 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |
|
Ötvösd tava.. Térképek, reklámmentes és részletes leírások, hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Ötvösd tava felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: Kiépített forrás  Szilárdan  Részlet  Nyugat felől nézve  Kis-Szurdok-kő  Perkő 2  Obeliszk alakú kőtömb  Vár 4  Barátok kútja  Esteledik  Kis-Lomás-vízesés 8  Kápolna
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Ötvösd tava fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Ötvösd tava!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után) Buziásfürdő 14,4 km-re Buziásfürdő Temesvártól 33 km-re fekszik. Buziásfürdő. A fürdőhely jellegzetessége a város központjában levő hatalmas parkban található fából faragott sétapavilonok. Turbinák 20,3 km-re A Béga csatornán vízlépcsőként is szolgáló erőmű épületét Székely László tervezte, 1907-ben kezdték építeni. Turbinák Temesvár. Az 1910 nyarán üzembe helyezett Turbinák felszerelése két darab, háromkerekű, 560 lóerős Francis turbinából áll, 385 kilowattos, kétfázisú Ganz generátorokkal. Honvéd-emlékmű 20,7 km-re Az 1948-as Honvéd-emlékmű, vagy selyemgyártelki obeliszk, ahogy még nevezik, a Győrödi úton, a 6-os számú ház telkén áll. A Temesvár ostromában, 1849-ben elesett honvédek sírja fölé emelték, 1894 november 1-én a Temesvári Honvéd-Szobor Bizottság jóvoltából. Honvéd-emlékmű Temesvár.
Milleniumi templom 21,1 km-re A temesvári Milleniumi templom a Gyárváros központjának számító Kossuth tér közvetlen közelében, a Coronini téren található. Milleniumi templom Temesvár. A nagy, székesegyházhoz mérhető római katolikus templomot Ybl Lajos tervezte neoromán stílusban. Bolyai János emléktábla 22 km-re Bolyai János emléktábla - Jecza Péter, 1993. Bolyai János utca, Temesvár. Bolyai János emléktábla Temesvár. Nyolc boldogság 22 km-re Nyolc boldogság üvegablak-sorozat a püspöki palota folyosóján, az udvar felőli oldalon. Nyolc boldogság Temesvár. Augustin Pacha utca 1 szám, Temesvár.
Római-katolikus székesegyház 22,1 km-re A temesvári római-katolikus székesegyház az egykori Losonczi téren található, a város történelmi központjában. A csanádi püspökség székesegyházának alapkőletétele 1736 augusztus 6-án történt. Római-katolikus székesegyház Temesvár. Gerhardinum katolikus líceum 22,2 km-re A piarista kegyes tanítórend a magyarlakta vidékeken a 18-dik század első felében terjedt el. Gerhardinum katolikus líceum Temesvár. Az ősi csanádi egyházmegyében Szentannán működtettek kollégiumot, amely a növendékek kis száma miatt 1788-ban megszűnt. Józsefvárosi víztorony 22,8 km-re A józsefvárosi víztorony 1913-1914-ben épült, a budapesti Lenarduzzi János és Sabathiel Richárd tervei alapján. A Józsefváros Temesvár egyik régi városnegyede, itt és a Gyárvárosban építettek annak idején víztornyokat. Józsefvárosi víztorony Temesvár.
Petőfi Sándor emlékmű 23 km-re Az emléktábla elhelyezése alkalmával született meg az ötlet, hogy a helyen ahol az áll, emeljenek fel egy nagyobb, díszesebb emlékművet Petőfi és a 48-as forradalom és szabadságharc emlékére. Petőfi Sándor emlékmű Szabadfalu. Látványos ünnepség keretében, először 1899 július 30-án állított emléktáblát az 1848-49 évi Honvédek Egyesülete ezen a helyen.  Falfestmény 23,1 km-re Románia legnagyobb falfestménye Temesváron található, a Nicolae Titulescu úton, egy régi siló épületének oldalán. A festményt 2019-ben készítették, a Decemberi forradalom 30 éves évfordulója alkalmából. Falfestmény Temesvár. Útépítők emlékműve 27,1 km-re Az egykor Szeged felé vezető országút volt az első, melyet a Temesközben kiköveztek (1831 és 1835 között). Útépítők emlékműve Szakálháza. Az Útépítők emlékműve az E70-es nemzetközi út Temesvárról Zsombolyára vezető szakaszán, a 6-os kilométerkőnél található.
Kolostor és imaház 29,1 km-re Csebze falu Csák községhez tartozik, és körülbelül 30 km-re délnyugatra található Temesvártól, 34 km-re kocsiúton. Kolostor és imaház Csebze. Az északi szélén található a Csebze apáca-kolostor, a közeli temetőben pedig különleges imaház van. Temesvári csata emlékmű 33,3 km-re A Temesvárt Nagyszentmiklóssal összekötő DN6-os országútról a 12-es kilométerkőnél bekötőút ágazik le Újbesenyő felé. Temesvári csata emlékmű Újbesenyő. Közvetlenül a falu szélén jobbra kell letérni egy a vasutállomás felé vezető úton, majd tovább a vasút mentén, mígnem feltűnik az a bokor melynek védelmében az obeliszk meghúzódik. Vukovics Sebő sírhelye 35,6 km-re Itt áll a román ortodox templom és annak kertjében, közel a hátsó kerítéshez húzódik meg a település legjelentősebb polgárának, Vukovics Sebőnek a síremléke. Vukovics Sebő sírhelye Berekszó. Az E70-es nemzetközi út Temesvárról Zsombolyára vezető szakaszán, a falu területén 90 fokos kanyart ír le.
Természeti értékek - Temes megye * Részletek bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Ötvösd tava adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- Hova lettek a keresztek Bagolyvár Görbepataka - Mivel a Nok napjat a Gyimesekben toltottuk a Bagolyvar bunkert nem hagyhattam ki.
- Beszorult doboz és átnedvesedett tartalom Ozsdolai-hágó Berecki-hegység - Miután eltöltöttem az időt a környék egyéb rejtekhelyeivel, már sötétedés után értem ide.
- Kamerák által megfigyelve Bozsor tava Mezőzáhi tórendszer - A déli órákban érkeztem a Mezőzáh községközponttól északkeletre hosszan elnyúló tórendszerhez.
- Bejegyzések a füzetben Székely Kálvária - Hány bejegyzés volt a füzetben?
- tiszta forrás Erzsébet kútja - A kútat és környékét rendben tartják, a vize nagyon finom, érdemes felkeresni.
- Eléggé bozótos a hely Zathureczky-temető Barót - Megtaláltam a kriptát, s benne a dobozt.
- Új doboz lapul a régi rejtekben Szent Anna-sétány Tusnádfürdő - Az első rejtés ezen a helyen nem volt hosszú életű.
- Nem... nem es nem ... nem alkuszunk SZNM 12 Emlékoszlop Kökös - Megtaláltuk , mi innen indultunk a Székely Nagy Kincskeresésre .
- Pásztorkutyák Kóta köve Jávárdi - Nem egy veszélytelen környék.
- Egy borús napon Súgó-barlang Gyergyói-havasok - Gyergyószentmiklósról indultunk neki, egy borús napon, a barlang felfedezésének.
- Latvanyos varrom Csíkrákosi Pogányvár - Keves efajta varromnal maradtak meg ennyire epen a falak.
- Keresd gps nélkül Csíkkarcfalva erődtemploma - Annyi információ birtokában vagy már, hogy nincs szükséged gps-re.
- Fazékrejtő játék Csodaszarvas fa Kolozsvári Bükk - Csürülye, illetve Szelicse felől tartottam Kolozsvár irányába, így a Plecska-patak völgyéből közelítettem meg a helyet.
- Csorgó Som-kút - Jó hideg a víz a csorgónál.
- Megleptél :) Angyaljárás Marosvásárhelyen - Hát én nem halogattam, amint megláttam az oldalon a rejtést, rögtön indultam is a kisfiammal keresni.
Sikerült eljutni a környékre? Tetszett az Ötvösd tava? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
|
|
|  |
|