 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |
|
Orsova-kő - Erdőlibánfalva.. Térképek, reklámmentes és részletes leírások, hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Orsova-kő - Erdőlibánfalva felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: Róka-terem  A víznyelő felé  4501  Ülepítő 7  Kőre épült  A tanya 2  A letérő  A bazaltoszlopok 3  Megtaláltam  A Pietrosz fele - 2  Bogos ikerbükkfa - 1
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Orsova-kő Erdőlibánfalva fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel Erdőlibánfalva és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Orsova-kő!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)  Alsó-Halas pataki homokbánya 5,8 km-re Bárcsak ismerném ezeket a szép nevű helyeket amiket felsoroltál. Most láttunk először homokot függőlegesen állni. Valoban egy termeszetes, semmi mesterseges adalekot nem tartalmazo kalandpark, ha az erdon keresztul bringaval messz. Alsó-Halas pataki homokbánya. Az Alsó-Halas pataki homokbánya a Vármezőről induló, kék kereszttel jelzett túraútvonal végén található.
 Likas-kő 5,8 km-re Nem a Likas-kő volt aznapi turánk célpontja, de mivel utba esett ugy döntöttünk megkeresük. Biciklivel mentem végig a Meleg-Sugó völgyében. Likas-kő Vármező. A Görgényi-havasokban, a Meleg Sugó-völgyében található egy nagy sziklatömb, a Likas-kő, aminek a tövében tengermarta üreg található.
 Vityál vára 6,2 km-re A Pálos-kolostor után a várat vettük célba. Az Alsó-Halas pataki homokbányától, jöttem ide, miután rejtettem a Tündérek forrásánál. Terepet jártam be az államvizsgámhoz, és útba ejtettem a Vityálvárat is. Vityál vára. A Maros megyéhez tartozó Nyárádremetétől északra, 3 km-re fekvő, 800 m magas dombon Árpád-kori vár maradványait találjuk.
 Nagy-ág melléke 6,7 km-re Vármezőtől a Várhegyen is túl gyönyörű lombhullató erdőben kanyarog a gátertól tovább az út a Nagy-Nyárád, vagy másnéven Nagy-ág völgyében. Nagy-ág melléke Vármező. A rejtek felé menet egy róka sétált előttem. Ha egy róka az ember közelségét keresi, akkor tényleg elment az esze, megveszett. A rókával kapcsolatosan, én úgy tudom, hogy ha keresi az ember kozelseget akkor veszett.  Égerfás-tó 7,8 km-re Gc jo, meg lehet kapni. Égerfás-tó Vármező. Sajnos a gázlómadarakat nem sikerült lencsvégre kapni.
Természeti értékek - Maros megye * Részletek bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Orsova-kő adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Erdőlibánfalva térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- Hegyzőt a Tűzoltó Parkba Tűzoltó Park Tusnádfürdő - Jut eszembe, a következő kereső vigyen magával hegyzőt vagy új írószert, mert a ceruza elég bütü már, nem igazán lehet vele írni.
- Ha péntek, akkor SZNM 11 Uzon Református erődtemplom - Elő a világjáró bakancsokkal.
- Fordítva Román Viktor szoborpark Homoródszentmárton - Bocsánat, felcseréltem a dolgokat, mert nem dobozt találtam kupak nélkül, hanem kupakot doboz nélkül, és a dobozt rejtő épületrész is eléggé tépettnek nézett ki.
- óóó, La Om Pásztor-orom Királykő-hegység - Ott voltam a csúcson, és nem tudtam, hogy itt rejtőzik egy geoláda.
- Medvenyomok Kalibáskő - A Kalibáskő vendéglőnél hagytuk az autókat.
- Másodszor Katolikus templom Csíkszentmárton - Sajnos úgy történt, hogy elfelejtettük regisztrálni a dobozt aznap, amikor megtaláltuk.
- Első találálkozó Mikes- és Apor forrás Tusnádfürdő - Ezt a dobozt először a Rejtekhely-vadászat Erdélyben első találálkozóján találtam meg.
- Jane Tarzán-tó Torda - Miután beazonosítottuk a fát, ami elég nehéz volt, mert kóválygott a gépész az erdőben, és több hasonló fa volt a közelben, - kerestünk egy jó nagy száraz ágat, és nekiálltunk lekaszabolni a két méter magas sűrű csihánbozótot.
- Csomortáni Péter várát keresve Csomortáni Péter vára - Első alkalommal Kisgyörgy Zoltán Háromszéki Vártúra-kalauz könyvében leírtak alapján kerestem Csomortáni Péter várának romjait.
- Érmelléki körtúrán Millenniumi emlékmű Székelyhíd - Érmelléki autós túra keretében jutottam el Székelyhídra.
Sikerült eljutni Erdőlibánfalva környékére? Tetszett az Orsova-kő? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
|
|
|  |
|