Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Német katona sírja - Bálványos-pataka

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés
 

Egy német katona sírja - Bálványos-pataka, 12/a főúttól körülbelül 4,5 km. A front elvonulása után a hegyekben lemaradt és nyugat felé menekülő német katonát orosz katonák lőtték le a patak partján...

Térképek, reklámmentes és részletes leírások, hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Német katona sírja - Bálványos-pataka felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Ősfenyves Tolvaj-kő
Ősfenyves
Szoros Erdőfalva szoros barlangvár
Szoros
A régi központ, ma Egyesülés-tér Barcarozsnyó Mária királynő tér piactér
A régi központ, ma Egyesülés-tér
Betongyűrűbe foglalt forrás Rajta borvíz forrás Bélbor
Betongyűrűbe foglalt forrás
Faházikó Hegyi menedékhely Naskalat
Faházikó
Szikla Málnavész Szentegyházasfalu Hargita
Szikla
Elszórt kőtömbök Sárkány barlang Andrásháza Andrenyászatelep
Elszórt kőtömbök
Korlát Gavrii hegyese Havasnagyfalu
Korlát
Tavacskák 1 Piski arborétum dendrológiai park
Tavacskák 1
Régi és új Ladók Cifra viadukt völgyhíd
Régi és új
Az Egyes-kő Vigyázó kő
Az Egyes-kő
Kopjafa Bibarcfalva
Kopjafa

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Német katona sírja Bálványos-pataka fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Bálványos-pataka és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Német katona sírja!

A 2 km távolságra található, legközelebbi település, Bálványospataka turisztikai látnivalói.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Német katona sírja Bálványos-pataka közelében?
(részletek bejelentkezés után)
Muhos pataki népi fürdő 4,5 km-re
A gyimesközéploki Hidegségpatakán felfele haladva 10 kilométerre érjük el a Muhos patakot. Marosvásárhely felé tartottam, és szokás szerint nem a legrövidebb, leggyorsabb utat választottam. Muhos pataki népi fürdő. A ma este koronája a Muhos pataki fürdő, ami egyre csak épül és szépül. Eljöttünk a világ végére egy kis csendért. Itt található egy Büdös víz nevű forrás, melyet az 1960-as évek végén, 1970-es évek elején gyógyfürdőként hasznosítottak egy kétkádas kis helyiségben. Osszejartuk az Ilia-hagot, a hadi utat, a Javardot, a Hidegseget (koustokkel zugokkal), az Aranyos-hagot (Mihalyszallasa), stb.
Osztrák-magyar katonák sírja 4,6 km-re
Ismeretlen osztrák-magyar katonák sírja Felső-Szalatna csúcsától 150 m délkeletre. Mihály szállásától a Felső-Szalatna csúcsáig tart az a lövészárok rendszer, amelyet 1916-1ö17 telén az orosz csapatok ellen építettek ki a monarchia csapatai. Osztrák-magyar katonák sírja Felső-Szalatna csúcsa.
Rudolf Stuter bajor katonatiszt sírja 5 km-re
Egy német, valószínűleg bajor katonatiszt, Rudolf Stuter sírja. Rudolf Stuter bajor katonatiszt sírja. Kőkereszt a 12/A út mellett, a jobb oldalon.
Magyar katonák sírja 5,6 km-re
Az adatok szerint 15 katona neve, csapatteste ismert, a kőoszlop Páll Lajos hadnagyé. Magyar katonák sírja Tarhavas pataka. 18 magyar gyalogos, huszár, tüzér és honvéd sírja - Tarhavas pataka 324 szám, 3,9 km a 12/a főúttól - 1916 december 8 - 1917 szeptember 7.
Régi zsidó temető 6,1 km-re
A doboz a helyén van, és megtalálta jkgabor is. Régi zsidó temető Gyimesközéplok. Közel a hidegségi letérőhöz, a vasúti őrházzal szemben parkoltam. Látszik, hogy nem marad senki, aki gondozhatja a temetőt.
Világháborús katonák sírja 6,1 km-re
Ötven, név szerint ismert I. világháborús katona sírja a görög-keleti temetőben, melyet még nem jelöl emlékkereszt. Világháborús katonák sírja Görög-keleti temető.
Sarlós Boldogasszony kápolna 6,3 km-re
A Sarlós Boldogasszony tiszteletére felszentelt, a Hidegség völgyéhez tartozó Bándpatakán található templomot 1927-ben építették - 2001-ben kibővítették, majd 2004-ben egy új toronnyal toldják meg. Már sötétedés után érkeztem a helyszínre. Sarlós Boldogasszony kápolna Hidegség. Azért az utóbbi időben szerencsére leaszfaltoztak egy-két utcát, itt a Gyimesekben, mert hajdanában, ilyenkor nagyon meg volt olvadva.
Bunkerek az Árpád-vonalon 6,4 km-re
A Nagy-patak völgyében összesen 5 régi, az egykori Árpád-vonalhoz tartozó bunker maradványa található, ebből 4 a völgy bal oldalán van. A geodoboz a második bunkernél van elrejtve. Bunkerek az Árpád-vonalon Gyimesközéplok. A geodoboz a helyén van. A zsidó temetőtől jó kapaszkodón kell feljönni a rejtekhez.
Fa harangláb 6,7 km-re
A mutatós fa harangláb becsületesen ki van kötve a négy sarkánál, sodronykötéllel. Az út és a parkoló le van aszfaltozva a temető alatt. Amint közelebb kerültem a haranglábhoz, már messziről látszott, a deszka alatt. Fa harangláb Hidegség. Az Urunk színeváltozása római katolikus harangláb a dombon, Hidegség temetőjének közepén emelkedik az ég felé.
Hidegség 6,7 km-re
Hidegség a Gyimesek második legrégebbi települése a Gyimesi-szorosnál létrejött Sáncpataka után. Amikor a tatárveszély megszűnt, elkezdődött a Gyimesek gyors benépesedése, a Tatrosba ömlő patakok völgye is mind beépült. Hidegség.
Gyimesközéplok 7,1 km-re
A forrástól a Tarhavas lábánál levő Gyimesi-szorosig, 30 kilométeren végighúzódó Tatros-völgyét nevezik Gyimeseknek. Gyimesközéplok. Három nagy település alkotja: a legfiatalabb Gyimesfelsőlok, Gyimesközéplok és Gyimesbükk.
Négy ismeretlen magyar honvéd sírja 7,3 km-re
Négy ismeretlen magyar honvéd sírja - Hegyes-havas, 1944 augusztus-szeptember. A Hegyes-havas csúcsa alatt körülbelül 100 m északra, az egykor lőállás mellett. Négy ismeretlen magyar honvéd sírja Hegyes-havas.

Természeti értékek - Bákó megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Teljeskörű hozzáféréssel

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Német katona sírja adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Bálványos-pataka térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

    • EKE01 Vasútállomás Gyergyószentmiklós - A gergyószentmiklósi vasútállomás mellett elrejtett geodoboz.
    • A Garcsin völgyéből a Nagy-kő havasra Garcsin mezeje Nagy-kő havas - A drájvinos Nagy-kő-túrából hazafele tartva, bár nagyon siettem, nem hagyhattam ki a Garcsin-mező szűz geodobozát.
    • Tatárlik Csala tornya Vargyas-szoros - Először a Tatárlik feletti kilátóhoz másztam ki, ahonnan nagyon jó a kilátás, majd visszaereszkedtem az ösvényen a Tatárlikhoz és a Csala tornyához.
    • Mi kerestuk Vár sétány Marosvásárhely - De nem kaptuk meg, lehet hogy eltunt.
    • Kovásznai siklópálya Kovásznai siklópálya - Vasárnap a kovásznai sikló aljában kerestem a geodobozt, amíg rá nem jöttem, hogy csak a segédpont helyén keresem a geodobozt.
    • Érdekes kápolna Szent Benedek-kápolna Görbepataka - Különleges építésű kápolna.
    • Megvan Csonkatorony Csíkszenttamás - Otletes rejtek.
    • Az eddigi legkisebb mágneses doboz MOGYE Könyvtár Marosvásárhely - Mivel a pontgyűjtés volt a mai cél, megkerestük az orvosi egyetem közelében levő mikró dobozt.
    • A sáromberki Teleki kripta Teleki kripta Sáromberke - Sáromberke látnivalói közül ehhez a rejtekhelyhez a kriptát mutatnám be.
    • Kivágott fa? Evangélikus erődtemplom Szászhermány - Vasárnap délutáni csend, alig volt valaki a szaszhermanyi vár körül.
    • A patak felől kikapaszkodva Magyarvár a Tömösi-szorosban - A patak felől közelítettem meg az emlékművet.
    • ládakeresés a Nagy-Mihály sípályán Mihály-havas Madarasi Hargita - Úgy néz ki, hogy a hullámok elköltöztek, de a láda nélkül.
    • Mi voltunk az elsők Kis-Beszterce - A noteszben is mi voltunk az elsők.
    • Think outside the box Kossuth-forrás Borszék - Kezdettől fogva kinéztem magamnak azt a sarkat.
    • Remek rejtés Szovjet Hősök Temetője Marosvásárhely - Mindenszentek utáni nap jártam erre, kihasználtam a lehetőséget egy kis dobozkeresésre, rejtésre is.

    Sikerült eljutni Bálványos-pataka környékére? Tetszett a Német katona sírja? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

    Látnivalók

    Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

    [ Fel ↑ ]
    A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2026 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 20 év, 1 hónap és 22 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!