Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Csicsói-várszikla

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 

Csicsói-várszikla

Csicsó vára Csíkcsicsótól délnyugatra található, a Központi-Hargita keleti peremén, a Vár-patak baloldalán levő, lemezes elválású, törésű andezit szikla tetején.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Csicsói-várszikla felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

1957-1958 Kendő református templom
1957-1958
Csukás a Tészla-tisztásról nézve Csukás hegység Tészla
Csukás a Tészla-tisztásról nézve
683 Csorgókő vízesés Székelyvarság
683
A szörny Bálványosvár
A szörny

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Csicsói-várszikla fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Csicsói-várszikla!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 3,72 km távolságra található, legközelebbi település, Csiba turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)
Sziklakert a Béta oldalában 930 m-re
A csicsói Várszikláról, a környéket felfedezendő, beereszkedtünk az erdőben délre, a Béta-patak völgyébe. Innen lehet ugyanis, kikapaszkodva a vársziklához, megnézni annak lemezes törésű, andezit sziklafalait.
Szeder-útkereszteződés - Piricske 1,9 km-re
Irányjelző táblák mellett egy fabódét is találunk itt. Piricske északi végébe érkezve egy útkereszteződéshez jutunk, mely egyúttal túraútvonalak találkozási pontja is.
Lina-kanyar 3 km-re
Az igazi Lina-kanyar egy kisebb, de lejtős kanyar a Csíkszeredából Székelyudvarhelyre vezető főúton, a csibai letérővel szemben, ahol Lina kocsmája is állt. Amíg bekapcsolódott a gps, addig is keresgéltünk és találtunk is egy geodobozt. Érdekes, hogy vannak olyan rejtések, amelyeket a gazdájuk soha be nem jelentett sehol. Valószínűleg rossz helyen gondolod a rejteket.
Kossuth-szikla Hargitafürdő 3,3 km-re
Aki Hargitafürdőn egy jót szeretne sétálni, elhagyva a sípályákat, elsétálva a Borhegyese (1380 m) csúcsa alatt, kijut egy tisztásra, melyet az 1399 m magas Kossuth-szikla ural. Barnabással és Misivel jártunk erre is egy kényelmes túra keretében, már siettünk volna Csíkba, mikor újra találkoztunk kedvenc nyájőrzőinkkel. A Kosuth szikla most is csodálatos, csak sajnos az erdő körülötte leégett a múlt nyáron. Sajnos a kilatasban sem gyonyorkodhettem, borus esos ido volt, a helyszin eleg lehangolo a tavalyi tuz utan, remeljuk a termeszet kepes gyogyitani a sebeit.
Barátok kútja 3,5 km-re
Kisdiák koromban, egyszer egyik nagybátyám vitt (vagy hozott) az iskolából, Csíkszereda felett az erdőben egy forrásnál megálltunk inni. Megfogadtam a rejtő ajánlását, és biciklivel mentem a rejtekhelyhez. Azt mesélte, hogy valamikor két átutazó barátot megöltek ott, azóta Barátok kútjának nevezik a forrást.
Csíki panoráma Csíkszereda 3,7 km-re
Amennyiben Székelyudvarhely felől érkezik valaki Csíkszeredába, a csibai eltérő után, a kavicsos uton balra térve, az ut bal oldalán levő dombon emelkedő római katolikus templomhoz juthat. A geodobozba beletettem a Mareszka 2 utazó vakondot. Megtaláltuk, ma este a Csipikéről hazafele. Szép kilátás, csak mi ködös időben voltunk ott.
Vasfuvó domb Csíkszereda 4,2 km-re
Csíkszereda nyugati határában, közvetlenül a Székelyudvarhely felé vezető országút mellett, az Olt hídjának közelében található, az úgynevezett Vasfuvó domb. Itt valamikor egy vashámor létezett, de nincsenek részletes adatok róla.
RH3474
A Csíkszeredából Székelyudvarhelyre vezető útról, a Piricske erdei útra letérve, 300 m után felhagyott házakat találunk. Ezt elsőkként sikeresen levadásztuk, s irány tovább. Útban Korond fele. Sajnálom, hogy elvesztetted az okostelefonodat.
Borhegyese borvízforrása Hargita-hegység 4,6 km-re
Hanem a patak bal oldalán (folyás irány) kapaszkodunk fel Borhegyese tetőre, utunk egy rendkívül finom borvízforrás mellett halad el, amelyről állítható, hogy a környék egyik legjobb borvízforrása. A leírásban ajánlott útvonalat próbáltam követni. Amennyiben a Tolvajos tetőről indulunk a volt Fenyőke vendéglő melletti tisztásról, és nem ragaszkodunk a kék sáv jelzéshez, amelyik amúgy is felújításra szorul.
Asztag-kő Madéfalva 4,7 km-re
Piricskéről jöttünk. A Csompoly tetején elrejtett geodobozt indultam megkeresni, útközben megálltam az Asztag-kőnél. A Madéfalvi hargita volt a cél, de nem hagyhattam ki ezt az új rejtekhelyet sem. A Hargita-hegység egyik kevésbé ismert gyöngyszeme az Asztag-kő.
Piricske-forrás Csipike-sípálya 4,7 km-re
A Csipike sípályán lesétálva balra az erdőben rátaláltunk egy forrásra, ami elég óvatosan csordogált. Nagyon kellemes hely, szalas fenyok kozott, ertekes forrasviz. Szinte elhajtott az eső, de szerencsére nem volt tartós. A Csipike-sípálya közelében több forrás is van az erdőben.
Balu kalandpark Hargitafürdő 4,8 km-re
A hargitafürdői Balu kalandpark másfél hektár területén 105 játékelem és 120 fára épített drótpálya kínál nem mindennapi élményt kicsiknek és nagyoknak. A geodobozba beletettem a Mareszka 4 GeoKret utazó vakondot. Ha már itt jártunk Hargitafürdőn akkor megkerestük ezt a dobozt is. Megtaláltuk.
Vallató Hargitafürdő 4,8 km-re
A 7-8 fokos vízben mindenki addig lógathatja a lábát, amíg akarja, vagy amíg bírja. Azert nem inkvizicio, ha szomjasan, faradtan erkezel, kimondottan jol esik. Elég forgalmas helyen van, és mivel olyan is megtalálja, aki nem azt keresi, kissé megviselt állapotban volt a doboz. A mai napra nem terveztünk különösebb kirándulást, túrát.
RH4748
A hargitafürdői, fokozatosan bezárt kaolinbánya után több meddőhányó és zagytározó maradt gazda nélkül. A Balu park mellett van a legnagyobb zagytározó, ahol 14,5 hektáron 3,5 millió tonna kaolinsteril halmozódott fel.
RH4777
A Hargitafürdőre vezető út mentén, annak jobb oldalán, van egy kis, félhektáros meddőhányó. A felgyűlt salak itt egy szakadékot és egy gerincformát alakított ki.

Történelmi-kulturális értékek - Hargita megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Teljeskörű hozzáféréssel

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Csicsói-várszikla adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Látnivalók

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Régóta érdekel ez a vár, különösen azóta, hogy valaki Csicsóban azt állította, hogy ott nincs vár. Azóta még inkább szerettem volna látni a várat, vagyis a romjait.
  • Kirándulást szerveztünk a csicsói várromokhoz, ahol nagy érdeklődéssel kerestük a geodobozt. Csikcsicsó község testvértelepüléséröl Újszászról (Magyarország) érkezett barátainkkal közösen megtaláltuk a dobozt, az érdekessége csak az hogy a puszta leirás szerint tudtunk menni mert a helyszinre érkezve tapasztaltuk hogy a GPS akkumulátora feladta a harcot.
  • Gratulálok a megtaláláshoz. Nagyon sok rejtekhelyet meg lehet találni gps nélkül is, amennyiben figyelmesen elolvasod a leírást és megnézed a fotókat.
  • Sajnos itt sem tudtuk, hogy van láda és épp ezért nem is kerestük. Megérte felmenni, nagyon szép kilátás van a várból.
  • A Csicsó fölötti Vármezőnek nevezett magaslat déli peremén, egy kisebb fenyvesben rejtőzik a Csicsói várszikla. E kimagasló sziklaszirt körül az erdő egy hajdani várfal maradványait takarja.
  • Egy kis hótalpas, hótaposó, trekkingklubos túra keretén belül kerestük meg a dobozt is. A gps koordináták pontosak, így a nagy hó ellenére is meglett a doboz.
  • Kerekparozasbol hazafele tartva kerestem fel a Sziklavarat, felcsigazott az Orban Balazs fele leiras, es nem csalodtam, nagyon szep a hely, a kilatas, ha nem is annyira lenyugozo, mint peldaul a Bagolykorol, de a fal maradvanyok megmozgassak az ember fantaziajat, es titokzatossagot kolcsonoznek a helynek. Jelen esetben jo szolgalatot tett a gps koordinata, mivel nincs - legalabbis nem talaltam - kijelolt turistaosvenyt.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Csicsói-várszikla? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 11 hónap és 25 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!