Karcfalva település (Hargita megye) Központ: Karcfalva. Karcfalva román elnevezése: Carta. Egyéb neve: Csíkkarcfalva.
Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben regisztráció/bejelentkezés után

Karcfalva (Hargita megye) és környéke turisztikai látnivalói

- Csíkkarcfalva erődtemploma 0,27 km-re. Csíkkarcfalva a Nagyboldogasszony egyházközség központja, amely már az 1330-as években létezett.
- Szent Anna-kápolna Csíkszenttamás 1,87 km-re. Csíkszenttamás nyugati határában, egy dombon áll magányosan a Sándor család Szent Annának ajánlott sírkápolnája.
- Porgyos-tető Csíkjenőfalva 2,72 km-re. Csíkjenőfalvától északra, a Porgyos-tető körül, az Olt által kirajzolt törésvonal mentén, több borvízforrás van, egykor népi fürdő is működött.
- Szent Anna feredő Csíkszenttamás 2,85 km-re. A Csonkatoronytól nem messze, a Feneketlen-tó közelében épült egy filagória, egy fúrt forrás vizét összegyűjtő medence, öltözővel, árnyékszékkel, nyomóskúttal, padokkal, hintával.
- Dugásfürdő 2 Csíkdánfalva 2,95 km-re. Dugásfürdő 2 - Csíkdánfalva
- Dánfalva 3,02 km-re. Csíkdánfalva a Felcsíki-medence középső részén települt, összenőtt a 150 évvel ezelőtt még különálló településként emlegetett Oltfalvával.
- Dugásfürdő Csíkdánfalva 3,04 km-re. Csíkdánfalva község határában több jó minőségű borviz fakad, a nyugati részén, a Madaras- és a Gödörviz-pataka összefolyásánál 1926-ban egy kis fürdőhely létesült, mely Dugás-fürdő néven vált ismertté.
- Csonkatorony Csíkszenttamás 3,12 km-re. A 11 méter magas Csonkatorony a Csíki-medencében, Felcsíkon,Csíkszenttamás fölött jelzi az idő múlását.
- Madicsa-fürdő Csíkkarcfalva 4,32 km-re. A szebb napokat is megélt Madicsa-fürdő helyi, kis fürdőtelep, Csíkkarcfalvától 4 km-re nyugatra, az Északi Hargita keleti oldalán.
- Garados-kőbánya Csíkszentdomokos 4,7 km-re. A Garados-domb Csíkszentdomokostól nyugatra emelkedik, a csúcsáról szép kilátás nyílik az Olt mentén hosszan elnyúló Csíkszentdomokosra, illetve a Balánbánya feletti Nagy-Hagymásra.
- Szent Antal-kápolna Csíkmadaras 4,71 km-re. A Fejedelem kertjében, Csíkmadaras nyugati kijáratánál, tőle mintegy 800 méterre, a Hámorfenék területén álló Szent Antal-kápolna 1992-ben épült egy régi kápolna romjaira.
- Csergeványoló Csíkmadaras 4,82 km-re. Csíkmadaras nyugati kijáratánál, a Nagy Madaras-patakon, ma is működik egy csergeványoló.
- Csíkmadaras 5,05 km-re. Az Olt mentén egybeépült hat település.
- Kőd-vonulat Csíkajnád 5,12 km-re. A Kőd-vonulat kakukkfióka a Csíki-havasok kristályos palából, mészkőből, dolomitból, de főleg kárpáti flis homokkőöszletből felépült tömegéhez képest.
- Kőcsonka Balaskó vára 5,55 km-re. Orbán Balázs így ír Balaskó váráról, A Székelyföld leírása című művében: Szentmihálytól a Köd szép fenyvesei között vezet az ut Szenttamásra, ennek közelében egy dombocskát Balaskó várának neveznek.
- Szent Ilona-kápolna Csíkajnád 5,82 km-re. Ajnád második védőszentje Szent Ilona, augusztus 18-án ünnepelik.
- Gyertyán-tető 6,72 km-re. A Gyertyán-tető, a Kőd-vonulat pazar látványt nyújtó, éles gerincrésze.
- Rompáca-tanösvény Csíkajnád 7,33 km-re. A Rompáca-tanösvény hossza két km, bejárása körülbelül 45 perc.
- Szent István katolikus templom Csíkajnád 7,34 km-re. Csíkajnád első templomát 1514-ben a Bernáld-család építette, a kápolnát később kibővítik.
- Csíkajnádi Kálvária 7,41 km-re. Ezeken a helyeken állt a csíkajnádi Kálvária 15 keresztje 1933-1948 között, Soó Dénes plébános idejében.
- Vacsárcsi kőbánya 8,05 km-re. Vacsárcsi közelében, egy olyan kevésbé ismert, felhagyott kőfejtő van, ahol Csíkban egyedülálló, bazaltorgonákat láthatunk.
- Csíki Székely Krónika Vacsárcsi 8,14 km-re. Vacsárcsi első hiteles említése az 1560-as évekből származik, azonban a korábbi történetére több, elsősorban régészeti adat utal.
- Karakó vasúti viadukt Lóvész 8,41 km-re. Karakó egy megállóhely neve, mely a kilencvenes évek közepén létesült az ajnádi és lóvészi állomások között.
- Csíkszentmihály hársfái 8,52 km-re. A hosszan elnyúló Kőd és Kőcsonka magaslata alatt, a Rákospatakamentén elterülő Csíkszentmihály templomkertjében találhatók hársfák mesélnek a településről.
- Katolikus templom Csíkszentmihály 8,56 km-re. Csíkszentmihály római-katolikus templomának magas, karcsú tornya mai formáját a XVIII-dik század elején nyerte, amikor magasították, de ablakai még a gótikus kor jegyeit hordozzák.
- Karakó-völgyhíd Lóvész 8,59 km-re. A Csíkszereda - Gyimesbükk vasútvonal a történelmi Magyarország egyik legszebb, egyben legnehezebb hegyi pályája mentén vezet végig.
- Kicsiloki-borvíz Csíkkarcfalva 9,02 km-re. Az csíkkarcfalvi Alsó- vagy Kicsiloki borvízforrás a Nagylok-patak földrajzi jobb partján található.
- Katolikus templom Göröcsfalva Csíkrákos 9,11 km-re. Csíkrákos központjában keletre kanyarodva, a 124-es megyei úton közelíthető meg.
- Gréces-tető Marosfő 9,15 km-re. A Gyergyói- és Csíki-medencét elválasztó, Maros és Olt vízválasztóján elkülönülten álló Gréces-tető Marosfő felett magasodik.
- Csíkrákos Bogát-hegyi kápolna 9,38 km-re. Csíkrákos határában, az Olt fölé magasodó 787 m magas kiszögellés a Hargitához tartozik.
- Asztalkő felé Karcfalva 9,38 km-re. Útban az Asztalkő felé
- Nagyloki-borvíz Csíkkarcfalva 9,49 km-re. A Nagyloki borvíz a Nagylok-patak földrajzi baloldalán található, Madicsafürdőtől 6 km-re nyugatra.
- Asztalkő Csíkkarcfalva 9,67 km-re. A gyalogtúra egy meredek kaptatóval kezdődik a Loki borvízforrástól, az elég ritka, de azért követhető kék kereszt jelzés mentén.
- Kőmosó-tó Csíkrákos 9,83 km-re. A Göröcsfalva közelében levő, benyúló földnyelvvel rendelkező, a rejtő által Nyelves-tónak keresztelt tó, az újabban elhelyezett irányjelző táblákon Rákosi tó elnevezéssel jelenik meg.
- Kavics- és homokbánya Csíkszépvíz 9,88 km-re. Tekintélyes méretű kavics- és homokbánya Göröcsfalva és Csíkszépvíz között, az aszfaltút mellett, a szépvízi lőtér szomszédságában.
- Ladók- vagy Cifra-völgyhíd 10,21 km-re. A Ladók-völgyíd a lóvészi állomás közvetlen közelében fekszik, hossza 112,45 m, a völgy legmélyebb pontja felett a pályaszint 31 m.
- Szederjesi borvíz Csíkmadaras 10,24 km-re. A Fehérkavicsos- vagy Szederjesi borvíz Csíkmadaras egyik közismert borvízforrása.
- Alsócibrei fürdő Csíkszépvíz 10,29 km-re. Az alsócibrei fürdő Csíkszépvíz és Csíkszentmihály határában található, a szépvíziek majálisozó helye volt.
- Vársarka Csíkszentdomokos 10,6 km-re. Csíkszentdomokostól 5 km-re északra, a Nagylók-patak völgyében, a 969 m magas Keresztelet-hegy csúcsától 300 m-re keletre, a patak elágazása fölé emelkedő 835 m magas dombon található a Vársarka.
- Egy elfelejtett földvar 10,65 km-re. Igeretemnek megfeleloen megosztom veletek, egy a szakirodalomban alig emlegetett  foldvar helyet.
- Pásztorbükk 10,66 km-re. Csíkszentdomokos határában, a Pásztorbükk nevű csúcs alatt 1816-ban emlékkeresztet állítottak, mely szomorú történelmi eseményre emlékeztet.
- Rompáca borvíz Csíkajnád 10,69 km-re. A Rompácai-borvíz kálcium-magnézium-hidrogénkarbonátos tartalmú és mésztufát rak le.
- Lóvészi állomás és alagút 10,72 km-re. A lóvészi alagút kijárata közelében volt a 17-dik számú őrház - az alagútnak Görbepatak felé van a kijárati oldala, és Rákos-pataka felé a bejárati oldal, Csíkszereda felől.
- Pogányhavasi vár Csíkszentmihály 10,83 km-re. Csíkszentmihály község határán, a nevezetes Pogányhavas keleti részén, egy hajdani vár szétporladó romjai láthatók.
- Alagút felett Lóvész 11,05 km-re. Amíg a vonat a vasúti alagútban haladhat, mi az alagút felett sétálhatunk az Utusaly vasúti megálló és a lóvészi állomás között.
[ Fel ↑ ]
- Vasfuvó domb Csíkszereda 18,23 km-re. Csíkszereda nyugati határában, közvetlenül a Székelyudvarhely felé vezető országút mellett, az Olt hídjának közelében található, az úgynevezett Vasfuvó domb.
- Sarlós Boldogasszony kápolna Hidegség 18,24 km-re. A Sarlós Boldogasszony tiszteletére felszentelt, a Hidegség völgyéhez tartozó Bándpatakán található templomot 1927-ben építették - 2001-ben kibővítették, majd 2004-ben egy új toronnyal toldják meg.
- Barátok feredeje Csíksomlyó 18,37 km-re. A csíksomlyói Mária-kegyhely ma már egyre inkább a vallási turizmus szinterévé válik.
- Gyimesközéplok 18,51 km-re. A forrástól a Tarhavas lábánál levő Gyimesi-szorosig, 30 kilométeren végighúzódó Tatros-völgyét nevezik Gyimeseknek.
- Mofetta Hargitafürdő 18,92 km-re. Mofetta - Hargitafürdő.
- Kálnoki borvíz Csobotfalva 19,16 km-re. Csobotfalváról az Agyagfalva nevű falurészen keresztül lehet eljutni a Kálnoki borvízhez.
- Ligat-híd Csíkszereda 19,28 km-re. A Ligat-híd Csíkszereda központi részét a város Ligatnak nevezett részével köti össze.
- Piposz birtok Bükkloka 19,31 km-re. Piposz birtok - Bükkloka
- Régi sörgyár Csíkszereda 19,35 km-re. Az első csíkszeredai sörgyárat az 1860-as években, a Romfeld család tagjai hozták létre.
- Keskenylevelű ezüstfa Csíkszereda 19,71 km-re. Forgalmas helyen, a Cosbuc utca sarkán, a Venczel József utcában, a volt Femina üzlettel szembeni Hirsch-ház udvarán, árválkodik egy göcsörtös fa a kapu mellett.
[ Fel ↑ ]
* Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a térképen valós időben - bejelentkezés után.
Turisztikai látnivalók Gyergyótölgyes - Látnivalók Sepsiszentkirály - Közeli települések: Csíkjenőfalva 1,03 km-re - Csíkdánfalva látnivalói 2,3 km-re.
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.