Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Gyilkos-kő kilátó

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (4040 turisztikai látnivaló, 24222 kép és 8256 hozzászólás)
 

Gyilkos-kő kilátó

Gyilkos-kő kilátó..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Gyilkos-kő kilátó felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Gyilkos-kő kilátó képtárból (összesen 21 kép):

A Gyilkos-kő alatti nyereg
A Gyilkos-kő alatti nyereg
Innen indul a kettős kék pont jelzés
Innen indul a kettős kék pont jelzés
A kilátó jelzőtáblái
A kilátó jelzőtáblái
A nyugati sziklafal déli része
A nyugati sziklafal déli része
A Gyilkos-kő alatti tanyavilág
A Gyilkos-kő alatti tanyavilág
Gyilkos-tó - 1
Gyilkos-tó - 1

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Gyilkos-kő kilátó fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Gyilkos-kő kilátó!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 1,06 km távolságra található, legközelebbi település, Gyilkostó turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Kirándulás a Gyilkos tavához
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)
Panoráma kabin - Gyilkos-kő

RH4828
Fel nem tudom fogni, hogy miért okozott ez nehézséget neked. Hát, ide tényleg rengeteg munka kellett, hogy ezt felépítsék.
Gyilkos-tó

RH0115
Tisztelet azoknak akik GPS nelkul keresik a rejtekhelyeket. A helyiek vendégszeretete minden reklámfogásnál többet ér. Nem volt könnyű, mert a fák miatt a vétel is nehézkes, és a meredek, vizes hegyoldalon sem könnyű szökelleni a fatörzsek, tuskók, aljnövényzet között. A Gyilkos-tó a természetes torlasztavak csoportjába tartozik, Székelyföld egyik legszebb és legmonumentálisabb tava.
Wild Ferenc-emlékút via ferráta

RH3170
Elkészült és felavatták a Kis-Cohárd délnyugati falán kiépített vasalt mászóutat. Az új via ferráta a Wild Ferenc-emlékút nevet kapta, az egykori hegyimentőről, szakíróról, a gyergyószentmiklósi hegyimentő egyesület egyik alapítójáról.
Kis-Cohárd

RH0116
A Kis-Cohárd terjedelmes csúcsáról gyönyörű kilátás nyílik a Gyilkos-tó Juh-patak felé eső ágára, az üdülőtelepre, valamint a környék havasaira. Útban a Csalhó felé egy rövid kitérőt tettem a Kis-Cohárdra. Megtalaltuk egy faraszto, de izgalmas tura utan. Köszönöm, hogy bejelentetted itt is a megtalálást.
Déli fal - Mária-kő - Békás-szoros

RH1596
A déli fal teteje a harmadik, de nem kevésbé látványos kilátópontja a Mária-kőnek. Miután lejárt a túra, és véget ért május elseje, jutott eszembe, hogy milyen nap is volt. A panoráma kabintól csak egy rövid kis séta a déli kilátó.
Panoráma kabin Mária-kő Békás-szoros

RH4821
Szép volt a kilátás, kár, hogy a kabin zárva van. Miután az interneten láttam egy pár képet, videót, már nagyon kíváncsi voltam erre a panoráma kabinra. A Gyilkostó Adventure Egyesület és a Hargita megyei hegyimentők két, új típusú menedékházat építettek a Békás-szorosban.
Alsó-szoros Kis-Békás

RH1723
A Kis-Békás-patak Békás folyóval való torkolatától 3 km-el fennebb a Gyilkos-havas két kisebb mészkő küszöbével szűkül össze a Kis-Békás-patak völgye. Igen, ezt a rejtekhely talalálkozó alkalmával találtuk meg. Igaz, ezt a rejtekhelyet aranytartaléknak szántam, de most bejelentem. Őszies színekbe öltözve találtuk a vízesést.
Lapos-patak vízesései Békás-szoros

RH1597
A Békás-szoros egyik kevésbé ismert, jelzetlen ösvényen megközelíthető látnivalója a Lapos-patak vízesés-sorozata. A mini Rejtekhely-találkozó záróakkordjaként, a Lapos-patak vízeséseit mutattam meg a túratársaimnak.
Mária-kő északkeleti lelátó Békás-szoros

RH2637
A panoráma kabintól átsétáltunk erre a kilátóra, megcsodáltuk itt is a kilátást. Bár nem terveztünk különösebb eseményt, a majális alkalmából szervezett kirándulásunk egy mini Rejtekhely-találkozónak sikerült. A rejtővel és családjával jöttünk a Cifra-nyeregig. A Mária-kő a Békás szoros délkeleti részén, a szurdok és a Kis-Békás patak között ékeskedik.
Felső függőhíd Kis-Békás

RH4853
A tervemben úgy volt, hogy a hídtól visszatérek, de hamar lemondtam róla. Amikor a legutóbb a Mária-kő kilátópontjainál jártam, még nem volt átadva az új függőhíd, így elmaradt annak bejárása. Az új függőhíd lehetővé teszi, hogy száraz lábbal mehessünk végig a Magyarok-hídja - Mária-kő turista útvonalon.
Kis-Békás-vízesés

RH3577
Elfelejtettem megírni, hogy a vízesés alatt állva megpróbáltam lemérni a koordinátákat. Így van, "jobb félni mint megijedni". Nagyon is jó helyen voltál. Aki még nem mászta meg a Kis-Békás patakot az sürgősen pótolja hiányosságát! Annak ajánlom ezt a helyet aki szeret erős sodrású hegyi patakokban felfele mászni, vízben, zubogókon és kanyonokban.
Felső-szoros

RH3785
Kisbékás szórványtelepülés területén két szép mészkő szurdok található. Egy kellemes, hangulatos, közös túra napot zártunk a szorosban. Gyönyörű a rétegesen felfagyott Kisbékás medre, a helyenként feltörő, örvénylő víz.
Kis-Békás kilátópont

RH4685
A Kis-Békás-patak egy befejezetlen hídnál, az úgynevezett Magyarok hídjánál ömlik a Békás-patakba. Mikulásra várva kisétáltunk a kilátóra. A hidat a magyarok építették 1940-44 között, de a háború miatt nem sikerült befejezni.
Magyarok hídja Békás-szoros

RH3708
A Magyarok hídja, vagy befejezetlen híd a Békás-szorosban, a Pokol tornáca és a Pokol torka között, az Őrtorony alatt, a Kis-Békás-patak torkolatánál található.
Bardócz párkányai Békás-szoros



Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Teljeskörű hozzáféréssel

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Gyilkos-kő kilátó adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Gyilkos-kő - Békás-szoros
Gyilkos-kő - Békás-szoros

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Az idáig felvezető út tele van virággal. A kétféle kankalin között nyílnak harangrojtok, tárnicsok, a szikla meg tele van nőszirommal.
  • Borús márciusvégi napon érkeztem a helyszínre, a környék sárosnak ígérkezett. A Black Angus farmmal szemben induló talajút elején parkoltam, tovább csak terepjáróval lehetne menni.
  • A Rejtekhely vadászat Erdélyben harmadik találkozó, harmadik napján, már kisebb csapattal. De megkaptuk ezt a geodobozt is, az éppen felújitás alatt álló várfal tövében.
  • Sízás után erre fele jöttünk és a geodobozra szert tettünk finom a borvíz télen is. Köszi a rejtést.
  • Ott leszünk.
  • Egy gyönyörű, napsugaras márciusi vasárnap, autóbuszos kirándulás keretén belül jutottam el a Sárkányok kertjében. Öröm volt ezt a geodobozt megtalálni mivel már nagyon rég nem kereste (találta) meg senki.
  • Nem voltam ott a rejtésnél, de valahogy mégis tudtam, hogy hol a rejtek. A geodoboz összeállítása és tartalma méltó a gimnáziumhoz, öregbítse ez a rejtekhely is az iskola hírnevét.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Gyilkos-kő kilátó? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 10 hónap és 2 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!