 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |
|
Református templom - Székelyudvarhely, Márton Áron tér 11. Épült 1781-ben... Térképek, reklámmentes és részletes leírások, hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Református templom - Székelyudvarhely felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: Várudvar  Levegőben  Orgona  Az első megtaláló bizonyítéka  Nárcisz a tó közelében  Panoráma  Gőzmozdony  Meríts  Zergeösvény az Amfiteátrumban  Ördög-hágó - 2  Régi kőkereszt  A mackó nyomai
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Református templom Székelyudvarhely fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel Székelyudvarhely és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Református templom!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)  Vasszékely 50 m-re A Székelyudvarhelyen áthaladó idegeneknek is ismert megállóhelye aPatkó, itt áll a Vasszékely. Esment voltam Udvarhelyen, mivel több időm volt, megsétáltam magam a központban. Vasszékely. Ebben a kánikulában meglatogattuk a varost. A Vasszékelyt körbevették, de nem adja meg magát. Üdvözletem. Székelyudvarhelyi városmag tapintható dombormű 70 m-re A Székelyudvarhely történelmi városközpontját méretarányosan bemutató bronz térplasztika a Kossuth utca Városháza felőli sarkán került elhelyezésre. Székelyudvarhelyi városmag tapintható dombormű. A letapogatható bronz dombormű kőtalapzaton áll.  Napóra a Református Kollégium épületének falán 70 m-re A Baczkamadarasi Kis Gergely református kollégium épületének délkelet felé néző oldalán egy napóra van. A 3,5 x 2,5 m méretű napóra a harmadik emeleten van, a tetőzet oromfala alatt, alakja egy fekvő téglalap. Napóra a Református Kollégium épületének falán Székelyudvarhely.
 Márton Áron tér 130 m-re A belvarosi geodobozt csapatban találtuk meg, köszi. Ebben a borús, esős időben sokan nem sétálgattak itt, így könnyen ment a keresés. Ma delelott vettem eszre, hogy megjelent itt a lada. Márton Áron tér Székelyudvarhely. A Felső Piactér, a jelenlegi Márton Áron tér, Székelyudvarhely múltbeli és jelenlegi központjának része. Mit tegyen az ember, ha nincs gps, az ido sem tudja, hogy essen, vagy ne essen?  Vass kalapos ház 160 m-re A Vass Kalapos ház Székelyudvarhely központjához nagyon közel van, a Vár utcában, volt Ferencesek utcája, a Barátok templomával szinte átellenben. Sajnos a gyerekek eladták, most a Demokrácia központ működik benne. Vass kalapos ház Székelyudvarhely.  Ferences templom és kolostor 180 m-re A ferences templom a Vár tér 15, a kolostor a Tamási Áron utca 2 szám alatt található. Épült 1713 - 1779-ben. Ferences templom és kolostor Székelyudvarhely.
 Üldözöttek áldozatok emlékműve 180 m-re A műalkotás a város főterének északi részén, a Ferences templom mellett található. Az emlékmű egyszerű, de elgondolkodtató, széttört rácsdarabokon a nyitott bilincs és lánc található. Üldözöttek áldozatok emlékműve Székelyudvarhely. Egyáltalán nem látom értelmét, hogy a kerítés zárva van.  Szent Miklós római-katolikus templom 190 m-re Művészeti szemszögből nézve értékesek oltárai, faragott szószéke és szobrai. Szent Miklós római-katolikus templom Székelyudvarhely. Régi, valószínűleg 14-dik századi templom anyagának felhasználásával 1787-1793 között épült fel a mai új templom, inkább korai klasszicista, mint barokk stílusban.  Napórák az esperesi lak épületén 210 m-re A Szent Miklós-hegyen álló római katolikus plébániatemplom mellett, attól észak-keletre áll az egykori jezsuiták rendháza. Napórák az esperesi lak épületén Székelyudvarhely. Az 1651-ben épült épület ma esperesi lak, a keleti és a nyugati falán egy-egy napórát festettek a vakolatra.
 Székelytámadt vár 250 m-re A Székelytámadt vár olyan épített öröksége Székelyudvarhelynek, amely nem csak az udvarhelyieknek, de a székely történelem szempontjából is nagy jelentőséggel bír. Megnéztem a videót, nem semmi :-). Székelytámadt vár Székelyudvarhely. Székelyudvarhelyi látogatásom alkalmával kerestem meg a várat. Bár napsütéses vasárnap délután volt, a Székelytámadt vár területén nem voltak látogatók.  Szekelyudvarhelyi Varosi Park 380 m-re A székelyudvarhelyi Városi Park nemrég volt felújítva, színtere lehet nagyobb buliknak, egy kellemes délutáni sétának is. Megtaláltam a geodobozot, Székelyudvarhely egyik nagyon szép parkjában. Szekelyudvarhelyi Varosi Park. Udvarhelyi parkban levő geodoboz. A lada koordinataja egy szep fenyofara mutat, amelyet a mi csaladunk fogadott orokbe. Értesültem a székelyudvarhelyi mezítlábas parkról.  Itt es jobb mint Csíkban sírkő 400 m-re Egy városi legenda szerint, az egyik székelyudvarhelyi temetőben van, vagy volt egy sírkő, melyen a következő felirat olvasható. Itt es jobb mint Csíkban sírkő Székelyudvarhely. A sírfeliratot kétféleképpen lehet értelmezni, és ez nem mindenkinek nyilvánvaló. Na, ez a hely pont a vásár kellős közepén van. Pár napja történt Székelyudvarhelyen, és a legendás sírkő közelében.
 Elek apó kútja 490 m-re Elek apó kútja egy többtonnás sziklatömbből készített alkotás, melyet a Szeltersz völgyéből szállítottak Székelyudvarhely központi parkjába. Az év utolsó napján, az újévet és Szilveszter barátunkat megünnepelni indultunk a Vargyas völgyébe. Elek apó kútja Székelyudvarhely. Ezt a dobozt nappal keresni nem leányálom.  Mezítlábas park 530 m-re Minden stimmelt, csak rengeteg ember és gyerek volt a kerítés mindkét felén. A parkot csak a kerítésen kívülről néztük meg, és nem valószínű, hogy kipróbáltuk volna. Mezítlábas park Székelyudvarhely. Elfáradtál a hintán vagy a csúszdán? Sétálj mezítláb! Cipő nélkül? Igen, mert érdekes és egészséges.  Fahíd a Nagy-Küküllő felett 630 m-re A fahíd része a Malom utcának, Székelyudvarhely északnyugati részét köti össze a délkeleti felével. Egy kicsit várni kellett, ameddig néhány arrajáró tovább megy, addig az úszkáló kacsákat néztük. Fahíd a Nagy-Küküllő felett Székelyudvarhely. Azért nem gondoltam, hogy majdnem délben ilyen kevesen vannak a hídon.
Történelmi-kulturális értékek - Hargita megye * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Református templom adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Székelyudvarhely térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- Első ládám Sólyomkő vára Sepsibükszád - Ez volt életem első megtalált ládája.
- Honvéd Magyar Honvéd Rétyi Nyír - Megtaláltam a dobozt.
- gond egy szal se Benedek Elek nagy mesemondó szobra - A doboz elokerult, ugyhogy gond egy szal se, a tovabbi latogatnok viszont lehe tjol fog majd.
- Szikla Elek apó kútja Székelyudvarhely - Ezt a dobozt nappal keresni nem leányálom.
- Új doboz a Barátok feredejénél Barátok feredeje Csíksomlyó - Az eltűnt filmes doboz helyére egy új dobozt rejtettem el.
- Református vs unitárius templom Unitárius templom Kálnok - Mint az előttem kereső, én is a református templomhoz érkeztem először.
- Vidalykői túra alkalmával A Thoroczkay család vára Torockószentgyörgy - Vidalykői túra alkalmával látogattuk meg a torockószentgyörgyi ládát.
- A templomnál Katolikus templom Kézdimartonos - Érdekes kis dobozkeresés volt mert mindkét kapu zárva volt igy a kapu alatt kotorászva kiszedtük a kis dobozt.
- 5 diák kíséretében Csodaszarvas fa Kolozsvári Bükk - Hát talán azzal kezdeném, hogy csipesz helyett megteszi egy csinos egyetemista lány vékony újjacskája.
- Apold Evangélikus erődtemplom Apold - A templom felujitas alatt all.
- A Lazon Pokolláz - Utban a narciszretek fele megaltunk ennel a kokeresztnel.
- A rejtek fotója feltöltve Kecskekő vára - Most vettem észre, hogy annak idején elfelejtettem feltölteni a rejtekhelyről készített fotókat, illetve nem adtam meg a geodoboz megtalálását segítő szöveges információt.
- Cenk Cenk-hegy Brassó - Megtalaltam.
- Fent Vártető I kilátópont Tusnádfürdő - Kellett egy kicsit gondolkozni, hogy melyik kilatopont kozeleben talalhato, de vegul meglett.
- Köszi az információt Erődtemplom Szászmuzsna - Ugy látszik én siettemben, nem voltam elég figyelmes és nem találtam meg a dobozt.
Sikerült eljutni Székelyudvarhely környékére? Tetszett a Református templom? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
|
|
|  |
|