 |
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|  |

Római katolikus bazilika, Szűz Mária mennybemenetele római-katolikus székesegyház - Nagyvárad... Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Római katolikus bazilika - Nagyvárad felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Római katolikus bazilika - Nagyvárad képtárból (összesen 12 kép): A püspöki palota a bazilika kertjében  A bazilika és a Szt. László szobor  Szaniszló Ferencz szobra a bazilika kertjében  Tábla a bazilika falán a főbejárat mellett  A kanonoksor a bazilika mellett  A kanonoksor külső folyósójának ivei
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Római katolikus bazilika Nagyvárad fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel Nagyvárad és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Római katolikus bazilika!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)  RH3477 Váradi tartozkodásom alatt, egy nosztalgikus séta keretében kaptam meg a geodobozt. Bevallom őszintén, hogy nem tudom mit jelent a fiszlikolás szó. A központban való fiszlikolás közben ide is eljuttunk. A park közepén lévő kicsiny emlékmúzeumot 1957-ben létesítették, abban az épületben, amelyikben a múlt századi Mülleráj üzemelt.
 Garasos híd - Nagyvárad 1,4 km-re A megadott helyen, a megadott koordinátáknál találtunk egy geoládát. Valamit megtaláltam, vagyis egy geodobozt találtam meg. Kocka alakú lombkoronák - Nagyvárad 1,5 km-re Állítólag ez az első ilyen megoldás az országban, a nagyszebeni Acélmunkások utcában terveznek még hasonlót. Nagyváradon, a Zöldfa (Vasile Alecsandri) utcában tizenkét Carpinus Betulus fa lombkoronáját kocka alakúra alakították ki.  RH3481 Innen nagyon szép körképet láthatunk Nagyváradról és környékéről.
 A nagyváradi vár 2,1 km-re Ezen a 150 000 négyzetméteren, 9 évszázadon át egyik itt álló építménynek sem volt nyugodt története. Régóta meg akartam látogatni ezt a várat, olyasmit is hallottam róla, hogy annyi ablaka van, mint ahány nap van egy évben. A Püspöki palótának van 365 ablaka. Ha ez egy másik játék lenne, egy másik játszótér, és nem én írnám ezt. CET Nagyvárad 3,6 km-re Első és legnagyobb problémája Nagyváradnak a CET, amely meleg vízzel és fűtéssel látja el a várost. Érdemes rákattintani a ládaoldalon, a gugli-térképre mutató hivatkozásra. Füst, füst es meg egyszer füst. Igen, ez az úgynevezett Gugli Utcakép, vagy Utcanézet. RH2968 Hatalmas méretű földvára hazánk legimpozánsabb ilyen jellegű emléke. A hajdani Biharvár, Bihar vármegye névadó székhelye lett. RH3627 A védett terület látványossága, a Betfiai kráter, amely 80 métert meghaladó mélysége miatt csak barlangászok számára látogatható. A Somlyó-hegy fél hektáron elterülő paleontológiai védett terület, Betfia falu határában.  Körösszegi vár lakótornyának romja 20,2 km-re A várat a Borsa-nemzetség építtette a tatárjárás után, a XIII-XIV-dik században, lakótornya 25 méter magas. 1291-ben itt halt meg IV-dik Kun László magyar király, 1604-06-ban Bocskai hajdúi rombolták le.
Történelmi-kulturális értékek - Bihar megye * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Római katolikus bazilika adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Nagyvárad térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Néhány látnivaló

Oszoly-barlang - Királyerdő-hegység Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Bihar megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
Hozzászólások
- Egy nagyváradi séta első találata. A palotára lassan ráférne egy kis újítás.
- Nagyváradi tartózkodásom alatt megejtett nosztalgikus séta alatt kaptam meg ezt a geodobozt.
- Megtalaltuk. Eleg csendes volt a kornyek.
- Miután a Fertő-nyeregben sikertelenül kerestük az ott elrejtett geodobozt, elindultunk a Disznó-hegyre. Egy darabig kocsival, majd árkon-bokron keresztül gyalog a Disznórió szikláihoz.
- Már rég kíváncsi voltam erre az ültetvényre. Most sikerült eljönni, de gondolom, hogy nem ez az ideális időpont.
- Megtaláltam. Érdekes a sósbugyogó, meg az aragonit kristályok a falban.
- Hétvégén családi barátaink vittek el a Likaskőhöz. A rendkívül érdekes képződményen kívül sajnos "megcsodálhattuk" a beledobott műanyag zacskókat meg cigarettás dobozokat is.
Sikerült eljutni Nagyvárad környékére? Tetszett a Római katolikus bazilika? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
|
|
|  |
|