Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Csompoly közelében?
Asztag-kő Madéfalva. 3.7 km-re. Szép kilátás nyílik innen Csíkszeredára, illetve a középcsíki és felcsíki falvakra. Csak a kő maradt - Piricskéről jöttünk. (itt
geodobozt is lehet keresni)
Szökő vízesés.
A vulkáni kitörések idején a Madarasi Hargita oldalában létrejött kisebb lejtésű plató a csúcs alatti 100-150 méternyi területnek lépcsőzetes külsőt kölcsönöz. Vörös-áfonya - Október derekán jártunk itt újra. (különleges hely
geodobozzal)
Vallató Hargitafürdő.
A 7-8 fokos vízben mindneki addig lógathatja a lábát, amíg akarja. Kissé megviselt doboz - Elég forgalmas helyen van, és mivel olyan is megtalálja, aki nem azt keresi, kissé megviselt állapotban volt a doboz. (látnivaló és
geodoboz)
Kígyó-vízesés a Vargyas-patak oldalágán. (turisztikai látnivaló
geodobozzal)
Piricske-forrás Csipike-sípálya.
A Csipike sípályán lesétálva balra az erdőben rátaláltunk egy forrásra ami elég óvatosan csordogált. Eső után - Szinte elhajtott az eső, de szerencsére nem volt tartós.
Sziklakilátó a Borvíz-patak felett Piricske. A 25-30 méteres sziklák tetejéről ráláthatunk az alattunk levő völgyre, a környék erdeire, valamint Hargitafürdőre.
Csíkrákosi Pogányvár. A Pogányvár egyik láncszeme volt az Erdély keleti határvonalán létrehozott egységes határvédelmi rendszernek. Új geodoboz a régi rejtekben - Szilveszter utáni, első túracélpontként, egy könnyen és rövid idő alatt elérhető helyszínt akartunk.
Mihály-havas Madarasi Hargita. Napfeny es hullamok - Ivo felol jottem, megneztem magamnak a Kecskevesz via ferratta -t, (leven, hogy hetvegere fenykepezogep nelkul maradtam), de volt nalam buvarszemuveg, ugy, hogy aranylag hamar raakadtam a dobozra :-)Szep a kilatas, megeri felkeresni.
Kaolinbánya Hargitafürdő.
Hargitafürdőn a hetvenes és nyolcvanas években bányászták a kaolint, egészen az ezredfordulóig.
Balu kalandpark Hargitafürdő. Visszatérők - Ma voltunk a rokonokkal egyet Balu parkozni.
Kossuth-szikla. (A rejtés óta javult az út állapota). Csak séta - Ezúttal csak sétálni indultunk a sípályák környékén.
Szeder-útkereszteződés Piricske. 4.7 km-re.
Madarasi Hargita-csúcs.
A Madarasi-Hargita a Hargita-hegység és a Székelyföld legmagasabb hegye,
egy egykori sztratovulkáni kráter peremének északi maradványa. Kopjafák - Fenn voltam esment a csúcson, s volt időm megkeresni a dobozt is, amit a télen a hó miatt nem sikerült.
Tetőterasz Madarasi Hargita. Szent hegy - Ekkora hóban nem sok esélyem volt megtalálni a dobozt.
Bányanyílás Hargitafürdő.
A Hargitafürdőre vezető út mentén, annak bal oldalán, az út alatt, van egy 1,8 hektáros meddőhányó.
Oltárkő Szentegyházasfalu. Akkor éppen a Madarasi Hargita felől érkeztünk, a Hegyes-kő érintésével, röviden kitértünk az Oltárkő sziklái tetejéhez, majd a Csihányos-kút pusztáján keresztül ereszkedtünk be a Vargyas völgyébe, Szentegyházasfalu felé.
Szeles vésze Hargita-hegység.
A Hargitafürdőtől délnyugatra húzodó sziklás kráterperem hasonló a Bagolykőhöz, amire szép időben nagyon jó kilátás nyílik, amint a Hargitafürdőre is, valamint a fölötte levő Kossuth-sziklára, a felcsíki falvakra, és a Csíki-havasokra. Széles vésze csodálatos sziklái és panorámája - A tegnapi bemelegítés után, ma újra biciklitúrára indultam.
A sárkány gerince meddőhányó Hargitafürdő.
A Hargitafürdőre vezető út mentén, annak jobb oldalán, van egy kis, félhektáros meddőhányó.
Alsó zagytározó Hargitafürdő.
Nyerges via ferrata vasalt mászóút Madarasi Hargita. Székelyföld első via ferratája (vasalt sziklamászó
ösvénye) legkönnyebben a Madarasi Hargita turisztikai településről közelíthető meg. A mászást halasztottuk - A mászáshoz még nőnünk kell, de annál jobban örvendtünk a megtalált kincsnek.