 |
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|  |

A Göröcsfalva közelében levő, benyúló földnyelvvel rendelkező, a rejtő által Nyelves-tónak keresztelt tó, az újabban elhelyezett irányjelző táblákon Rákosi tó elnevezéssel jelenik meg. Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Kőmosó-tó - Csíkrákos felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Kőmosó-tó - Csíkrákos képtárból (összesen 19 kép): Fakereszt  Háttérben a göröcsfalvi templom  A tó tükre  Tópart  Félsziget ösvénnyel  A túlsó part
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kőmosó-tó Csíkrákos fotóalbumba!
Fedezzétek fel Csíkrákos és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kőmosó-tó!
>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után) RH5233 Fia, Cserei Mihály a szemtanú hitelességével írta meg Erdély történetét 1661-től 1711-ig, a szatmári békéig. A Cserei-kúriát Cserei János fogarasi várkapitány építtette 1667-ben, aki Apafi Mihály idejében 8 évi várfogságot szenvedett. RH1641 És nekünk sem volt szerencsénk bejutni a templomba. Sikerült megtalálni a kicsi ládát a Sapientiás kirándulásunk alkalmával. A GPS a vihar miatt teljesen megkergült. Csíkrákos központjában keletre kanyarodva, a 124-es megyei úton közelíthető meg. Évszázados szilfák - Csíkrákos 1,2 km-re Ha közelebbről megnézzük, akkor láthatjuk, hogy évszázados fákról van szó. A község központjában, az iskola előtt terebélyes akácfák és szilfák sorakoznak, a leveleik fogazottak, érdes tapintásúak. RH1864 Rejtett tavacska, szép csendes elhagyatott bánya. A bánya kissé elhagyatottnak tűnik de attól sok ember megfordul ott. Nem vagyok meggyőződve róla, hogy valaha is jártam ebben a faluban. Vacsárcsi közelében, egy olyan kevésbé ismert, felhagyott kőfejtő van, ahol Csíkban egyedülálló, bazaltorgonákat láthatunk. RH0072 Udvozlet, Istvan. 10 napos csíkrákosi vakációnk első útja ide vezetett. Innen a kilatas a Csiki medencere fonseges. A Bogát-hegyen áll az 1725-ben épült kápolna, melyet a csíkszépvizi örmény katolikus püspök szentelt Szent Fülöp és Jakab apostolok tiszteletére.
Természeti értékek - Hargita megye * Részletek bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Kőmosó-tó adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Csíkrákos térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
Hozzászólások
- Ez a rejtekhely volt abban a pillanatban a lakhelyemhez legközelebb levő, nem saját, általam még meg nem keresett. Ezért illett már megkeresnem.
- Körbejártuk, nézelődtünk, kavicsbánya, vadkacsa, halász volt a környéken. A korlát a helyén, de dagonya van körülötte.
- Elég szép a látvány, nem zavart meg senki a keresésben, de sajnos mégsem találtuk meg a dobozt. Úgy tűnik egy kicsit módosult a rejtek környéke.
- A templomot újra födik. A temető körül új kerítés.
- Rejtéskor (hihi), bár szikrázó napsütésben, bezzeg nem volt olyan könnyű megközelíteni a rejtekhelyet. Majdnem egy félórát kellett várjunk, amíg a keresztnél tartozkodó kutyák hajlandók voltak eltávozni.
- Pásztorkutyusok huzzátok be a farkatokat és fussatok el, mert jövünk.
- Bálványosvár felé.
Sikerült eljutni Csíkrákos környékére? Tetszett a Kőmosó-tó? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
|
|
|  |
|