 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |

A négy saroktornyos, valaha külső falakkal és sarokbástyákkal megépített várkastély a Küküllőközi dombvidék területén állt. A romokat a mai Bún község központjától délre, 1,5 km-re, a Nagy-Küküllő egykori kanyarulatában találjuk. Térképek, reklámmentes és részletes leírások, hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Bethlen-várkastély - Alsóbún felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: Az ösvény kezdete  Lőtér  Állj meg, gyönyörködj!  Ember és természet  8425  Sárga szakáll  Sáncok 1  7921  Berkesi szoros. Ez is szép vizesés  Jelzés a fán  Sipote-vízesés  Tájékoztató
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Bethlen-várkastély Alsóbún fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel Alsóbún és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Bethlen-várkastély!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után) Petőfi Sándor múzeum 2 km-re Fehéregyháza Petőfi Sándor és a magyar szabadságharc egyik legfontosabb emlékhelye, a költő itt esett el 1849 julius 31-én. Fehéregyházán található a Petőfi emlékmuzeum. Petőfi Sándor múzeum Fehéregyháza. Nagyon erdekes hely, egy dobozt is el lehetne rejteni. Kapuzáb 2,4 km-re A kapuzáb a falu végét jelezte a székely falvakban. Állítólag Petőfi a fehéregyházi kapuzáb mellől nézte a csatát, az ötvenes években az Ispánkuthoz került, majd a Sárpatak hídja mellé. Kapuzáb Fehéregyháza. Fehéregyháza vára 4 km-re Fehéregyházától 3 km-re délre lévő 400 m magas hegyen középkori vár nyomai találhatók - itt először az őskorban vagy a dák korszakban építettek ki egy erődítményt. Fehéregyháza vára. A középkori ujrafelhasználáskor körben egy földsáncot alakították ki, ez az építkezés a 13-dik század második felére tehető.
 Nagy-Küküllő híd 4,5 km-re A Székelyföldre vezető főútvonalt követve, amint az utas Segesvárt elhagyja, s aztán a gyönyörü fekvésű fehéregyházi kastélyt meghaladja, mind mélyebbre hatol a hegységek közé. Nagy-Küküllő híd Héjjasfalva. A Nagy-Küküllő hullámai felett átvezető híd a sárdi hid, a Székelyföld anyaszékének, Udvarhelyszéknek a határszéle nyugatról.
 Skariatin emlékmű 4,7 km-re Segesváron, a tűzoltóság mögötti kertekben elrejtve, egy érdekes, alvó oroszlánt ábrázoló szobrot találunk. Skariatin emlékmű Segesvár. 1849 július 31-én, a segesvári csatában ütközött meg Bem József főserege az oroszokkal- ebben a csatában esett el (tűnt el) Petőfi Sándor, Fehéregyháza közelében.
Történelmi-kulturális értékek - Maros megye * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Bethlen-várkastély adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Alsóbún térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- Ha ez betonút, akkor a leírás pontos.
- Szeretnék visszamenni vagy 150 évet a történelemben, hogy láthassam ezt a kastélyt ép állapotában.
- Gratulálok a sikeres ládakereséshez Hármaskő és a Kondra-kereszt - Volt már részem metsző szélhez, hideghez, nagy hóhoz a Kondra-kereszt közelében, tudom milyen megpróbáltatás lehet.
- Hűsítő A Jeges-barlang felett Borszék - Nem volt könnyű megkapni a dobozkat, de legalább érdekes volt.
- Vidaly tura Vidalykő - Vidolm falubol kozelitettuk meg a csucsot, kellemes novemberi idoben.
- Fiszlikolás Ady Endre emlékmúzeum Nagyvárad - Bevallom őszintén, hogy nem tudom mit jelent a fiszlikolás szó.
- 0004 Pósa-hegy Nagyboldogasszony-kápolnája Csíkszentgyörgy - Rengeteg székely kapu van a faluban,s ami örvendetes,hogy sok az új közöttük,csak tobább él a székely kapu állításának hagyománya.
- Virágos rét Pádis-víznyelő - Bánffyhunyad felől közelítettem meg a Pádist, az út katasztrofálisan rossz.
- A templomnal Római katolikus templom Csíkzsögöd - A ket X meg latszik igy nagyon egyszeru rabukkani a rejtekre.
- A természet ajándéka Orbán család temetkezési helye Székelylengyelfalva - Bár eredetileg úgy terveztem, hogy a környék rejtekhelyeit egy külön kirándulás alkalmával keresem fel.
Sikerült eljutni Alsóbún környékére? Tetszett a Bethlen-várkastély? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
|
|
|  |
|