Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Nagyszalonta látnivalói

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés
 

Nagyszalonta, Arany János szülovárosa. Látnivalói a fotéren álló Csonka-torony, a benne muködo Arany János-emlékmúzeummal, és a fotér másik oldalán levo mellszobrok...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Nagyszalonta látnivalói felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Faragott oszlop Szebenvár Cibinburg Orlát
Faragott oszlop
Harang Gelence Szent Imre erődtemplom
Harang
Templomba menve Kalotaszentkirály református temető
Templomba menve
Egy a sok közül, ami más Nyujtód
Egy a sok közül, ami más
Városi virágkertészet Meggyesfalva Bissingen Lázár vadászház kastély Marosvásárhely
Városi virágkertészet
Séta a kőkertben
Séta a kőkertben
Fedett küpü Homoródfürdő Ilona forrás borvíz borvízforrás
Fedett küpü
Háttérben a Székelykő Ordas kő Torockó
Háttérben a Székelykő
Bejáró a tó felé Hollós tó tanya
Bejáró a tó felé
Várkútja
Várkútja
Templomrom 6
Templomrom 6
Kilátás Kőlyuk Székelykő Torockó
Kilátás

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Nagyszalonta látnivalói fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Nagyszalonta látnivalói!

A 0,24 km távolságra található, legközelebbi település, Nagyszalonta turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)
Csonka torony 160 m-re
Szalonta várát a hajdúk kezdték el építeni 1620-ban és Rákóczi György segítségével fejezték be 1636-ban. Őrtornya, amelyben puskaport és fegyvereket tároltak, még ma is áll, és a Csonka-torony néven vált ismertté. Csonka torony Nagyszalonta.
Nagyszalonta 1,3 km-re
Nagyszalonta, románul Salonta, korábban Salonta Mare, németül Großsalontha, a város neve a szláv Suleta személynévből ered, amely a Sulimir személynévből származik. A múzeum 16 óráig volt nyitva, mire ideértünk már zárva volt. Nagyszalonta. Nagyváradtól 38 km-re délnyugatra a Kölesér partján fekszik, Nagyvárad - Arad - Temesvár országúton, a román-magyar országhatártól keletre.
Radványi-erdő 10,1 km-re
A cséffai természeti park területének védetté nyilvánítását elsősorban az itt található értékes élőhelyek, a nedves-mocsaras rétek, pannon szikesek, a közel 200 hektáros Radványi-erdő, valamint a 700 hektáros mesterséges halastavakhoz kötődő gazdag madárvilág indokolta. Radványi-erdő. A Tetemre hívás című Arany János balladában is megörökített radványi sötét erdő az egykori Körös menti ártéri keményfás ligetek maradványa.
Körösszegi vár lakótornyának romja
Körösszegi vár lakótornyának romja 26,9 km-re
A várat a Borsa-nemzetség építtette a tatárjárás után, a XIII-XIV-dik században, lakótornya 25 méter magas. 1291-ben itt halt meg IV-dik Kun László magyar király, 1604-06-ban Bocskai hajdúi rombolták le. Körösszegi vár lakótornyának romja.
Református templom 32,8 km-re
Sajnálatos hogy ennyire elhanyagolják a temetö karbantartását. Református templom Gyanta. Gyanta falu Feketekápolnához községhez tartozik, református temploma csúcsíves stílusban, 1865-ben épült.
Püspökfürdő 33,5 km-re
Püspökfürdo, kemping és fürdotelep, Nagyváradtól 8 km-re található. Nevezetessége a termálvizu tóban nyiló tündérrózsa. Püspökfürdő.
Betfia-zsomboly 33,8 km-re
A Somlyó-hegy fél hektáron elterülő paleontológiai védett terület, Betfia falu határában. Betfia-zsomboly Somló-hegy Betfia. A védett terület látványossága, a Betfiai kráter, amely 80 métert meghaladó mélysége miatt csak barlangászok számára látogatható.
Kocka alakú lombkoronák 34,7 km-re
Nagyváradon, a Zöldfa (Vasile Alecsandri) utcában tizenkét Carpinus Betulus fa lombkoronáját kocka alakúra alakították ki. Kocka alakú lombkoronák Nagyvárad. Állítólag ez az első ilyen megoldás az országban, a nagyszebeni Acélmunkások utcában terveznek még hasonlót.
Nagyváradi Egyetem Gyógyszerészeti Kara 35 km-re
A Nagyváradi Egyetem Gyógyszerészeti Karának épülete, az egykori Kereskedelmi Csarknok. Középület 1893 1894. Nagyváradi Egyetem Gyógyszerészeti Kara.
A nagyváradi vár
A nagyváradi vár 35 km-re
Érdekes a fenti hozzászólás ékezet- és szóhasználata, népi hiedelmen alapuló tartalma. A Püspöki palótának van 365 ablaka. Régóta meg akartam látogatni ezt a várat, olyasmit is hallottam róla, hogy annyi ablaka van, mint ahány nap van egy évben. A nagyváradi vár. Ezen a 150 000 négyzetméteren, 9 évszázadon át egyik itt álló építménynek sem volt nyugodt története.

Történelmi-kulturális értékek - Bihar megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Teljeskörű hozzáféréssel

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Nagyszalonta látnivalói adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

    • Unatkozik Sapientia Tudományegyetem tava Marosvásárhely - Mivel senki sem zavart a keresésben, arra számítottam, hogy megtaláltátok a dobozt.
    • Eleg hamar sikerult rabukanni Kultúrpalota Marosvásárhely - Megtalaltuk, eleg hamar sikerult rabukanni, de annal nagyobb volt az orom.
    • Újkeletű hely Állattemető Székelyudvarhely - Az állattemető teljesen újkeletű, most 10-15 éve kezdték az erdőben eltemetni a kedvenceiket az emberek.
    • Erdő erdő Világháborús bunker Kékvíz-patak - Az erdőben minden virágos, szép séta volt a rejtekhelyig kis kitérővel a kerítések között, de törpe nőszirommal diszítve.
    • Ilyen nincs Székelykő Észak Torockói-hegység - Hihetetlen szép hely.
    • Ket verset tuztem ki az emlekmuhoz 1916-os honvéd emlékmű Bekecs-tető - Atfesultuk az emlekmu korul korulbelul 40 m-es radiuszban a terepet, de egy masik fatuskora osszpontosithattam, ebben sajnos nem volt lada.
    • Reszt veszek Geocitrom Csíkkarcfalva - Kerekparral megyek, Karcfalvan a templomnal talalkozunk, igaz en senkit sem ismerek a csapatbol, de azert remelem osszejon, igyekszem negyedharomra ott lenni.
    • Megvan a dobozka Szelindek vára - A vár belülröl sokkal érdekesebb.
    • Ok! Vulkanikus kráter Alsórákos - Ok, felkeressuk.
    • Jégcsapok Zubogó-vízesés Feredőgyógy - Váratlan látvány a gőzölgő vízesés és a csillogó jégcsapok.

    Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Nagyszalonta látnivalói? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

    Látnivalók

    Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

    [ Fel ↑ ]
    A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 20 év, 1 hónap és 10 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!