Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Református templom - Magyarfráta

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 

Református templom - Magyarfráta

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Református templom - Magyarfráta felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Harang Petele fatemplom
Harang

Postaláda Bors család kúria kapu Csíkszentkirály
Postaláda
Anna-kápolna Ditró barlangi forrás tanösvény
Anna-kápolna

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Református templom Magyarfráta fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Magyarfráta és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Református templom!

A 0,51 km távolságra található, legközelebbi település, Magyarfráta turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)
Bazsarózsa-rezervátum Mezőzáh 7,3 km-re
A bazsarózsa állítólag április végén, május elején nyílík, a virágzás néha csak pár napot tart. Kiprovokáltam? Nem bánom az hasonló provokációkat. Újra itt.
Paulownia-ültetvény Bozsortanya 10,2 km-re
A Bozsortanya (egykori Illyés-tanya) közelében, a mezőzáhi és a mezőméhesi tó között található ültetvény valószínűleg a Paulownia tomentosa (molyhos) faj, az illatos császárfa. A Paulownia nemzetség 6-17 fajt tartalmaz, Anna Pavlovna Romanova holland királynő (1795–1865) tiszteletére nevezték el.
Ugron-kastély Mezőzáh 12,6 km-re
A Marosludas és Nagysármás közötti úton haladva, messziről feltűnik a Mezőzáh fölé emelkedő dombtetőn magasló kastély. A kastélyban ma csak a szú és a penész működik sajnos. A mezőzáhi Ugron-kastély építészeti elemeinek és a naptári számoknak az összekapcsolása valószínűleg csak turistacsalogató kitaláció. Déli órában érkeztem a kastélyhoz, mely tárt kapuval, elhagyottan, és egy álmos kutyával fogadott.
Mezőszakáli eper Bábod 14,5 km-re
A Bábod falu 25 szám alatti Mezőszakáli Eper-ültetvényen (románul Capsuni de Barbosi) mindenki magának szedheti az epret, előre elkészített kosárkákba. Az árról és a nyitvatartásról érdeklődni lehet a következő telefonszámokon: 0748-410545 vagy 0758-873440 (román nyelven).
Uzdiszentpéter 15,2 km-re
Később így szerepel a forrásokban: 1348-ban Ozdizentpéter, 1587-ben Zentt Péter. 1305-ben Scenpetur néven írják az oklevelek.

Történelmi-kulturális értékek - Kolozs megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Teljeskörű hozzáféréssel

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Református templom adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Magyarfráta térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Látnivalók

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kolozs megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • A Szépvízi-víztároló mellől induló Szénás-úton közelítettem meg a helyszínt. Egy darabig aszfalton lehet haladni, majd döngölt talajúton egészen a Motorsirülő közeléig.
  • Ott voltunk a rejtésnél. A Székelyek Nagy Menetelésére, na meg a Nagy Kincskeresésre készülödve segítettünk a trekkingklubnak a rejtésben, vagyis kivártuk míg megfelelő rejtekhelyet talált és lemértük a koordinátákat.
  • A geodobozba beletettem a Good Luck Horseshoe utazó vakondot.
  • Cserediákokkal kellett menjek barlangot látogatni. Nem szívesen, mindig fáj az a sok letört cseppkő, melyet kislányként még láthattam.
  • Speciális hely mellett, spéci doboz a POI helyett. Szép rejtés, köszönjük.
  • Körbesétáltuk a kasztrumot, de nem sikerült a dobozt megkeresni zavaró tényezők, vagyis juhnyáj miatt. Érdekes építmény lehetett.
  • A tó teljesen kiszáradtnak tűnik, vízfelület egyáltalán nem látszik, azért a kilátás szép. Sajnos a dobozt nem tűri a hely szelleme, sehogy sem tudtam ráakadni, pedig meggyőződésem, hogy a megfelelő helyen kerestem.

Sikerült eljutni Magyarfráta környékére? Tetszett a Református templom? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 11 hónap és 15 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!