok a bizonyos Mikes féle hegyek  Felhő
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Lina-kanyar fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Lina-kanyar!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)  Barátok kútja 1,1 km-re Azt mesélte, hogy valamikor két átutazó barátot megöltek ott, azóta Barátok kútjának nevezik a forrást. Megfogadtam a rejtő ajánlását, és biciklivel mentem a rejtekhelyhez. Barátok kútja. Kisdiák koromban, egyszer egyik nagybátyám vitt (vagy hozott) az iskolából, Csíkszereda felett az erdőben egy forrásnál megálltunk inni.  Forrás Piricske felé 2,6 km-re A Csíkszeredából Székelyudvarhelyre vezető útról, a Piricske erdei útra letérve, 300 m után felhagyott házakat találunk. Ezt elsőkként sikeresen levadásztuk, s irány tovább. Forrás Piricske felé Hargita-hegység. Gyakori utvonalam - Csikszeredabol hazafele - mikor formaban erzem magam, felmegyek Hargitafurdore a Piricsken, majd leereszkedem. Sajnálom, hogy elvesztetted az okostelefonodat. Útban Korond fele.  Sziklakert a Béta oldalában 2,6 km-re A csicsói Várszikláról, a környéket felfedezendő, beereszkedtünk az erdőben délre, a Béta-patak völgyébe. Sziklakert a Béta oldalában. Innen lehet ugyanis, kikapaszkodva a vársziklához, megnézni annak lemezes törésű, andezit sziklafalait.
 Csíki panoráma 2,9 km-re Amennyiben Székelyudvarhely felől érkezik valaki Csíkszeredába, a csibai eltérő után, a kavicsos uton balra térve, az ut bal oldalán levő dombon emelkedő római katolikus templomhoz juthat. A geodobozba beletettem a Mareszka 2 utazó vakondot. Csíki panoráma Csíkszereda. Megtaláltuk, ma este a Csipikéről hazafele. Szép kilátás, csak mi ködös időben voltunk ott. Idelátszott a somlyói nyereg, a székely lányok találkozójának helye.  Csicsói-várszikla 3 km-re Sajnos itt sem tudtuk, hogy van láda és épp ezért nem is kerestük. Kirándulást szerveztünk a csicsói várromokhoz, ahol nagy érdeklődéssel kerestük a geodobozt. Régóta érdekel ez a vár, különösen azóta, hogy valaki Csicsóban azt állította, hogy ott nincs vár. Csicsói-várszikla. Csicsó vára Csíkcsicsótól délnyugatra található, a Központi-Hargita keleti peremén, a Vár-patak baloldalán levő, lemezes elválású, törésű andezit szikla tetején. Gratulálok a megtaláláshoz. Vasfuvó domb 3,1 km-re Csíkszereda nyugati határában, közvetlenül a Székelyudvarhely felé vezető országút mellett, az Olt hídjának közelében található, az úgynevezett Vasfuvó domb. Vasfuvó domb Csíkszereda. Itt valamikor egy vashámor létezett, de nincsenek részletes adatok róla.
 Borhegyese borvízforrása 4 km-re Hanem a patak bal oldalán (folyás irány) kapaszkodunk fel Borhegyese tetőre, utunk egy rendkívül finom borvízforrás mellett halad el, amelyről állítható, hogy a környék egyik legjobb borvízforrása. A leírásban ajánlott útvonalat próbáltam követni. Borhegyese borvízforrása Hargita-hegység. Amennyiben a Tolvajos tetőről indulunk a volt Fenyőke vendéglő melletti tisztásról, és nem ragaszkodunk a kék sáv jelzéshez, amelyik amúgy is felújításra szorul.  Senki tava 4,2 km-re Bár kevesen tudnak róla, de Csíkszereda mellett egy viszonylag méretes, látványos tó található. Senki tava Csíkszereda. Már elég régóta kinéztük ezt a rejteket. Ügyes-bajos dolgaimat intézendő, Szeredába karikáztam, és mivel ugy találtam, hogy még jól belefér, hazafele kiruccantam a Senki tavához egy ujabb rejtekhelyet kipipálni.  Szeder-útkereszteződés 4,3 km-re Piricske északi végébe érkezve egy útkereszteződéshez jutunk, mely egyúttal túraútvonalak találkozási pontja is. Irányjelző táblák mellett egy fabódét is találunk itt. Szeder-útkereszteződés Piricske.
 Kossuth-szikla 4,3 km-re Aki Hargitafürdőn egy jót szeretne sétálni, elhagyva a sípályákat, elsétálva a Borhegyese (1380 m) csúcsa alatt, kijut egy tisztásra, melyet az 1399 m magas Kossuth-szikla ural. Kossuth-szikla Hargitafürdő. Barnabással és Misivel jártunk erre is egy kényelmes túra keretében, már siettünk volna Csíkba, mikor újra találkoztunk kedvenc nyájőrzőinkkel. A Kosuth szikla most is csodálatos, csak sajnos az erdő körülötte leégett a múlt nyáron. Sajnos a kilatasban sem gyonyorkodhettem, borus esos ido volt, a helyszin eleg lehangolo a tavalyi tuz utan, remeljuk a termeszet kepes gyogyitani a sebeit. Egy jó kis téli séta a tesommal. Melegárok 4,4 km-re A Melegárok Szécseny nyugati részében található, délnyugat - északkelet irányban szeli át a Csíkszeredához tartozó nyaralónegyedet. Melegárok Szécseny. Tulajdonképpen a Meleg-patak, a ferencjózsefi térképen Kurta-patak, medrét és környékét hívják így.  Alsó zagytározó 4,8 km-re A hargitafürdői, fokozatosan bezárt kaolinbánya után több meddőhányó és zagytározó maradt gazda nélkül. A Balu park mellett van a legnagyobb zagytározó, ahol 14,5 hektáron 3,5 millió tonna kaolinsteril halmozódott fel. Alsó zagytározó Hargitafürdő.
 Tolvajos-tető 4,8 km-re A Tolvajos tető a Központi-Hargitát a Dél-Hargitától elválasztó nyereg. Tolvajos-tető. Másodszor megint nem találtam és már le akartam mondani, amikor megláttam a dobozt rejtõ kb 30 cm nagyságú követ a patak menti fenyõfa alatt. Ez is előkerült a lomtárból. A hazafele uton megalltam es megkerestem a ladat. Ma megtalaltunk a geodobozt, a sok tehen kozott.  Sziklakilátó a Borvíz-patak felett 4,9 km-re Piricske északi végében, gombaszedés közben, egy sziklakilátóra bukkantunk. Sziklakilátó a Borvíz-patak felett Piricske. A 25-30 méteres sziklák tetejéről ráláthatunk az alattunk levő völgyre, a környék erdeire, valamint Hargitafürdőre.  Hármaskereszt 5,3 km-re A Hármaskereszt emlékmű felavatására 1996 október 31-én került sor. Hármaskereszt Tolvajos-tető. Itt is meglett a dobozod, szép tavaszi napsütésben, a keresztek közelében. Sajnos egy kissé szemetes a rejtekhely környéke. Ezerszer elmentem már itt, és régóta nézegettem a helyet, rejtés céljából. Megtaláltuk, két kutyus reménykedve elkisért.
Különleges látnivalók - Hargita megye * Részletek bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Lina-kanyar adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- Amíg bekapcsolódott a gps, addig is keresgéltünk és találtunk is egy geodobozt.
- Érdekes, hogy vannak olyan rejtések, amelyeket a gazdájuk soha be nem jelentett sehol.
- A rejtek körül derékig érő csihány, a forrás körül meg több tíz csiki polgár, sorban álltak a vízért.
- Egy hónappal ezelőtt is kerestem, de csak most jöttem rá, hogy ott van az orrom előtt.
- Nagyon jó :).
- A leiras valodi, ket vas kozott.
- Miután megkostoltam a forrásvizet, megkerestem a "fémeket".
- Ez tényleg pléhek között van.
- Meglett az igazi geodoboz is.
- A forráshoz közeledve már sejtettem, hogy mit jelent a segítő információ.
- Kaum zu glauben, aber das stecke der Cache.
- Ez lett a nap utolsó kalandja.
- Februárban mi sem jártunk szerencsével Orbán Balázs-barlang Vargyas-szoros - Mi is próbálkoztunk más években februárban, amikor csak maradványait találtuk a jégcseppköveknek.
- Szilveszter Túlfolyó-ág Súgó-barlang - Szilveszter előtt bemásztunk a túlfolyóba és megtaláltam ezt a rejteket is.
- Nincs itthon senki Molnár Elemér grafikusművész Tusnádfürdő - Sajnos nem volt otthon senki, de ha majd erre járunk pl.
Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Lina-kanyar? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
|
|
|  |
|