Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Vársarka - Csíkszentdomokos

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 

Vársarka - Csíkszentdomokos

Csíkszentdomokostól 5 km-re északra, a Nagylók-patak völgyében, a 969 m magas Keresztelet-hegy csúcsától 300 m-re keletre, a patak elágazása fölé emelkedő 835 m magas dombon található a Vársarka. Területét sűrű bozót borítja.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Vársarka - Csíkszentdomokos felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Vársarka - Csíkszentdomokos képtárból:

Bejárat a vár területére
Bejárat a vár területére
Bozótos
Bozótos
A vár kútja
A vár kútja
Felhagyott bányaterület
Felhagyott bányaterület

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Vársarka Csíkszentdomokos fotóalbumba!

Fedezzétek fel Csíkszentdomokos és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Vársarka!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 3,17 km távolságra található, legközelebbi település, Balánbánya turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Csíkszentdomokos környéke
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)
Pásztorbükk - Csíkszentdomokos 3 km-re
Csíkszentdomokos határában, a Pásztorbükk nevű csúcs alatt 1816-ban emlékkeresztet állítottak, mely szomorú történelmi eseményre emlékeztet. Az Antalok patakától indulva, a Hármaskő és a Kondra kereszt érintésével zarándokoltunk a Pásztorbükkre. Én voltam az elsö.
Jó helyen jár Csíkszentdomokos 5,2 km-re
Az ügyfeleket poénos szöveggel csábító kereskedelmi egység közvetlenül a polgármesteri hivatal épülete mellett található. A Jó helyen jár a csíkszentdomokosi Központi ABC felirata, élelmiszereket, vegyiárukat és iparcikkeket forgalmaznak.
Márton Áron múzeum Csíkszentdomokos 5,2 km-re
A Márton Áron Múzeumot az egykori magyar királyi állami elemi népiskola épületében rendezték be. Ebben a régi iskolában tanult Márton Áron is, gyerekként.
Római katolikus templom Csíkszentdomokos 5,3 km-re
A templomot övező kőfal teljes épségében megmaradt, a három ráépített kapubástyával. Csíkszentdomokos kőfallal kerített római katolikus temploma a 18-dik század végén épült, Szent Domokos tiszteletére.
Ördög-hágó Balánbánya 5,5 km-re
Balánbánya előtt 2,5 km-re, a Gálkút-patak szádától indulva, az Ördög-hágón keresztül megközelíthetjük a Hagymás, illetve a Naskalat főgerincét. Túránk első állomása a hideg vizű forrás volt.
Gréces-tető Marosfő 5,6 km-re
Meglett a hatalmas nagy bukkfa, és benne a rejtés. Talán nem a legmegfelelőbb pillanatot válaszottam, borús idő volt, esőhöz is szerencsém volt. Ejszaka gyonyoru kilatas van a csiki medencere. A Gyergyói- és Csíki-medencét elválasztó, Maros és Olt vízválasztóján elkülönülten álló Gréces-tető Marosfő felett magasodik.
Ködlátó-nyereg 5,7 km-re
A Terkő-nyeregtől délre, az Ördög-hágó szerpentinjeitől délkeletre található a Ködlátó-hegy, csúcsai kilátás nélküliek, erdővel borítottak. Keleti oldala a Terkő-mezővel szomszédos, a délnyugati oldal szintén egy kiterjedt legelő. Túránk végén még kiugrottunk a nyeregbe.
Vigyázó-kő 5,8 km-re
A csiki -23 fokos kodbol jol esett a napsutesben turazni, elsonek a Vigyazo-kovet szemeltuk ki. Az Öcsém-tetőről ereszkedtünk le ide és kerestük meg ezt a geodobozt. A csucson osszefutottam egy masik csapattal, igy egyutt talaltuk meg a ladat. Az Öcsém-tető sziklafalának lábánál húzódó kőfolyást Ördög-malomnak, míg a közelében emelkedő sziklatömböt Vigyázó-kőnek nevezik.
Kilátópont Szakadát 5,8 km-re
Szép panoráma nyílik a Felcsíki medencére, a Hargita és a Görgényi-hegysegre, a Nagyhagymásra, valamint a gyimesi hegyekre. Útban Terkőről Naskalat felé találkoztunk még ázott pásztorokkal és kutyáikkal, de jövő hétvégétől szabad a pálya. "Mégiscsak jó az öreg a háznál" :) Gyerekkorom óta járom a Hagymást, de nem ismerem ezt a barlangot. Az indian nyar folyaman meg felkeresem ezt a helyet.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Teljeskörű hozzáféréssel

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Vársarka adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Csíkszentdomokos térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Látnivalók

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Erdekes hely. Szep kilatas.
  • Nem hagyhattam ki ezt a gyonyoru szep oszi napot, meg ha csak egy rovid kort is mehettem a kerekparral, amibe belefert meg, hogy ismet felkeressem a Solyomko kornyeket, es a perretz altal kuldott leiras alapjan tovabb kutassak a Banyai altal leirt opalbarlang utan. Elozetesen megprobaltam beazonositani a mai turisztikai terkepen, amelyen meglepetesemre mindjart 3 (harom) Kovespatak nevu vizfolyast is talaltam.
  • A campeniinfo szerint újraindítják a "Mocănița"-t. Nem tudom, hogy mi lesz belőle, mert a cikkben említett üzletember érintett abban, hogy Maros és Beszterce megyék között már nem működik keskeny nyomtávú vonat.
  • Mindhiába kerestük a dobozt. Sokszor járunk errefele, talán mégeegyszer megpróbáljuk.
  • Nagyon szép volt a tó a lemenő nap fényében, jól esett a tavasz első virágai között járni. A doboz könnyen meglett.
  • Gyerekkoromban jártam itt utoljára. A Hegy utcai romákról olvasva, gondoltam, hogy nagyon lepusztult hely lehet, de meglepetésemre a tó szebb volt mind ahogy elképzeltem.
  • Bar evek ota nem jartam itt, sikerult felismernem a keprol, hogy hol van a helyszin. Kicsit odebb a belso udvaron regebb finom langost sutottek, diakkorombam gyakran jartam ide.

Sikerült eljutni Csíkszentdomokos környékére? Tetszett a Vársarka? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 11 hónap és 8 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!