 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |

Madéfalvi Hargita csúcsa és a Csompoly
Térképek, reklámmentes és részletes leírások, hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Madéfalvi Hargita felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: Pethő Csongor gyűjteményéből  Kutyusok  2295  Virág 7  Kapu  Templom  A nagy medence  Fabudi  6277  1747  Tisztás a Piliske-tetőn  Épületegyüttes
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Madéfalvi Hargita fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Madéfalvi Hargita!
|
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: A Hargita
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)  Csompoly 320 m-re A Központi Hargita egyik kevésbé látogatott csúcsa a Csompoly, nagyon szép kilátást biztosít a környező csúcsokra - Madarasi Hargita, Csicsói Hargita, Kossuth szikla, Madéfalvi Hargita. Miután az Asztag-kőnél ellenőriztem a geodobozomat, és megnéztem az ott létrehozott erdei múzeumot, folytattam az utamat a Csompoly felé. Csompoly. De jól látható a csíki medence, Egyeskő, jó látási viszonyok mellett a távolabbi hegyvonulatok is.
 Csicsói Hargita-csúcs 1,6 km-re A Csicsói Hargita csúcsáról remek a kilátás, rálátni a Madarasi Hargitára, a Csíki-havasokra, a Nagy-Hagymásra. Csicsói Hargita-csúcs Hargitafürdő. Jó volna megtalálni ezt a
ládát, már csak a közelsége miatt is. Tavaly, április végén, Jakab Ferenc erdõmérnökkel kipróbáltuk a szerencsénket. Varázslatos.  Dagadókúp 1,7 km-re Ez tulajdonképpen egy mini dagadókúp, mint amilyen a Madéfalvi-Hargita csúcsától délre található, szintén piramis formájú Csompoly is. Dagadókúp Csicsói Hargita. A Csicsói-Hargita északi csúcsrégiójában, a kilátópont szikláitól körülbelül 120 méterre nyugatra, egy piramis formájú csúcsot láthatunk.
 Kőgombák 2 km-re Lemezes rétegződést figyeltem meg a kőgomba szikláiban. Szép hely itt fent, csak olyan sok fát kivágtak. Miután a tavaly nem találtuk meg a dobozt, most úgy döntöttünk, hogy újra megpróbáljuk megkeresni, és erre kitűnő alkalom volt ez a hétfői szabadnap. Kőgombák Csicsói-Hargita. A Csicsói-Hargita csúcsplatójának nyugati peremén kőgombákhoz hasonló sziklaképződményekre bukkanhatunk.
 Rákosi Hargita 2,2 km-re Szégyen és gyalázat, de be kell vallanom, hogy csíki létemre (és a Hargita szerelmese lévén. Mivel nincs turistaút, érdekes volt a feljutás az erdõn keresztül. Március utolsó hétvégéjén, Madarasi-Hargitai sítábor keretén belül, egy nagyszerû pénteki sízés után. Rákosi Hargita. A Központi-Hargita a Hargita-hegység legmagasabb és leglátványosabb része.
Természeti értékek - Hargita megye * Részletek bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Madéfalvi Hargita adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- Én a kőrakást bizony fenekestül felforgattam, de sajnos úgy tűnik, hogy a geoládának nyoma veszett.
- A képek között megtalálod a geodoboz fotóját is.
- Kihasználva a szép időt, na meg azt, hogy a HRTT45 résztvevői elhajtották a medvéket a környékről aznap, mi szépen begyűjtöttük a geoládát.
- Csiki létemre a Madéfalvi Hargita és a Csompoly (milyen szép név is ez) kimaradt.
- Miután kigyönyörködtem magam az Asztag-kőnél, és egy jót csemegéztem a kőtojás melletti szamócákból.
- Évzáró örömök :) Egykori cinóber-bánya Büdösfürdő - A fagyos hó picit megnehezítette a dolgunkat, és a kesztyű nélküli hóásás is emlékezetes marad, de meg lett még 2012-ben :) Így szilveszterkor eléggé forgalmasnak bizonyul a rejtekhely környéke, szánkózók kedvelt helye, sőt az oldalsó domboldal egy leánykérés helyszínéül is kiválónak bizonyult.
- Nincs MIG 21 Aranyosgyéres - Sajnos a szellőzőcső tövében nincs doboz.
- Bánság Ördög-tó - Végigsétáltunk a gyönyörű Néra szurdokon, egészen az Ördög-tóig.
- Kirabolt rejtek Valkó vára Valkóváralja - A várat, valamint a rejteket megtaláltuk, de sajnos ki van rabolva.
- Megleltuk a dobozt Felsőtorjai református templom Torja - Kibicikliztunk Kezdirol, es megleltuk.
Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Madéfalvi Hargita? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
|
|
|  |
|