Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Deubel-üregek - Királykő-hegység

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (4040 turisztikai látnivaló, 24222 kép és 8256 hozzászólás)
 

Deubel-üregek - Királykő-hegység

Deubel-üregek..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Deubel-üregek - Királykő-hegység felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Deubel-üregek - Királykő-hegység képtárból:

Középső régió
Középső régió
Üregek távolról
Üregek távolról
Uregek es boltivek
Uregek es boltivek

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Deubel-üregek Királykő-hegység fotóalbumba!

Fedezzétek fel Királykő-hegység és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Deubel-üregek!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 6,34 km távolságra található, legközelebbi település, Pestera turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: A Királykő
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)
Királykő válla

RH1873
Egy keveset keson teszem fel, ami mar a multe. Végül a technikát sem kellett segítségül hívnom, mert megtaláltam pusztán a (meg)érzéseimre hagyatkozva.
Anghelide-kanyon - Nagy Kapu

Anghelide-kanyon - Nagy Kapu 1,2 km-re
A nemregiben elhunyt Pityu baratom emlekere egy Kiralyko turan voltam.
Zárt tisztás forrás - Királykő-hegység

RH4921
A Zárt tisztás forrása, annak észak felé lejtő oldalán található, kőbaba jelzi a helyét. Vize csorgóval és lappantyúval ellátott fémskatulyába van foglalva, valaki egy fémcsuprot hagyott mellette.
Zárt-tisztás - Királykő-hegység

RH2214
A Zart-tisztas a Kiralyko-hegysegben talalhato, 1800-1990 m-es magassagban, a Kozepov kozvetlen szomszedsagaban. Kelet es eszak felol oriasi sziklafalak hatarozzak meg, mig nyugatrol a Landzsa-szakadekvolgy (Padina Lancii) es delrol meg a Nagy-kofolyas (Grohotisul Mare vagy Horja Mare).
Kijárat a Zárt-tisztásról 2 óránál - Királykő-hegység

Kijárat a Zárt-tisztásról 2 óránál - Királykő-hegység 1,6 km-re
A Zárt tisztás, bár nehezen megközelíthető, nem is annyira zárt. Hat bejárata-kijárata is van, mindegyik jelzetlen útvonalon, csak saját felelősségre járjuk be ezeket.
Thermopüla-átjáró - Királykő-hegység

Thermopüla-átjáró - Királykő-hegység 2 km-re
A Plaiul Foii menedékháztól indulva, a Hidak-völgye az egyik legrövidebb út, amely az említett sziklanyeregre kiérve, kivezet a hegység derekánál, északkelet-délnyugat irányban húzódó, jelzetlen ösvényre. A Thermopüla-átjáró a Királykő-hegységben, a Középöv ösvényén található.
Vladuska-nyereg Királykő hegység Brassó megye

Vladuska-nyereg Királykő hegység Brassó megye 2,2 km-re
A La Table a Kiralyko arnyekaban huzodik meg, a tortenelmi hataron, ami a tolcsvari hagotol tart at a Nagy-Kiralykon neki a Nagy Tamasnak, es ugy tovabb a Fogaras fele. A hatar expedicionk kereteben eppen ezt a szakaszat jartuk be 2014-ben.
Stanciu barlangja

Stanciu barlangja 2,3 km-re
A keresgéléshez tanácsos sisakot tenni, ámde vigyázat, az üregben található fazék megtévesztő. A megtalálást segítő információ téves volt.
Stanciu sziklatornáca Királykő-hegység

Stanciu sziklatornáca Királykő-hegység 2,4 km-re
A szikla legszélén még nincs baj. Megtaláltam a geoládát egy havasi gyopár társaságában.
Tornyocska kapuval

RH1874
Szép kis félreeső hely. Az oldal tényleg meredek, érdemes a lábad alá nézni.
Orlowski-forrás - Királykő-hegység

Orlowski-forrás - Királykő-hegység 2,5 km-re
Az Orlowski kapitány forrása a Calinet- (ejtsd Kölinec) szakadékvölgyben található, a jellegzetes színezetű Sárga-fal aljában. Régebb jelzetlen útvonalon lehetett ide eljutni, ma a piros háromszöget követve indulhatunk ide, a Barcába ömlő Calinet-patak hídjától.
Homokos-sziklavályú - Királykő-hegység

Homokos-sziklavályú - Királykő-hegység 2,6 km-re
A Sárga-fal elnevezésű sziklafal aljából, a Calinet-völgyből érkezve, több lehetőség közül választhatunk az utunk folytatására, az egyik a Homokos- (szó szerint) sziklavályúban.
Remény menedékhely Csoránga-öv Királykő-hegység

Remény menedékhely Csoránga-öv Királykő-hegység 2,7 km-re
Az ösvény a Calinet-hídjától indul, elmegy az Oltyán-forrása, az Orlowski-forrás, a Sárga-fal, a Zerge-itató mellett, és a Rachitei-fal alá érkezik meg. A Remény- (Csoránga) menedékkunyhóhoz a piros háromszöggel jelzett túraútvonalon juthatunk fel.
Csalán-völgyi varrótű

Csalán-völgyi varrótű 3 km-re
Valamikor egy -ket evtizede itt a Kiralykon hallottam, hogy ha "remeg a labad" a sziklan "varsz a tuvel a varrogepen". Nehéz a "varrótű" közelébe férkőzni, átvergődve a borókatengeren, de megéri a fáradságot.
Szoros-patak sziklái Királykő hegység

Szoros-patak sziklái Királykő hegység 4,1 km-re
A Macska-szoros kijáratához közel, a Szoros-patak völgyében érdekes sziklaalakzatokat fedezhetünk fel. Nem is gondoltam volna, hogy jomagam, aki annyit jarom, es ismerem ezt a videket, ujdonsaggal is talalkozhatok. Évente mindszentek napja környékén, bizonyos személyes ügyek elintézése végett Brassóba kell látogassunk.

Természeti értékek - Brassó megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Teljeskörű hozzáféréssel

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Deubel-üregek adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Királykő-hegység térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Deubel útja - Királykő-hegység
Deubel útja - Királykő-hegység

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Brassó megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Sokat töprengtünk rajta, hogy hová is telepítsük a "ládát", végül erre a sziklára esett a választásunk. A turistajelzés klasszisokkal megkönnyíti a kincskeresők dolgát, hiszen egyértelmű, összetéveszthetetlenül utal a doboz helyére.
  • Minden evben felkeresunk egy femtablat, ami kozvetlenul a boltivek alatt van elhelyezve. Ferencz Gabor hegymaszonak allit emleket ez a tabla, meg a 70-es evekbol.
  • Felemas erzesekkel kerestem a dobozt. Az elejen nem talaltam meg.
  • De érdemes rászánni a skanzenre legalább egy fél napot, mert nagyon szép dolgokat lehet látni kiállítva, és finomat enni, inni. A kapu amin ki kéne menni a ládához, mindig zárva van.
  • Nem tudhatod, hogy a koordináták mennyire pontosak vagy pontatlanok, addig amíg meg nem találtad a rejteket. A geodoboz pontosan abban a nagy sziklában van elrejtve, amire a gps-ed 2 m-es pontossággal mutat.
  • Megértelek mikor azt mondod, hogy a hegycsúcsokon szoktál találkozni Istennel. Vagyunk ezzel így még egypáran.
  • Ahogy értesültem róla, hogy megjelent ez az új rejtekhely a Bod Péter könyvtárnál, befogtam a lovakat, közéjük csaptam, és lóhalálában vágtattam Sepsiszentgyörgyre. Majd amíg a lovak abrakoltak, megkerestem a rejteket :-).

Sikerült eljutni Királykő-hegység környékére? Tetszett a Deubel-üregek? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 10 hónap és 2 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!