 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |
|
Fehérkő-hasadék.. Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Fehérkő-hasadék felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: A vár  Kopjafák  A toronyból  6053
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Fehérkő-hasadék fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Fehérkő-hasadék!
|
A 3,44 km távolságra található, legközelebbi település, Biharrósa turisztikai látnivalói. Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után) RH3625 A Rosia patak szurdokvölgyében több kisebb, érdekes barlang található. Egy kisebb csapattal tettünk látogatást a barlangba. A legújabb technológiával berendezett és kivilágított Farcu kristálybarlang legszebb része a kristálygaléria. Vízimalom Biharrósa 4,9 km-re A 19-dik századi fából készült vizimalom még most is működőképes, ez az egyetlen a környéken, amelyet még használnak. A malom működési szerkezetét a szárnytárcsás vízikerék alkotja, melyet az átirányított vízhozam mozgat, kifolyócsatornán át elterelve a vizet. RH5293 Az Ajtófélfa csűr (Sura Usorilor, Az ajtófélfák csűrje) egy természetes híd Biharkaba (régebbi nevén Kebesd, románul Cabesti) mellett. A román nyelvben a sura csűrt, az usori ajtófélfákat jelent. A Csendes-völgy (Ajtófélfák völgye, Valea Stramturii, Stramtura Valea Usorilor) és az Oszoly-völgy (Valea Osoiului) találkozásához közel található. RH2388 Régóta szerettem volna eljutni a Vida-tóhoz, érdekelt ez a különös tölcsér alakú túlfolyó. A Vida tó érdekessége hogy egy óriás betontölcsér van a tóban amin keresztül folyik le a víz. A napokig tartó esőzések után a vízszintje megnőtt, így még látványosabb volt a túlfolyó. RH2171 Összhosszúsága 4750 m, a Mézged völgyében helyezkedik el, a Királyerdő hegység délkeleti részén. Mutatós már a barlangportál. A mézgedi Czárán Gyula-cseppkőbarlang egyike a Romániában található, elsőként karbantartott, valamint hosszú idők óta nyilvántartott leghosszabb barlangoknak.
Természeti értékek - Bihar megye * Részletek bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Fehérkő-hasadék adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Bihar megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
Hozzászólások
- Megtaláltam, útban Csíkszentgyörgy felé, egy kis kitérővel. Valóban ingatag és mondjuk súlykorlátos, de még egyben vagyok.
- A csikszépvizi EKE-táborból egy szép séta alkalmával találtam meg ezt a geodobozt. Innen nagyon szép rálátás van a tóra és környékére.
- Szebeni geodoboz az új híd lábánál. A bejegyzés címeként a rejtekhely nevét adtam meg - mint eddig.
- A Dénes István emlékdoboz ottjártad előtt már több mint 6 évvel be volt jelentve. Lehet elkerülte a figyelmedet.
- A rókával kapcsolatosan, én úgy tudom, hogy ha keresi az ember kozelseget akkor veszett. Lehet, hogy maskepp van de en igy tudom, ha valaki tud pontosabbat akkor arra en is kivancsi lennek.
- Füst, füst es meg egyszer füst. Mar Debrecen utan lathato a nagyvaradi negativ szymbol, pro natura in romania.
- Köszönöm az információt. Föleg a térképnézőnek örvendek nagyon, mert nekem óriási segítséget jelentett.
Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Fehérkő-hasadék? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
|
|
|  |
|