Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Répás medence - Zalánpatak

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés
 

Répás medence - Zalánpatak

Ha a Répás medence vizében két hétig napi tíz percig mártózunk, jótékony hatással lesz érrendszeri betegségeinkre, serkenti a vérkeringést, jó csonterősítő hatása van, és nyugtatja az idegrendszert.

Térképek, reklámmentes és részletes leírások, hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Répás medence - Zalánpatak felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Szarvadi-ház Kolozsvár Szervadi ház
Szarvadi-ház
Zúg az Olt vize?
Zúg az Olt vize?
Kilyénfalvi borvízkút Kilyénfalva borvízkút forrás borvíz
Kilyénfalvi borvízkút
Suta II. 3 Suta tó Csíkszereda
Suta II. 3
Tornyocskák Szászsebes Vörös szakadék
Tornyocskák
20210911_113058 Járaszurdoki barlang
20210911_113058
Mászófa Pisztrángtelep Erdőfüle
Mászófa
Pettyes szarvas 2 Somostető állatkert Marosvásárhely
Pettyes szarvas 2
Földtöltések erőd Bodzavám földsánc
Földtöltések
Susara-vízesés 1 Susara vízesés
Susara-vízesés 1
Sistergő víz Korond Fingóborvíz forrás bugyogó források
Sistergő víz
Az egykori Városháza Marosvásárhely egykori városháza
Az egykori Városháza

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Répás medence Zalánpatak fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Zalánpatak és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Répás medence!

A 0,69 km távolságra található, legközelebbi település, Zalánpatak turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)
Katolikus temető
Katolikus temető 940 m-re
Zalánpatak római katolikus temploma 1863-ban épült, a Kisboldogasszony tiszteletére. A falu határában számos ásványvízforrás buzog fel. Katolikus temető Zalánpatak. Na, ez egy szep kis temeto a templomocskaval egyutt.
Füvenyestető őstelep
Füvenyestető őstelep 5 km-re
A Füvenyestető régészeti lelőhely körülbelül 200 m távolságra található Málnásfürdőtől, délnyugati irányban. Egy 45 m széles és 120 m hosszú kiemelkedésen helyezkedik el, amelyet három oldalról az Olt folyó és a Szamos patak völgyei vesznek körül. Füvenyestető őstelep Málnásfürdő.
Gohán-forrás
Gohán-forrás 6,2 km-re
A Gohán-forrás a Nagybacon és Mikóújfalu közötti aszfaltút északi oldalán, a Gohán-patak földrajzi baloldalán található. Gohán-forrás Mikóújfalu. A forrás közvetlenül egy patakmederben található, a vize faküpübe van foglalva.
Pincevár 6,2 km-re
Na most ez a var is bekerul a rejtekek korforgasaba. Gábor, várjuk akkor türelmetlenül az új ládáid bejelentéseit a rengeteg meglepetéssel. Pincevarat jol ismerem, a Haromszeki vartura-kalauzban az en fenykepem szerepel a varrol. Pincevár Zalán. A Baróti-hegységnek egy keleti irányba benyúló vonulata van, ami Zalánt dél felől határolja, azt pedig dél felől a Kóréh-patak határolja.
Reformatus templom
Reformatus templom 6,4 km-re
A szép, rendezett iskola előtti emlékmű szomoru történelmi eseményt idéz. A templomnak ma is jó gondnokai vannak. Reformatus templom Szárazajta. Kedves kis falu, rendezett iskolája sokat elmond.

Természeti értékek - Kovászna megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Teljeskörű hozzáféréssel

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Répás medence adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Zalánpatak térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Megtaláltam a dobozt.
  • Még mielőtt Zalánpatakra értünk volna, kicsit bámészkodtunk a szénégetők munkáját látva.
  • Meg 2020-ban ott volt a padlo alatt, kovel takarva.
  • Séta a Korzón Szent Anna-sétány Tusnádfürdő - Sokszor végig sétáltam a sétányon - keresve egy emléket, valamit, ami a dédapámra emlékeztethetne.
  • Új híd és pihenőhely Szurdok-kő Békás-szoros - Nemrég vaskorlátot erősítettek a Magyarok hídjának befejezetlen betonhídjára, valamint egy fából ácsolt híd segíti az átkelést a Kis-Békás-patakán.
  • Új rejtek a Borsáros-fürdőnél Borsáros-fürdő Csíkszentkirály - Sikerült egy új rejteket találni, ahova ezúttal egy új, nagyobb doboz került.
  • Medvetáncoltató és rakott krumpli után Basa fogadó és kézművesfalu Borzont - A délután a Békás-szorosban, pontosabban a Kis-Békás-szoros és környékén túráztunk.
  • Szekelyderzsi templom Székelyderzs - Már nagyon rég készültünk, hogy megnézzük ezt a szép erődtemplomot.
  • Odvas fenyofa Pünkösdi rózsa a Hargitán - Egy formas kis oduban lapult a filmes doboz.
  • Visszatérés 3 év után Kőcsűr Vargyas-szoros - A dobozka nagyon rossz állapotban, beázva.

Sikerült eljutni Zalánpatak környékére? Tetszett a Répás medence? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

Látnivalók

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 20 év, 1 hónap és 11 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!