Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Ady Endre Nagyvarad

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (4026 turisztikai látnivaló, 24131 kép és 8239 hozzászólás)
 

Ady Endre Nagyvarad 1993

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Ady Endre Nagyvarad felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

A vársánc egy resze Várhegy Csíkzsögöd
A vársánc egy resze
Gyapotsás Mohos kilátó
Gyapotsás
Motívum Székelyudvarhely Jézus kápolna
Motívum
Tavaszi rozsda Csíkajnád Rompáca borvíz forrás
Tavaszi rozsda
Eligazitótábla Bálványosfürdő
Eligazitótábla
9486 Ponor rét
9486
Faluközpont Fenyősremete Bredest néprajzi múzeum Transznyugati
Faluközpont
A vízesés felülről Csorgókő vízesés Székelyvarság
A vízesés felülről
Vasúti megálló Körösrév Zichy-barlang vízesés
Vasúti megálló
A pihenőhely pihenőhely Fekete-Rez felé
A pihenőhely
Templomajtó Kisdisznód vár templom
Templomajtó
2542 Csomortán Csíkcsomortán katolikus templom
2542

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Ady Endre Nagyvarad fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Ady Endre Nagyvarad!

A legközelebbi település Nagyvárad, 0.58 km távolságra található.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Szigligeti Színház - Nagyvárad

Szigligeti Színház - Nagyvárad 80 m-re
A Fellner-Helmer bécsi tervezőintézet tervei alapján, 1899-ben kezdik el a színház építését neoklasszicista homlokzatú, neorokkokó belsejű stílusban. A váradi láda-kereső séta második állomása. Váradi tartózkodásom alatt egy nosztalgikus séta keretében.
Garasos híd - Nagyvárad

Garasos híd - Nagyvárad 340 m-re
A megadott helyen, a megadott koordinátáknál találtunk egy geoládát. Valamit megtaláltam, vagyis egy geodobozt találtam meg.
Fekete Sas fogadó Nagyvárad Bihar megye

Fekete Sas fogadó Nagyvárad Bihar megye 350 m-re
Fekete Sas fogadó - Nagyvárad, 1909.
Kocka alakú lombkoronák - Nagyvárad 420 m-re
Nagyváradon, a Zöldfa (Vasile Alecsandri) utcában tizenkét Carpinus Betulus fa lombkoronáját kocka alakúra alakították ki. Állítólag ez az első ilyen megoldás az országban, a nagyszebeni Acélmunkások utcában terveznek még hasonlót.
Nagyváradi Egyetem Gyógyszerészeti Kara 490 m-re
Középület 1893 1894. A Nagyváradi Egyetem Gyógyszerészeti Karának épülete, az egykori Kereskedelmi Csarknok.
Petőfi Sándor mellszobor - Nagyvárad 860 m-re
Petőfi Sándor mellszobor, a róla elnevezett park végében, közel a sétálóutcához - 1991. Petőfi Sándor park, Nagyvárad.
Római katolikus bazilika - Nagyvárad

Római katolikus bazilika - Nagyvárad 1,1 km-re
Római katolikus bazilika, Szűz Mária mennybemenetele római-katolikus székesegyház - Nagyvárad. Egy nagyváradi séta első találata.
A nagyváradi vár

A nagyváradi vár 1,2 km-re
Ezen a 150 000 négyzetméteren, 9 évszázadon át egyik itt álló építménynek sem volt nyugodt története. Régóta meg akartam látogatni ezt a várat, olyasmit is hallottam róla, hogy annyi ablaka van, mint ahány nap van egy évben. Érdekes a fenti hozzászólás ékezet- és szóhasználata, népi hiedelmen alapuló tartalma. Ha ez egy másik játék lenne, egy másik játszótér, és nem én írnám ezt.
Gomba-kilátó - Nagyvárad

RH3481
Innen nagyon szép körképet láthatunk Nagyváradról és környékéről.
CET Nagyvárad 4,2 km-re
Első és legnagyobb problémája Nagyváradnak a CET, amely meleg vízzel és fűtéssel látja el a várost. Érdemes rákattintani a ládaoldalon, a gugli-térképre mutató hivatkozásra. Füst, füst es meg egyszer füst. Igen, ez az úgynevezett Gugli Utcakép, vagy Utcanézet.
Püspökfürdő 7,9 km-re
Püspökfürdo, kemping és fürdotelep, Nagyváradtól 8 km-re található. Nevezetessége a termálvizu tóban nyiló tündérrózsa.
RH3627
A Somlyó-hegy fél hektáron elterülő paleontológiai védett terület, Betfia falu határában. A védett terület látványossága, a Betfiai kráter, amely 80 métert meghaladó mélysége miatt csak barlangászok számára látogatható.
RH2968
A hajdani Biharvár, Bihar vármegye névadó székhelye lett. Hatalmas méretű földvára hazánk legimpozánsabb ilyen jellegű emléke.
Körösszegi vár lakótornyának romja

Körösszegi vár lakótornyának romja 20,1 km-re
A várat a Borsa-nemzetség építtette a tatárjárás után, a XIII-XIV-dik században, lakótornya 25 méter magas. 1291-ben itt halt meg IV-dik Kun László magyar király, 1604-06-ban Bocskai hajdúi rombolták le.
Várhegy Tasádfő

Várhegy Tasádfő 21,6 km-re
A tasádfői Várhegyet 1968-ban fedezték fel, több ásatás volt a helyszínen 1969-1984, 1994-1996, 2007-ben. Az ásatások során több egymásra telepedett kultúrát találtak, az első már az újkőkorban létezett, de kora bronzkori telepre utaló nyomokat is találtak.

Történelmi-kulturális értékek
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Ady Endre Nagyvarad adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Egyéb rejtekhelyekében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • RH1860 - Megtaláltam a rejtekfát, de a töve körbe volt túrva. Még én is körbe túrtam, de sehol sem találtam a dobozt.
  • Katolikus templom - Kézdiszárazpatak Sírbolt. Mivel útba esett, megkerestük. A doboz tartalma száraz, annak ellenére, hogy kupakja darabokban van.
  • RH0539 - Nemrég cseréltem ki a geodobozt. Illetve egy egészen új helyre telepítettem.
  • Kripta - Székelykál Gödör. Sokáig kerestem a megadott koordinátáknál, de eredménytelenül. Miután feladtam és lefelé jöttem a temetőből megtaláltam a szemetesgödröt.
  • Lomáska - Kis-Lomás-vízesés Nagy a tolongás. Az semmi, én aznap pontosan ott voltam a helyszín közelében. Azon gondolkoztam, hogy a Talján szikláihoz és a Kis-Lomás-vízeséshez menjek rejteni, vagy Maroshévíz látnivalóit mutassam be néhány új geodoboz által.
  • Macska-tető - Vármező Felkészületlenül. Mivel ez koordináták nélküli rejtés, a gerincet követtem. Minden narancssárga sávos fánál kerestem a 13 méterre levő odvas bükkfát.
  • Szent Róza kápolna - Gyergyótekerőpatak Ködbe burkolózva. Délutáni sétára indultunk a kápolnához. A sűrű ködben a hatalmas fekete fenyők törzse még feketébbnek tűnt.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett az Ady Endre Nagyvarad? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 7 hónap és 27 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!