Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Szigligeti Ede emlektabla Nagyvarad

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés
 

Szigligeti Ede emlektabla Nagyvarad 2008

Térképek, reklámmentes és részletes leírások, hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Szigligeti Ede emlektabla Nagyvarad felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Faragott kőből épített épület Oltbogát ortodox templom
Faragott kőből épített épület
Réka vára Réka vára
Réka vára
Parasztvár - 4 Parasztvár Szászkézd
Parasztvár - 4
Elválasztva
Elválasztva
Várfal - 2 Tótfalud Szentmihálykő
Várfal - 2
Szántóföld mellett Nyárádmagyarós dombok sírhalmok piramisok
Szántóföld mellett
A várfal Kézdialmás
A várfal
Erotika Jézus hágója keresztút Csíksomlyó
Erotika
Borziatelep tava 3 Borziatelep tava tó
Borziatelep tava 3
Tengerszem Mohos tőzegláp
Tengerszem
Kőzúgó Csomafalva Kőzúgó Gyergyócsomafalva
Kőzúgó
Bulbuci-kő 10 Bulbuci kő
Bulbuci-kő 10

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Szigligeti Ede emlektabla Nagyvarad fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Szigligeti Ede emlektabla Nagyvarad!

A legközelebbi település Nagyvárad, 0.57 km távolságra található.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)
Szigligeti Színház
Szigligeti Színház 30 m-re
Egy kis séta a központban, na meg láda keresés. A váradi láda-kereső séta második állomása. Szigligeti Színház Nagyvárad. A Fellner-Helmer bécsi tervezőintézet tervei alapján, 1899-ben kezdik el a színház építését neoklasszicista homlokzatú, neorokkokó belsejű stílusban. Váradi tartózkodásom alatt egy nosztalgikus séta keretében.
Ady Endre emlékmúzeum
Ady Endre emlékmúzeum 320 m-re
Váradi tartozkodásom alatt, egy nosztalgikus séta keretében kaptam meg a geodobozt. Bevallom őszintén, hogy nem tudom mit jelent a fiszlikolás szó. A központban való fiszlikolás közben ide is eljuttunk. Ady Endre emlékmúzeum Nagyvárad. A park közepén lévő kicsiny emlékmúzeumot 1957-ben létesítették, abban az épületben, amelyikben a múlt századi Mülleráj üzemelt. Nagyváradi sétánk alkalmából ezt is megkerestük.
Garasos híd
Garasos híd 340 m-re
A megadott helyen, a megadott koordinátáknál találtunk egy geoládát. Garasos híd Nagyvárad. Valamit megtaláltam, vagyis egy geodobozt találtam meg. Váradi tartózkodásom alatt, egy nosztalgikus séta alkalmával ezt a geodobozt is megtaláltam. Megkerült egy filmes geodoboz ami kikandikált a rejtekhelyről.
Kocka alakú lombkoronák 370 m-re
Állítólag ez az első ilyen megoldás az országban, a nagyszebeni Acélmunkások utcában terveznek még hasonlót. Kocka alakú lombkoronák Nagyvárad. Nagyváradon, a Zöldfa (Vasile Alecsandri) utcában tizenkét Carpinus Betulus fa lombkoronáját kocka alakúra alakították ki.
Nagyváradi Egyetem Gyógyszerészeti Kara 480 m-re
Középület 1893 1894. Nagyváradi Egyetem Gyógyszerészeti Kara. A Nagyváradi Egyetem Gyógyszerészeti Karának épülete, az egykori Kereskedelmi Csarknok.
Petőfi Sándor mellszobor 910 m-re
Petőfi Sándor park, Nagyvárad. Petőfi Sándor mellszobor Nagyvárad. Petőfi Sándor mellszobor, a róla elnevezett park végében, közel a sétálóutcához - 1991.
Római katolikus bazilika
Római katolikus bazilika 1,2 km-re
Római katolikus bazilika, Szűz Mária mennybemenetele római-katolikus székesegyház - Nagyvárad. Egy nagyváradi séta első találata. Római katolikus bazilika Nagyvárad. Nagyváradi tartózkodásom alatt megejtett nosztalgikus séta alatt kaptam meg ezt a geodobozt.
A nagyváradi vár
A nagyváradi vár 1,2 km-re
Ezen a 150 000 négyzetméteren, 9 évszázadon át egyik itt álló építménynek sem volt nyugodt története. A nagyváradi vár. Régóta meg akartam látogatni ezt a várat, olyasmit is hallottam róla, hogy annyi ablaka van, mint ahány nap van egy évben. Érdekes a fenti hozzászólás ékezet- és szóhasználata, népi hiedelmen alapuló tartalma. Ha ez egy másik játék lenne, egy másik játszótér, és nem én írnám ezt. A Püspöki palótának van 365 ablaka.
Gomba-kilátó
Gomba-kilátó 1,4 km-re
Gomba-kilátó Nagyvárad. Innen nagyon szép körképet láthatunk Nagyváradról és környékéről.
RH2869
Első és legnagyobb problémája Nagyváradnak a CET, amely meleg vízzel és fűtéssel látja el a várost. CET Nagyvárad. Érdemes rákattintani a ládaoldalon, a gugli-térképre mutató hivatkozásra. Füst, füst es meg egyszer füst. Igen, ez az úgynevezett Gugli Utcakép, vagy Utcanézet. Ha elég mélyre mész, látszik a rejtek-fa is.
Püspökfürdő 7,9 km-re
Nevezetessége a termálvizu tóban nyiló tündérrózsa. Püspökfürdő. Püspökfürdo, kemping és fürdotelep, Nagyváradtól 8 km-re található.
Betfia-zsomboly 10,7 km-re
A Somlyó-hegy fél hektáron elterülő paleontológiai védett terület, Betfia falu határában. Betfia-zsomboly Somló-hegy Betfia. A védett terület látványossága, a Betfiai kráter, amely 80 métert meghaladó mélysége miatt csak barlangászok számára látogatható.
Bihar földvára 12,4 km-re
A hajdani Biharvár, Bihar vármegye névadó székhelye lett. Hatalmas méretű földvára hazánk legimpozánsabb ilyen jellegű emléke. Bihar földvára.
Körösszegi vár lakótornyának romja
Körösszegi vár lakótornyának romja 20 km-re
A várat a Borsa-nemzetség építtette a tatárjárás után, a XIII-XIV-dik században, lakótornya 25 méter magas. Körösszegi vár lakótornyának romja. 1291-ben itt halt meg IV-dik Kun László magyar király, 1604-06-ban Bocskai hajdúi rombolták le.
Várhegy
Várhegy 21,6 km-re
A tasádfői Várhegyet 1968-ban fedezték fel, több ásatás volt a helyszínen 1969-1984, 1994-1996, 2007-ben. Az ásatások során több egymásra telepedett kultúrát találtak, az első már az újkőkorban létezett, de kora bronzkori telepre utaló nyomokat is találtak. Várhegy Tasádfő.

Történelmi-kulturális értékek
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Teljeskörű hozzáféréssel

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Szigligeti Ede emlektabla Nagyvarad adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

    • Élmény volt Kisvasút állomás Vármező - A főút felől közelítettük meg, a Nyárádon át és tovább mezítláb.
    • Angyalláda Angyaljárás Gyergyószentmiklóson - Késéssel ugyan, de annál nagyobb izgalommal és örömmel kotortam elő a legigazibb kincsesládát, és a benne rejlő szívhez szóló ajándékot.
    • Marosvásárhelyi református temető Bolyai Farkas almafája Marosvásárhely - A temetőben járva, megkerestük ezt a geodobozt is.
    • Ket lada Rapsonné vára Szováta - Szombat delutani tura Imre kollegammal es 6 eves, navigatorra avanzsalt kisfiaval Istvankaval.
    • Az ötödik Református templom Borberek - A mai utam utolsó, ötödik geodoboza.
    • Élő barokk kastély Teleki kastély Gernyeszeg - Egy rendezvény alkalmából voltunk a kastélyban, így sikerült alaposan körbejárjuk.
    • Tusnádfürdő túra 2 Vártető II kilátó - Ez volt a második állomásunk.
    • Geoládát nem sikerült ott rejteni Madártemető Bánya-patak feje - Pont a múlt héten, csütörtökön voltam a Bánya-patak fejénél.
    • János bácsi és a geocitrom Geocitrom Szent György Napok 2016 - Ha nem jön János bácsi a geocitromra, akkor a geocitromot visszük János bácsihoz :-).
    • Kakukk-hegyi barangolások Hegyi menedékhely Kakukk-hegy - A Dél-Hargita általam kevésbé ismert helyeit kerestük fel a Fő Rejtekhelyvadásszal, egy szép napsütéses szeptemberi napon.
    • Hogy én is hozzászóljak Vártemplom Sepsiszentgyörgy - Nekem tavaly október óta elő van készítve a doboz, hogy valamikor odateszem a Vártemplomhoz.
    • A kézdimartonosi fürdő Kézdimartonosi feredő - Tetszett, hogy rendben van tartva a fürdő, a környéke, hogy asztfaltos úton tudtuk megközelíteni.
    • Egy völgykatlan vízesése Kuvaszó-patak vízesése - A mai napra Erdőfüle és környékének a rejtéseit terveztem megkeresni, a csíkszentimrei Büdösfürdő felől Erdőfülére vezető úton érkeztem.
    • Újabb templom Református templom Aranyosgerend - Kívülről próbáltuk megközelíteni a templomot és nem volt könnyű dolgunk, mert nagy volt a fű és a bozót.
    • Új doboz vagy a régi? Ika vára Felsőcsernáton - Nemrég cseréltem ki a geodobozt.

    Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Szigligeti Ede emlektabla Nagyvarad? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

    Látnivalók

    Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

    [ Fel ↑ ]
    A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2026 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 20 év, 1 hónap és 19 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!