Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Banica-szoros - Merisori-hágó

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 

Banica-szoros - Merisori-hágó

A körülbelül 250 m hosszú Banica-szoros a Merisori-hágó közelében található, nem messze a Boli-barlangtól. Nagyon látványos, hasonlít a Corcoaia-szoroshoz.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Banica-szoros - Merisori-hágó felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Banica-szoros - Merisori-hágó képtárból (összesen 10 kép):

Fapalló
Fapalló
Árnyékban
Árnyékban
Csíkos fal
Csíkos fal
Kijárat
Kijárat
Itt már vízbe kell lépni
Itt már vízbe kell lépni
Kanyar
Kanyar

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Banica-szoros Merisori-hágó fotóalbumba!

Fedezzétek fel Merisori-hágó és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Banica-szoros!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 0,59 km távolságra található, legközelebbi település, Zsupinyászuvölgy turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)
Rusesti-házcsoport Merisor 5,6 km-re
A Merisor faluhoz tartozó Rusesti házcsoport a Rachita patak mellékvizénél, a Rusesti patak mentén található, elszórtan. Itt halad át a Zsil-völgyébe tartó vasút, mely egy tökéletes kör alakú hurkot képez, miközben két, kisebb alagút is van rajta.
Tiszti kaszinó Petrozsény 5,8 km-re
Egykori Petrozsény részvénytársaság tisztviselőinek kaszinója 1905, ma Ion D Sarbu-színház. Mihai Viteazul utca 2.
A régi iskola romjai Merisor 6,1 km-re
Az 1897-ben épült, régi általános iskola romjai a merisori ortodox templommal szemben állnak. Az egykori fogadó helyén épült, ahol a postakocsik idejében az utasok megálltak pihenni, lovat cserélni.
Krivádia-szoros 8,1 km-re
A völgyhídról néztük a szorost, nem volt kedvem a Banica után újra mezítlábra vetkőzni.

Természeti értékek - Hunyad megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Teljeskörű hozzáféréssel

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Banica-szoros adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Merisori-hágó térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Látnivalók

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hunyad megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Több alkalommal jártam már a Banica-szorosban, ezúttal kimondottan a geodobozt megkeresni. Nem volt nehéz megtalálni, a leírás egyértelmű.
  • A Hargitától északra, a Libán-tetőtől a Maros-völgyéig tartanak a Görgényi-havasok gerincei. Keletről a Gyergyói-medencéből lehet látni, nyugaton fokozatosan csökken a magassága Szászrégen és a Küküllők-dombvidéke felé.
  • A dobozt mi talaltuk meg egy kis uregben a falban, nem takarta semmi, igy alcaztuk kovekkel, amint mar irtam, nem tudtam hogy nem az volt az eredeti rejtek. Szerintem a mostani rejtekhely tokeletesen megfelel, a koordonatak is jok (2-3 meterre van a regi rejtektol), esetleg a megtalalast segito informaciot kellene megvaltoztatni.
  • Na, ezt kapd meg gps nélkül. Igaz, egyből megtaláltuk a rejtekhelyet, csak akkor még nem tudtuk, hogy itt van a doboz, meg, hogy ez az Attila vára.
  • Elek apó kúriája most is mesél.
  • Megtalaltuk, illetve ott voltunk a rejtesnel. Ezt meg kell nezni.
  • Kb 500 meterre sikerult megkozelitenem motorral ezt a rejtekhelyet, de elegge ovatosan lehetett odagyalogolni mert sok juh, tehen meg oket orzo 2/4 labu ember/allat tartozkodott a kornyeken. A hely amugy csodas.

Sikerült eljutni Merisori-hágó környékére? Tetszett a Banica-szoros? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 11 hónap és 13 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!