 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |
|
Látványos ünnepség keretében, először 1899 július 30-án állított emléktáblát az 1848-49 évi Honvédek Egyesülete ezen a helyen. Az emléktábla elhelyezése alkalmával született meg az ötlet, hogy a helyen ahol az áll, emeljenek fel egy nagyobb, díszesebb emlékművet Petőfi és a 48-as forradalom és szabadságharc emlékére. Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Petőfi Sándor emlékmű - Szabadfalu felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: A kemence  Oszlopok  Fenyofa az udvaron  Felhők
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Petőfi Sándor emlékmű Szabadfalu fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel Szabadfalu és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Petőfi Sándor emlékmű!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után) Gerhardinum katolikus líceum Temesvár 4,2 km-re A tanintézetben kezdetben latin, majd német, a XIX-dik század közepétől az I világháborúig magyar, az 1920-as évektől román nyelven folyt az oktatás. A piarista kegyes tanítórend a magyarlakta vidékeken a 18-dik század első felében terjedt el - az ősi csanádi egyházmegyében Szentannán működtettek kollégiumot, amely a növendékek kis száma miatt 1788-ban megszűnt, majd az iskola II József rendelete alapján Temesvárra került. Útépítők emlékműve Szakálháza 4,5 km-re Az egykor Szeged felé vezető országút volt az első, melyet a Temesközben kiköveztek (1831 és 1835 között). Az Útépítők emlékműve az E70-es nemzetközi út Temesvárról Zsombolyára vezető szakaszán, a 6-os kilométerkőnél található. Nyolc boldogság Temesvár 4,9 km-re Nyolc boldogság üvegablak-sorozat a püspöki palota folyosóján, az udvar felőli oldalon. Augustin Pacha utca 1 szám, Temesvár. Római-katolikus székesegyház Temesvár 5 km-re A temesvári római-katolikus székesegyház az egykori Losonczi téren található, a város történelmi központjában. A csanádi püspökség székesegyházának alapkőletétele 1736 augusztus 6-án történt. Milleniumi templom Temesvár 6,1 km-re A nagy, székesegyházhoz mérhető római katolikus templomot Ybl Lajos tervezte neoromán stílusban. A temesvári Milleniumi templom a Gyárváros központjának számító Kossuth tér közvetlen közelében, a Coronini téren található. Turbinák Temesvár 7,3 km-re A Béga csatornán vízlépcsőként is szolgáló erőmű épületét Székely László tervezte, 1907-ben kezdték építeni. Az 1910 nyarán üzembe helyezett Turbinák felszerelése két darab, háromkerekű, 560 lóerős Francis turbinából áll, 385 kilowattos, kétfázisú Ganz generátorokkal. Honvéd-emlékmű Temesvár 7,7 km-re A Temesvár ostromában, 1849-ben elesett honvédek sírja fölé emelték, 1894 november 1-én a Temesvári Honvéd-Szobor Bizottság jóvoltából. Az 1948-as Honvéd-emlékmű, vagy selyemgyártelki obeliszk, ahogy még nevezik, a Győrödi úton, a 6-os számú ház telkén áll. RH2991 A Temesvárt Nagyszentmiklóssal összekötő DN6-os országútról a 12-es kilométerkőnél bekötőút ágazik le Újbesenyő felé. Közvetlenül a falu szélén jobbra kell letérni egy a vasutállomás felé vezető úton, majd tovább a vasút mentén, mígnem feltűnik az a bokor melynek védelmében az obeliszk meghúzódik.
Történelmi-kulturális értékek - Temes megye * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Petőfi Sándor emlékmű adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Szabadfalu térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Temes megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
Hozzászólások
- Átutazóban Zilahon, megálltunk a templomnál, elrejteni egy új dobozt. Jkgabor, valószínű, hogy nem jó csatorna alatt kerested, mert a helyén volt, 9 év után, félig kilógva a helyéről.
- Sajnos az erődtemplom már be volt zárva, mivel délután 6 órakor érkeztem a helyszínre. A bejáratnál elhelyezett tájékoztató szerint a templom hétfőn be van zárva, a többi napokon pedig delelott 9-12, delutan 1-5 között látogatható.
- Tényleg egy gyönyörű szoros. Rengeteg ember mindenhol, szerintem ősszel érdemes sétálgatni benne, mikor lecsitul a sáskarajzás.
- Az első doboz amit megtaláltunk a három keresett közül. Egy kicsit lazán áll a helyén, remélhetöleg nem esik ki onnan.
- Nagyon ötletes a kopjafa sor, és tényleg mindeniknek a jelentése tanulságos. Jó ötlet a magyarázó információ is, mert nem mindegyik évszámnak tudtam a jelentését.
- Nem ott volt a doboz, ahol a foto keszult.
- A Transzkelemen egyik célpontjaként jelöltem meg a tavat, bár jártam már itt, azért nem akartam kihagyni, mert nagyon szép látvány, nekem nagyon tetszik. Én is úgy voltam vele először, hogy valami nagyobbra számítottam, de ahogyan a Bigár vízesésnél is, ha a természet által nyújtott szépséget nézem, el kell ismernem, hogy mindenik egy-egy gyöngyszem, és mint olyan, a gyöngy sem a méretéből adódóan szép.
Sikerült eljutni Szabadfalu környékére? Tetszett a Petőfi Sándor emlékmű? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
|
|
|  |
|