 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |

A nagyszebeni Szent Orsolya-templomot és a Ferences templomot bemutató multi-geoláda mely a volt Borbélyok tornyához vezet.
Térképek, reklámmentes és részletes leírások, hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Szent Orsolya- és a Ferences templom - Nagyszeben felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: Kanyon 1  Írott kő remetekolostor  Templomtorony  Villa  Kilátás a Szelicsei Magura fele  Vízesés és csorgó  Itt volt a függőhíd  Tábla a földön  Kálvária  Bercsényi László mellszobra  Karzat  A templom belseje
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Szent Orsolya- és a Ferences templom Nagyszeben fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel Nagyszeben és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Szent Orsolya- és a Ferences templom!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)  Albert Huet-tér 380 m-re Nagyszeben Szászföld "fővárosa", 2007-ben Európa kulturális fővárosa volt. Az oldalon elsők vagyunk. Albert Huet-tér Nagyszeben. Megtaláltam a filmdobozt, benne a listát. Madarat tolláról, keresőt találatáról ismerheted meg. Na végre egy megtalált doboz. Bádogosok tornya 430 m-re Valami előadásra készülődhettek a szomszéd színházban. Első alkalommal hosszú időn keresztül, sikertelenül kerestem ezt a geodobozt. Eddigi palyafutasom legagyafurtabb rejteke. Bádogosok tornya Nagyszeben. A volt Bádogosok tornya, a szebeni harmadik védőfal övezetnek része, a 16-dik században épült. Elég nagy volt a forgalom arrafele, probáltam kieszelni, de mivel nem volt tul sok segitségem nem tudtam rájönni.  Fazekasok tornya 550 m-re A tornyok, mármint kettő, teljesen fel van újítva. Nagyon jo rejtek. Megvan a dobozka. Fazekasok tornya Nagyszeben. A nagyszebeni Vár utca menti várfal megőrizte 15-dik századi arculatát, amikor téglából építették újra és úttal látták el az őrszemek számára. Sajnos a Fazekasok-tornya melleti várfalból is eltünt a geodoboz.
 Szent János-templom Nagyszeben 870 m-re A Szent János (Johannis) templom a nagyszebeni Mitropoliei utcában áll. Szent János-templom Nagyszeben. Elég alkalmatlan pillanatban érkeztem a helyszínre. Érdemes körülnézni odabent a könyves üzletben is. Épp a kórus tagjai gyülekezhettek vagy valami esemény zajlott. Bevallom nem nagyon szeretem az ilyen bújócskázós helyeket, de az esős időnek köszönhetően, nem jártak sokan az udvaron. Teréziánum 1,1 km-re Az árvaház szervezője Delphini János Teofi l jezsuita volt. A Nagyszeben-külvárosi plébániatemplom, melyet Mária Terézia alapított, 1767–1781 között épült és
Batthyány Ignác erdélyi püspök szentelte fel. Teréziánum Nagyszeben. A Nagyszeben-külvárosi plébániát, régi nevén Terezianumot, a 18-dik század második felében, 1771-ben alapították, eredetileg árvaházként működött, amelyet Mária Terézia alapított.  Petőfi Sándor-park 1,2 km-re Petőfi Sándor a szabadságharc idején Nagyszebenben is megszállt. Nem tudtam róla, hogy Szebenben van egy Petőfi Sándor park. Petőfi Sándor-park Nagyszeben. Vasárnap reggel megkerestem (persze hogy nem kellett GPS) ezt a dobozkát. Én is szénaszoborként találtam leírást róla a neten, de valószínűleg helytelenül használják. Persze, hogy nem kell, mert 13 méternél közelebbit nem mutat, hanem csak kóvályog.
August von Spiess vadászmúzeum 1,5 km-re August von Spiess vadászmúzeum Nagyszeben. A vadászmúzeum Nagyszeben egyik fontos személyiségének nevét viseli. Kocka alakú lombkoronák 1,7 km-re Nagyszebenben, a Lazaret negyedben levő Acélmunkások (Otelarilor) utcában, 40 fa lombkoronáját kocka alakúra alakítják ki. Hasonló megoldást alkalmaztak már az országban, a nagyváradi Zöldfa utcában. Kocka alakú lombkoronák Nagyszeben. Erlenpark 2,1 km-re A park hangulata különös, a zenepavilonban nyáron rendszeresen koncerteket és előadásokat tartanak. Erlenpark Nagyszeben. A nagyszebeni Erlenpark (Erlen égerfa) az egyik legrégebbi park a mai Románia területén, 1856-ban hozták létre.
Bolt háza Szenterzsébet 2,7 km-re A Bolt háza egy 1857-ben épült régi ház, mely még őrzi az eredeti formáját. Nagyszeben Szenterzsébet nevű városrészében található, a Malinului (Zselnicemeggy) utca 19 szám alatt. Bolt háza Szenterzsébet Nagyszeben.  Kistorony evangélikus templom 3,1 km-re Kistorony egykor önálló település volt, ma Nagyszeben városának nyugati részéhez tartozik. Kistorony evangélikus templom Nagyszeben. Sok évvel ezelött voltam egyszer a kistoronyi evangélikus templomban. Csodálkoztam is rajta, hogy nincs még itt geodoboz.  Falkenhayn-torony 3,4 km-re Mivel a geodoboz eltünt, újat kellett tenni egy kicsivel közelebb a toronyhoz. Az Artmania rockfesztivál ürügyén érkeztem Nagyszebenbe, este 6 órakor. Falkenhayn-torony Nagyszeben. Szenterzsébet (románul Gusteriţa, németül Hammersdorf) régebb önálló szász falu volt, 1950 óta Nagyszebenhez tartozik. Mivel a régi ládát betemette a föld, új ládát helyeztem el, kicsivel távolabb.
 Fiatalerdő 4,9 km-re Elég későre érkeztünk meg a helyszinre, és már nem volt sok idő az éjszakai szaladó verseny elött. Útban Paltinis fele, éjjel, nem hagyhattam ki ezt a rejtekhelyet. Fiatalerdő Nagyszeben. A Fiatalerdő (Dumbrava Sibiului, Junge Wald) Nagyszeben város közigazgatási területén található, a park régóta a helyiek kedvenc sétálóhelye. Mivel a máramarosi emlékműnél levő geodoboz eltűnt, egy újat helyeztem egy kicsit távolabb. Állatkert 5 km-re 1929-ben nyitotta meg kapuit a nagyszebeni Fiatalerdőben Románia első állatkertje. Állatkert Nagyszeben. Először jártunk ebben a kicsi, de szép helyen fekvő állatkertben. Sajnos nincs már meg az állatkert és az Astra Néprajzi Múzeum közötti kapunál levö geodoboz.  Erődtemplom 9,4 km-re Vurpód és Veresmart felől visszaúton próbálkoztunk a templomlátogatással. Kár hogy nem sikerült bejutni a falon belülre. Erődtemplom Dolmány. Az első Szeben vidéki települések közé tartozik, s így legkésőbb a XIII-dik század elején temploma is van.
Történelmi-kulturális értékek - Szeben megye * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Szent Orsolya- és a Ferences templom adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Nagyszeben térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- Nem vagyok nagy híve a rejtvényfejtős, számolgatós rejtéseknek.
- Ha az ember figyelmesen elovassa kiderül hogy 2 egymáshoz közel levö épületegyüttesröl van szó.
- Ha most egy kis segítséggel megtaláltam volna a geodobozt, akkor egy okkal kevesebb lenne számomra, újra Nagyszebenbe menni.
- A zárdatemplomot megnéztük, és mentünk is tovább.
- Nem sikerült előkeriteni sajnos, lehetséges hogy nem is jó helyen kerestem, gps koordináták nélkül.
- Jó kis séta kellett, hogy mind a két templomot megtaláljam.
- A kivágott fa új életre kelt és védi a dobozt Szencsedi-tó vagy Fenyőkúti-tó - A rejtekül szolgáló kivágott fa csutakja nem hagyja magát.
- Nagy kő esett le a szívemről Sziklaablak Kormos-kő Fenyőkút - Amikor én a sziklakilátónál és a sziklabástyánál rejtettem a geodobozaimat, láttam távolról ezt a sziklaablakot is.
- Kereszt Régi kőkereszt Gyepü-patak - Miután a kereszt megkerült, utána már nem volt nehéz megtalálni a rejteket.
- Gratula Sóskút-forrás Oltszem - Nagyon otletes rejtes, ugyanugy a "tipp" is.
- 686 méter Olt forrás - Előre is köszönöm, ez volt az egyik eredeti elképzelés is.
- Sikertelen próbálkozás Szentkereszty-kastély Sepsiárkos - Miután megérkeztem a faluba, végighajtottam a jegenyesor mentén.
- Színek és számok Szekelyudvarhelyi Varosi Park - A helyszínre érve eltartott míg rájöttem, hogy mit jelentenek a színek.
- ládakeresés a Nagy-Mihály sípályán Mihály-havas Madarasi Hargita - Úgy néz ki, hogy a hullámok elköltöztek, de a láda nélkül.
- Még így is megérte Székely Kálvária - Igaz, hogy nem találtam meg, de szép helyre "vitt el" a rejtő.
Sikerült eljutni Nagyszeben környékére? Tetszett a Szent Orsolya- és a Ferences templom? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
|
|
|  |
|