 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |

Honnan a falu szép neve, ha nem a reformáció előtti templom
védőszentjéről, aki a két arkangyal, Szent György és Szent Mihály volt? Nos, lehet, hogy éppen róluk nevezték el a falut. Térképek, reklámmentes és részletes leírások, hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Angyalos felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: Kígyó-vízesés  1311  1959-ben felállított emléke Jókai Mórnak  499  Veres-kő  Kőtömbök  Tábla az egykori kis vendéglőn  Salvator-kápolna 1  20201029_145924  9451  Barlang  Pokolsár látképe
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Angyalos fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Angyalos!
|
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak az Angyalos közelében? (részletek bejelentkezés után) Református templom 2,8 km-re Az 1567-i regestrumban Fotos 10 kapuval, Martonos 11 kapuval szerepel, 1602-ben Fotos a neve, középkori templomról nincs adat. Református templom Fotosmartonos. Középkori tiszta katolikus lakossága a reformáció idején református lesz. Sepsibesenyő régi temploma 3,9 km-re A Csente-tető alatt, a Bodoki havas lábánál a Besenyő völgyében a nyolcvanas évek második felében a patak elzárásával víztárolót alakítottak ki Azóta épülnek a hétvégi házak. Jó időben, gyönyörű helyen, szépen karbantartott templom ez a besenyői. Sepsibesenyő régi temploma. Ha Besenyo akkor viztarolo, pionirtabor, tanosveny es pro natura talalkozohely is egyben. Mikor letértünk a maksai templomhoz, akkor elhatároztuk, hogy megkeressük a nagy dobozt a besenyői tónál, melyről JKGÁBOR a tábor ideje alatt mesélt. Nehezen lett meg a doboz. SZNM 9 Római kasztrum 4 km-re Székelyek Nagy Kincskeresése - 9-dik stáció - Réty - Római kasztrum Komolló. Ott voltunk a rejtésnél. SZNM 9 Római kasztrum Komolló. Megtaláltuk Szabika segítségével. Nehéz volt nem káromkodni. Megtaláltuk.
Komollói Nagyvár 4,1 km-re Komolló, Réty község egy része, a vár a Feketeügy jobb partján fekszik egy magasabb teraszon. Mint egy hegy úgy tornyusul a falu fölé. Komollói Nagyvár Réty. Megtaláltam a dobozt. Körbesétáltuk a kasztrumot, de nem sikerült a dobozt megkeresni zavaró tényezők, vagyis juhnyáj miatt. Református erődtemplom 4,2 km-re Sepsiszentgyörgytől észak-keletre, a Szépmező északi részén, az Olt bal parti teraszán fekszik Gidófalva. Ez is megvan, de ennek is zárva az udvara. Református erődtemplom Gidófalva. Pár méterrel odébb vezetett a "kütyü". A nap még Vadas tető felett járt, leparkoltam a templom előtt, és bosszankodva pillantottam meg a temetőben szorgoskodó öregúrat. Református erődtemploma az Olt árterületét szegélyező magaslaton, a falu szélén áll. Miután meglett a doboz, bementünk a mesebeli kis templomba. Sepsibesenyői tó 4,3 km-re A besenyői tó Kovászna megye egyik legnagyobb tava, az 1980-as években létesült. A 2 km hosszú tó északkeleti oldalán Maksa község, a délnyugati oldalán pedig Besenyő falu található. Sepsibesenyői tó. Vegre egy nekem valo doboz. Ugyanis kis időbe telt míg bent a farkas kinn a bárányt játszottunk és kihalásztuk a káposztáshordóból a Nagy gonosz farkast. A szekely capa a tobol felkoltozott a maksai hegyoldalba, s ott rakta le a ladajat. Csónakázás és dobozrejtés?
Református templom Étfalva 5,4 km-re Étfalva református temploma 1802-ben épült feltehetően egy korábbi helyén. Zoltán késő barokk jegyeket viselő temploma 1792-ben épült, karzatát virágdíszes festett kazetták díszítik. Református templom Étfalva Étfalvazoltán. Megtaláltam a dobozt. Ha valaki még nem járt ennél a templomnál, mindenképp látogassa meg. Elég nedves idő volt, szemerkélt az eső. Ez pedig igy van, a regi szep emlekek. Millenniumi fenyves 5,5 km-re 1896-tól kezdődően a millennium emlékére emlékfákat, általában fenyveseket ültettek. Mar 2022 oktober 11-en megtalaltam a dobozt (lasd a rejtek bejegyzeseben) majd 2023 januar 25-en ujra. Millenniumi fenyves Sepsiszentgyörgy. A második osztrák katonai felmérésen a Honvéd Denkmal megnevezés szerepel, egy kis emlékmű grafika mellett. Sepsiszentgyorgy emlekmuvei. Sepsiszentgyörgyön az állomástól északra, a csíki vasútvonal Kézdivásárhely felé elágazó szögében létesítették a millenniumi fenyvest. Óriáspincetető 5,5 km-re Ereszteveny felett magasodik a Pincetető, az Óriáspincetetőn felépített térplasztika. Egy kis munka utáni, esti keresgélés. Óriáspincetető Eresztevény. Kivettük a bigyót belőle, igyekszünk minél hamarabb máshova helyezni. Szerintunk ez a hely megerdemli a dobozkat. hangyalka, kérlek figyeljetek oda a bejegyzés típusánál.
Forrás az Olt partján 5,6 km-re De csak az egyiket keresd a három közül. Mig sokan a gyermeknapi oromokkel voltak elfoglalva, addig en megkerestem egy szep kis setaval ez a dobozt. Ha te vagy a legelső, akkor a rejtő a legeslegelső :-). Egyrésze ezen forrásokból származik. Forrás az Olt partján Sepsiszentgyörgy. Sepsiszentgyörgyről Tusnád fele, a várostáblától nem messze, ha jobbra fordulsz, a mezőn megtalálod a forrást. Most nézem, hogy sem a rejtő, sem az első megtaláló nem értékelte a terepet, amelyen el lehet jutni a rejtekhelyhez, a geodoboz megtalálásának nehézségét, illetve a hely szépségét. Gőzmozdony 5,9 km-re Ha már Marosvásárhelynek van gőzmozdonya, Sepsiszentgyörgynek is miért ne lenne? Ezt vettük vallatóra. Jókor érkeztünk. Lemaradtunk az első bejegyzésről. No ezt elsőnek találtuk meg. Gőzmozdony Sepsiszentgyörgy. A vadi új vasútállomás előtt vesztegel vakvágányon egy régi és érdekes korabeli igazi gőzmozdony. A szép vasárnap délutánt nem hagyhattuk ki, hogy ki ne mozduljunk. SZNM 8 Eresztevény 6 km-re Gábor Áron 1849 július 2-án hunyt el a kökösi csatában. Ott voltunk a rejtésnél. SZNM 8 Eresztevény Gábor Áron síremléke. Én megtaláltam. Igen, hézagban volt. Holttestét szülőfalujában, Bereckben kívánták eltemetni a székelyek, de az oroszok is meg akarták szerezni, a helyiek megfélemlítése céljából. Megtaláltuk.
Református templom 6 km-re A többszöri felujítás ellenére szentélye máig megőrizte eredeti, félköríves formáját. A geodobozt nagyon könnyű volt megtalálni. Megtaláltam a dobozt. Kellemes nyarias idoben kerestuk fel a regeszeti asatasairol hires Dobolyka teton allo templomot. Református templom Réty. Réty református templomát az évszázadok során kétszer ujították fel, először a 16-dik században, majd a 19-dik század második felében. Kellemes időben egy kis Mikulásnapi körséta keretében kerestem rá a dobozkára. Unitárius templom 6,1 km-re A belsejében van egy emléktábla, amelyet 1939 - ben helyeztek el Berde Mózsa emlékére, aki az 1848-49-es forradalom és háromszéki önvédelmi harc egyénisége és vezetője volt. Unitárius templom Szentivánlaborfalva. A szentivánlaborfalvi unitárius templom 1826 -ban épült. Katolikus templom 6,1 km-re Katolikus templom Szentivánlaborfalva. It komoly keresztesháború zajlott atyánkfiai között valamikor.
Történelmi-kulturális értékek - Kovászna megye * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Angyalos adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- Ez is megvan.
- Valamikor a 2000-es evekben itt dolgoztam es epitettuk a fahazakat a nemeteknek.
- Sikerült megtalálni a dobozkát, kicsit sáros, de ép állapotban.
- Eltűnt Turbina-villanytelep Marosvásárhely - Két-három hete ellenőriztem a dobozt és tartalmát, akkor még minden rendben volt.
- Nagyon szép helyen van Kalibáskő - Megtaláltam.
- Feredők Csiszárfürdő - Jó nézni és látni, hogy van ami megújul szűk hazánkban.
- Csak ízlelgetem, kóstolgatom Igazságügyi palota Marosvásárhely - Csak lassan ízlelgetem, kóstolgatom, mint valami nemes nedűt Marosvásárhely geoládáit.
- Szentgyörgy napok Geocitrom Szent György Napok 2016 - Nem tudok menni, de a résztvevőknek jó szórakozást kívánok.
- Virágok Pünkösdi rózsa a Hargitán - Betipegtem a rejtekhelyhez a sok szép pünkösdi wc papír között.
- Most is csend és nyugalom és végre szép idő Kilátó Piroska-tó Szováta - Szeretem az áprilisi csendet Szováta környékén.
- Üres csövek Kolibica völgyzáró gát Kelemen-havasok - Sajnos a dobozt nem találtuk meg, de a szép tájat megcsodáltuk.
- Pákó Csíkkarcfalva erődtemploma - Budapestről jöttem haza Erdélybe, egy kedves barátom tanácsára próbáltam neki a feladatnak.
- Másodiknak érkezve Tiborc vára - Az esős idő elől menekültünk Csíkszeredából dél felé.
- Sajnos Unitárius templom Homoródkarácsonyfalva - Nem talaltuk meg a dobozkat, pedig eleg sokat kerestuk.
- Virágkiállitás után Gordon-hegy Farkaslaka - Az udvarhelyi virágkiállitás megtekintése után, hazafele tettünk egy kis kitérőt, hogy megnézzük a Pléhkrisztust.
Sikerült eljutni a környékre? Tetszett az Angyalos? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
|
|
|  |
|