 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |
|
Dietrich-Süköwsky kastély - Pankota
Térképek, reklámmentes és részletes leírások, hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Dietrich-Süköwsky kastély - Pankota felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: Gyimesbükk határszél  Fentről  Kilátás a toronyból  Kis-Lomás-vízesés 9  Válu-forrás  Kerékpár  A bükkfa  1339  A beszállási pont  Iszapforrás  Üreg  Komját
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Dietrich-Süköwsky kastély Pankota fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel Pankota és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Dietrich-Süköwsky kastély!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)  Világosvár 6,8 km-re 1849 augusztus 13-án a Világos melletti síkon tette le a fegyvert a Görgey Artúr vezette sereg Rüdiger orosz tábornok hada előtt. Egy olyan hely ahová egyszer mindenki el kellene mennie. Világosvár. A Solymosi-hegység északnyugati lábánál, az egykori Zaránd vármegyében fekszik Világos község.  Bohus-kastély 7,5 km-re A Bohus kastélyt a 19-dik század első felében építették - a kastély épülete egy 30 helységből álló épülettest, fő részét egy terasz és egy homlokzat alkotja, amelyet dór oszlopok díszítenek. Bohus-kastély. Ujratelepitettuk a ladat a regi helyere. Köszönöm az újratelepítést.  Középkori templomrom 8,1 km-re Világos egyik legjelentősebb látnivalója, a vár mellett, a Vasile Alecsandri utcában található középkori templomrom. Középkori templomrom Világos. A templomromot bekerítették, omladozó részeket eltávolították, látogatható.
 Kovászi 14,3 km-re Kovászi talán legértékesebb látnivalója a középkori templom romja, a viszonylag jó állapotban megmaradt templomtoronnyal. A rom magánterületen van a temető közelében. Kovászi.  Tornya 15,8 km-re A falu központjától délkeleti irányban, légvonalban 3 kilométerre emelkedik a Tornya nevű, 464 m magas hegy, melynek csúcsán középkori vár maradványai találhatók. Tornya Kovászi. Az Alföld keleti peremén, a Solymosi hegység nyugati lábánál fekszik Kovászi község.  Feltót vára 17,7 km-re A Pankotáról Körösbökénybe vezető alsóbbrendű, de jól autózható úton, körülbelül a két település között félúton lehet letérni Feltót felé. Feltót vára. A Solymosi-hegység északi lábánál, a Csigér-patak mellett fekszik Feltót község.
Nyugati tengerpart 20,7 km-re Románia nyugati tengereként, tengerpartjaként is emlegetett gyoroki tó 22 km távolságra található Aradtól. Nyugati tengerpart Gyorok. Gyorok falutól nyugatra található, egykori homokbánya területén alakították ki, idegenforgalmi célokból.  Csörsz-árok 22,1 km-re Csörsz árka néven egy körülbelül 1260 km hosszú ókori védőműrendszer maradványait ismerik Magyarországon, mely mintegy körbekeríti az Alföldet. A Dunakanyartól indul, az Alföld északi peremén halad kelet felé a Tiszáig, majd Debrecen környékén délkeletre fordulva egészen az Al-Dunáig húzódik. Csörsz-árok Szabadhely.  Ménes 22,3 km-re Walking down the main street, when the evening sun covers the yellow houses with gold varnish, when the last birds sing their song and dogs bark friendly from behind the closed gates, when a late cowherd passes through the streets with his herd. A földön hever, kevés földdel betakarva. Ménes. Minis, a picturesque village, in West Romania near Arad.
 Solymosvár 24,1 km-re Miután sokszor autóztam el a várdomb tövében, és sokszor terveztem, hogy, na majd a következő alkalommal. A tájékoztató is penészes már. Solymosvár. Solymosvár Máriaradna közelében található, a tatárjárás után építették, de a 17-dik század vége óta romokban áll. A nagy kánikula ellenére is kikapaszkodtunk a várhoz, a kökénybokrok között.  Kalodva vára 24,5 km-re A határában az Árpád-korban jelentős erődítmény állt. Kalodva vára. A Solymosi-hegység dél-nyugati részében, a Kalodvai-patak mellett, az egykori Arad vármegyében fekszik Kalodva község. Bazilika 24,9 km-re Máriaradna, híres búcsújáróhely, látnivalója a 18-dik század második felében épült kéttornyú, barokk temploma. Megtaláltam a kis, filmes dobozkát, már az új helyen. Bazilika Máriaradna.
Milleniumi híd 25,7 km-re 2019-ben biztonsági okokból lezárták a gyalogos forgalom előtt is, 2023 óta felújítás alatt áll. Milleniumi híd Lippa. A lippai régi vashíd a millennium évében, 1896-ban készült el, a városközpontot kötötte össze a vasútállomással és Máriaradnával. Arad-Temesvári Vasút 31,9 km-re Arad-Temesvári Vasút vidéki Vasút pályaudvarából kiindulva Új-Aradot, Német-Ságot, Vingát, Orczifalvát, Merczifalvát és Szentandrást érintve Temesvárra vezet, ahol az államvasút pályaudvarába érkezik. Arad-Temesvári Vasút Új-Aradi híd. A vonal hossza 55 km. Evangélikus lutheránus templom 32,6 km-re Az aradi Evangélikus Luteránus templomot 1905 és 1906 között építették neogótikus stílusban Szántay Lajos tervei alapján. Evangélikus lutheránus templom Arad. A templomot még Vörös templomnak is nevezik, mivel a külső borítását csiszolt vöröstéglából keszítették.
Történelmi-kulturális értékek - Arad megye * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Dietrich-Süköwsky kastély adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Pankota térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- Bódogság Ösvény-kereszteződés avagy Újdomb - A Terebicsi "katasztrófa" után (három ládából semmi), itt is majdnem láda nélkül maradtunk.
- Homokkő Homokkő képződmények Homoródalmás - Ezidáig még nem közelítettem meg a Vargyas völgyét Almás felől, most is csak ezért a rejtekhelyért tettem, es nem csalódtam, tényleg érdekes helyszín, érdemes felkeresni.
- A torjai várdomb Torja vára - Útban a Szent Anna tóhoz, tettünk egy kis kitérőt.
- A rejtek új helyen van Görgény vára Görgényszentimre - November 1-én ládakarbantartást végeztem és áttelepítettem a geodobozt egy új helyre.
- Még minden rendben Református templom Étfalva Étfalvazoltán - Ha valaki még nem járt ennél a templomnál, mindenképp látogassa meg.
- Első ládánk Szabók bástyája Kolozsvár - Egy kellemes délutáni séta közben megtaláltuk.
- Akác Négy ház - Először is nem üregben, hanem kéreg alatt.
- Vissza az időben Őslénypark Barcarozsnyó - Az őslényeket ízléses környezetben találtuk, beindította a fantáziánkat.
- Patkó-kő novemberben Patkó-kő - A Patkó-kő szikláját jobbról megkerülve jutottunk fel a tetőre.
- Eltűnt a doboz Kisvasút hídja - Ma vásárhelyi cernobil felé menet megnéztem, hogy megvan-e még ez a geodoboz.
- Fel a patakon Gorgán-patak völgye Torja - Ami igaz az igaz, a Malnas elnevezesu helyek.
- Megkovult katona Magyar Honvéd Rétyi Nyír - Mar meg volt a katona, csak nem volt bejelentve, azota is toretlenul all, ott az ut menten, orizve a vegeket.
- Tömeges kincskeresés Templom-téri park Gyergyóremete - Reggel, még a Kecske-túra előtt, próbáltunk itt rejteni, de a gyergyóremetei ifjúság má javában kereste a kincset, ugyanis kincskereső versenyt rendeztek.
- Mint egy ékszer Erődtemplom Szászfehéregyháza - Megtaláltam.
- Utban kanyonozás előtt A Szegyesdi völgy - Kanyonozni indultunk a fentebb lévő Canionul Cheia Rea-hoz, visszaérkezésünk a Szegyesdi-völgy végébe történt.
Sikerült eljutni Pankota környékére? Tetszett a Dietrich-Süköwsky kastély? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
|
|
|  |
|