 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |
|
A Báthory-kastély 1592-ben épült, 1600-ban Basta ostrommal foglalta el Báthory Zsigmondtól, 1703-ban a kurucok foglalták el. Kerítőfala romos, de az emeletes épület épen áll. Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Báthory várkastély - Szilágysomlyó felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: Az utcáról nézve  Kopjafák 1  Lépcső (volt) a bazinba  Portál
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Báthory várkastély Szilágysomlyó fotóalbumba!
Fedezzétek fel Szilágysomlyó és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Báthory várkastély!
>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után) Szilágysomlyó vára 640 m-re Első vára Castrum Somlyo, egykor a településtől északra emelkedő Magura tetején állt. A Krasznamelléki dombvidék területén, a Somlyói Magura déli lábánál, a Kraszna két partján fekszik Szilágysomlyó. Református templom Somlyóújlak 6,5 km-re 13-dik században épült református templomának érdekessége, egyedülálló megoldás Erdélyben, a templom falában emeletnyi magasságban húzódó folyosó. Somlyóújlak Szilágysomlyótól néhány km-re fekszik. Református templom Szilágyzovány 10 km-re A település első írásos adata a Váradi Regestrumban fordul elő 1249-ben Zwan név alatt: A Libini Zoan apátúr és Ders fia Ders meg Pagh azok között vannak, akik előtt lopással vádolják két kaznacsi jobbágy szolgáját. A népi emlékezet szerint Szilágyzovány nevének eredete a sovány (terméketlen, mocsaras, lápos) szóból ered. RH1521 Valkó vára Valkóváralja határában, a Berettyó és a Halastó patak által határolt sziklán, a Várhegyen áll. A várat, valamint a rejteket megtaláltuk, de sajnos ki van rabolva. A várat 1300 körül építették, az egykori valkói uradalom központjaként. Egykori református kollégium Zilah 20,1 km-re A több mint 350 éves múlttal rendelkező tanintézmény ma a Colegiul National Silvania román nevet viseli. Múltbeli nevei: Zilahi Református Gimnázium, Wesselényi Miklós Református Kollégium, Ady Endre Középiskola, Reál-Humán Középiskola, Matematika-Fizika Líceum, Elméleti Líceum. Katolikus templom Zilah 20,2 km-re A Meszes lábánál elterülő Zilah, már a honfoglalás idején lakott település volt. Érdekes, hogy alul üzletek vannak. Ez mar nem olyan volt mint a reformacioe. Átutazóban Zilahon, megálltunk a templomnál, elrejteni egy új dobozt. Vigadó Zilah 20,2 km-re Az 1895-1899 között, XVIII-XIX-dik századi előzményekkel épült Vigadó műemléképület, kódja SJ-II-m-B-04992. A zilahi Vigadó, az egykori városi színház (mai nevén Transilvania) épülete a Iuliu Maniu tér 5-7 szám alatt található. Református templom Zilah 20,3 km-re Zilah református temploma eredetileg római katolikus. Szép templom, rendezett kertecskével. Szilagysagban csavarogva ide is elerenk. Bár BabBerci két bejáratot is megadott, ahol be lehet menni, én egy harmadik irányból érkeztem ide. RH5448 A Berettyószéplak melletti víztározón áthaladó viadukt az észak-erdélyi A3-as autópálya egyik leglátványosabb része. Az építkezés befejezése után ez lesz Délkelet-Európa legnagyobb viaduktja, Európában a második leghosszabb.
Történelmi-kulturális értékek - Szilágy megye * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Báthory várkastély adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Szilágysomlyó térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Szilágy megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
Hozzászólások
- Látogatható a várkastély, már ami maradt belőle. Amikor ott jártunk, a kapu nyitva volt, és éppen egy lagzis fényképezkedés zajlott.
- A láda hiányos volt, egy lapot találtunk benne. Csigavára koordinátái nem voltak benne.
- Elég szép a látvány, nem zavart meg senki a keresésben, de sajnos mégsem találtuk meg a dobozt. Úgy tűnik egy kicsit módosult a rejtek környéke.
- Megtalaltuk, megpihentunk a padon de a feredest inkabb kihagytuk. A feredo tenyleg siralmas alapotban van.
- Szerintem aki sokat jár túrázni és erdőben kirándul, az sokkal többször találkozik macival mindsem gondolná. Illetve ők találkoznak velünk, de mi nem is tudunk róla, nem mindig vesszük észre.
- Döbbenetes látvány a hirtelen elénk tárulkozó kőfal, melyet együtt csodáltunk meg. Ennél csodálatosabb már csak a közös vacsora volt, a Basakereszttátinál, ahogy az öregek ismerik.
- Matematika országos verseny keretében miközben a mások ebédeltek megkerestem a rejtekhelyet..
Sikerült eljutni Szilágysomlyó környékére? Tetszett a Báthory várkastély? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
|
|
|  |
|