Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Naskalat-csúcs

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 

Naskalat-csúcs

A Naskalat a Csíki-havasok kopasz fejű, hullámos hátú nagy öregje. A Naskalat helynév szláv eredetű, jelentése a mi sárunk, rögünk.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Naskalat-csúcs felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

A torony Maksa
A torony
Részlet Weekend Dragon Marosvásárhely
Részlet
Magashegyi tavasz
Magashegyi tavasz
Szószék Székelyudvarhely ferences templom kolostor
Szószék

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Naskalat-csúcs fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Naskalat-csúcs!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 3,98 km távolságra található, legközelebbi település, Hidegség turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)
Dánfalvi Naskalat Naskalat-hegycsoport 1,4 km-re
A Terkő-mező felől érkezve, elhaladunk a Szakadát havasi legelőjének peremén található sziklás csúcsok mellett, és hamarosan fel is kapaszkodhatunk a Dánfalvi Naskalat erdővel borított csúcsára. Útközben még csodálatos a kilátás a Jávárdi-patak völgyére, a csúcsról viszont már nincs kilátás.
Bástyakő - Naskalat-hegycsoport 1,6 km-re
Első alkalommal, most vasárnap, nem sikerült elérni a Bástyakőig. A Dánfalvi Naskalat csúcsa alatt elvezető, piros sávval jelzett turista úton haladva, a Naskalat-csúcs irányába, egyszer csak egy bástya alakú sziklatömb emelkedik ki a havasi legelőből.
Páduai Szent Antal kápolna - Hidegség 2,8 km-re
Páduai Szent Antal, a szegények védelmezője, a védőszentje a Hidegségen, a Jávárdi-patak földrajzi baloldalán álló Szent Antal kápolnának. A pünkösdi Jávárdi-körtúra után, a Fatányérosban elfogyasztott estebéd előtt. A kút helye meg van jelölve a térképeken, a gps is odavezet, illetve a kápolna weboldalának tetején levő térkép segítségével is oda lehet navigálni. A bejáratot könnyen megtaláltuk.
Toronykövek Jávárdipataka 3 km-re
Bár alulról is látványosak, a toronykövek mellől csodálatos a rálátás a településre, a patakvölgyre. Na, ez aztán jó kapaszkodó, hát aztán a kisebbik szikla megtalálása, melyikből több is van. A Jávárdi-patak földrajzi bal oldalán, Jávárdipataka északi felében, közvetlenül az út mellett, a meredek oldalban impozáns, égbenyúló, torony formájú kősziklák találhatók.
Jávárdi völgye 3,5 km-re
Jávárdipataka település házcsoportjai 3 km hosszúságban sorakoznak az azonos nevű patak mentén. Legismertebb látványossága a 7 m magas Zúgó-vízesés.
Jávárdi-tető Jávárdipataka 3,7 km-re
A legmagasabb pontján fenyvessel borított, 1444 m magas Jávárdi-tető a Jávárdi-patak völgye fölé magasodik. Útban a csúcs felé látványos sziklaalakzatokat tudunk megfigyelni. A pünkösdi geocitrom előtt szervezett Jávárdi-körtúra alkalmából érkeztünk a helyszínre.
RH0078
Hidegség a Gyimesek második legrégebbi települése a Gyimesi-szorosnál létrejött Sáncpataka után. Amikor a tatárveszély megszűnt, elkezdődött a Gyimesek gyors benépesedése, a Tatrosba ömlő patakok völgye is mind beépült.
Kilátópont Szakadát 4,6 km-re
Szép panoráma nyílik a Felcsíki medencére, a Hargita és a Görgényi-hegysegre, a Nagyhagymásra, valamint a gyimesi hegyekre. Útban Terkőről Naskalat felé találkoztunk még ázott pásztorokkal és kutyáikkal, de jövő hétvégétől szabad a pálya. "Mégiscsak jó az öreg a háznál" :) Gyerekkorom óta járom a Hagymást, de nem ismerem ezt a barlangot. Az indian nyar folyaman meg felkeresem ezt a helyet.
Bagolykő Bükkhavaspataka 4,7 km-re
Vegul is nem lehetek szaz es szaz szazalekos. Gábor, a Bagolykő sziklájának a tetejére feljutottatok? Ezt hagytam a vegere, nagyszeru hely. A Bagolykő megközelítése a gyimesközéploki Hidegségről indulva lehetséges, Bükkhavas patakából a Nagysarok-patak szádától indulva a Jávárdi-hegy fele.
Szakadát-mező Keleti rész 4,8 km-re
A Jávárdi-tető, Nagysarok-, Tarvész-, és Rejtek-csúcsok között helyezkedik el. Nem lehetett olyan könnyen otthagyni ezt a mezőt, ezért végig sétáltunk rajta, egészen a határfáig. A Szakadát-mező Hargita megyéhez tartozó keleti része a Rejtek-patak forrásvidékétől keletre és északkeletre található.
Szakadát-mező Nyugati rész 4,9 km-re
A Jávárdi-tető, Nagysarok-, Tarvész-, és Rejtek-csúcsok között helyezkedik el. Egy igazi havasi mező, ahol érdemes kicsit megpihenni a lucfenyők árnyékában. A Szakadát-mező Neamt megyéhez tartozó nyugati része a Rejtek-patak forrásvidékétől keletre és északkeletre található.
Kígyófej-szikla Rejtek-patak 5,3 km-re
Egy óriáskígyó fejéhez, kitátott szájához hasonlít a víz melletti szikla, már csak a nyelvét kell hozzáképzelni. Jól esett a halkan csordogáló patak hűvössége. A Kígyófej-szikla a Rejtek-csúcs közelében, attól 400 méterre délnyugatra, a Rejtek-patak forrásvidékén, annak medrében található.
Ködlátó-nyereg 5,3 km-re
Keleti oldala a Terkő-mezővel szomszédos, a délnyugati oldal szintén egy kiterjedt legelő. Túránk végén még kiugrottunk a nyeregbe. A Terkő-nyeregtől délre, az Ördög-hágó szerpentinjeitől délkeletre található a Ködlátó-hegy, csúcsai kilátás nélküliek, erdővel borítottak.
Rejtek-csúcs 5,5 km-re
A játszóterünkre utaló helynév különleges varázzsal bír számunkra, emblematikus jelentőségű. Régi álmom teljesült. Régóta tervezzük ide a rejtést, a hely pontos azonosítása is időt vett igénybe.
Ördög-hágó Balánbánya 5,7 km-re
Túránk első állomása a hideg vizű forrás volt. Balánbánya előtt 2,5 km-re, a Gálkút-patak szádától indulva, az Ördög-hágón keresztül megközelíthetjük a Hagymás, illetve a Naskalat főgerincét.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Teljeskörű hozzáféréssel

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Naskalat-csúcs adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Látnivalók

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Igaz Peter. Nem mea culpa, de jobban oda kellett volna figyelnem akkor.
  • Gyergyói kincskereső barátaimmal indultunk neki a Terkő-nyereg és a Naskalat-hegycsoport rejtekhelyeit felkeresni. Időnyerés céljából, és csakis azért :-), terepjáróval közelítettünk meg, amit lehetett.
  • Bár én az erdei menedék mellett pihenve csodáltam a tájat. Miközben szegény párom és szegény játékvezető a Naskalatot mászták.
  • Kedvenc karikas utvonalam tavasszal es osszel - most megspekeltem a dobozkeresessel is - nagyon szep utvonal. Mikor nekilattam a kutakodasnak, mellem szegodott egy nagyon kedves, baratsagos helybeli kutyus, azt allitotta, hogy tudja, hol a doboz, de amint kiderult, csak bloff volt az egesz.
  • Tényleg jól el van dugva ez a kis kanyon. Fent a bejáratnál valami gyerektábor volt, mert tele volt sátorhellyel, és valakik festett köveket hagytak hátra.
  • Már szürkülödött, mire ideértünk. Hát itt tényleg ajánlatos lett volna egy kesztyű, kétszer is átgondoltuk, hogyan nyúljunk be a sötét lyukba.
  • Bar helyenkent derekig ert a ho, megtalaltuk.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Naskalat-csúcs? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 11 hónap és 27 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!