 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |
|
Tomcsa Sándor mellszobra, Székelyudvarhely. Térképek, reklámmentes és részletes leírások, hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Tomcsa Sándor mellszobra - Székelyudvarhely felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: A jelzés  Az Orosz emlékmű  Faépítmény maradványai  Bejegyzéseket tanulmányozva .jpg) A töltésen akácfák alatt  Gyökerek és csonkok  4  Jelzőtábla  A templom belseje 2  Információs tábla  Béka  Belülről
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Tomcsa Sándor mellszobra Székelyudvarhely fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel Székelyudvarhely és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Tomcsa Sándor mellszobra!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)  Itt es jobb mint Csíkban sírkő 80 m-re Egy városi legenda szerint, az egyik székelyudvarhelyi temetőben van, vagy volt egy sírkő, melyen a következő felirat olvasható. Itt es jobb mint Csíkban sírkő Székelyudvarhely. A sírfeliratot kétféleképpen lehet értelmezni, és ez nem mindenkinek nyilvánvaló. Na, ez a hely pont a vásár kellős közepén van. Pár napja történt Székelyudvarhelyen, és a legendás sírkő közelében.  Szekelyudvarhelyi Varosi Park 90 m-re A székelyudvarhelyi Városi Park nemrég volt felújítva, színtere lehet nagyobb buliknak, egy kellemes délutáni sétának is. Megtaláltam a geodobozot, Székelyudvarhely egyik nagyon szép parkjában. Szekelyudvarhelyi Varosi Park. Udvarhelyi parkban levő geodoboz. A lada koordinataja egy szep fenyofara mutat, amelyet a mi csaladunk fogadott orokbe. Értesültem a székelyudvarhelyi mezítlábas parkról.  Elek apó kútja 210 m-re Ezt a dobozt nappal keresni nem leányálom. Az év utolsó napján, az újévet és Szilveszter barátunkat megünnepelni indultunk a Vargyas völgyébe. Elek apó kútja Székelyudvarhely. Elek apó kútja egy többtonnás sziklatömbből készített alkotás, melyet a Szeltersz völgyéből szállítottak Székelyudvarhely központi parkjába.
 Mezítlábas park 240 m-re Elfáradtál a hintán vagy a csúszdán? Sétálj mezítláb! Cipő nélkül? Igen, mert érdekes és egészséges. Mezítlábas park Székelyudvarhely. A parkot csak a kerítésen kívülről néztük meg, és nem valószínű, hogy kipróbáltuk volna. Minden stimmelt, csak rengeteg ember és gyerek volt a kerítés mindkét felén.  Ferences templom és kolostor 250 m-re A ferences templom a Vár tér 15, a kolostor a Tamási Áron utca 2 szám alatt található. Ferences templom és kolostor Székelyudvarhely. Épült 1713 - 1779-ben.  Üldözöttek áldozatok emlékműve 250 m-re Az emlékmű egyszerű, de elgondolkodtató, széttört rácsdarabokon a nyitott bilincs és lánc található. Egyáltalán nem látom értelmét, hogy a kerítés zárva van. Üldözöttek áldozatok emlékműve Székelyudvarhely. A műalkotás a város főterének északi részén, a Ferences templom mellett található.
 Vass kalapos ház 300 m-re A Vass Kalapos ház Székelyudvarhely központjához nagyon közel van, a Vár utcában, volt Ferencesek utcája, a Barátok templomával szinte átellenben. Sajnos a gyerekek eladták, most a Demokrácia központ működik benne. Vass kalapos ház Székelyudvarhely.  Székelytámadt vár 350 m-re A Székelytámadt vár olyan épített öröksége Székelyudvarhelynek, amely nem csak az udvarhelyieknek, de a székely történelem szempontjából is nagy jelentőséggel bír. Megnéztem a videót, nem semmi :-). Székelytámadt vár Székelyudvarhely. Székelyudvarhelyi látogatásom alkalmával kerestem meg a várat. Bár napsütéses vasárnap délután volt, a Székelytámadt vár területén nem voltak látogatók. Székelyudvarhelyi városmag tapintható dombormű 370 m-re A letapogatható bronz dombormű kőtalapzaton áll. Székelyudvarhelyi városmag tapintható dombormű. A Székelyudvarhely történelmi városközpontját méretarányosan bemutató bronz térplasztika a Kossuth utca Városháza felőli sarkán került elhelyezésre.
 Fahíd a Nagy-Küküllő felett 370 m-re A fahíd része a Malom utcának, Székelyudvarhely északnyugati részét köti össze a délkeleti felével. Egy kicsit várni kellett, ameddig néhány arrajáró tovább megy, addig az úszkáló kacsákat néztük. Fahíd a Nagy-Küküllő felett Székelyudvarhely. Azért nem gondoltam, hogy majdnem délben ilyen kevesen vannak a hídon. Református templom 430 m-re Épült 1781-ben. Református templom Székelyudvarhely. Református templom - Székelyudvarhely, Márton Áron tér 11.  Napóra a Református Kollégium épületének falán 480 m-re A Baczkamadarasi Kis Gergely református kollégium épületének délkelet felé néző oldalán egy napóra van. A 3,5 x 2,5 m méretű napóra a harmadik emeleten van, a tetőzet oromfala alatt, alakja egy fekvő téglalap. Napóra a Református Kollégium épületének falán Székelyudvarhely.
 Vasszékely 480 m-re A Székelyudvarhelyen áthaladó idegeneknek is ismert megállóhelye aPatkó, itt áll a Vasszékely. Vasszékely. Esment voltam Udvarhelyen, mivel több időm volt, megsétáltam magam a központban. Üdvözletem. A Vasszékelyt körbevették, de nem adja meg magát. Ebben a kánikulában meglatogattuk a varost. Fekete-tó fürdő 520 m-re Az egykori Kollégium-kert, a mostani labdarúgópálya és a vasúti sín közötti rész, köré csoportosulnak Székelyudvarhely szabadtéri sportpályái. Ez volt a város első olyan helye, ahol sportolni lehetett. Fekete-tó fürdő Székelyudvarhely. Sajnos a Fekete-tó helyét, a telek új tulajdonosa feltöltötte.  Márton Áron tér 560 m-re A Felső Piactér, a jelenlegi Márton Áron tér, Székelyudvarhely múltbeli és jelenlegi központjának része. Márton Áron tér Székelyudvarhely. Ma delelott vettem eszre, hogy megjelent itt a lada. A belvarosi geodobozt csapatban találtuk meg, köszi. Mit tegyen az ember, ha nincs gps, az ido sem tudja, hogy essen, vagy ne essen? Ebben a borús, esős időben sokan nem sétálgattak itt, így könnyen ment a keresés.
Történelmi-kulturális értékek - Hargita megye * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Tomcsa Sándor mellszobra adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Székelyudvarhely térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- Csak Anikóval találkoztam Kisvasút hídja - De nem akarta elárulni nekem a doboz helyét.
- Szederindák között Várhegy Ozsdola - A hatalmas fatörzset megtaláltuk, körbetanulmányoztuk.
- Kúsztunk, másztunk, s annyi Szolcsvai víznyelő - Lehet, hogy régebb itt vitt az ösvény, de most ez egy félreeső hely, elég meredek oldalon kell sárban, bozótósban kapaszkodni, és az aljnövényzet miatt nem igazán látszanak a sziklák.
- Könnyebbítés Németkalap - Gondolom, hogy többen próbálkozhattak a doboz megkeresésével, de nem számoltak be a kudarcról.
- Barlang Kis-Balika-barlang Tordai-hasadék - Ha az x jelet keresném, még most is a barlang előtt álldogálnék.
- Elrejtett rejtek Kossuth-szikla Kirulyfürdő - Az elhagyott strand látványa nem késztetett arra, hogy belépjünk a területére, így egy darabig csak kerülgettük azt.
- Igen, jelentem, megvan a doboz Dobogtató Csobotfalva - Egy fel orat varakoztunk az autoban a templomkert mellett, amig eltavozott a zivatar, aztan rajottunk hogy a doboz egesz mashol van.
- Nem pusztultak el a freskók Unitárius templom Nagyajta - Családunk egyik tagja néhány hónappal ezelőtt részt vett a felújított templom bemutatásán.
- Márton Áron sírja Katolikus Székesegyház Gyulafehérvár - Meggyőződésünk, hogy a rejteket megtaláltuk, legalábbis nekünk egyértelműnek tűnt.
- Már rég elúszott Weekend Dragon Marosvásárhely - Már vagy 4-5 éve elhajóztak a smekkerek vele, így se sárkány, se hajó, se kincs, se láda.
- Még most is lenyűgöző a hely Funtineli forrás Palotailva - A Szerecsen-szikláktól elmentünk a Funtineli forrásig.
- Vas doboz kilyukasztva Öcsém-tető - Valakit annyira kinzott a tehetseg hogy a kereszten talalhato fem dobozt kilyukasztotta valamivel.
- Nem volt iroszer Léstyán atya emlékére Marosvásárhely - Egy annyi hatrany volt, hogy nem tartalmazott a doboz iroszert.
- Üres Íjásznő Marosvásárhely - Sajnos a rejtek üres.
- A nagy találkozás SZNM 7 Maksa Református templom - A harangozó asszonyság férje-úra beengedett a templomba.
Sikerült eljutni Székelyudvarhely környékére? Tetszett a Tomcsa Sándor mellszobra? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
|
|
|  |
|