 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |
|
1319-ben Dedrád, majd 1474-ben Dedrada néven jelentkezik az oklevelekben. 1325-ben plébániatemploma van, papja János ekkor a székeskáptalan előtt tárgyalandó birtokmegosztási ügyben van jelen. Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Dedrád felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: Újtusnád emlékműve  Küküllőmagyarós 1  8065  Macska-szfinx - 4  Szárhegyi harangláb  2025  3401  Teleki Téka  Ajtók és ablakok nélkül  Sírkő  Ablak - 1  Fakereszt a Dánfalvi Naskalaton
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Dedrád fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Dedrád!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)  Magányos tölgy 5,1 km-re A tölgyfát 1849-ben ültették, az 1848-as forradalom emlékére. Magányos tölgy Szászrégen. A Magányos tölgy Szászrégen északnyugati részében, a Kerek-erdő (Ziegenwald) nyugati szélén található.  Címeres kút 6,1 km-re A szászrégeni Címeres kút a Sós utca és a Főtér (jelenleg Petru Maior-tér) kereszteződésénél található, ez utóbbi útburkolatának szintje alatt. Három címert láthatunk rajta. Címeres kút Szászrégen.  Római-katolikus templom 6,4 km-re Szászrégen látnivalói a szász evangélikus templom, a református templom, a katolikus templom, a néprajzi múzeum. Római-katolikus templom Szászrégen. Igaz, még nem volt kivirradva amikor kerestük. Erdőszakál 7,7 km-re Középkori lakói katolikusok voltak, két templommal - későbbi adat nem szól sem templomáról, sem egykori katolikus lakóiról, vagy azok utódairól a reformáció utáni időkből, mivel a XVI-dik században mindkét település puszta: Pusztaszakál 1519-ben, görög-keletieket telepítenek. Erdőszakál.  Bátos vára 8,2 km-re A Lúc patak mellett fekszik Bátos község - a 751 m magas Burgberg nevű hegyen találjuk az ovális alaprajzú 12-dik századi vár jól látható sáncait. Bátos vára Burgberg Bátos. Az észak-déli irányban hosszan elnyúló falu északi végétől keletre, körülbelül 2,5 km távolságban.  Homokkő képződmény 8,5 km-re Bátost Monorfalva felé elhagyva, Bátostól körülbelül 500 méterre, az út jobb oldalán homokkő képződmények vannak. Ha arra jártok, megéri megállni néhány perce. Homokkő képződmény Bátos.  Huszár-kastély 8,6 km-re A jelenleg romokban álló műemlék épület a Régenhez tartozó Abafája falu területén található. A kastélynak egykor 32 terme, az udvaron eklektikus szökőkútja, historizáló ablakos lépcsőháza, festett kazettás mennyezetű emeleti nagyterme volt. Huszár-kastély Abafája. Felsőidecs 8,8 km-re 1332-ben Idech néven jelentkezik az okiratokban, majd 1391-ben Felydech, 1461-ben Felsew Idech változatban. Felsőidecs. 1319 Felydeach.  Református templom Marosvécs 9 km-re A középkori templom a faluban, a mai papi telken állott az udvartól nem messze. Református templom Marosvécs. A marosvécsi várkastélyhoz felvezető lépcső teteje mellől egy ösvény indul a főútról nem látható, régi, torony nélküli református templomhoz. A doboz a helyén volt, negyedikként jegyeztünk be. A marosvécsi kastély és park látogatása után kerestük fel ezt a rejteket. Magyarfülpös 9 km-re 1391-ben villa Nogilpusnak vagy Nogfilpusnak írják az oklevelek,1332-ben Philpus major, 1404-ben Magyarfilpes, 1599-ben pedig Magyar Fewlpes a neve. Magyarfülpös. Eredetileg szász település 1314-tól.
Történelmi-kulturális értékek - Maros megye * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Dedrád adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- Nem zár jól a doboz Kripta a ferences kolostortemplom alatt Mikháza - A doboz előkerült a kövek közül, de a tartalma át van nedvesedve.
- Persze, hogy visszahámoztam Római-katolikus templom Hosszúaszó - Néha ez ugyanolyan izgalmas művelet, mint előásni.
- Nem vagyok tökéletes Aranykakas Marosvásárhely - A kislányom egyik kedvenc zenekara a Zanzibár.
- Ékezet, dátum, és román ládaoldal Tartogóvára Miklósvár - Nem az ékezet hiánya miatt javítottam át Szállásra, hanem azért mert két l-el küldted a szöveget.
- Sáripusztai üres kastély Hunyady-kastély Kéthely - Kéthely környékén jártam, a Somogyszentpálon lévő varjaskéri román kori templomrom mellett ezt a helyet néztem meg.
- Ideiglenes uj rejtes Kommandó Ringó-híd - Megtalaltad, ez az uj rejtes, bar csak ideiglenes, mert keszulunk attelepiteni biztosabb helyre, es az ervenyes kordinatak vannak fenn.
- Meglátogattuk Madárpihenő Homoródszentpál - Kicsi fejtörésbe került kitalálni melyik jobbik is a jobb, de sikerült.
- Vénasszonyok és egyetemisták nyara Csúcsplató Istenszéke Kelemen-havasok - Múlt vasárnapra terveztük az első szériakirándulást.
- A döntőbíró szerepében Vár-domb Csíkcsomortán - Nem szeretek beszélgetésekbe beleszólni, és a döntőbíró szerepében tetszelegni (előre is elnézést kérek), de van néhány fontos információ, ami egy kissé árnyalja a valóságot.
- Új doboz Lázár várkastély Gyergyószárhegy - Mivel a kastélylátogatás meghatározatlan ideig szünetel, "bosszúból" ;) rejtettünk egy dobozt a falon kívül.
Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Dedrád? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
|
|
|  |
|