 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |
|
Tündérek sziklafala - Körösrév.. Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Tündérek sziklafala - Körösrév felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: Holtág  Kis Lála-tó  Sínpár nélkül  Tujafák  Udvar 1  Kőgombák  Lakattal lezárt legfelső szint  Madártávlatból  Tusnád  Vízesés  Tájékoztatás  Kereszt és zászlók
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Tündérek sziklafala Körösrév fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel Körösrév és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Tündérek sziklafala!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)  Tündérvár 160 m-re A középkorban itt élénk tutajforgalom zajlott, itt szállították a sót és a fát Magyarország felé. Tündérvár Körösrév. A Királyerdő-hegységben található Körösrévtől délre helyezkedik el a Révi-szoros, a Sebes-Körös sziklafalak közé szűkült szakasza.  Zichy-barlang 990 m-re A festői szépségű, 3 km hosszú Révi-szorosban található a révi Zichy-cseppkőbarlang. A barlangból folyik ki a hegység legrövidebb patakja, mely alig 50 m után gyönyörű vizesést képezve zuhan alá a Sebes-Körös vizébe. Zichy-barlang Körösrév. Nem lévén látogatási nap, szerencsénk volt, hogy mégis beengedtek a barlangba.  Hodoaba-völgy vasalt mászóút 4,9 km-re Vársonkolyoson, a Királyerdő hegységben található, a Sebes-Körös bal partján. Hodoaba-völgy vasalt mászóút. A Hodoaba-völgy vasalt mászóútja Románia legrövidebb, egyben legkönnyebb hivatalos vasalt mászóútja.  Ökrök-vízesés 10,8 km-re Ökrök-vízesés. A Sebes-Körösbe ömlő Boiului patak mentén találjuk az Ökrök-vízesést. Csarnótető 12,6 km-re Bucsát elhagyva, a Jád-völgyi állomás mellett a Jád-patak fut be balról a Körösbe, a mindkét oldalon magas sziklás hegyek közötti nyíláson, a Jád-völgy torkán. Csarnótető Csarnóháza. A baloldali szöglethegyen, a Csarnó-tetőn, a régi korban Csarnó avar vezér várat építtetett, melynek ma már nincs nyoma. Koporsó alakú tumba 13,7 km-re Élesd lakosai mintegy 300 éve temetkeznek a város északi részén lévő lejtős domboldalra. Ritka latvany. Koporsó alakú tumba Élesd. A római katolikus és a református felekezetek számára jól elkülönített parcellákból áll.  Fatemplom 13,8 km-re Királyhágó nevét 1808-ban említették először az oklevelek, Bucsa néven. Megtaláltuk. Fatemplom Bucsa. Visszafele megkerestünk ez a dobozt. Váradról jövet megálltunk a nagytemplom elött, hogy megnézzük a kis fatemplomot.  Farcu-bánya kristálybarlangja 18,4 km-re A legújabb technológiával berendezett és kivilágított Farcu kristálybarlang legszebb része a kristálygaléria. Egy kisebb csapattal tettünk látogatást a barlangba. Farcu-bánya kristálybarlangja Biharrósa. A Rosia patak szurdokvölgyében több kisebb, érdekes barlang található.  Berettyó forrása 18,6 km-re A Berettyó egy Romániában eredő és Magyarországon a Sebes-Körösbe torkolló folyó neve, nevének jelentése: Berekkel szegélyezett folyó. Mivel véletlenül, Kraszna református templomától, a kántor sugallatára kerültünk ide, nem tudtam van-e doboz. Berettyó forrása Tuszatelke. Köszönjük a rejtést, csak ajánlani tudjuk.  Valkó vára 19,8 km-re Valkó vára Valkóváralja határában, a Berettyó és a Halastó patak által határolt sziklán, a Várhegyen áll. A várat 1300 körül építették, az egykori valkói uradalom központjaként. Valkó vára Valkóváralja. A várat, valamint a rejteket megtaláltuk, de sajnos ki van rabolva.
Természeti értékek - Bihar megye * Részletek bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Tündérek sziklafala adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Körösrév térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
Sikerült eljutni Körösrév környékére? Tetszett a Tündérek sziklafala? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
|
|
|  |
|