Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Szent István emlékkereszt - Perkő

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 

Szent István emlékkereszt - Perkő

Szent István emlékkereszt - Perkő..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Szent István emlékkereszt - Perkő felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Havasi rét havasi rét
Havasi rét
Szószék Székelyudvarhely ferences templom kolostor
Szószék
Téli táj Torockószentgyörgy
Téli táj
Rák Kerekeger Feredő
Rák

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Szent István emlékkereszt Perkő fotóalbumba!

Fedezzétek fel Perkő és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Szent István emlékkereszt!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 0,79 km távolságra található, legközelebbi település, Kézdiszentlélek turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Kézdiszentlélek és környéke
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)
Szent István-kápolna - Perkő 190 m-re
A Perkő hegyen, Kézdiszentlélektől nem messze áll a Szent István-kápolna. Sokszor jártunk itt, de mindig visszakívánkozunk. Megtaláltuk a dobozt, még mielőtt zuhogni kezdett volna az eső. Aznap az első sikeres megtalálásom volt.
Tarnóczy kastély romjai - Kézdiszentlélek 360 m-re
A tél folyamán már kerestem egyszer az itt elrejtett geodobozt. Sokadszor is szép itt, s doboz is meglett.
Katolikus temető - Kézdiszentlélek 560 m-re
Mar alig varjuk az uj koordinatakat. A Perkoi Kapolna kedvenc helyunk.
Katolikus templom Polyán 3,1 km-re
Egyik legkönnyebben megtalálható doboz, mivel nagyon pontos a leírás a rejtekről. Torony van, eső nincs, villám nincs, kapu itt is zárva.
Milleniumi kereszt Polyán 3,2 km-re
A millenium emlékére emelt kereszttől gyönyörű a kilátás - már amikor nincs akkkora köd, mint éppen most. Errefele mindenki Polyannak mondja a falut, a fakeresztet is ok allitottak a falu feletti magaslatra a Milleneum emlekere 2000-ben. Kézdiszentkeresztről mentem ki, egy nagyon érdekes sziklaalakzatokat formázó sziklafal mellett, gleccservölgyekhez hasonlítható zöld domboldalak hátán, egészen a falu fölött álló keresztig. Gyonyoru latvany fogadott a teton.
Katolikus templom Kézdiszárazpatak 3,7 km-re
1620-ban Peselnek helyett Szárazpatak az anyaegyház, ami feltételezi, hogy temploma volt azelőtt is. Már koromsötét volt, amikor megérkeztem Kézdiszárazpatakra. Mivel útba esett, megkerestük. Bár azt hiszem a doboz kicsit odébb került mint eredetileg volt, és a bejegyzések alapján többen is meglátogatták már előttünk, ott lapult a keresőket várva.
Katolikus templom Kézdikővár 4 km-re
A középkorban a falu délebbre, a Cékáspatak völgyében feküdt, a helyet ma is Faluhelynek nevezik. Útban voltam hazafelé, nem volt már sok sötétedésig, de nem tudtam elmenni Kézdikővár és Kézdiszárazpatak új rejtései mellett. Ez egy erdekes falu lenne is, ha meg a ladaja is meg lenne. Kézdikőváron úgy néz ki nem vár már doboz.
Székelykapu Torja 4,8 km-re
Tudomásunk szerint a világ legnagyobb székelykapuja Torja község Kézdivásárhely felőli bejáratánál áll. A 15 m széles és 9,5 m magas kaput, Daragus Attila alpolgármester kezdeményezésére, a falu önerőből állította, 2005-ben.
Szent Bertalan római katolikus templom Bélafalva 5,2 km-re
Majdnem minden templom esetében, az épület mellett van a papilak, a kántor vagy a harangozó lakása. Kár, hogy zárva volt. Bélafalva gótikus temploma legkésőbb a 15-dik századból származik, újraépült 1758-ban, átépítették a XIX-XX-dik században.
Bod Péter Tanítóképző Kézdivásárhely 5,4 km-re
A kézdivásárhelyi Bod Péter Tanítóképző 1896-ban épült. Az Ady Endre utca 20 szám alatt található.
Szerelmi lakatfal Kézdivásárhely 5,5 km-re
A fal alatt egy kis, ráccsal lezárt gödör található, amelybe a lakatok kulcsait lehet eldobni. 2014 február 14-én szerelem lakatfalat helyeznek ki Kézdivásárhelyen, a 44-es udvartér bejáratában, amit Szerelmi lakatfalnak kereszteltek el.
Városháza Kézdivásárhely 5,5 km-re
A városháza Kézdivásárhely történelmi központjának egyik legimpozánsabb épülete. A mai kétemeletes polgármesteri hivatal épületét 1907-ben építették, szecessziós stílusban, takarékpénztárnak.
Vigadó Művelődési Ház Kézdivásárhely 5,5 km-re
A kézdivásárhelyi főtér északnyugati oldalán áll a Vigadó Művelődési Ház, épült 1902-1904 között. Az impozáns épület homlokzatát az 1902-es, építési évszámos városi címer ékesíti.
Kicsimama utca Kézdivásárhely 5,5 km-re
A kézdivásárhelyi 43-as udvarteret ma is Kicsimama utcának nevezik. A jó hírnevét onnan szerezte, hogy egy kis zsindelyes házban itt egy idős asszony élt.
SZNM 4 Kézdivásárhely Gábor Áron szobra 5,5 km-re
Székelyek Nagy Kincskeresése - 4-dik stáció - Kézdivásárhely - Gábor Áron szobra. Ott voltunk a rejtésnél. Megtaláltuk. Már délután kiszúrtam a rejteket.

Történelmi-kulturális értékek - Kovászna megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Teljeskörű hozzáféréssel

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Szent István emlékkereszt adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Perkő térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Látnivalók

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Ezt a geodobozt közösen rejtettük. De mivel delia állította össze, és hozta a dobozt, ő lett a rejtő és ládagazda, övé a három pont.
  • Megtaláltuk a dobozotokat a leírásnak megfeleő helyen. A közelében egy a jkgábor által rejtett és be nem jelentett doboz csücsült a földön.
  • Felső-Háromszéki családi kirándulásunkat dobtuk fel egy kis rejtekhely-kereséssel. Miután az első két helyen nem jártunk szerencsével, itt alaposabban láttunk neki a keresésnek.
  • A leírásnak meg a fényképeknek köszönhetően, nem volt nehéz rájönni, hogy hol lakozik a doboz. A rejtekben jól megfér egymás mellett a két doboz.
  • A társrejtő természetesen a rejtő társa. Avagy párja, ha úgy tetszik, aki hűségesen várja haza a rejtőt a lehetőségek országából.
  • Szerénységből meghagytam az üres első helyet. Hátha még valakit arra késztet, hogy meglátogassa ezt a szép kőhíd maradványt, mert érdemes.
  • Tegnap delutan nagyon sokaig kerestem a dobozt, de sehol nem talaltam. A szekely kaputol a sancig wegigfesultem mindent, mindket oldalon.

Sikerült eljutni Perkő környékére? Tetszett a Szent István emlékkereszt? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 11 hónap és 29 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!