Kézdialbis település (Kovászna megye) Központ: Csernáton. Kézdialbis román elnevezése: Albis.
Nyírkert-rétláp Nagytusnád 30,47 km-reAz összesen 4 hektáron elterülő Nyírkert-rétláp, a Benes-rétláp folytatása, Nagytusnádtól dél-nyugatra, a Tusnád-patak földrajzi baloldalán terül el. A növénytani rezervátumban megtalálható a törpenyír, a kék csatavirág, a szibériai hamuvirág, valamint más növényritkaságok és jégkorszakbeli maradványnövények.
Református templom Olasztelek 37,28 km-reOlasztelek református templomának késő román és átmeneti stílusban faragott kapuzata van. Hamar meglett a doboz - Miután elemeztem a helyzetet, hogy hol lehet a geodoboz, mert a fáknak nincs üregük, így csak a talajon lehetett a doboz elrejtve. Munkálatok áldozata lett a geodoboz? - A Kormos-patak völgyében kirándultam, hazafelé Olaszteleken vezetett keresztül az utam. Faragott kövei gótikus átalakításokról vallanak.
Attila vára Vargyas 42,69 km-reA Persányi-hegységnek az Olt alsórákosi szorosától északrahúzódó vonulatát az erdővidéki és homoródmenti emberek Rikának vagy Rika erdejének nevezik. Kereszt - Megtaláltam a dobozt. Az ide tartozó, a Rika és Sós-kút (Nádas) patakok közti, Ny-K irányban lefutó hegygerinc keleti kiemelkedésén, a Hegyes-tetőn (684 m) található középkori eredetű erődítésmaradvány már régóta ismert.
Fehér Torony Brassó 46,02 km-reFehér torony - Brassó Megvan - Megtalaltam. Hosszas keresgélés után megtaláltuk - A szemét tényleg hangulatromboló, de - lássuk be - legalább elriasztja az illetékteleneket a geo"ládától", így feltehetőleg hosszú életű lesz. Egy regi tartozas - Szegyen nem szegyen egyik legnehezebb brassoi dobozom volt.
Ürmösi Töpe barlangjai 42,71 km-reAz Olt folyó Ágostonfalva és Alsórákos közötti 10 km hosszú, kiszélesedett szorosában csak kisebb barlangokat hagyott meg az erozió. Alsórákos látnivalói 2 - Alsórákos felfedezésére kerékpárral indultam, Kirulyfürdő, Erdőfüle, Székelyszáldobos, Felsőrákos, Ágostonfalva utvonalon. Sokat bolyongtunk itt - Mar majdnem sotetben botorkaltunk lefele az Urmosi Toperol. A völgy bal oldalán, az Oltra nézve helyezkednek el a Töpe-barlangok.
Kőpince Tollas Persányi-hegység 42,7 km-reA Kőpince egy sziklaüreg a Tollas oldalában, mely a Kerekhegy tetején levő Kőasztallal néz szembe. 15 m mély, a bejáratánál 5 m széles és 3 m magas, befelé alacsonyul és 50 m-re kiszélesedik, körülbelül 45 fokkal süllyed lefelé.
Cenk-hegy Brassó 46,4 km-reA 957 m magas Cenk-hegy Brassó délkeleti oldalán emelkedik, itt már az Árpád-korban erődítmény állt. Brassó (Cenk) - Kovászna felé vezető útamon egy bő fél napot töltöttem Brassóban. Ott lapul a helyén - Megtaláltuk, miután Áron_bv-nak drukkoltunk, a Cenken rendezett félmaratonon. Gabony lépcső - Nem is értem, hogy eddig, hogy nem kerestük meg ezt a geodobozt. A Cenk tetejére legkönnyebben drótkötélpályás felvonóval juthatunk fel.
Állomás környéki tavak Sepsiszentgyörgy 17,59 km-reÚtban a vasútállomás fele, jobbkéz felől, átkelve az Olt hídján, egy tavat láthatunk kis szigettel a közepén. Ami mar csak a romantika volt akkor - Sajnalom, hogy mennyi szemettel szembesultem. Olt - A rejteket megtaláltam, de a dobozt, sajnos nem. Tomenti romantika - Tesztelek egy uj rejteket ott, es ha bevalik, ujratesszuk ezt. A szemet, lelket nyugtatóan, a tóban kacsák is úszkálnak a halászok bosszantására.
Kustaly vára Oklánd 47,37 km-reKustaly vára a Persány-hegység főgerincének nyergében található, az Oklánd és Vargyas közötti úttól délre emelkedő Heveder hegyese és a Gyepűbükke között. Vargyas határában - Egy érdekes, és értékes rejtekhely, a középkori várak, erődítések sokaságának egy ujabb helyszíne. A majdnem teljesen elpusztult toronyvár Erdély legkorábbi kővárai közé tartozik, Attila és Réka várával együtt.
Borvízmúzeum Tusnádfalu 30,69 km-reTusnád falu központjában lévő múzeumot a Csíki Székely Múzeum működteti. A kiállítás tervezését és kivitelezését a Csíki Természetjáró és Természetvédő Egyesület, az Ars Topia Alapítvány vállalja magára, bonyolítja le magyarországi és erdélyi iparművészek, diákok közreműködésével és a helybéli lakosok, mesteremberek részvételével.
Szentsimoni borvíz Csíkszentsimon 35,98 km-reCsíkszentsimon borvízforrásai a település nyugati határában törnek fel, tőzeglápos és vizenyős ártereken. A csíkszentsimoni borvízforrásokra jellemző, hogy édesvízzel keverednek, viszonylag gyengék, de ivókúraként vagy fürdőkúrában hatásosak.
Református templom Kézdioroszfalu 13,47 km-reKözépkori templomáról nincs adat. Város széle - Megtaláltam a dobozt. Szombati körút - Fortyogóról átbicajoztunk a templomig. Felso haromszeki portya - Az unneples mellett meg dobozkeresere is szakitottam idot. Lakói azonban katolikusok voltak, és a reformáció után is részben azok maradtak, temploma református.
Református templom Bölön 32,5 km-reI Rákóczi György uralkodása idején a hívek egyötöde református. Na, ebbe sikerült bejutnom - Szerencsére a harangozónő ráért, így egy szép élményben volt részem. Az egyházi javakat közösen használják, és úgy látszik egy ideig a templomot is.
Katolikus templom Torja 10,99 km-reA XIV-dik század elején Altorjának és Feltorjának két külön plébániatemploma van. A Szent Miklós-templomtól kapta nevét a domb is, amelyen emelkedik.
Ojtoz vára 34,77 km-reKézdivásárhelytől Moldva felé az ojtozi szoroson keresztül visz az út. Határvár - A Vár-kúttól másztunk fel a várhoz. Új geodoboz új rejtekben - Mivel a visszajelzések alapján értesültem róla, hogy a geodoboz meg van repedve, és az utunk itt vezetett el, megálltunk ellenőrizni és karbantartani a geodobozt. Ásatás - Ez a geodoboz valóban mélyen volt elrejtve, A leomlott falrész teljesen betemette. Bereck után áthaladunk az Ojtozi-hágón, majd szerpentineken ereszkedünk be az ojtozi szorosba.
Katolikus templom Petőfalva 10,79 km-reA falu helyén már a 12-dik században volt település, melynek temetőjét feltárták - Írott forrásban először 1567-ben említik Peteofalva néven. Javítás alatt - A rejteket megtaláltam. Egykori lakói a zabolai Mikes család jobbágyai voltak, akik 1848-ban szabadultak fel - kápolnája 18-dik századi lehet, korábban temploma nem volt.
Kisvár Keresztvár 28,69 km-reBrassótól kelet-északkeletre, a Csukás-hegység északi lábánál, a Barcaság síkságának keleti szélén, a Nyén-patak mellett fekszik a körülbelül 6 km hosszan elnyúló Keresztvár község. A község határában két várhely is található, egyikük a Kis-Várhegyen állt egykor.
Katolikus templom Kézdiszárazpatak 18,46 km-re1620-ban Peselnek helyett Szárazpatak az anyaegyház, ami feltételezi, hogy temploma volt azelőtt is. Sírbolt - Mivel útba esett, megkerestük. Szárazpatak - Gyakran suhanunk vagy biciklizünk át a falun. Út mellett - A sírboltot megtaláltuk, de a dobozt nem. 1735-ben Kastal János vikárius generális romos állapotban találja a templomot, 1798-ban új templomot építenek.
Jégkorongozók Csíkszereda 49,58 km-reJégkorongozók - Vákár Lajos műjégpálya, Csíkszereda, Törős Gábor 1978. Nehez szivvel - Igen, mi is nehez szivvel hagytuk ott a kis grafit ceruzat, amibol otthon 50 drb van. Kék-fehérek - Elindultunk geodoboz-vadászatra, a fiammal, ez volt az első megtalált doboz. A doboznak első megtalálói - Gratulálok az első megtalált geodobozhoz. A Vákár Lajos jégpálya mellett két hokis szobor is található.
Veszes-patak völgye 25,89 km-reA Veszes-patak a Veszes dombja és a Nagy-ponk vagy Honcsukos teteje között folyik. Völgye mély, sötét, terepjáróval sem járható.
Hegyi menedékhely Kakukk-hegy 36,56 km-reA Kakukk-hegy menedékhelyet a csúcs keleti oldalában, attól 400 méterre állították fel, közvetlenül a túraösvény mellett. Kakukk-hegyi barangolások - A Dél-Hargita általam kevésbé ismert helyeit kerestük fel a Fő Rejtekhelyvadásszal, egy szép napsütéses szeptemberi napon.
Református templom Szacsva 17,17 km-reA Szacsva patak felső völgyében egy dombtetőn, egy kivülről szerény, de belülről annál gazdagabb késő barokk templom található. Megvan ez a doboz is - Kár a templom állapotáért, ha belül ilyen szép. Szep rejtes - Kicsit suru a bozot, de azert annyira nem veszes. Sötétben - A sötétedés ellenére megtaláltuk a korhadt csutakot, benne a téglát és a köveket, de a doboz nem került ki.
Sötét-patak völgye 24,01 km-reCsodálatos természeti környezetben, a Nagy-Murgótól és az uzonkafürdői letérőtől délnyugatra meghúzódó völgy. Megértettem - Köszönöm az információt. Setétpatak völgye sötétedéskor - A Kormos-patak völgyében kirándultam, geodobozt kerestem és rejtettem. A cel a kincses barlang megkeresese volt - Ezt a barlangot mar evek ota keresem, de nem talalom. Ki tud többet róla?
Csulakkaréj őskori telep Árapatak 30,53 km-reA Csulakkaréj Erősdtől északra, mintegy 3 km-re fekvő hegykaréj, az Árapatakra vezető úttól jobbra, a Retkes-patak torkolalátval szemben. Messziről feltűnik ívben hajló meredek oldala és lapos fennsíkja.
Feketevár Apáca 36,51 km-reAz apácai Feketevárat székely határőrök létesítették a 14-dik században. A fal duvad - Megvan a doboz. Ez is szinten a farsang alatt volt - Miutan jol kifenykepeztuk magunkat a szines-cafrangos farsangi menetnel, meg azert a vizi vagy fekete varat is meglatogattam. Nemsokára nem is lesz - Sajnos csak az egyre tovább omló bástyát találtuk meg. A Feketevár név talán egy, a kezdetben fagerendákból épült palánkvárra utal.
Pincevár Zalán 17,14 km-reA Baróti-hegységnek egy keleti irányba benyúló vonulata van, ami Zalánt dél felől határolja, azt pedig dél felől a Kóréh-patak határolja. Várjuk - Gábor, várjuk akkor türelmetlenül az új ládáid bejelentéseit a rengeteg meglepetéssel. Türelmetlenül - A rejtekhelyek megtalálásáról szóló bejelentéseket türelmesen várjuk, az új ládák bejelentését türelmetlenül :-). Pincevarrol megegyszer - Na most ez a var is bekerul a rejtekek korforgasaba. E hegynyúlvány tetejét nevezi a nép Pincevárnak.
Csíkbánkfalva 2 41,06 km-reCsíkbánkfalván több kápolna is van. 0003 - Na,ez megvan. Keresztút - Sikeres fokozati vizsga után, harmadmagammal, hazaindulás előtt. Temetőkápolna - Megtaláltuk. Erre utal egy helyi mondás: Hegyen-völgyön kápolna, minden héten egy bucsucska.
Hadiárok lőállásokkal Csíkzsögöd 46,52 km-reHadiárok lőállásokkal - Csíkzsögöd Kutyakerülgetős, kalandos kirándulás - Nagyon megörültem az este a frissen megjelent új rejtésnek a közelemben. Csíkszereda fölött - Végre a mai napi két sikertelen próbálkozás után (Borvízforrás, Zsögödfürdő), a harmadik meghozta az elégtételt. Félreértett rejtekhely - Vámszer Géza a Csík vármegye településtörténetében három zsögödi várromról beszél.
Katolikus templom romjai Erdőfüle 40,72 km-reA múlt század közepén még elég magasan álló romokból egy középkori templom maradványait azonosították, amelyeket Orbán Balázs ismertet: 8 lépés hosszú és ugyanilyen széles poligon záródású szentély, 17 lépés hosszu és 11 lépés széles hajó. Fülei templomrom - Eléggé szomorkás időben indultam a rejtekhely keresésére. Körbe-körbe - Kerültük lentről, patak. Templom rom - Nyári és téli időszámítások találkozásánál indultam útnak, kissé barátságtalan időben biciklizni, de megérte a fáradságot. A szentély 3 öl magasságban, a hajó két öl magasságban állott még.
Anna-villa Tusnádfürdő 25,93 km-reA tusnádfürdői volt Anna villa, ma Szent László gyermekvédelmi központ. Csodaság - A geodoboz által bemutatott látnivaló, az Anna-villa, pár méterre van a rejtektől. EKE-tábor 2015 - A fél tetőcserepet lebontottam de sajnos a dobozka csak nem került elő. Villa - Azért jó látni, hogy régi szép épületet rendben tartanak. 100 bentlakó gyerek, 20 napközis, aki ebédre és vacsorára bejár, az ebédet mindennap 150 személyre főzik.
Unitárius templom Nagyajta 34,27 km-reA mai templom az ősinek közvetlen utóda. Megint egy bezárt templom - Megvan a hely, csak megint egy bezárt vártemplom. Geotrekking majális alkalmával - A 2018-as Geotrekking majális második napján, az apácai Tolvajos-barlang bejárása után érkeztünk Nagyajtára. Nem pusztultak el a freskók - Családunk egyik tagja néhány hónappal ezelőtt részt vett a felújított templom bemutatásán. A XV-dik században kapta gótikus formáját, amelyből sok megmaradt, bár többször is átalakították.
Tarzán fája Szent Anna-tó 23,44 km-reA Szent Anna-tó kráterének peremén, a menedékház közelében áll egy viharvert, csonka bükkfa, a Szent Anna-tó Tarzán fája. Lakó nélkül - A fa lakója nem volt otthon. Kettéhasadt fa - A mohos túrára várva kerestük fel ezt a helyet. Nem tűnt el! - Miután rejtettünk egy dobozt a tőzeglápnál, kíváncsiságból újra felkerestük a Tarzán fáját. Ha beszélni tudna, először a bükkfák jelenlétére hívná fel a figyelmet.
Tartogóvára Miklósvár 31,9 km-reTartogóvára Miklósvár fölött található a Csutakosnak nevezett erdőrészen. Datum - Lehet elirtam a lada leteves datumat, de az 2020 02 13. Ékezet, dátum, és román ládaoldal - Nem az ékezet hiánya miatt javítottam át Szállásra, hanem azért mert két l-el küldted a szöveget. Nincs gond - Mint mar mondom nincs gond, en tevedtem mint a datummal, mint a Szallassal. A faluból kiinduló szekérúton indulunk el, majd a Kövesorr alatti régi kőbányánál balra fordulunk, és megyünk az erdei úton vagy 3 km-t, amíg elérjük a Szélvíz-patak hídját, és itt a vár.
Sepsiszentgyörgyi Panoráma 20,8 km-reSepsiszentgyörgyi Panoráma A víztározónál - Egy kis keresgélés után ez a dobozka is meglett. A dolog kétesélyes - Először az alsó víztározónál kerestük, csak később jöttünk rá, hogy a fentinél is megnézhetnénk. Romhalmaz - Keményen folyt holmi vezetékek lerakása, noha a felső víztározó már romhalmaz.
Bükkfa a Nagy Murgó alatt Uzonkafürdő 23,06 km-reA Nagy Murgó északi részén, az erdőhöz közel, a legelő területén, egy 3,6 m kerületű bükkfát láthatunk. Második találat csavargásom alatt - Sikeres napom volt, mert ez volt a második ládám, amit elsőnek találtam meg.
Református templom Bibarcfalva 32,36 km-reBibarcfalva látnivalója a református templom Szent László-legendát ábrázoló freskótöredékei. Borvízes falu - Ezt a rejtekhelyet már jó régen megtaláltam, mint a letöltött képek is bizonyítják. 1332-ben plébániatemploma van, papja, Balázs.
Madártemető Bánya-patak feje 39,9 km-reA Bánya-patak feje 10 hektáron geológiai és botanikai védett terület, a Hargita-hegység keleti lejtőjén található, körülbelül 2 km-re délre Büdösfürdőtől. Madártetemeket nem találtunk - Jelentem, hogy mi is jelen voltunk a láda megtalálásánál. Láptól lápig - Kiadós, szép biciklitúra során kerestem fel ezt a helyszínt, és bizony megérte. Itt sajnos nem volt szerencsénk - A koordináták egy kidőlt fához vezettek. Az 1770-es években itt fürdőtelep volt, ma már ennek a nyomát sem találjuk.
Lucs tőzegláp Hargita-hegység 46,43 km-reHa a Szécsény-patak irányában felnézünk a Hargita gerincére, két kis tisztást láthatunk. Pomjanek Béla nyomában - Kerékpárral kerestem fel a helyet, a volt Fenyőke menedékház és a Piricskei letérő közötti Nagyerdő közbirtokosság utjánál tértem le a megyei utról. Bár késve indultam, mégis első lettem - Szokás szerint késve indultam neki. A sok áfonya miatt már nem kerestem a dobozt - A Som-kút felől indultam be a Lucsba, itt az erdő szélén nagyon sok fa ki volt dőlve, az erdő is nagyon száraz volt. A kettő között magasodik a Nagy-kő bükk, mögötte található a Lucs tőzegláp.
Szetye vára Kászonújfalu 31,64 km-reKászonújfalu és Kászonaltíz közötti úttól északkeletre a Nagy-Szetye patak mentén találjuk Szetye várát. Szetye vararol... - Hamarosn megnezem. Variaciok - Ketfele variacio, es majdnem ugyanaz a lenyeg, de lehet tobb is. Ujrarejtes - Mivel mar a rokak es a ferfiak elvittek a ladat, ujrarejtettem, de nem oda. Az ásatások előbb szláv, majd árpádkori eredetről tanuskodtak.
Ördögborozda Szentegyháza 55,38 km-re A székelyföldi töltésvonulat Ördögútja nevű, Zeteváralja és Kápolnásfalu közötti szakaszának folytatása az Ördögborozda. Felületes bejárás - Az Ördögborozda leírása és a térképek alapján megpróbáltam azonosítani azt a pontot, ahol a töltésvonulat keresztezi az országutat. Ennek legészakibb pontját a Veresbükk oldalában találták meg, dél-nyugat irányba vonul, keresztezi a Székelyudvarhely - Csíkszereda országutat, legdélibb pontja pedig a Vargyas Szurdukának sziklapereme.
Örmény emlékház Csíkszépvíz 58,95 km-re Az Örmény emlékház Csíkszépvíz központjában található, az emlékházat a Szentháromság Alapítvány hozta létre. Az emlékházban a szépvízi örménység múltjának dokumentumait, világi és egyházi tárgyi emlékeit - családi fényképeket, dokumentumokat, díszes miseruhákat és templomi zászlókat helyeztek el.
Évszázados tölgyfa Csíkszépvíz 58,82 km-re A községközpont felé haladva, a Szépviz-pataka mellett, dr Katona Endre nyugalmazott állatorvos udvarán áll egy évszázados tölgyfa. Koránál fogva sokat tudna mesélni a község életéről.
Mágneses-szikla Deság 68,14 km-re Zetelakától a Küküllőmentén felfelé haladva, már messziről feltűnik Zetevára, vagy Deság gombja, egy kiálló és elszigetelt része a Hargita felé elnyúló fennsíknak. Innen indulva eljuthatunk arra a helyre, ahol a világszerte is ritkaságszámba menő természeti értékünk, a Mágneses-szikla található.
Kerekerdői focipálya Székelyudvarhely 65,8 km-re Székelyudvarhelytől délkeletre létezik egy kedvelt kirándulóhely, amit Kerekerdő néven ismernek. Itt van a focipálya is, ahol már több mint 70 éve megtartjuk, megszakítás nélkül, a hagyományos Húsvéti Kupát, három utca részvételével.
Danielek láza-esztena Mária-út 54,96 km-re Az itt újjáépített esztena a hegyalja-vidék jellegzetes házikója, az alkalmi lakók bevésték nevüket a gerendafalakba. A házikó legrégebbi írása 1909-ből való, több 1916-os rovás jelzi, hogy az első világháborúban magyar katonák is tanyáztak benne.
Vasszékely 68,33 km-re A Székelyudvarhelyen áthaladó idegeneknek is ismert megállóhelye aPatkó, itt áll a Vasszékely. Kánikulában - Ebben a kánikulában meglatogattuk a varost. Munkálatok - A Vasszékelyt körbevették, de nem adja meg magát. Megtalaltam - Üdvözletem. Szinte minden település állítottemlékművet az első és második világháború hősi halottainaktiszteletére.
Óvoda Oklánd 51,41 km-re Az oklándi óvoda a polgármesteri hivatal mellett található, Felszegen. A több mint százéves épület mellett egy érdekes pavilon, fedett tornác található.
Székelykapu Oklánd 51,39 km-re Az oklándi, jó állapotban levő parókia előtt álló, 1809-ben állított és jól megőrzött székelykapu, Udvarhelyszéken a legrégebbi. 1938-ban cserépfedésűre cserélték ki az eredetileg zsindelyborítású tetejét.
Bázis-sósmedencék Homoródkarácsonyfalva 51,15 km-re Homoródkarácsonyfalvától délkeletre, a Dungó népi feredő közelében, attól keletre, a Csősz patakába ömlő Sós-patakon, két sósmedencét találunk. A Bázis névre keresztelt 50x8 méteres természetes és 10x4 méteres deszkával bélelt úszómedencét helybeliek létesítették.
© 2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.