Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Marossárpataki tavak

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 

Marossárpataki tavak

Maros megyében több vizes terület létezik, amelyek fontosak a vízimadarak élővilágának szempontjából. Ilyen a Faragó - Marossárpatak térségében levő 235 hektárnyi tó-lánculat.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Marossárpataki tavak felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Sírhely Zathureczky temető Barót
Sírhely
Templom Csíkzsögöd katolikus templom
Templom
Régi fénykép 1903 Meggyesfalva Bissingen Lázár vadászház kastély Marosvásárhely
Régi fénykép 1903
3686 Sóskút Székelykeresztúr Sósvíz
3686

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Marossárpataki tavak fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Marossárpataki tavak!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 2,28 km távolságra található, legközelebbi település, Marossárpatak turisztikai látnivalói.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Marossárpataki tavak közelében?
(részletek bejelentkezés után)

1332-ben plébániatemploma van, ebben az évben papja, Domokos a pápai tizedjegyzék szerint 18 régi és 8 új banálist fizet, majd 10 új és 3 régi dénárt, 1333-ban 16 régi banálist, 1334-ben 33 obulust, 6 verőczeit, majd 32 montan dénárt és 2 régi banálist, 1335-ben pedig 14 régi banálist. Nagyon szép a szoborpark. A szoborparkban nem volt senki, de épp el voltak indítva az locsolófejek. Nagyon rendezett a templomudvar és a szoborpark. 1263-ban Sárpatak, 1319-ben Sarpataka, 1332-ben meg Sarpotoc néven jelentkezik az okiratokban.
Pókakeresztúr 3,1 km-re
1322-ben Keresztúr néven jelentkezik az oklevelekben, majd 1323-ban Kyrizthur, 1334-ben de Sancta Cruce, 1450-ben Kereszthur néven. 1322-ben temploma van, ugyanis a falu Keresztúr nevét csak templomától kaphatta, mely a szent kereszt tiszteletére volt szentelve.
Református templom Gernyeszeg 3,8 km-re
A XV-dik században épült gótikus templom, déli kapuja felett található a somkeréki Erdélyi család címere. Sekrestyéjében helyezték el gróf Teleki Mihály kancellár és felesége Weér Judit földi maradványait.
Teleki kastély Gernyeszeg 3,9 km-re
Gernyeszeg látnivalója a Teleki család erdélyi barokk kastélya. Ott jartunk, de nem tudtunk bejutni a kastely udvarara. Szerintem ha még arra jársz, próbálkozz újra. A Teleki-kastély kapuja zárva volt, kapus sehol.
Postamúzeum Gernyeszeg 4 km-re
A gernyeszegi Postamúzeum az első ilyen jellegű tárlat az országban, a helyi postahivatal épületében található. Dokumentumok és fényképek, postás öltözet, postai felszerelések és tárgyak vannak itt kiállítva.

Természeti értékek - Maros megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Teljeskörű hozzáféréssel

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Marossárpataki tavak adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Látnivalók

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Maros megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Kevéssel sötétedés előtt érkeztem a helyszínre. A marossárpataki Teleki-kriptától jövet, először a tórendszer rossz, nyugati oldalán indultam el, a gps által mutatott irányt követve.
  • A nagy hó miatt egy kicsit nehezen lehetett megközelíteni a rejteket. Egy kis ásás a hóban és előkerült a doboz is.
  • Addig mi( jkgábor, Mester Nagy Ildikó, Mester Nagy Levente és én) leléptünk és geodobozt leltünk. Amit elég nehéz lett volna meglelni a GPS segítsége nélkül, igaz egy picit elütött de annyi baj legyen.
  • Sajnálom, hogy számodra a leírásom viccnek jött le. Az egész, amit leírtam, a székelyföldi barlangokkal kapcsolatos monda- és hiedelemvilág része.
  • Nem tudod feltölteni az okostelefonodra a teljes ládalistát? Vagy oda nem elég okosnak lenni, egy mégokosabb kütyüre volna szükség?
  • Egy kicsit magasan volt, de megtaláltuk. Igaz, már majdnem lemondtunk róla, mert a pap épp akkor érkezett haza.
  • Fényes nappal lévén, két taxisofőr lábatlankodott a gép melletti parkolóban. Meg kellett várnunk, amíg továbbállnak.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Marossárpataki tavak? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 20 év, 0 hónap és 1 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!