 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |

A La-om tetején három bizarr alakú sziklaszál van. Az egyik emberhez, a másik óriási fazékhoz, a harmadik lefordított roppant papucshoz hasonlít. Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Omul-csúcs - Bucsecs-hegység felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: A forrás  Több száz éves ágak - 1  Kerítés  Égő ház
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Omul-csúcs Bucsecs-hegység fotóalbumba!
Fedezzétek fel Bucsecs-hegység és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Omul-csúcs!
>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után) Török mecset Bucsecs-hegység 950 m-re Tényleg egy egészen más sziklatömb mint a Bucsecsben megszokottak. Az Omul-csúcsról ereszkedtünk le, és mielőtt "hazafele" vettük volna az irányt, felkerestük a Török mecsetet. Ördögmalom-vízesés Bucsecs-hegység 3,2 km-re Az Ördögmalom-vízesés megközelíthető Törcsvárról, a piros kereszt turistajelzés mentén indulva. Elindultunk a vizeses iranyaba, ami nagyon megerte, csak nagyon esett az eso, es igy a tobbi nem lett meg. Kostila-Nagy-párkány Bucsecs-hegység 3,6 km-re Az aki igazan megszeretne ismerni a Bucsecs sziklavilagat, annak kotelezoszeruen be kell jarnia a Kostila parkanyat is. Igaz nem veszelytelen de egy kis kalandvaggyal, egy madzag kotellel, es nem kis helyismerettel ez mind megvalosithato. Szfinx Babele Bucsecs-hegység 4,2 km-re Későn indultunk útnak, nem számoltunk avval a csúcsforgalommal, ami Busteniben volt, mikor gyalog gyorsabban lehetett haladni, mint autóval. Miután már elég sokat hallottunk meg olvastunk erről az új útról ideje volt kipróbálni is. Caraiman-párkány Bucsecs-hegység 4,6 km-re Már évek óta nem voltam ezen az ösvényen, de most is ugyanolyan szép és izgalmas. Miután kigyönyörködtük magunk a vízesés sorozatban, folytattuk utunkat a Caraiman-kereszt felé. Caraiman-vízesés Bucsecs-hegység 4,9 km-re A kék kereszttel jelzett, Busteniből a Babele-menedékházhoz vezető túraútvonal mentén, a Jepii Mici (Caraiman) völgyében levő patak vize folyamatos esésben van. Számtalan zuhatagot és vízesést képez. Ablak-párkány Bucsecs-hegység 5 km-re A Braul Portitei vagy az Ablak-parkany a Bucsecs-hegyseg K-i leszakadasanak egyik erdekes pontja, szikla kapuja. Ha nem letezne ez a kapu, akkor nem tudnank tovabb haladni ezen az ovon, a kapucska oven. Habos-völgy vízesése Bucsecs-hegység 6 km-re Számtalan alkalommal végigmentem a Jepii vagy Caraiman-völgyben levő útvonalon, fel a Babele-menedékházhoz vagy lefelé Bustenibe. Bár a kék kereszttel jelzett ösvényről is szépen látszik a Habos-völgyi vízesés, valahogy mindig kimaradt a hely felkeresése. Fenn a volgy felett Nagy Boglya Bucsecs-hegység 6,5 km-re Engem is megkisertett a nagy melyseg a Nagy Boglyarol, hogy onnan repulhessek egyet a nagy semmibe. Bustényből indultam, a kabinos drótkötélpálya indító állomásától. Ez nem mas, mint Busteni varosa fole magasodo Nagy Boglya sziklatornya, romanul Claia Mare. Marie Thereze-pad Bucsecs-hegység 6,9 km-re A pad támlájára fel van írva a nagymama neve, Marie Thereze, és egy dátum, 1888 szeptember 7. A Marie Thereze-padot Domenico Tramontini olasz kőműves készítette, a olaszországi nagymamája emlékére, pihenőhelyként.
Természeti értékek - Brassó megye * Részletek bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Omul-csúcs adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Bucsecs-hegység térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Brassó megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
Hozzászólások
- Eltelt egy-ket honap azota ,hogy megtalaltam, de ugy latom meg azota sem jelentkezett senki. Az az igazsag, hogy mar nem emlekszem, hogy en vettem-e volna el a szuzesseget ennek a kolbasz doboznak.
- Kerestem a betűket, és megtaláltam, elég hamar. Szerencsére nem voltak sokan a csúcson, így nyugodtan kereshettem.
- Tényleg sok zerge van a Bucsecsben, az Omul-csúcs környékén. Csak lehet, hogy nem a megfelelő időben voltál ott, bár a megfelelő helyen.
- A tusnádfürdői EKE-tábortól, reggel 5 órától, 125 km-t buszoztunk Bustényig majd innen gyalog a Molnár (Morarul) völgyön jutottunk fel az Omul csúcsra. Visszafelé a Szarvas (Cerbului) völgyön ereszkedtünk le Bustényig.
- A rejtekhely körül annyian voltak mint a somlyói búcsún. Amúgy viszonylag jó idő volt, szép kilátással mindenfelé.
- Elméletileg az emberek a ládaleírás, a fényképek, a bejegyzések, illetve a rejtekhely értékelései alapján eldöntik, eldönthetik, hogy felkeresnek vagy nem egy helyet. Mindannyian jártunk már úgy, hogy a geodoboz miatt felkeresünk egy olyan helyet, ahova a rejtekhely nélkül talán sosem jutunk el.
- Mikor bevettük a kanyart a malom felé, találkoztunk a molnárral és a feleségével. Mentek valahova, mert puccba voltak vágva.
Sikerült eljutni Bucsecs-hegység környékére? Tetszett az Omul-csúcs? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
|
|
|  |
|