Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Vargyas tavai

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 

Vargyas tavai

1954-1989 között, a Vargyas falu közelében végzett bányászati munkák során, itt-ott elérték a talajvizet. Ez a környéken több tó megjelenéséhez vezetett.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Vargyas tavai felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Itató Kecskekő
Itató
A templom ajtaja Nagykapus Grosskopisch
A templom ajtaja
Úton a gerinc felé Székelykő
Úton a gerinc felé
Bözödi halomsírmező Bözöd halomsírmező bözödi halomsírok halmok
Bözödi halomsírmező

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Vargyas tavai fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Vargyas tavai!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 2,33 km távolságra található, legközelebbi település, Vargyas turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: A Rika
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Vargyas tavai közelében?
(részletek bejelentkezés után)

Útban a Rika-erdei kora középkori erődítményrendszer felé, a Rika-patak völgyében vezető földúton, kelet felől érkezve, először balkéz felől a Réka királyné sírjának nevezett patak parti sziklához érkezünk. A régi megyei úton kerékpározva (Felsőrákos és Oklánd útvonalon), észrevettünk egy kis táblacskát ami a Réka királynő sírjához irányít. A legnehezebb a kis szikla megtalálása volt az aljnövényzetben. Többször is voltam itt, de csak később tudtam meg, hogy geoláda is van.
Oroszlános emlékmű - Vargyas 2,2 km-re
A vargyasi Elesett hősök emlékműve, vagy helybeli név szerint Oroszlános emlékmű, a Fő út és a Temető utca kereszteződésénél található, 50 m-re északra a Polgármesteri Hivataltól. Tervezője Tompa József, 1931-ben állították fel.
Református templom - Vargyas 2,4 km-re
Vargyas Erdővidék festett bútorkészítéséről és fafaragásáról híres települése. 1334-ben plébániatemploma volt, a régi templom a falu felső felében állott. Ezt a dobozt nappal, szerintem, lehetetlen megkeresni.

A lelőhely legmagasabb pontja az egykor romokkal koronázott 684 m magas Hegyes- vagy Boldi-tető. Miután a megadott koordináták 10 méteres körzetében hiába kerestük, megvizsgálva minden fát, végül a doboz várnál levő fa gyökerei közül került elő. Előző Likaskői felfedezésünkön felbuzdulva nézelődtünk doboz után az Attila váránál, és meg is találtuk azt. A honismereti túrasorozat egyik célpontja volt a Rika-erdei erődítményrendszer, és ekkor találtuk meg a ládát. Attila vára a Rika-erdei kora középkori erődítményrendszerhez tartozik, Felsőrákostól 6 km-re északnyugatra, a Sóskút (Nádas) és Rika patakok között, enyhe lejtésű hegylábon helyezkedik el.
Réka vára - Rika-erdei erődítményrendszer 3 km-re
A lelőhely legmagasabb pontja az egykor romokkal koronázott 684 m magas Hegyes- vagy Boldi-tető. A doboz rendben van, habár kissé átnedvesedett. Minden a legnagyobb rendben. Honismereti túrán találtam meg, teljesen új ruhájában, a Rika várát. Réka vára a Rika-erdei kora középkori erődítményrendszerhez tartozik, Felsőrákostól 6 km-re északnyugatra, a Sóskút (Nádas) és Rika patakok között, enyhe lejtésű hegylábon helyezkedik el.
Likaskő Olasztelek 3,2 km-re
Mely élénken kiválik a lapos rét füves, zöld színéből. Az eredeti rejtekhely a Likaskő falában volt. Sajnos eseslevi megjegyzését figyelembe véve sem jutottam eredményre. Először azt hittem, le kell másszak a lyukba, de aztán észrevettem a rejteket. Olasztelek határában, közel a felsőrákosi úthoz, egy lapos kőkúp tűnik az arrajáró szemébe.
Mária-borvízforrás Darabonta Vargyas 3,3 km-re
A Kormos és Vargyas vize egyesülésénél, a Darabonta nevű helyen fakad fel e térség legjelesebb ásványos forrása, a rákosi borviz, melyet gyakran borszéki gyanánt is hordanak szét. Hagyomány szerént azon helyen, hol most e borvíz (savanyúvíz) felbuzog, a hunok bejövetelekor tó volt, mely Csodástó-nak hivatott.
Bolond-borvíz Olasztelek 3,8 km-re
Az olaszteleki Bolond-borvíz a Kormos-patak és az egykori Malom-árok találkozása közelében, attól délkeletre található. Nevét időszakos feltöréseiről kapta, úgymond bolondosan tört elő és tűnt el újra.

1235-ben Cormosbach néven szerepel, mely települést Felsőrákos elődjének tekintenek. Pont 15-én voltam ott, a templomban az ünnepélyre készültek.

Vargyas tavai románul - in limba romana: Lacurile de langa Varghis


Természeti értékek - Kovászna megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Teljeskörű hozzáféréssel

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Vargyas tavai adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Látnivalók

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Mar alig varjuk az uj koordinatakat.
  • Valahogy mindig úgy jön össze, hogy a temetőkbe csak estefele jutunk el. Nem mondom ennek is megvan a maga varázsa.
  • A falu képe ellenben követendő példa minden település számára. Tiszta, rendezett, csupa-csupa virág.
  • Részt vettünk a megemlékezésen. Megható pillanatokban volt részünk.
  • Ma este kibicikliztem Zsögödfürdőre, a borvízforráshoz. Vittem magammal egy új dobozkát, ha esetleg dobozcserére lenne szükség.
  • A sziklaalakzatok gyönyörűek, változatosak. Örömmel fedeztem fel a Sárga hagymát (Allium flavum), mivel nálunk a sziklákon lila virágú hagyma nő.
  • Első szűz ládánk, így a mai nap kétszeresen ünnep volt számunkra. Köszönjük a rejtést, így most már két geoládája is van a csíkszépvízi víztárolónak.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Vargyas tavai? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 20 év, 0 hónap és 0 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!