 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |
|
Orbán Balázs így ír Balaskó váráról, A Székelyföld leírása című művében. Szentmihálytól a Köd szép fenyvesei között vezet az ut Szenttamásra, ennek közelében egy dombocskát Balaskó várának neveznek. Valószinüleg a Jenőfalván lakott ily nevü primor családnak lehetett itten vára, melyet azonban most nyomtalanul eltörölt az idő hatalma. Térképek, reklámmentes és részletes leírások, hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Kőcsonka - Balaskó vára felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: 9427  Útjelző  X. Megfosztás  Madéfalvi emlékmű  Tájékoztató tábla  Az Egyeskő  Kopjafa és műalkotás  Ablak 2  Málnavész sziklái 3  Képzőművészeti installáció  Kecskekő 2  Kilátás a Juh-patak völgyére
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kőcsonka Balaskó vára fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel Balaskó vára és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kőcsonka!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)  Kőd-vonulat 1,4 km-re A Kőd-vonulat kakukkfióka a Csíki-havasok kristályos palából, mészkőből, dolomitból, de főleg kárpáti flis homokkőöszletből felépült tömegéhez képest. Vulkáni kőzetek, kevés törmelékanyag alkotja, felgyüremlett magmatikus kőzettömeg. Kőd-vonulat Csíkajnád. Két honvédkereszt a Sándor oldalán 1,4 km-re Sándor oldala tetején, a vasút melletti parlagok muzsdáján ért halálos lövés két magyar katonát. Két honvédkereszt a Sándor oldalán Csíkajnád. Keresztjeiket évtizedekig Sipos Mihály (1916-2007) gondozta.
 Szent Ilona-kápolna 1,7 km-re Szent Ilona 248-330 között élt, Constantius császár felesége lehetett, Nagy Konstantin császár édesanyja. Szent Ilona-kápolna Csíkajnád. Ajnád második védőszentje Szent Ilona, augusztus 18-án ünnepelik.
 Vilma-csorgó 1,9 km-re Az elnevezés a mai lakosaira, illetve a hajdani Vilma nevű személyre utal. Vilma-csorgó Csíkajnád. A csíkajnádi Templomtértől északnyugatra induló utca neve a Kurkók (Vilmák) utcája.
 Szent István katolikus templom 2,1 km-re Csíkajnád első templomát 1514-ben a Bernáld-család építette, a kápolnát később kibővítik. A jelenlegi templom 1846-ban épült, a régi helyébe. Szent István katolikus templom Csíkajnád.
Történelmi-kulturális értékek - Hargita megye * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Kőcsonka adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Balaskó vára térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- Erdővidék Kuvaszó-patak vízesése - Napsütéses őszi napon indultam ujrafelfedezni Erdővidék szépségeit.
- Miutan a juhaszkutyak odebballtak Szacsvai panoráma - Megtalaltuk, miutan a juhaszkutyak kiugattak magukat es odebballtak.
- Teljes kapacitással működik Mosógép Dédabisztra - Útban az Istenszéke felé megálltunk megnézni az félautomata mosógépet.
- Feredő Répás medence Zalánpatak - Megtaláltam a dobozt.
- A csók kútja Ojtoz vára - Ma már csak gyászos helyszín.
- Csiksomlyo szelleme Szent István-korona Csíksomlyó - Megtalaltuk Aron-bv-vel egyutt kihasznaltuk Szent Andras napjat.
- Szabadstrand Fülemüle-tó Torda - A rejtek-fa körül néhány strandoló heverészett pokrócokon, és strand-ágyakon, egy hölgy húszlépésnyiről figyelt minket a napszemüvege mögül, miközben eljátszotta, hogy máshova néz.
- Kar lenne a labadert A színpad Perkő - A lábadért kár lenne Gábor.
- A rejtés után tíz évvel Új ortodox templom Récefalva - Miután másfél hónappal ezelőtt elszalasztottam a récefalvi látnivalók megtekintését, most visszatértem a környékre.
- Kogombak Kőgombák Csicsói-Hargita - A Hargita csodalatos helyei.
Sikerült eljutni Balaskó vára környékére? Tetszett a Kőcsonka? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
|
|
|  |
|